2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Tesekkurler kızlar yatıp uyuyabildim sonunda biraz dinlendim çok şukur
Doktor amcamiz en guzel kuvez anne karni dedi azicik daha kilolansin hem bekleyecegiz ama kayinvalidem o kendi vaktini bilir diyor :)
Aciklik 3 cm olsaymis geri dönüsü yoktu dedi doktor aklinizda olsun erken sancilanirsaniz yani dogru hastaneye gidin kizlar bir sekilde doguracagiz iste bu bebekler burdan cikacakta bakalim nasil olacak :)
bugun iftara misafilerim vardi yazdiklrini okudum ama anca yazabildim.mucizen ilk sinyali cakivermis annesi.saglikli gine gelir insallah..sizleri okudukca kendimi cok hazirliksiz hissedsioom

Benimde aynı senin tarif ettiğin gibi akıntım var bazen su gibi bazende beyaz sarı lekeli hatta uzun zamandır var. Normal olduğunu düşünüyorum günlük ped kullanıyorum bazen bende. Su gibi olan idrar kaçağı gibi geliyor bana doktorum olabilir demişti bebek idrar kesesine baskı yaptığı için oluyormuş :KK50: Anne olmak kolay değil malesef ben işe gitmeye devam ediyorum ve daha 1 ay var iznime :KK50: Sırf doğum sonrası daha çok yanında olabileyim diye kendimi zorluyorum ama hergün nerdeyse 2.5 saat yolda geçiyor, işte oturmaktan bacaklarım davul gibi oluyor tam bir işkence artık işe gitmek. Evde de hiç iş yapasım gelmiyor evim batmış durumda. Daha çanta filan hazır değil, eksiklerim var, temizlik yapsam mı birini mi alsam ne zaman yapsam, bebeğin eşyalarını ne zaman yıkasam vs. vs. gibi pek çok soru var aklımda ama elimi kaldırasım yok. :KK50: Tek tesellim evladım iyi olsun ona kavuşmak herşeye bedel olucak İnşallah

Maddi durumun izin veriyorsa bir kadin al en zor isleri agirlarini yaptir gerisini de kendin halledebilirsin insallah.

benmde çamaşırım hep ıslak kızlar
bende gecelık ve pıjama takımlarımı aldım. 2 gecelık 1 kısa kollu pıhama takımı bır emzırme sudyenı 3 hamıle kılodu aldım. bebeişime hastane çıkışı almaya vaktım olmadı daha doğrusu kırmızı alcam dıye tuttrdum ara ara bulamadım daha fazla bakamadım çunku çok yoruldum tansıyonum düştü. yarında bebişimize hastane çıkışlarından alcam ınş

Maddi durumun izin veriyorsa bir kadin al en zor isleri agirlarini yaptir gerisini de kendin halledebilirsin insallah.

Allaha şükür maddi durumum izin veriyor ama eşime kabullendirmek bide eylülde mi yaptırsam yoksa şimdiden yaptırsam mı ? Zaten anca öyle cam, kapı kendim temizleyemediği şeyleri yaptırırım eğer olursa. Hep 32. haftadan sonra bebiş iyise ona göre yaparım diyordum şimdide iyimiş bir sonraki randevudan sonra yaparım, izne çıkınca yaparım diyorum... Şimdi her işi kocama havale ettim yemek yapıyor ben dürttükçe üstten temizlik yapıyor ama tabi benim içim hiç rahat değil. Bir yanım bebek için dinlenmeye ihtiyacın var diyor bir yanım pis eve mi gelcek bu çocuk diyor :KK37:

Allaha şükür maddi durumum izin veriyor ama eşime kabullendirmek bide eylülde mi yaptırsam yoksa şimdiden yaptırsam mı ? Zaten anca öyle cam, kapı kendim temizleyemediği şeyleri yaptırırım eğer olursa. Hep 32. haftadan sonra bebiş iyise ona göre yaparım diyordum şimdide iyimiş bir sonraki randevudan sonra yaparım, izne çıkınca yaparım diyorum... Şimdi her işi kocama havale ettim yemek yapıyor ben dürttükçe üstten temizlik yapıyor ama tabi benim içim hiç rahat değil. Bir yanım bebek için dinlenmeye ihtiyacın var diyor bir yanım pis eve mi gelcek bu çocuk diyor :KK37:

Esin niye kabul etmiyorki bayani.lac haftaliksin bilmiyom teefondan girdigim icin goremiyoeum kizlar hep soyluyor 32 haftadan sonra insan daha da agirlasiyorki gerci bebegik eksikleri tam ise evde yavas yavas yaparsin hazirligini.bence doguma yakin bi vakitte almaya calis izne ayrildiktan sonra.

Esin niye kabul etmiyorki bayani.lac haftaliksin bilmiyom teefondan girdigim icin goremiyoeum kizlar hep soyluyor 32 haftadan sonra insan daha da agirlasiyorki gerci bebegik eksikleri tam ise evde yavas yavas yaparsin hazirligini.bence doguma yakin bi vakitte almaya calis izne ayrildiktan sonra.

Evde yabancı biri fikri hoşuna gitmiyor sanırım yapcak bişi yok mecbur ikna olucak. Bebeğin eksikleri fazla kalmadı çok şükür. İzne ayrıldıktan sonra alayım en iyisi dediğin gibi. Hayırlısı bakalım. Sağol canım ilgin için. :nazar:

ah cnm sorma ya bende aynı konuyla muzderibimm ne oo öylee nevrimi döndürüyor günlük duş almassam koku hissediyorum aynı bahsettiğin gibi su gibi arada hafif beyazımsı koyuluk günlük pet hiç korumuyor günde 4 posta çamaşır yeniliyorum havlu kağıt peçetelerden 3 tane koparıp üst üste koyup onu kullanıyorum günlük pet yerine yarım saatte yada 1 ssatte bir değiştiriyom biraz olsun rahatlattı

aynen ped kullanıyorum olmuyor peçete koyuyorum oda olmuyor artık yoruldum sürekli kendimi kontrol ediyorum ha suyum geldi ha gelecek diye korku içindeyim gece 10 kere uyanıyorum acaba suyummu geldi akıntımı diye kontrol ediyorum kendimi.ama herşeye rağmen bebişim var ya şükrediyorum yapacak bişey yok katlancaz artık

Benimde aynı senin tarif ettiğin gibi akıntım var bazen su gibi bazende beyaz sarı lekeli hatta uzun zamandır var. Normal olduğunu düşünüyorum günlük ped kullanıyorum bazen bende. Su gibi olan idrar kaçağı gibi geliyor bana doktorum olabilir demişti bebek idrar kesesine baskı yaptığı için oluyormuş :KK50: Anne olmak kolay değil malesef ben işe gitmeye devam ediyorum ve daha 1 ay var iznime :KK50: Sırf doğum sonrası daha çok yanında olabileyim diye kendimi zorluyorum ama hergün nerdeyse 2.5 saat yolda geçiyor, işte oturmaktan bacaklarım davul gibi oluyor tam bir işkence artık işe gitmek. Evde de hiç iş yapasım gelmiyor evim batmış durumda. Daha çanta filan hazır değil, eksiklerim var, temizlik yapsam mı birini mi alsam ne zaman yapsam, bebeğin eşyalarını ne zaman yıkasam vs. vs. gibi pek çok soru var aklımda ama elimi kaldırasım yok. :KK50: Tek tesellim evladım iyi olsun ona kavuşmak herşeye bedel olucak İnşallah

idrar kaçağıda olabilir aslında benim bebişin kafası idrar kesesinin üzerinde demişti doktorum.senin işinde zormuş canım ya her gün 2.5 saat yol gitsem beter olurum heralde ben iyi dayanıyorsun.ben bebişin kıyafetlerini bugün yıkadım etiketlerini kestim tek tek yarında ütüleyip yerleştircem odamızda geldi herşeyimiz tam sayılır bi kendime gecelik pijama almam lazım o kaldı onuda diğer gün halletcem.temizlik işinide bayramdan sonra yapcam ben kadın tutcam 2 gün gelecek annemde gelir zaten 3ümüz bitiririz.halılarıda yıkamaya vercem oh missss

Hiç kendimi yormamama rahmen günlerdir ayaktaymisim gibi ayaklarım ağrıyor umarım siz benden iyi durumdasinizdi.
Ilik bi banyo iyi gelir belkim ben banyoya kuicuk sandalye aldim ohh otura otura yapiyom banyomu yakinda legeni doldurcam evin ortasina getiorcem keyif yapcam icinde :KK1:
Evde yabancı biri fikri hoşuna gitmiyor sanırım yapcak bişi yok mecbur ikna olucak. Bebeğin eksikleri fazla kalmadı çok şükür. İzne ayrıldıktan sonra alayım en iyisi dediğin gibi. Hayırlısı bakalım. Sağol canım ilgin için. :nazar:
Yatili gelcek hali yok ya esin cikar ise gider kadin gelir.kabul etmiyosan sen yap de kocana.

Eminegul85 ve rumeysamustafa canlarim ayni heyecani paylasmak cok guzel vallahi insallah bu yavruslari kucaklayacagimiz gunler uzak degil artik :))
Cantalariniz hazir olsun agirlasiyoruzda giderek :KK66:

Eve minnak bir kertenkele girmis gece gece yordu bizi :)
Bugunku telastan migrenim tuttu bi yandan da masajlaniyorum izmirli sen niye uyumadin bakiyimm

Eve minnak bir kertenkele girmis gece gece yordu bizi :)
Bugunku telastan migrenim tuttu bi yandan da masajlaniyorum izmirli sen niye uyumadin bakiyimm

gün içinde girememiştim canım geçmiş olsun bebişin heyecanlandırmış sizi.valla insan bir an önce gelsin istiyor kuzucuklarımızın ama en iyisi haftalarında gelemeleri tabi.artık bizden tecrübelisin sancı nasıl bişeydi kasılma gibimi iğne batması gibimi nasıl bişey oluyo bide açılmanı durduruyorlar ilaç mı veriyorlar

Hayirli sabahlar guzel eylul anneleri ve mucizeleri..bu satte domates kavurmasi ve salatalik tursusu yemek icin yataktan binbir zahmet ile kalktik..gununuz insallah agrisiz sızı olmadan gecer.

aynen ped kullanıyorum olmuyor peçete koyuyorum oda olmuyor artık yoruldum sürekli kendimi kontrol ediyorum ha suyum geldi ha gelecek diye korku içindeyim gece 10 kere uyanıyorum acaba suyummu geldi akıntımı diye kontrol ediyorum kendimi.ama herşeye rağmen bebişim var ya şükrediyorum yapacak bişey yok katlancaz artık

canım gecen haftadan ıtıbaren ben de de aynı durum var
doktora söyledım cumartesı gittiğimde
bide mantar oldum :KK43::KK43:
mantar olmanın etkısıyle de olyur dedı
ultrasonla bakarken suyu var bır sıkıntı yok dedı
bende acaba terlıyomuyum yoksa suyum mu azar azar gelıyo dıe bı haftadr kendımı sıkntıya soktum
hala dvm edıyo acıkcası ama demekkı bı cok kısıde olabılıyormus:KK43::KK43:

Günaydın güzel anne adayları, geçenlerde bahsetmiştim taşınma işimiz vardı ve ben nasıl üstesinden geleceğiz diye düşünmüştüm kara kara :KK43:, Canım eşimle kardeşim kolilemeleri hallettiler bende işten izin alıp yerleştirme işlerini yaptım kardeşimle ve işimiz çok şükür bitti kısa sürede.. Evim çok güzel oldu sıfır ev, halılarım yıkandı misler gibi...Bebiş kıyafetleri hazır sandıkta yıkamış ütülemiştim önceden, tek yapacağım onları dolabına yerleştirmek olacak..Birde doğum çantası hazırlamak... Önümüzdeki haftada doğum iznine ayrılıyorum yani benim için sıkıntılar geçti bir nebze, ağrılarım sızılarım var ama olsun okadarlık olacak az kaldı bebişlere kavuşmaya :)

Ama morelimi bozacak birşey de oldu, doktor çatı muayenesi yaptı ve çatın biraz dar dedi, yinede doğum şekli son haftalarda belli olacakmış İnş hakkımda hayırlısı olur.

Son düzenleme:
günaydın kızlar dün yazamadım doktordan sonra kayınvalidemlere gittik geç geldik kendi doktorurumun yerini tutmadı ama idareten baktı neyse ki kızım iyi sadece biraz fazla almış gibi geldi 18 gün önce 1550 di dün 2467 anlayamadım bu kadar çok kila almaya başladılar bizden şimdilik böyle 12 ağustosta kısmetse kendi doktoruma :KK16:

X