2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bugün ağda işlerimi hallettim. kurtuldum bu derttende.
içim rahatladı. önceden lazer epilasyona gittiğim için çok kötü değildim ama bitmeyen ve hamilelikte çıkan bazı minik tüylerden kurtulmuş oldum :)))

bebeğin bütün ihtiyaçlarını hafta sonu tamamladık benimkileride eksikleri bitirdik.

tek eksiğimiz hala bebek çantası bir türlü beğenemiyorum. galiba poşetlerle koşturucaz hastaneye :))))))))))))))

bu arada bebek oda takımını alalı 1 ay oldu camı hiç kapatmama rağmen boya kokusu gitmiyor bir öneriniz varmı kızlar???????????*

Canım silip havalandırsaydın ben 5-6kez sildim hep öyle havalandırdım daha çabuk etki eder
Bende atta çantası aldım yandan takılmalı ama arkadaşlarım hep sırt çantası kulandılar bende sanırım sırt çantamızı o göreve atayacağım :)

Egelgeç geçmiş olsun sana. bende 4-5 aylık hamileyken antibiyotik içmek zorunda kalmıştım çok kötü üşütmüştüm.
aklım hala içtiğim o antibiyotikte hamilelikte içmek zararlı. doktorum içebilirsin demişti ama. sen doğal yollarla atlatmaya bak bence
Sağol Canım antibiyotik bende vajinal mantarı tetiklediği için gebelikten önce de kullanmıyordum en güzeli doğal yollar tabi ama yetmiyor işte
Migrenim için jinsei kolye almıştım aklıma geldi onu taktım belki o ağrılarımı hafifletir biraz olsun..

egelgeç canım geçmiş olsun faranjit benim bir numaralı düşmanım çok şükür rabbim yardım etti hamilelilğimde 1 kez oldu o da hiç olmadığı kadar hafif geçirdim bu faranjit için hamileyken de kullanabilceğin gargaralar var çok iyi gelir hafif atlatııyosan 1 günde bile fayda eder doktorunla bir görüş istersen ama içim rahat etmez diyosan en iyi ilacı bana iyi geliyodu bol bol ballı süt iç kuruluğuna iyigelir rabbim acil şifa versin.

Sağol canım ben kolay atlatamam aslında tonsilite çevirir genelde ama bebeğimin şansına geçiverse keşke
Şimdi kocişe sipariş vereceğim ne kadar meyve varsa vevtabi bal ve sütte alsın bombardıman yapalım akşama ozaman

kızlar günaydın :KK16:
doğuma giden arkadaşımıza geçmiş olsun sağ sağlim kavuşur insallah bebişine.

bugün kontrolüm vardı doktorumuz gün verdi kızım kısmetse hayırlısıyla 9 eylülde bizimle olacak çok mutluyum tam istediğim içime doğan tarih:KK16::KK16::KK16:
bebeğim 36 hafta 2400 gr biraz zayıf ama inşallah doğacağı gune kadar kilo alır iyi beslenmen lazım dedi dr.elimde ayaklarımda uyuşmalar vardı onun için magnezyuma başladım.bizden haberler bu kadar şimdilik.birde kızım yüzünü göstermiyordu uzun zamandır bugün görebildim biraz yerleştiği için görünmüyor doktorum top gibi bi burnu var dedi yerim ben onun o burnunu yaa:KK16:kontrollerimizde 1 haftaya düştü artık her hafta gitmem gerekiyormuş işte böylee.....

gününüz hayırlı uğurlu olsun. Tarih belli olunca daha bir sabır geliyor sanki insana.

Emoşum sezercik olsak şimdiye derdimiz gazdı süttü ama günleri var demek ki:44:

Ama Az kaldı annesi bakarsın belki aynı gün bile doğurabiliriz :)
Eşimin doğumgünü de 28 ağustos acaba onu mu bekliyor diyorum ayın 21ini geçince başak burcu oluyordu demi acaba bana bir başak erkeği daha mı geliyor yandım yandım :KK50::KK9::KK9:
Gün bitmeden doğurmam gerekecek sanırım :KK9::KK9:

Kayınvalideminde annemin de hakları nasıl ödenir bilmiyorum canım ikisi de her gün arayıp menü sayıyorlar akşam yemeğine uğraşna burada yersiniz diye. Ayy maşallah diyeyim hatunlara nazar etmeyeyim mojeli demi :KK9:

Benimkisi son zaman tembellendi iyice canım 36. Haftam da 1 cm açılmam vardı 2 hafta duramaz dediler ilaç verdiler kullanmadım ona rağmen gezdiriyor beni böyle :)
tatlım Allah biliyor ya sezeryan istemiyorum, burda zaten tercih meselesi de değil sezeryan. zor durumda kalınırsa oluyor.. eşime diyorum tr de olsaydık acaba kendim sezeryan istermiydim acaba :44: 1 sene olmadan buraya nasıl adapte olduysam artık sezeryan çok değişik geliyor :KK9::KK9: ama hayırlısı tabiki gerekirse olacağız tabi ki, biz yine normal yollarla bekleyelim sağlıklı olsunlarda olmazsa zaten son çare..
başak erkekleri zor mu olur ki hiç çevremde bilmiyorum. kızlar çok titiz oluyor onu biliyorum ama.. neyse 2 başak birbirinin dilinden anlarlar baba oğul :KK9: siz ilaçla yolunu kapattınız çocuğun o da naz makamına geçti tabi ağırdan satıyor kendini :KK9::KK9:
maşallah maşallah annelerine :nazar: benim annem ve kayınvalidemde çok iyilerdir eminim yanlarında olsaydım aynı şekilde olurdu.. Allah iyilerle karşılaştırsın herkesi..
bu arada haftalık kontrolümüzü de olduk geldik bakalım 1 hafta sonra tekrar gideceğiz allahım ne çabuk bu vakitlere geldik daha dün ilk kontrole gitmiş gibiyim :KK52: bu arada tahlilimiz temiz çıkmış enfeksiyon falan yok şükür antibiyotik falan kullanmaya gerek yokmuş :)

Son düzenleme:
Günaydın Eylül anneleri, bugün kaşıntılarım biraz daha katlanılabilir düzeyde çok şükür , geçmişi okudum herkesin annesi kayınvalidesi ne güzel yanlarında yardımcı oluyorlar, çok kıskandım valla benim kayınvalidem aynı apartmanda olmamıza rağmen gelmedi daha, mayıs ayından beri köyde hiç düşünmüyorlar gelinimiz evde tek , başına bir iş gelir mi diye, 2 domates 2 salatalığın başını bekliyolar köyde ne gerek varsa bu sene bahçe yapmasalar olmuyordu sanki, oğulları da akşama kadar işte aklı evde sürekli beni düşünmüyolar geçtim oğullarınıda düşünmüyolar , annemde zavallım çalışıyor zaten haftasonları temizliğe yine o geliyor ama ona da kıyamıyorum ki... çok dertliyim çok Allahtan çok anlayışlı bir eşim var da elinden gelse hiç iş yaptırmayacak ama o da işten yorgun geliyor, insan kendini çok aciz hissediyor o kadar ağırlaştımki hiç iş yapamıyorum uyuyamıyorum da :KK43: sizlerden fikir almak istiyorum doğum sonrasına hazırlık olsun diye bişeyler yapıp buzluğa atayım diyorum yavaş yavaş bi şekilde yaparım artık, bir kg kadar yaprak sarıp koydum, biraz da sigara böreği, buzluğa başka ne atabilirim pratik olarak ??? tavsiyeleriniz için şimdiden tşkk..
canım bende poğaça, kurabiye ve börek yapıp koymayı düşünüyorum. bi de şişelere menemen yapacağım kahvaltı için.. tabi bu tembellikle yapabilir miyim bilmiyorum :KK9:

kızlar günaydın :KK16:
doğuma giden arkadaşımıza geçmiş olsun sağ sağlim kavuşur insallah bebişine.

bugün kontrolüm vardı doktorumuz gün verdi kızım kısmetse hayırlısıyla 9 eylülde bizimle olacak çok mutluyum tam istediğim içime doğan tarih:KK16::KK16::KK16:
bebeğim 36 hafta 2400 gr biraz zayıf ama inşallah doğacağı gune kadar kilo alır iyi beslenmen lazım dedi dr.elimde ayaklarımda uyuşmalar vardı onun için magnezyuma başladım.bizden haberler bu kadar şimdilik.birde kızım yüzünü göstermiyordu uzun zamandır bugün görebildim biraz yerleştiği için görünmüyor doktorum top gibi bi burnu var dedi yerim ben onun o burnunu yaa:KK16:kontrollerimizde 1 haftaya düştü artık her hafta gitmem gerekiyormuş işte böylee.....
hadi canım hayırlı olsun sezeryan olacaksın galiba.. benim beklenen tarihim de 9 eylül ben de çok istiyorum bu tarihi ama bakalım göreceğiz oğluş ne zaman gelecek:KK16:

kısslar nasılsınız cok sıcak yaa dayanamıyorm klima sayesınde saglam elektrk faturası oduyoruz:))dun kızıma sampuan pişik kremi tırnak makası biberon aldık biberonu cam mı aldınız?
ben cam aldım canım..

Günaydın Kızlaarr
o enerji patlamasının böyle çıkacağını bilseydim totomu devirip yatardım :KK43:
gece ateşlendim boğazım kaşınmaya başladı 6ya kadar ayaktaydım zar zor uyudum bir de uyandım ki tataaam faranjit olmuşum :KK43:
internetten araştımalarıma göre adaçayı gargarası en iyisiymiş onu yapacağım inşallah iyi gelir bana da
birde minoset içer yatarım artık
doğuma da az kaldı hemen iyileşsem ya paşa bey gelmedi gelmedi be hastayken de gelmez inşallah..
tatlım geçmiş olsun bende faranjitten çok çektim.. adaçayı gargarası gerçekten iyi geliyor bide yatmadan 1 bardak sıcak suya 1 limonu sık bol balla tatlandır çok güzel yumuşatıyor..

slm hamiş annelerrrr
ben cuma doğrucam halen kızıma isim yok napcaz bilmem babasıyla bir türlü uzlaşamıyoruz:KK5:
ayyy canım çok azcık kalmış, hayırlısıyla kızını kucağına alırsın inşallah :KK16:

kızlar bugün ağda işlerimi hallettim. kurtuldum bu derttende.
içim rahatladı. önceden lazer epilasyona gittiğim için çok kötü değildim ama bitmeyen ve hamilelikte çıkan bazı minik tüylerden kurtulmuş oldum :)))

bebeğin bütün ihtiyaçlarını hafta sonu tamamladık benimkileride eksikleri bitirdik.

tek eksiğimiz hala bebek çantası bir türlü beğenemiyorum. galiba poşetlerle koşturucaz hastaneye :))))))))))))))

bu arada bebek oda takımını alalı 1 ay oldu camı hiç kapatmama rağmen boya kokusu gitmiyor bir öneriniz varmı kızlar???????????*

Canım ben haziranda aldım odayı kuruldu ozamandan beri camı genelde açık ama hala kokuyo,çekmeceler kapaklar hep açık duruyo,bilmiorum nası gidicek.

Canım ben haziranda aldım odayı kuruldu ozamandan beri camı genelde açık ama hala kokuyo,çekmeceler kapaklar hep açık duruyo,bilmiorum nası gidicek.

benimkinin de geldiğinde çok yoğun bir kokusu vardı sürekli sildim 3 haftada geçti kokusu sık sık silin bir de çekmeceleri ve kapakları açık şekilde havalandırın yoksa hiçbir şekilde geçmez kokusu içinde kalır

sevgili annişler bebeğim hala dönmedi konuşuyorum dön kızım dön kızım diye ama tık yok ancak böbreğime çalışıyor,kum torbası sandı galiba benım yaramaz kızım:)) acaba ne zamana kadar döner gerçi doktorcuğum duruma biraz umutsuz bakıyor, yeri daraldı imkansız değil ama zor artık diyor, hayırlısı deyip menü de ne varsa kabul edecez napalım:))
Selam annecikler,mesaji okuyunca cevap yazmasam olmazdi,benim bebisimde 35.haftada tekrar ters dondu cok uzzldum ne dualar ettim,babamiz az konusmadi sakin uzulme dun drum bebisimin bas asagi dondugunu soyledi 3100 gr olmus 37+5 olmusuz,senin haftani bilmiyoru ama drun dedigine bakma benimki hep stre yapma vakit var dedicok sukur donmus ins seninkide doner

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar..
Bugün misafirlerim vardı ve çok yorucu bir gündü ama öyle böyle atlattım. Tabi ayaklarım davul gibi şişmiş hizmet etmekten.
Benim aklımı meşgul eden bir soru var. Aranızda erpidural normal doğumu doktoruyla konuşan varmı? Benim cuma günü nst çekimim, çatı muayenem var. Gitmişken o konuyu açıp uygulanabilirlik durumunu sorucam. Görümcemin arkadaşı o şekilde doğum yapmış ve o kadar memnun kalmışki. Onu dinlerken özenmemek elde değil.
Bugünde gelen misafir bayanların içinden bir dengesiz diyorki normal dağım sancısı öyle bir giriyor ki öyle böyle değil falan laflar etti bana. Yani 9 ayını doldurmuş ve hiç doğum yapmamış birine anlatılacak şey mi benim kafamı daha bir altüst etti konuşmasıyla.
Bebeğimi kucağıma alma sevincimi doğum korkuları bastırdı:KK43:

Bugün misafirlerim vardı ve çok yorucu bir gündü ama öyle böyle atlattım. Tabi ayaklarım davul gibi şişmiş hizmet etmekten.
Benim aklımı meşgul eden bir soru var. Aranızda erpidural normal doğumu doktoruyla konuşan varmı? Benim cuma günü nst çekimim, çatı muayenem var. Gitmişken o konuyu açıp uygulanabilirlik durumunu sorucam. Görümcemin arkadaşı o şekilde doğum yapmış ve o kadar memnun kalmışki. Onu dinlerken özenmemek elde değil.
Bugünde gelen misafir bayanların içinden bir dengesiz diyorki normal dağım sancısı öyle bir giriyor ki öyle böyle değil falan laflar etti bana. Yani 9 ayını doldurmuş ve hiç doğum yapmamış birine anlatılacak şey mi benim kafamı daha bir altüst etti konuşmasıyla.

ayy canım yaa aynı şeyde de var bu aralar çevremde normal doğum sancısını anlatıyorlar çok korkuyorum şimdi bende internette acısız epidural doğum videosu var mı diye baktım bişey bulamadım .bilen arkadaşlarımız varsa adresi yollasalar da bir izlesek.ibde kızlar hepinizin izlemesini tavsiye ediyorum youtube da ikierkeğe suni sancı vermişler komedi bir izleyin 2 saat dayanabilmişler valla neşem yerime geldi:KK52::KK52::KK52:

Selam annecikler,mesaji okuyunca cevap yazmasam olmazdi,benim bebisimde 35.haftada tekrar ters dondu cok uzzldum ne dualar ettim,babamiz az konusmadi sakin uzulme dun drum bebisimin bas asagi dondugunu soyledi 3100 gr olmus 37+5 olmusuz,senin haftani bilmiyoru ama drun dedigine bakma benimki hep stre yapma vakit var dedicok sukur donmus ins seninkide doner

inşallah bana pek dönecek gibi gelmiyor cünkü aylardır aynı pozisyonda kuzum ama bakcaz artık doktorum 38. haftaya kadar bekleriz dönmezse 39. haftada sezaryenle alırız dedi bakalım hayırlısı neyse o olsun ne diyim:))

slm hamiş annelerrrr
ben cuma doğrucam halen kızıma isim yok napcaz bilmem babasıyla bir türlü uzlaşamıyoruz:KK5:

canım biz de aylarca karar veremedik benim istediğimi eşim istemedi eşimin istediğini de ben beğenmedim. Son olarak ikimiz de 3'er isim yazdık kağıda (tabi yine de olabilir dediğimiz isimlerdi) kura çektik meleğimizin ismi azra oldu. gerçi yine eşimin beğendiği isimdi ama bende ısındım çok:)) deneyebilirsiniz bence:)

Egelgec gecmis olsun bal tuketiyorsan ilik su yada ilik sut ile tuketmewk gerekirmis 45 dereceden fazla kaynar bisey ile temasinda bal vitamini kaybedermis..

Canım babamız aldı geldi birazdan ısıtacaktım iyi oldu okuduğum sağol canım :)
Canım ayetel kürsi de okudum bu arada arkadaşımıziçin Allah yardımcısı olsun inşallah

tatlım Allah biliyor ya sezeryan istemiyorum, burda zaten tercih meselesi de değil sezeryan. zor durumda kalınırsa oluyor.. eşime diyorum tr de olsaydık acaba kendim sezeryan istermiydim acaba :44: 1 sene olmadan buraya nasıl adapte olduysam artık sezeryan çok değişik geliyor :KK9::KK9: ama hayırlısı tabiki gerekirse olacağız tabi ki, biz yine normal yollarla bekleyelim sağlıklı olsunlarda olmazsa zaten son çare..
başak erkekleri zor mu olur ki hiç çevremde bilmiyorum. kızlar çok titiz oluyor onu biliyorum ama.. neyse 2 başak birbirinin dilinden anlarlar baba oğul :KK9: siz ilaçla yolunu kapattınız çocuğun o da naz makamına geçti tabi ağırdan satıyor kendini :KK9::KK9:
maşallah maşallah annelerine :nazar: benim annem ve kayınvalidemde çok iyilerdir eminim yanlarında olsaydım aynı şekilde olurdu.. Allah iyilerle karşılaştırsın herkesi..
bu arada haftalık kontrolümüzü de olduk geldik bakalım 1 hafta sonra tekrar gideceğiz allahım ne çabuk bu vakitlere geldik daha dün ilk kontrole gitmiş gibiyim :KK52: bu arada tahlilimiz temiz çıkmış enfeksiyon falan yok şükür antibiyotik falan kullanmaya gerek yokmuş :)

Sezeryan hiç aklımda yoktu hatta en korktuğum şeydi ama bebek iri demişlerdi bi ara ya ozaman fikre alışmaya çalıştım şimdi ise hangisi hayırlıysa o olsun diyorum canım
Kontrolünüz iyi geçmiş maşallah artık son zamanlar enfeksiyon falan olmasın tabi :)
Rahat edelim artık demi :21:

Canım sen hiç takılma öyle konuşanlara canım bazı insanlar problemli hakikaten epidurali doğum zamanı açılma durumuna göre doktor tavsiye ediyormuş diye duydum beno anki duruma göre soracağım çünkü sanırım açılman hızlıysa ve 6 cmi geçtiyse bi anlamı yokmuş

Benimde kontrolüm perşembe günü ve doktora bende epidural istediğimi söylicem bakalm,etrafımda yaptıran ve memnun kalan çok insan var hiç olumsz bişey duymadm ve okumadım.avrupa da da bu yöntem yıllardr kullanılıyo.inş bi sorun olmaz da normal ve ağrısız doğum olur hayırlısıyla.

Bugünde gelen misafir bayanların içinden bir dengesiz diyorki normal dağım sancısı öyle bir giriyor ki öyle böyle değil falan laflar etti bana. Yani 9 ayını doldurmuş ve hiç doğum yapmamış birine anlatılacak şey mi benim kafama evet ı daha bir altüst etti konuşmasıyla.

bende normal doğumu epiduralle yapmak istiyorum.çevremde bu şekilde doğum yapan arkdaşlar var ve o kadar memnunlar ki...bende normal doğumdan korkuyodum ama benimkisi ağrıdan acıdan değil farklı nedenlerden dolayı...benide eşim ikna etti bu konuda...çok iyi olduğunu ağrımın hiç olmayacağını sadece ıkınma hissi geleceğini o zaman ıkınmam gerektiğini felan anlattı.zaten bu doğum şekline prenses doğumda diyolar.bende bebeğim 3500 gr üzerine çıkmassa bu yolla normal doğurmak istiyorum.ayrıca arkadaşım doğurdu bu şekilde hatta onun epiduralini yapan dr bile değil aneztezi teknisyeni... o kadar memnundu ki çok rahat dedi.hemende kalkmış ayağı sütüde tabi normal yaptığı için yarım saat sonra sütünde geliyor.oooh daha ne olsun....

X