2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar..
Bugün misafirlerim vardı ve çok yorucu bir gündü ama öyle böyle atlattım. Tabi ayaklarım davul gibi şişmiş hizmet etmekten.
Benim aklımı meşgul eden bir soru var. Aranızda erpidural normal doğumu doktoruyla konuşan varmı? Benim cuma günü nst çekimim, çatı muayenem var. Gitmişken o konuyu açıp uygulanabilirlik durumunu sorucam. Görümcemin arkadaşı o şekilde doğum yapmış ve o kadar memnun kalmışki. Onu dinlerken özenmemek elde değil.
Bugünde gelen misafir bayanların içinden bir dengesiz diyorki normal dağım sancısı öyle bir giriyor ki öyle böyle değil falan laflar etti bana. Yani 9 ayını doldurmuş ve hiç doğum yapmamış birine anlatılacak şey mi benim kafamı daha bir altüst etti konuşmasıyla.
Bebeğimi kucağıma alma sevincimi doğum korkuları bastırdı:KK43:

ben konuştum epidurali doktorum normal doğumda kesinlikle tavsiye ettiğini söyledi şöyleki 4-5-6 cm açıklık varsa yapılıyormuş ancak 7-8 cm den sonra olmuyormuş bazı bayanlar kesinlikle istemiyolarmış ancak esas sancı açıklık ilerleyince başlıyo ozaman ısrar ediyorlar ozaman da biz takamıyoruz dedi hem ağrı hissetmeyince ıkınmaya enerjin olur hem de dikişlerini falan rahat yaparız hiçbirşey hissetmezsin dedi beni ikna etti yani kısmetse ben epidural düşünüyorum

Canım ben haziranda aldım odayı kuruldu ozamandan beri camı genelde açık ama hala kokuyo,çekmeceler kapaklar hep açık duruyo,bilmiorum nası gidicek.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum canım içine çamaşırları koydum onlara koku sinmesin diye kapakları hep açık ne yapacağız bilmiyorum.

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar..
Bugün misafirlerim vardı ve çok yorucu bir gündü ama öyle böyle atlattım. Tabi ayaklarım davul gibi şişmiş hizmet etmekten.
Benim aklımı meşgul eden bir soru var. Aranızda erpidural normal doğumu doktoruyla konuşan varmı? Benim cuma günü nst çekimim, çatı muayenem var. Gitmişken o konuyu açıp uygulanabilirlik durumunu sorucam. Görümcemin arkadaşı o şekilde doğum yapmış ve o kadar memnun kalmışki. Onu dinlerken özenmemek elde değil.
Bugünde gelen misafir bayanların içinden bir dengesiz diyorki normal dağım sancısı öyle bir giriyor ki öyle böyle değil falan laflar etti bana. Yani 9 ayını doldurmuş ve hiç doğum yapmamış birine anlatılacak şey mi benim kafamı daha bir altüst etti konuşmasıyla.
Bebeğimi kucağıma alma sevincimi doğum korkuları bastırdı:KK43:

Merhabalar... Böyle insanları doğumdan korkutanlara o kadar sinir oluyorum ki yazmadan duramadım. Ben iki defa normal doğum yapmış birisi olarak böyle konuşmalara kulaklarınıntıkamanı öneririm sana arkadaşım. Ayrıca benim ilk oğlum 4200 ikincisi 4070 gr doğdu. İki üç dikiş ve bunların acısı en fazla 1 hafta sürdü ve 1 ay sonrada dikişle ilgili hiç bir his sıkıntı kalmamıştı. Doğumlarımı epiduralsiz yaptım suni sancıyla. Ama epidural de çok iyiymiş gerçekten yaptırabilirsin. Böyle mükemmel bir anı bu korkularınla mahvetme. Ayrıca bebğin çıktığı doğduğu an kadar rahatlatıcı güzel bir an yok. Allah bizi böyle mucizevi yaratmış sakin ol ve muciZenin tadını çıkar. Allah hepimizin yardımcısı olsun. :nazar:

bizim doğumumuzda belli oldu haftaya çarşamba 28 ağustosta bebişime kavusucam ınsallah. allah hepımızı kurtarsın

Ayy gözün aydın canm esimin dogum günü 28i banada sezeryan deselerdi o tarihi isteyecektim ama normalden bakalim gelecek ki o gün :)
Rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin insallah canim :)

kızlar yürümekte zorluk çekiyorum bu akşam sağ kasığımda aşırı bi sancı var yürüdükçe batıyo neden oldu anlamadım var mı aynı şeyi yaşayan.bide akıntım çoğaldı su gibi resmen iç çamaşırım ıslanmaktan ziyade nemleniyor sanki ve günde 3-4 kere çamaşır değiştirmeme rağmen kokusu resmen burnuma geliyor oturuken . yarın öğlen doktora gidicem inşallah bi sorun yoktur

Kuzlar oncelikle dogumum icin guzel dileklerde bulunan herkese cook tesekkur ederim.ayri ayri alunti yapsmiyorum nolur kusura bakmayin.pazartesi sezeyanla minik kizimiz dunyaya geldi.2650g ve 48cm biz iri bebek bekliyorduk.minyatur hanim grldi.cok sukur bebiste de bende de bi sorun yasanmadi.ben biraz kan kaybettim ameliyat sonrasi 2 unite kan verdiler ama hala kan degerlerim dusuk.bugun tekrar bakilip ona gote taburcu olucaz insallah.sezeyani spinal anestezi ile oldum cok kisa surdu ve acisiz oldu hic korkmayin .ilk gun narkozun etkisinden agri ilmadi iki gundur hafif agrim var o da cok normal.sutum de hemen geldi cok sukur.ozel bisey yapmadim ama bence bol su icmekle alakali.iste boyle canlarim.en kisa zamanda sizlerindrn guzel habetlerini almsk umuduyla...kendinize bebislerinize cook iyi bakin yine firsat buldukca yazarim.sorulariniz olursa seve seve cevaplarim.

Günaydın güzel anneler ve onların tatlı bızdıkları:)
deryalçin canım gözün aydın. Darısı bizlere inşallah :))
Bu arada bütün kemiklerim ağrıyor. Gece uyandım hareket ettikçe kütür kütür sesler geldi:) ayy doğumlar da çoğalmaya başladı. Allah'ın izniyle sağlıkla alsak kucaklarımıza.

Kuzlar oncelikle dogumum icin guzel dileklerde bulunan herkese cook tesekkur ederim.ayri ayri alunti yapsmiyorum nolur kusura bakmayin.pazartesi sezeyanla minik kizimiz dunyaya geldi.2650g ve 48cm biz iri bebek bekliyorduk.minyatur hanim grldi.cok sukur bebiste de bende de bi sorun yasanmadi.ben biraz kan kaybettim ameliyat sonrasi 2 unite kan verdiler ama hala kan degerlerim dusuk.bugun tekrar bakilip ona gote taburcu olucaz insallah.sezeyani spinal anestezi ile oldum cok kisa surdu ve acisiz oldu hic korkmayin .ilk gun narkozun etkisinden agri ilmadi iki gundur hafif agrim var o da cok normal.sutum de hemen geldi cok sukur.ozel bisey yapmadim ama bence bol su icmekle alakali.iste boyle canlarim.en kisa zamanda sizlerindrn guzel habetlerini almsk umuduyla...kendinize bebislerinize cook iyi bakin yine firsat buldukca yazarim.sorulariniz olursa seve seve cevaplarim.

canım çok geçmiş olsun, çok sevindim sıkıntısız atlatmana.. meleğinin mis kokusunu bizim içinde içine çek..

Doğumu bekleyen anneciklere hayırlı kolay doğumlar diliyorum. Doğum yapanlara da bol sütlü, gazsız, bol uykulu günler :)
Normal doğumu isteyenlere tavsiyem günde en az yarım saat mutlaka yürüyün. Ben ilk oğlumda mecburiyetten her gün düzenli yürüyordum. 39. hafta bitince doğudu. İkincide mecburiyetim olmayınca daha hareketsizdim. 40 hafta biteceği gün yürüyüşe sardım korkumdan günü dolar sezaryen derler falan diye. O gün sancılarım başladı. Bunda da dr.um da 35. haftada yürüyüşleri kesinlikle ihmal etmememi söylemişti, her gidişimde tekrar ediyor. Maalesef çocuklardan her gün mümkün olmuyor ama ben de bugün başlıyorum düzenli yürümeye inşallah.

Günaydın kızlar...
Gece sürekli uyandım, dön dön yoruldum, sabah 7.30'da kalktım artık... Artık hayırlısıyla gelse bebeğim diye bekliyorum. Pzt temizlik yaptırdım, dün de kalan son ayrıntı işleri yaptık annemle (daha doğrusu annem yaptı, ben ayakta dolanırken yoruldum :KK17:) 2 gündür okuyamadım, çok merak ediyorum doğum yapan oldu mu?, kimler neler yaptı? bi geçmişe gidip okuyayım :KK34:

Günaydın Kızlar, dün kontrolüm vardı doktora gittik kızım bir haftada hiç kilo almamış üzüldüm, herhalde evde tek olduğum için beslenmeye yeterli özeni gösteremiyorum 3100 gramız , gerçi doktor 3500 falan doğar muhtemelen dedi, birde tuzu azaltmıştım bayadır bebeğin eşindeki kireclenmeden dolayı, dün akşam canım turşu ve dürüm istedi gittim yedim üstüne birde azcık cips yedim tam bir pis boğazlık yaptım yani :) gece 4 te bir uyandım ki ellerimi kapatamıyorum , yüzüm şişmiş üst dudağımda uçuk çıkmış, birde tuhaf tuhaf rüyalar 2. bebeğe hamileymişim ama daha kızımıda doğurmamışım Allahım diyorum daha diğeri gelmedi bu nasıl oldu, kaldıki kocamla kardeş oldukk :) diyorum ki kendi kendime 1. 2 senede zor oldu 2. demekki böyle kolay oluomuş ,
2. bebek gözümü korkuttu heralde ondan uçuk çıktı :) :) bu şişlikler normal mi sizce doktorumu arayıp sorsam mıı..

Ve gebelige veda günü gelir catar:)) yarın saat 10da sezeryanla bal kızım badem kızım Zümra ma kavuşma gunum Allah izin ederse. Sizleri kocaman öpüyorum. Dualarinizi esirgemeyin. Heyecan dorukta hazırlıklar tamam. Hadi selametle canlarim.

Oy oy oy, kavuştun bebeğine... Öp kokla bebeğini, ohh misss... Darısı bizim başımıza inşallah...

kızlar günaydın :KK16:
doğuma giden arkadaşımıza geçmiş olsun sağ sağlim kavuşur insallah bebişine.

bugün kontrolüm vardı doktorumuz gün verdi kızım kısmetse hayırlısıyla 9 eylülde bizimle olacak çok mutluyum tam istediğim içime doğan tarih:KK16::KK16::KK16:
bebeğim 36 hafta 2400 gr biraz zayıf ama inşallah doğacağı gune kadar kilo alır iyi beslenmen lazım dedi dr.elimde ayaklarımda uyuşmalar vardı onun için magnezyuma başladım.bizden haberler bu kadar şimdilik.birde kızım yüzünü göstermiyordu uzun zamandır bugün görebildim biraz yerleştiği için görünmüyor doktorum top gibi bi burnu var dedi yerim ben onun o burnunu yaa:KK16:kontrollerimizde 1 haftaya düştü artık her hafta gitmem gerekiyormuş işte böylee.....

9 Eylül benim doğum günüm :) Sağ salim kavuşursun inşallah kızına :KK16:

bizim doğumumuzda belli oldu haftaya çarşamba 28 ağustosta bebişime kavusucam ınsallah. allah hepımızı kurtarsın

Artık bebeklerimize kavuşma zamanları geldi :) Allah sağlıkla kavuşmayı kısmet etsin :KK16:

Gözün aydın canım. Allah anneli babalı büyütsün. Ne de güzel anlatmışsın doğumunu :) Sütüne de maşallah, yarasın bebişe :KK16:

Doğum yapan anneler gözünüz aydın Allah sağlık sıhhat versin bebişlere ve size..
Ben de hal kalmadı artık :KK43: üstelik ev taşıyorum bugün yeni evin mutfağı banyoları beni bekliyor :KK43:
Taşınırken doğarsa oğlusum bir de..aslında bir an evvel dogsa diyorum ama sağlıklı olsun da çekeyim az daha ..
2. doğumum benim kızım da çok rahat bi hamilelik geçirdim ama doğum da şanssızdım .. bu baştan beri süründürüyor :)
İkincisi ilke göre kolay doğar diyorlar acaba doğru mu?
Bir de kızlar ben kraft dondy aldım acaba beşiği bir süre kurmasam mı? On da uyur mu bir süre karar veremedim ?? Bir fikriniz var mı?
Allah'a emanetsiniz,sabır ve sağlık versin. rabbim....

Son düzenleme:
Günaydın güzel anneler ve tatlı minikleri :) Son günler hiç geçmiyor sanki, hepimiz sağlıkla kavuşalım yavrularımıza inşallah :emir_bebek::nazar:

X