2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Ben uyku eğitiminde herlade başarılı oldum..oğlum 3,5 aylık ama son 1,5 aydır akşam 9-22:30arası uyuyo..ben öncelikle her akşam aynı şeyleri yapmakla başladım.önce bezini değiştirdim sonra pijamalarını giydirdim sonra da iki göğsümü emzirip yatak odasına geçtik kuzumla..odamız önceleri daha aydınlıktı ama baktık bebekte bi huzursuzluk var..abajuru indirelim yere ve üstüne ışığını kapatacak bişey koyalım dedi eşim ve gerçekten de işe yaradı..odada çok loş bi ışık var birbirimizin yüzünü zor görüyoruz..önceleri kucağımda azıcık tutup sallayınca uyurdu artık emerken uyuya kalıyo hiç uğraşmıyorum..ama oğlum yatırdıktan yarım saat sonra mutlaka uyanır..o zaman da kafasını okşayıp ninni söylüyorum ona hiç kaldırmadan..kuzum 3gündür akşam 9 da yatıyo 3-4 saatte acıktıkça uyanarak sabah 9 a kadar uyuyo..maaşallah..sizler de deneyebilirsiniz...k.validem bu aydaki çocuğun uyku düzeni mi olurmuş getirin sallayalım 10 dk uyusun uyansın dediyse de zafer benimdir..evet bu aylık bebeklerin bile bi uylu düzeni oluyoo

Maşallah canım nazar değmesin hep böyle devam eder umarım. Ben de denemeye çalışıyorum senin gibi ama olmuyo 23.30 olmadan gözler kapanmıyor benim sıpada :KK1: fena azim yaptım bak şimdi 22.00 de girecek ben de odaya bakalım kim galip gelcek :KK1:

kızlar benim bıdık bugünlrde çok iştahsız.emzirme düzeniniz nasıl ne sıklıkla kaç dakika emziriyorsunuz.ben mi dert ediyorum yoksa gerçekten az mı emiyor bilemedim.açım diye ağlamıyor ama çok da az emiyor.

kızlar benim bıdık bugünlrde çok iştahsız.emzirme düzeniniz nasıl ne sıklıkla kaç dakika emziriyorsunuz.ben mi dert ediyorum yoksa gerçekten az mı emiyor bilemedim.açım diye ağlamıyor ama çok da az emiyor.

Aynısı bende de var bana da az emiyor gibi geliyo maksimum 5 dk emiyo belki biraz geçiyordur 2 saatte bir emiyo ortalama tek meme ile doyuyor ben de dert etmeye başladım ama ağlamıyo kilo alması da normal. Herhalde bi sıkıntı yoktur.

Maşallah canım nazar değmesin hep böyle devam eder umarım. Ben de denemeye çalışıyorum senin gibi ama olmuyo 23.30 olmadan gözler kapanmıyor benim sıpada :KK1: fena azim yaptım bak şimdi 22.00 de girecek ben de odaya bakalım kim galip gelcek :KK1:

Canım benim de 24:30 dan önce hatta 1 den önce uyumazdı..eşimin ders çalışması gerektiği için ilk zamanlar aldım kendi yatağıma yatırdım ben de yanında yattım sonunda pes ediyodu emip uyuyodu ama bu 1 hafta kadar sürdü alışması..diğer hafta da 10 da kucağımda az sallayınca uyudu..şimdi artık 3-4 gündür emip hemen uyuyo:KK52:ama benim oğlan akşam 7den sonra uyumaz hiç öyle olunca da uykuyo bunalıyo tabi

benim durumumda ayni kizim 28 eylulde dogdu 20.gunden itibaren tek basima bakiyorum ilk ay cok zorlandim halada zorlaniyorum evde pijama ile dolasmaktan, sacimi tepeme toplamaktan, bakimsiz halimden bende cok sikildim..esim ayni senin esin gibi yorgun geliyor biraz oyalaniyor bebekle sonra al annesi deyip kucagima veriyor..ben zaten butun gun seve seve bebegimle ilgileniyorum ama biraz esimden destek isteyince ben beceremiyorum sen daha iyi ilgleniyorsun deyip kestiriyor..annelik cok guzel ama destekcin olmazsa zor Allah bize enerji , sabir versinde yavrularimizi mutlu bir sekilde yetistirelim:)

aynı tarihte doğdu benim kızım da. ben de 10 günlükten sonra tektim çok zor geçti.eşim de aynenyorgun oluyor.biraz sevip veriyor. allah yardımcımız olsun ama bugünlerde biraz daha rahatım. anlamsız ağlamalar çok azaldı en azından

Benim kizimda bu aralar huysuz dogru duzgun emmiyor saatte bir emzirirken simdi garip garip aralarda emiyor 5 dakka bazen 10 dakka bazen daha fazla surekli degisken emdikten sonrada aglamaya baslayinca doktora sordum biraz mama takviyesine basladik surekli emzirmeye calisiyorum sikistigim yerde mama veriyorum..

aynı tarihte doğdu benim kızım da. ben de 10 günlükten sonra tektim çok zor geçti.eşim de aynenyorgun oluyor.biraz sevip veriyor. allah yardımcımız olsun ama bugünlerde biraz daha rahatım. anlamsız ağlamalar çok azaldı en azından

bizimkide biraz rahatladi kendi kendine oyalanma suresi uzadi yaz bir gelsede alip alip ciksak disari kis olunca eve tikandik:)

Aynısı bende de var bana da az emiyor gibi geliyo maksimum 5 dk emiyo belki biraz geçiyordur 2 saatte bir emiyo ortalama tek meme ile doyuyor ben de dert etmeye başladım ama ağlamıyo kilo alması da normal. Herhalde bi sıkıntı yoktur.

benim de aynı şekilde canım ya.bir de memeyi zor tutuyor. ayakta gezerken ve müzik eşliğinde emiyor. tek memeyle akşamı edecek aslında ben de sütüm azalıyor diye üzülüyorum. sağsam belki emer dolu olsun göğsüm istiyorum. ne yapcağımı bilemiyorum yani

Sık sık hastahaneye gıdıyorz kızımı hasta etmekten çok korkuyorum ama mecbur kontrollerını yaptırmak zorundayım
yalnız olmakta bazen zor gelıyor
ıdrar tahlılı kan rontgen ultrason
ama yınde anne olunca guclenıyor ınsan herseyın ustesınden gelebılıyor

benim bebegimde basn uzun emiyor bazen kisa.sabah ilk uyanip emzirdigimde 10 dk sonra 3 saat sonra uyanip 15 20 dk emiyor.gun icinde boyle devam ediyoz ben artik sadece her ogunde tek gogusumu veriyorum goguslerimde oyle dolu dolu degil kizimin kilosu keyfi yerinde.vucud sutu bebegin istedgi kadar uretiyor bu yuzden gogusler dolu olmayabilir bnde oyle

Sık sık hastahaneye gıdıyorz kızımı hasta etmekten çok korkuyorum ama mecbur kontrollerını yaptırmak zorundayım
Yeni bir gelisme varmi allah yar ve yardimciniz olsun

aynen öyle yaa hasta olacak diye korkumdan evden çıkmıyorum. yaz gelse şöyle koysak bebek arabalarına onlar da gezse biz de stres atsak.
Ben kizimi sadece kar yagdiginda disari cikarmadim.mevsim sartlarrina uygun giydirip disari ciktim ev oturmlrina gittik.yoksa evde kafayi yer bu da kizima yansımaları olurdu

slm hanımlar
d vitaminini veriyomusunuz bebeklerinize biz 3 aylık kontrolümüzde doktor bıngıldağı geniş 5 damla verin dedi bizde verdik doktordan sonra hep huzursuz ve emmek istememesi dahada arttı kesinlikle meme almıyordu ağzına uyutup öyle veriyodum sonra d vitaminini yan etkilerini okudum yüksek dozlarda iştahsızlık gibi bi çok yan etkisi okudum ve artık vermiyorum 2 gündür normale döndü şimdi d vitaminini vermesem bi sıkıntı olur mu acaba

slm hanımlar
d vitaminini veriyomusunuz bebeklerinize biz 3 aylık kontrolümüzde doktor bıngıldağı geniş 5 damla verin dedi bizde verdik doktordan sonra hep huzursuz ve emmek istememesi dahada arttı kesinlikle meme almıyordu ağzına uyutup öyle veriyodum sonra d vitaminini yan etkilerini okudum yüksek dozlarda iştahsızlık gibi bi çok yan etkisi okudum ve artık vermiyorum 2 gündür normale döndü şimdi d vitaminini vermesem bi sıkıntı olur mu acaba

Bak bizde uzun zamandır vermiyorduk 1 haftadır yeniden başladık vermeye ve iştahsızlık o zamandan beri var. Ben de bugünden itibaren 1 hafta vermeyeyim bakalım normale dönecek mi. Belki bizimkinin sebebi de odur.

slm hanımlar

Kızlar ben de doğduğundan beri oğluma acd vitamini veriyorum ve 1yaşına kadar da vermeye devam etmemizi söyledi dr. Ne bi iştahsızlığı ne de başka bi sorunu oldu..vitamini kesmeden önce bebğin emmemesinin başka bi nedeni olabilir mi ona bakın..burnu tıkalı mı yoksa başka bi huzursuzluğu mu var..

slm hanımlar

Sağlık Ocağı nin verdigi dvit den mi bahsediyor sun.ben kizima ilk aylarda vermistim sonra okuduğum bazi nedenlerden dolayi vermeyi biraktim.3 aylik kontrolünde bingildagi sordum ne durumda diye 1 yasina kadar kapanir su anda kapali degil dedi.kapanma gidişatı içinde bişey demedi

benimkide zaman zaman oluyo yine 2 gündür emmek istemiyo buu sefer emmek istemediğinde sütümü sağdım zorlada olsa kaşıkla verdim aç kalmasından iyidir iştahsız olduğunda sende deneyebilirsin

Allah yardımcın olsn inşallah bugünleri de atlatırsın bizde de böbreklerde genişleme çıktı rutin belirli aralıklarla kontrollere gidicez Allah ım beterinden saklasın

slm hanımlar

bence d vitaminine devam et nihayetinde iştahsızlık büyük bir sorun değil en fazla biraz zayıf olur doktorunun bi bildiği vardır diye düşünüyorum

Kızlar bebeklerinizi her ay hastaneye kontrole götürüyor musunuz ben her ay sadece Sağlık ocağına götürüyorum sadece bir sıkıntısı olduğunu hissettigimde gidiyoruz hastaneye

X