2013 Haziran Anneleri cinsiyetleri öğrendik mi :)

stylee tsk ederim cnm evet free bhcg 42.5 çıkmıstı.sen ögrendinmi cinsiyetini

Benim bugün belli oldu 17. hafta içindeyim ama bebeğim 18.haftalık yani önden gidiyor.
3'lü test sırasında söyledi doktorumuz.
Erkek olacakmış :)

Kızlar günaydın, hemen güzel haberi vereyim: Oğluşum oluyor :)):nazar::emir_bebek:Çok mutluyum. Darısı öğrenemeyen arkadaşlarıma. Bu arada çin takvimi bende tutmadı arkadaşlar ama benim hamişliğim aşılamayla gerçekleştiği için tutar mı tutmaz mı önceden kestiremiyordum. Hemen belirtilerimi sıralayayım canlar:
1- 7. Ve 8. Haftadan itibaren bulantılarım başladı ( tüm gün süren bulantılardandı malesef:KK43:) 13. Haftanın sonuna kadar sürdü. 13. Hafta diğer haftalara göre daha azdı. Sonra bıçak gibi kesildi. Çok mutlu oluyor insan. O yüzden mîde bulantısı olmayan ve kusmayan arkadaşlarımı kıskanıyordum. :KK17:
2- mide bulantılarından dolayı zaten canım birşey istemiyordu ama isteyince ekşi ve sebze istiyordu çoğunlukla. ( hayatımda pırasa ve kerevizi bu kadar yememişimdir. )İki haftadır canım tatlı olarak sadece çikolatalı sufle çekti. Onuda bitiremedim bile.
3- göğüs başlarım bu hafta yani 16. Haftada kararmaya başladı.
4- ben zaten kilolu ve göbüşlü olduğumdan ilk 3.5 ay göbüşümün çıkıp çıkmadığını anlamadık ama kalçam büyümedi. Birde son 1 haftada par diye karnım büyüdü. :) şimdi şişman değilde hamile olduğum anlaşılıyor yani:))
5- yüzümde sivîlce falan çıkmadı ama vücudumun olmadık yerlerinde çıktı özellikle adet tarihleri yakınken. Saçlarım 14. Haftaya kadar yıkasamda yağlı görünüyordu. Çok cansızlaşmıştı, şimdi biraz daha iyi çok şükür.

Aklıma gelen başka birşeyler olursa yine yazarım canlar. Herkesi şimdiden tebrik ediyorum.

gece 5:30 da açtım topiği ve bütün arkadaşların yazdıklarını tektek okudum.. hepsinin belirtisinden ortaya karışık olmuş benimki :) ben de yazayım da bana da yorum yapın bakalım :)

1-5 haftalıkken gebeliğimi öğrendim ve karın ağrısı harici bi şikayetim olmadı 8 haftaya kadar sürdü ve sonra birden geçti.
2-8-9 hafta arası şiddetli diyebileceğim bel ağrım oldu ayakta durmak oturmak pek mümkün olmadı 1 hafta sürdü.
3-9 haftadan sonra hatrı sayılır bi şikayetim olmadı sadece uzun süren aclıklarda midem bulanıyordu ve hemen akabinde yedikten sonra elim ayağım uyuşma oluyo gözüm kararıyordu buda şekerimin aşırı düşmesinden oluyormuş şimdi dikkat ediyorum bu şikayetim de yok şükür:)
4- hiç kusmadım yüzeysel ve nadir bulantılarım oluyo (nadiren başağrısı)
5-hamile kaldığımdan beri karnım şiş çok gazım oluo heleki geceleri 6 aylık hamile gibi oluorum bazen
6- sanıırm göbeğim de yayvan değil sivri.. ama bunu tam kestiremiyorum
7- ayrıca 4 kilo aldım bu arada kalçamdada biraz büyüme oldu, ama bu büyüme bebekten mii yoksa kilo aldığımda direk ilk olarak kalcam alır zaten ondan mı bilmiyorum :)
8- he birde göğüs ucundan bahsetmiş arkadaşlar bir iki haftadır hafif kararma var gibi değişikliği farkediyorum...
9- unutmadan hiç mide bulantısı zorluğu çekmediğim için herseyi yiyorum tatlı tuzlu ekşi :) ama sütlaç ve lahmacun aşeriyorum :)

şimdi benim neyim oluyo kızımmı oğlummu :)

bende bugün bebemin kız oldugunu öğrendim yüzü bana dönüktü:). çok şükür iyiyiz. bulantım az oldu ve hep ekşi yedim. :nazar:tatlı istemedi canım

Merhba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende 2 oğlum var ve suan 16 haftalık gebeyim ve kızım olacak inşallah cok mutluyum allahım herkesin gönlune göre versin inşallah..belirtiler derken basenlerimde genişleme var sabahları mıdem bulanıyor digerlerinde herşeyi yerdim fakat bunda herşeyden tiksiniyorum.

Merhba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende 2 oğlum var ve suan 16 haftalık gebeyim ve kızım olacak inşallah cok mutluyum allahım herkesin gönlune göre versin inşallah..belirtiler derken basenlerimde genişleme var sabahları mıdem bulanıyor digerlerinde herşeyi yerdim fakat bunda herşeyden tiksiniyorum.

hayırlı olsun canım benimde bir oğlum var ikincisi yolda 3 ye cesaret edersem bende senin gibi müjdeli haberler alırım inşallahhhh .....

gece 5:30 da açtım topiği ve bütün arkadaşların yazdıklarını tektek okudum.. hepsinin belirtisinden ortaya karışık olmuş benimki :) ben de yazayım da bana da yorum yapın bakalım :)

1-5 haftalıkken gebeliğimi öğrendim ve karın ağrısı harici bi şikayetim olmadı 8 haftaya kadar sürdü ve sonra birden geçti.
2-8-9 hafta arası şiddetli diyebileceğim bel ağrım oldu ayakta durmak oturmak pek mümkün olmadı 1 hafta sürdü.
3-9 haftadan sonra hatrı sayılır bi şikayetim olmadı sadece uzun süren aclıklarda midem bulanıyordu ve hemen akabinde yedikten sonra elim ayağım uyuşma oluyo gözüm kararıyordu buda şekerimin aşırı düşmesinden oluyormuş şimdi dikkat ediyorum bu şikayetim de yok şükür:)
5-hamile kaldığımdan beri karnım şiş çok gazım oluo heleki geceleri 6 aylık hamile gibi oluorum bazen
6- sanıırm göbeğim de yayvan değil sivri.. ama

BEBEGİN HAYIRLI OLSUN BELİRTİLERİN SANKİ ERKEGE DAHA YAKIN GİBİ GELDİ, NE ZAMAN ÖGRENECEKSİN CİNSİYETİNİ

herhalde kmse bnm kdr kusmamış be bulanmamıştır midesi 2,5 ay kustum su içsem dahi :) başlarda psikolojimi bozsana sevgilime alıştım artık hareketlerinide hssedince insan daha bi mtlu oluo işin ilginç yanı bnm ki ekşi yiyince daha bi hareketli bide karnım sıcak olduğunda deneyin peteğe elinizi sürün karnınıza koyun nasıl hareket edio :) bnm hamileliğimde en byk sıkıntım kusmakdı onuda atlatmış bulunuyorum allahıma şükürler olsun doktorumuz erkek dedi cinsiyet için ama çok kaptırmayın dedi çıkıntı ve kabarıklık var dedi yanılma olmasın ama dedi ocak 10da çağırdı göbek kordonu ihtimalinide kattı tabi ama oğlan fikri banada cazip geldi erken oynayınca oğlan derler bnm erken oynadı bi elimde limon bi elimde kekle dolaşıorum ne yediğimi bnde anlamadım daha :) allah evlatlarımızı sağlıkla dnyaya getirmek nasip etsinde kız oğlan işin teferruatı oğlumda olsa kızımda olsa kurban olurum ya ben ona :KK16::KK16::nazar: cinsiyet öğrenen arkadaşlarıda tbrk ederim sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim

Kızlar merhaba benimde merak ettiğim konulardan birtanesi elbette cinsiyet tabiki ilk şartımız ne olursa olsun eli ayağı düzgün olsun mantığdır el bet yinede insan merak etmeden de duramıyor değil hani ben 16haftalık hamileyim ancak göremedik cinsiyetini aşarmelerim ekşi yada tatlı gibi arzularım olmadı bu zamana gelene kadar toplam 2 kilo aldım ama bebeğimin gelişimi normal ne basen nede arkalarıma doğru kilo aldım ve karnım aşağıda duruyor gögüs kararmalar ve karnımda kıllanmalar mevcut ikili testi yaptırdığım yerdeki bayan kız gibi duruyor dedi ama kesin değil dedi mide bulantılarım sadece 3. Ayda sabah oldu ve onlarda kalmadı gibi bişi çok aşırı yemek yiyende biri değilim sizce ne olabilir tahminlerinizi bekliyorum ayrıca doğum içinde doktorum evlilik tarihimi söyledi 15.06.2013:))

kızlar dün doktoruma gittim. 14+4'tüm.. cinsiyetini öğrendik bebişimizin, erkek bebek geliyor :) doktor teyzemiz bir de 4d fotoğraflarını ve toplam 30sn videosunu da verdi. canım istedikçe bakıyorum oğluşumun videolarına :) Allahım herkesin gönlüne göre versin inşallahh...

Geçtiğimiz cumartesi 16+3'te erkek bebek olduğunu öğrendik.Başından beri içime doğmuştu erkek olacağı zaten.Parmağını emiyordu kerata.Uyuyormuş.Doktor uyandıramadı da.Rahatına pek düşkün :KK52: aynı benim gibi.
Bu arada hareketlerini 15 hafta bittiğinden beri yani 12 gündür hissediyorum.Ekşi ve tuzlu şeyler daha çok hoşuma gidiyor.Tatlı çikolata ile sınırlı.Sütü acayip seviyorum.Her gün yarım litreden fazla içiyorum.Bende de kalça büyümesi olmadı.Toplam 3 kilo aldım şimdiye kadar.
Önceden sivilce problemim vardı.Şimdi biraz azaldı.Ara ara çıkıyor tabii değişik yerlerde.Popomun kenarları ve belimin arkası çatladı.Göbekte çatlak yok henüz.

bende şuan 14+5 haftalığım. doktora 11+3 te gittim ikili test için. erkeğe benziyor dedi. ama öğrenmek için erken dedi. ben 4 kilo aldım. yanlardanda genişledim karnımda büyüdü. hamile kalmadan önce biraz göbişim vardı ondan mı karnım büyüdü bilemiyorum ama kız mı erkek mi anlamış değilim. :) tatlıyla aram iyidir ekşiyi sevmem. kız olmasını çok istiyoruz ama bakalım hayırlısı artık. 2 hafta sonra gidicez kontrole. bu arada hiç bulantı ve kusmam da olmadı en başından beri. yeni yeni sivilcem çıktı bir kaç tane. çook merak ediyorum açıkçası :) sizcede erkeğemi benziyor belirtiler??

6- sanıırm göbeğim de yayvan değil sivri.. ama

BEBEGİN HAYIRLI OLSUN BELİRTİLERİN SANKİ ERKEGE DAHA YAKIN GİBİ GELDİ, NE ZAMAN ÖGRENECEKSİN CİNSİYETİNİ

ocağın 2sinde kontrolum var inş gösterir de bizde öğreniriz cinsiyetini:)

Kızlar merhaba benimde merak ettiğim konulardan birtanesi elbette cinsiyet tabiki ilk şartımız ne olursa olsun eli ayağı düzgün olsun mantığdır el bet yinede insan merak etmeden de duramıyor değil hani ben 16haftalık hamileyim ancak göremedik cinsiyetini aşarmelerim ekşi yada tatlı gibi arzularım olmadı bu zamana gelene kadar toplam 2 kilo aldım ama bebeğimin gelişimi normal ne basen nede arkalarıma doğru kilo aldım ve karnım aşağıda duruyor gögüs kararmalar ve karnımda kıllanmalar mevcut ikili testi yaptırdığım yerdeki bayan kız gibi duruyor dedi ama kesin değil dedi mide bulantılarım sadece 3. Ayda sabah oldu ve onlarda kalmadı gibi bişi çok aşırı yemek yiyende biri değilim sizce ne olabilir tahminlerinizi bekliyorum ayrıca doğum içinde doktorum evlilik tarihimi söyledi 15.06.2013:))

kimse tahminde bulunmuyor diye serzenişte bulunmuşsun :) ama bilemedim canım ya.. ama içimden erkek geçti :) hayırlısı olsun :)

X