2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
hayır canım gayet güzel artmış değerin..herkesin yumurtlama döllenme tarihleri farklı..sen kıyası kendi değerinin artışına bakarak yap..etrafına hiç bakma derim saygılar:))

saol canım içim rahatladı,belki hafta içi birdaha tekrarlarım.

Merhaba kızlar eğer nasip olursa özel hastanede yapmak istiyorum doğumumu.Bulunduğum yerde özel hastane yok...Bu yüzden oraya randevu almadan burada bi doktora gitmek istiyorum...Aile doktoru da yapıyomuş tahlili ona mı gitsem yoksa devlet hastanesine mi..Aile hekimine muhakkak kayıt yapılması lazımmış bu arada..

Ne yapsam kızlarrr:26::26::26:

Tam kan sayımı
Tam idrar
HbsAP
Anti HCV
Anti HV
TSH
F T3
FT4
Rubella ig G yazıyor sanırım (yanlış anlamasıysam kızamıkçıkla ilgili bir şeymiş)
Toxo igm
Toxo ig G buda sanırım hayvanlardan bulaşan bir şey için bakılan bir şeymiş.

Benden istediği testler bunlar.

off burda sadece devlet hastanesi var...onda da gecen kan testi yaparken ezilecektim..millet sırada bilmiyor birbirini eziyorr...gene mahfoldum o zaman:KK43:

arkadaşlar aranızda glifor ilacını kullananlar var mı?bende insülin direnci ve pcos olduğu için kullanıyordum.doktor devam et dedi.endişeliyim bişey olur mu acaba diye? :18:

Ne yapsam kızlarrr:26::26::26:

cnm ben kadın doğum bulamadıgım için sağlık ocagındaki doktora sordum..ordaki hemşire doktora görünüp yanıma gel dedi..gittim bir ssürü bilgi aldı..heray geleceksin dedi ..aşı vurulacaksın..ağzına damla vereceğiz falan ddi..kayıt dediğin o galiba..bende şırnaktayım cnm.burdada özl hastane yok..bende ya istanbula yada gaziantepe gidecegim doğum için Allah nasip ederse..tahlillerimide devletten yaptırırım:KK8:

Son düzenleme:
cnm ben kadın doğum bulamadıgım için sağlık ocagındaki doktora sordum..ordaki hemşire doktora görünüp yanıma gel dedi..gittim bir ssürü bilgi aldı..heray geleceksin dedi ..aşı vurulacaksın..ağzına damla vereceğiz falan ddi..kayıt dediğin o galiba..bende şırnaktayım cnm.burdada özl hastane yok..bende ya istanbula yada gaziantepe gidecegim doğum için Allah nasip ederse..tahlillerimide devletten yaptırırım:KK8:

Çok sağol cnm cevabın için..Allah yardımcımız olsun.Aile hekimine mi gitsem kadın doğumcuya(devlet) mı diye ,2 kere kan alınmasın derdim iğneden korkuyorum da..Özelde konrolume 1 hafta sonra falan gidicem daha doktora da karar vermedim gerçi:KK31::KK31:

arkadaşlar aranızda glifor ilacını kullananlar var mı?bende insülin direnci ve pcos olduğu için kullanıyordum.doktor devam et dedi.endişeliyim bişey olur mu acaba diye? :18:

canım merhaba bende pcos um tedavi sonucu hamile kaldım, glifor ilacını bende kullanıyordum fakat doktorum devam et demedi özel olarak bir kere daha sorarım gerek varmıdır diye. doktor devam et dediğine göre bir gereklilik görmüştür canını asla sıkma birşey olsaydı doktor vermezdi.

merhaba haziran anneleri bende 2 yıllık uzun bi uğraş sonucunda eylül ayında kavuştum bebişime muhtemel doğum tarihim 3 haziran dedi doktor ve bu tarih eşimle tanışma yıl dönümümüz ayrı bi güzellik kattı olaya heycanlarınızı korkularınızı çok iyi anlıyorum ve hepsini inanın bende yaşıyorum belirti olarak baş dönmesi var bende bel ve kasık ağrılarım geçti çok şükür birde bu sabah hafif bi bulantı yaşadım çarşamba doktorumuza gittiğimizde kesemizi gördük çok şükür 20 ekimde de kalp atışını dinlemeye gidicez nasipse
ben peri ve pidilga ile hamiş kalmayan kalmayacak topiğinin daimi üyelerindenim :))) ama bizim topikte benle aynı ay hamiş olan arkadaşım olmadı sizinle aynı heycanları yaşadığımız için paylaşımda bulunmak listenizde yer almak isterim :KK16:

benimde kızlar hesapta 5+2 olması gerekirken bebeğim 4+5 gibi bişeydi 4 ünü duydumda heycandan gerisini duyamadım ama stres yapmamaya çalışıyorum biz ne kadar sakin ve huzurlu olursak babaklarimizin gelişimine okadar katkı sağlamış oluruz diye düşünüyorum
Rabbim hepimize bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder inşallah :))))

hayırlı olsun canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin tabiki tümhamişlerimizde :emir_bebek:
bende pcos olduğumdan kısa sürelide olsa bir tedavi sonucu hamile kaldım hiç beklenmedik birşeydi bizim için inanılmaz süpriz oldu.
tahmini doğum tarihimizde aynı,artık burda tüm haziran anneleri geri sayıma başladı.:KK49:

Çok sağol cnm cevabın için..Allah yardımcımız olsun.Aile hekimine mi gitsem kadın doğumcuya(devlet) mı diye ,2 kere kan alınmasın derdim iğneden korkuyorum da..Özelde konrolume 1 hafta sonra falan gidicem daha doktora da karar vermedim gerçi:KK31::KK31:[
cnm git hepsini devlet hastanesinde yap kurtul..uğrasma iki kere de kan verme :KK6:

Son düzenleme:
merhaba güzel anneleeer :) mutlu bir haftasonu diliyorum herkeseee....
birkaç gündür kuruntu yaptım dışgebeliğe taktım bu ara , kalp atışımızı dinlemeye 2 hafta var daha , dün akşam rüya gördüm çooookk güzeldi sizle paylaşmak istedim , oğlum oluyormuş ,doğum sancısı falan görmüyor birden kucağımda oluyor o arada havafişek patlıyor gökyüzünde geceymiş, ismi de FURKAN mış :) yenidoğmuş ama bebek gbi değil konuşmalarımı anlıyordu sanki veee çok güzeldi ya gözlerim doldu yazarken , inşallah hayırlara çıkar arkadaşlar

merhaba güzel anneleeer :) mutlu bir haftasonu diliyorum herkeseee....
birkaç gündür kuruntu yaptım dışgebeliğe taktım bu ara , kalp atışımızı dinlemeye 2 hafta var daha , dün akşam rüya gördüm çooookk güzeldi sizle paylaşmak istedim , oğlum oluyormuş ,doğum sancısı falan görmüyor birden kucağımda oluyor o arada havafişek patlıyor gökyüzünde geceymiş, ismi de FURKAN mış :) yenidoğmuş ama bebek gbi değil konuşmalarımı anlıyordu sanki veee çok güzeldi ya gözlerim doldu yazarken , inşallah hayırlara çıkar arkadaşlar

arkadaşım şu hamileliğin tadını çıkarcağına nerden takıyorsun dışgebeliğe aklını böyle şeylerle kurcalama lütfen gayet sağlıklı olduğunu düşün hiçbir problemin yok ohh rüyanıda görmüşsün daha ne olsun dimi:KK16: bakalım 12 haftada öğrenicez erkeğin gelicek mi malum olmuşmu sana:KK1:

arkadaşım şu hamileliğin tadını çıkarcağına nerden takıyorsun dışgebeliğe aklını böyle şeylerle kurcalama lütfen gayet sağlıklı olduğunu düşün hiçbir problemin yok ohh rüyanıda görmüşsün daha ne olsun dimi:KK16: bakalım 12 haftada öğrenicez erkeğin gelicek mi malum olmuşmu sana:KK1:[/QUOT

evet ya bir de hayatım çok fazla koşturmaca ile geçiyor hiç boş vaktim yok yani böyleyken bile düşünmeden edemiyorum ama rüyamla teselli buldum hayırlısı inşallah hepimiz için :KK16:

Çok sağol cnm cevabın için..Allah yardımcımız olsun.Aile hekimine mi gitsem kadın doğumcuya(devlet) mı diye ,2 kere kan alınmasın derdim iğneden korkuyorum da..Özelde konrolume 1 hafta sonra falan gidicem daha doktora da karar vermedim gerçi:KK31::KK31:

Ben sağlık ocağına da gittim ancak onlar gebelik için gerekli tüm testleri yapamıyorlar, bir kısmı için yine hastaneye gitmek gerekiyor.
Ayrıca devlet yada özelde hamileliğin tespit edildiğinde bakanlığa bilgi verdiklerinden sen sağlık ocağına kayıt yaptırmasanda onlar arayıp seni buluyor ve gebeliğini takip ediyor. En azından burdakiler böyle..

kızlar beni de ekleyin sat 29 ağustos muhtemel doğum tarihi 6haziran geçen hafta kan testi yaptırdm ctesi 2230 ptesi 4110 önümzdeki cuma sağlık ocağındaki tahlillerimi yaptırıcam bi de ultrasonda keseyi görmeye gidicem

kızlar beni de ekleyin sat 29 ağustos muhtemel doğum tarihi 6haziran geçen hafta kan testi yaptırdm ctesi 2230 ptesi 4110 önümzdeki cuma sağlık ocağındaki tahlillerimi yaptırıcam bi de ultrasonda keseyi görmeye gidicem

tebrik ederim Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsinn:nazar:

arkadaşlar birşey sormak istiyorum aklıma takıldı bütün hamişlere doktorları tahlillerini verdimi?
benim doktorum 12 ekimde kalp atışı için çağırdı bu süreçte benden hiçbir tahlil istemedi, şimdi baya kafama taktım desem yalan olmaz:44:

arkadaşlar birşey sormak istiyorum aklıma takıldı bütün hamişlere doktorları tahlillerini verdimi?
benim doktorum 12 ekimde kalp atışı için çağırdı bu süreçte benden hiçbir tahlil istemedi, şimdi baya kafama taktım desem yalan olmaz:44:

canım hiç takma kafana benim de aynı şekilde haftaya cuma gidicem tahlillere çok sık doktora gitmek de bana doğru gelmiyor zaten söylediği tarihte tahlillerini yaptırıp ona göre bi yol çizersinz doktorunla yapılıcaklarla ilgili sen içini ferah tut

X