2013 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    440
Selam annecikler.. Kimseler yok beb yineeede selam yazqyim , bir gören olur belki ...
Ilk baslarda uyku yönunden cok sansli bir anneydim ama hersey tersine dönmüs durumda , mücadeleyle uyutabiliyorum oglumu , geceleri 3-4 krre uyaniyor , sanirim sütümde azaldi , yatmadan änce kasik mamasi veriyorum ama durum ayni .. Onun disinda sükür rabbime herseyimiz iyi gidiyor ..
Cok yoruluyorum ama sabrin sonu selamet :)

Unarim bebeklerinizde sizde iyisinizdir .. Hepinize koloy gelsin

Merhaba Selayhus,
Çok şükür bizde de uyku dışında sorun yok. Gece en az 4 kere uyanıyor, emiyor geri uyuyor. 4 ve altı uyandığı geceler kendimi şanslı hissediyorum :)
Ben hiç mama vermedim. Nerdeyse 6 aydan beri normal çorbası, yumurtası o şekil gitti.
Şimdide biz ne yiyorsak baharatsız halini ufaltıp ufaltıp oğluşuma veriyorum. Çok şükür yemek konusunda sıkıntı yok. Ama sanırım gündüzleri ememediği için ( çalışıyorum , anneanne bakıyor. Süt sağıyorum ama biberonu reddettiği için beyefendi bardakla veriyoruz :) , gece acısını çıkarıyor. Ama dediğin gibi süt azaldı iyice. Eskisi gibi taşmıyor göğüslerimden.
Çok şükür bu halimize. ilk kucağıma aldığımda Allahım bu nasıl büyüyecek derken, bu aya kadar RAbbim sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etti şükür. İnşallah bundan sonrasıda güzel olur.
Yorgunluk çok var. Ama benim biraz işime yaradı. Düştüm evlendiğim zaman ki kiloma :) Bütün eski kıyafetlerime girebiliyorum :) eşime dedim gidip bana pırlantalar elmaslar alsan bu kadar mutlu olmazdım :))

Selam annecikler.. Kimseler yok beb yineeede selam yazqyim , bir gören olur belki ...
Ilk baslarda uyku yönunden cok sansli bir anneydim ama hersey tersine dönmüs durumda , mücadeleyle uyutabiliyorum oglumu , geceleri 3-4 krre uyaniyor , sanirim sütümde azaldi , yatmadan änce kasik mamasi veriyorum ama durum ayni .. Onun disinda sükür rabbime herseyimiz iyi gidiyor ..

merhaba tatlım oh be en sonunda biri foruma yazdı sevindim inanki. benim kızımda bir ara güzel uyuyordu 1-2 defa kalkıyordu ama son günlerde sık uyanmaya başladı. acaba yeni bir diş furyasımı başlıyor bebeklerde bu aydan itibaren diye düşünüyorum. birde önceden geceleri bezi çok ıslanmazdı, şimdi kaç gündür bakıyorum ıslak değiştiriyorum uykusunun arasında. ben zaten 6.aydan itibaren emzirmeyi bıraktım mecburen çünkü sütüm yoktu. bende sebze çorbası, yoğurt çorbası, sabahblendırlı kahvaltı, öğleden sonra meyve şeklinde beslenmeye geçtim ozamandan itibaren.

Merhaba Selayhus,
Çok şükür bizde de uyku dışında sorun yok. Gece en az 4 kere uyanıyor, emiyor geri uyuyor. 4 ve altı uyandığı geceler kendimi şanslı hissediyorum :)
Ben hiç mama vermedim. Nerdeyse 6 aydan beri normal çorbası, yumurtası o şekil gitti.
Şimdide biz ne yiyorsak baharatsız halini ufaltıp ufaltıp oğluşuma veriyorum. Çok şükür yemek konusunda sıkıntı yok. Ama sanırım gündüzleri ememediği için ( çalışıyorum , anneanne bakıyor. Süt sağıyorum ama biberonu reddettiği için beyefendi bardakla veriyoruz :) , gece acısını çıkarıyor. Ama dediğin gibi süt azaldı iyice. Eskisi gibi taşmıyor göğüslerimden.
Çok şükür bu halimize. ilk kucağıma aldığımda Allahım bu nasıl büyüyecek derken, bu aya kadar RAbbim sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etti şükür. İnşallah bundan sonrasıda güzel olur.
Yorgunluk çok var. Ama benim biraz işime yaradı. Düştüm evlendiğim zaman ki kiloma :) Bütün eski kıyafetlerime girebiliyorum :) eşime dedim gidip bana pırlantalar elmaslar alsan bu kadar mutlu olmazdım :))
ayyy canım ben varya bundan birkaç ay öncesi, sanırım diş çıkartma dönemleriydi bilemiyorum gece 21 kere kalktığımı biliyorum. artık hergece hergece okadar canıma tak etmişti ki, bir gece sayacağım artık dedim ve sonuç 21 oldu düşün. onun için bugünlerime milyonlarca kez şükürler halindeyim :KK48:

Selam kızlar, Yagmur'um büyüdü epeyi, anne baba mama meme diyor, bol bol emekliyor, bizi bir saniye rahat bırakmıyor, uykular iyice problem oldu, çok zor dalıyor uykuya. Ama çok şükür sağlığımız yerinde.

ayyy canım ben varya bundan birkaç ay öncesi, sanırım diş çıkartma dönemleriydi bilemiyorum gece 21 kere kalktığımı biliyorum. artık hergece hergece okadar canıma tak etmişti ki, bir gece sayacağım artık dedim ve sonuç 21 oldu düşün. onun için bugünlerime milyonlarca kez şükürler halindeyim :KK48:

diş çıkartma dönemlerini saymıyorum güzelim. Onlar ayrı bir olay :)
Hem ağlıyoruz, hem uyumuyoruz :) Ayyyy hele 6. ay aşısını hatırlamak istemiyorum :KK17:Allah bir daha vermesin öyle.
Ben bugünlerde biberiye içmeye başladım. Yağları yakıyor muhabbetine :) Sanırım aynı zamanda rahatlatıyorda çünkü çok aşırı uykum oluyor akşamları. Sabahlarıda uyanamıyorum. Sanırım oğluşuda etkiledi. Sabahları anneme bırakıyoruz. Annem diyor ki 2 gündür sabahları çok sakin. Bir yandan hoşuma gidiyor sakinliği , bir yandan da acaba zararı olur mu diye düşünüyorum:KK64:Kararsız kaldım. Ne dersin?

Selam kızlar, Yagmur'um büyüdü epeyi, anne baba mama meme diyor, bol bol emekliyor, bizi bir saniye rahat bırakmıyor, uykular iyice problem oldu, çok zor dalıyor uykuya. Ama çok şükür sağlığımız yerinde.
Maşallah :) Sen bide emeklemenin motor takmış halini düşün. Çekmecelerin açıldığı, iiçinde ne var ne yok dışarı boşaltıldığı ve bundan ayrı bir zevk aldığı yüz halini :) kızamıyorsunda keretaya :)

Ohh masallah güzel anneler hep büyütmüsler minikleri , ortalama sorunlar hep ayni :).. Uykusuzluk ..
Birde bazi annelerimiz calismaya baslamak zorunda kalmislar Allah yardimciniz olsun dahada zor , o yönden 2 sene dogum izniyle sansliyim ..

Söyle bir düsünüyorumda cabuk unutuluyor bütün zorluklar , ben büyük su an 5 yasinda olan oglumu nasil büyütmüsüm unutmusum :))) simdi kocaman , bu günlerin zorluklarinida unutacagiz ....

Selayhus .!.:
Ohh masallah güzel anneler hep büyütmüsler minikleri , ortalama sorunlar hep ayni :).. Uykusuzluk ..
Birde bazi annelerimiz calismaya baslamak zorunda kalmislar Allah yardimciniz olsun dahada zor , o yönden 2 sene dogum izniyle sansliyim ..

Söyle bir düsünüyorumda cabuk unutuluyor bütün zorluklar , ben büyük su an 5 yasinda olan oglumu nasil büyütmüsüm unutmusum :))) simdi kocaman , bu günlerin zorluklarinida unutacagiz ....
Cok sevindim yazilari gorunce. Selayhus canim cok merak ediyordum sevindim iyi olmaniza .
Hepinizin iyi olmasina sevindim kizlar.
Bizde kizimla iyiyiz. 5 disimiz var, emekliyor sıralıyor ellerini birakip cok uzun sure ayakta desteksiz tutunmadan durabiliyor ama yurume yok. Baba dede buu memmem baybay gelgel abla kelimelerimiz . Annesi gibi ufak tefek minyon dünya güzeli bi kiz oldu. Cok hareketli Geveze ve güleryüzlü.
Opuyor teyzelerini ve arkadaslarini

Merhaba Selayhus,

merhaba tatlım oh be en sonunda biri foruma yazdı sevindim inanki. benim kızımda bir ara güzel uyuyordu 1-2 defa kalkıyordu ama son günlerde sık uyanmaya başladı. acaba yeni bir diş furyasımı başlıyor bebeklerde bu aydan itibaren diye düşünüyorum. birde önceden geceleri bezi çok ıslanmazdı, şimdi kaç gündür bakıyorum ıslak değiştiriyorum uykusunun arasında. ben zaten 6.aydan itibaren emzirmeyi bıraktım mecburen çünkü sütüm yoktu. bende sebze çorbası, yoğurt çorbası, sabahblendırlı kahvaltı, öğleden sonra meyve şeklinde beslenmeye geçtim ozamandan itibaren.

merhaba ben 2013 aralık annesi olmayı beklerken 2013 kasım annesi olmuştum 36 hafta 1 günlük doğum yaptım oglusumu aldım kucağıma. 11 gün kuvezde kaldı sıkıntılar çektik ama büyüdük toparladk çok şükür 16 kasım doğumlu oğlum. 9 buçuk aylık olduk. neler yediriyorusmz ? boy kilo nasıl sizinkilerde. emekliyo benimkı tutunuyo kanepeden kalkıyo. çalışıyorum bakıcıya başladık yeni 2 gündür .. herkese sağlıklı mutlu günler

bizde 9 aylık olduk..4. dişimiz çıkıyor...emekliyoruz..ama day day pek durmuyor...kilomuz iyiydi ama dişde bayağı hastalanıyoruz...ek gıdayı seçerek veriyorum..çok alerjik bünyemiz var..dikkat etmem gerekiyor...genelde devam sütünü kullanıyoruz..zaten emme olayı olmadı kızımda..uykumuz iyi sayılırdı ama artık bayağı bir bozuldu...sıckalardan cok bunladı kuzucuk..cok tatlı oldular

Kuzum06 oyy masallah minnak kizina ... Kocaman öptüm

Dün aksam 14 haftalik hamile oldugumu ögrendim , cok şok ve hayret içindeyim ..
Midem ara ara bulanıyordu , üşüttüm sanmıstım
Gecen hafta bel agrımı normal demiştim
Hafif göbek yaptım Diye düşünürken megerse bebekmiş

Yarabbim eli kolu bacagı kafası büyümüş yavrucak içimde kendı halinde :KK43:
Nasıl haberi olmaz derdim kadınların okudukca böyle olayları , başıma geldi.. Regl hala olmuyordum emzirdigim için ..
Az daha farketmesem tekmelerle farkına varacaktım

Kücük oglum ufacık ,
emiyordu bırakmalıyım :KK43:(
mart başı dogum dendı ,
3. Cocuk hayalimde hep vardı , süpriz yumurtam erken davrandı ..
Oglum için agladım üzüldüm ama düşündüm
Ben onun hamileliginde tutunsun düşmesın diye ignelerle ilaclarla cok ugrasmıstım , bu sefer karnımdakı bebegim kendi cabasıyla tutundu annesıne, rabbimin yardımıyla
2 ay önce siddetli bir kanama yasadım regl baslangıcı sanmıstım .. Sonra üc hafta kahverengi leke hepsi gecti :KK43: ıkili kontrolu bile kacırdık

.. Rabbım insallah kolaylık verır büyütürüm yavrularımı ıyi bir sekilde ..
Sag salim kucagıma alırım inşallah ...dualarınızı eksık etmeyin ..

Nasıl haberi olmaz derdim kadınların okudukca böyle olayları , başıma geldi.. Regl hala olmuyordum emzirdigim için ..

Kücük oglum ufacık ,
mart başı dogum dendı ,
Ben onun hamileliginde tutunsun düşmesın diye ignelerle ilaclarla cok ugrasmıstım , bu sefer karnımdakı bebegim kendi cabasıyla tutundu annesıne, rabbimin yardımıyla
2 ay önce siddetli bir kanama yasadım regl baslangıcı sanmıstım .. Sonra üc hafta kahverengi leke hepsi gecti :KK43: ıkili kontrolu bile kacırdık

Hayırlısı olsun İnşallah hakkınızda. Rabbim bereketiyle yollasın meleğinizi :)
Sağlıklı sıhhatli inşallah :)
Bu ay bende şüphelendim 2 hafta gecikince reglim.Hemen komplo teorileri üretmeye başladım. Naparım nasıl ederim Nasıl geçiniriz ? En önemli soru ise ben hazır değilim yeniden hamilelik doğum sancısı sürecini çekmeye. Sorular Sorular derken regl geldi ve ben derin bir nefes aldım. Ama bu seferde sevincin yanında üzüntü oldu.
Garip garip ruh halleri. Şu anda bilnçli olarak istemiyorum ama 2. bebeği ama önlemini aldığımız halde gelirsede vardır bunda da bir hayır deyip kabullenmekten başka çare yok sanırım :)
Hakkımız da hayırlısı hepimiz için İNşallah

Kücük oglum ufacık ,
mart başı dogum dendı ,

Selayhusuummmm valla inşallah busefer kiz olur. Iki yakisikliya guzel bir prenses gelsin inşallah. Rabbim kolaylik versin, sağlıklı sıhhatli kucağına al inşallah. Ikinciyi bende istiyordum ama kizim bukadar küçük ken ve kendimi hazir hisstmeden cesaret edemem anca senin gibi aaaa hamileymisim dersem olur :) bizde 10 ay 1 haftalik olduk ve bende regli olmuyorum arada ödüm kopmuyor değil ya hamile kalirsam diye :KK66: bu arada ek gida ile aramiz hic iyi degik doğru düzgün yemiyor sadece emiyor iştahlı iştahlı .
Ayy selayum yaa yazıyorum ama hamileligin beni bukadar etkiledi :KK66:... inşallah kiz olur Allahim nolur sağlıklı sıhhatli elu ayağı düzgün güzeller güzeli bir kizi olsun salayin. Senide yakisiklilarinida kocaman öptüm yavrularina ve kendine çok iyi bak

Kücük oglum ufacık ,
mart başı dogum dendı ,

İnan bende çok istiyorum bir çocuk daha ama cesaretim yok sen ne güzel yolu yarilamissin allah hayırlı evlat nasib etsin

Kücük oglum ufacık ,
mart başı dogum dendı ,

canim benimmm cok zaman oldu bir türlü giremedim. ama sans bi bakayim dedim bu haberle karsilastim. sok oldum bende, ama iyi de olmus. Hayitlisiyla kizini al kucagina insalllahhhhhh

Herkese selamlar... aylar oldu siteye girmiyorum oglum 10 aylik:KK66: minik bir yaramaz simdiden kendinden buyuklere kafa tutuyor, evin her yerini karistiriyor.
yazilanlardan sadece Selayhus senin yazini okudum ve senin icin giris yaptim. is gucc ev isi cocuk malum asiri yogunuz.bu saatte temizlik yapiyorum oglum uyudu.ama gecelerimiz uzun cok slk kalkiyor, halaa.
selayhus canimm hayirli olsun. ben insallah bu ay spiral taktiricam. cok sasirdim bende.herseyde vardir bir hayir rabbim kolayligini verir.vermis bile 14 haftayib tamamlamissin:KK66:
gorusmek uzere sen tekrardan heyecanli bir seruvene baslmissin hakkimizda hayirlisi.

Sagolun kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ..
Rabbim saglıkla kavuşmayı nasıp eder inşallah ...
Artık çok alıştım hamilelige .. Karnım falanda cıkmaya başladı güzelce :)))
Şu anda cinsiyeti çok merak ediyorum , rabbim saglıklı versin inşallah , kız geçmiyor dersem içimden yalan söylemiş olurum :))) ama tabiki kısmette ne varsa o ..
Çocuk sayısı arttıkca hamilelikler daha zor geciyor , birde evimin 3. Kat ve asansörsüz oluşu belimi büküyor .. Onun dışında şükür iyi bir hamilelik geçiriyorum yine ...
Darısı isteyen herkese ...

X