2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Içişmde garip bir heyecan var biryanım mutlu biryanım heyecanlı,korkulu karmakarısık duygulardayımm :)))kızlar ben cıkıyorum hepiniz öpüldünüzzz:KK54: Kendinize iyii bakınn bol bol dua edelim kızlarrrr :18::18:yavrularımızı kucağıma alacağımız gün en mutlu günümüz olacak inşallahh doğum hikayerimizi buraya yazmakta nasip olurr :KK49::49

:KK1::KK1:canımm bende şok oldum valla doğumhaneye girince önüm arkam dsoğum yapıyorlar kimi suyum geldi diyor kimi sancıdan tepiniyor avazı cıktığı kadar bağırıyorlarr:18::18:ödüm koptuuu normal doğumdan korkarken hepten korkar oldumm ..onları görünce kendimi unuttumm:KK50:inşallahhh rabbim hepimize hayırlı,sağlıklı doğumlar nasip eder elimize sağ sağlim almamız nasip olsunnn...hııı o bağıranlar sonradan doğurdular ve ziyaretişne gittim ayyy nasıl özendim ozaman sormayınnn rabbim bizede kurtulmak nasip eder inşallahh :KK16::KK16:

canım geçmiş olsun aman dikkat et kendine ... sanada bebeğinede sağlık versin RABBİM..

eternetcim bence yeter ben de senin gibi düşündüm
çünkü hastane çıkışının içinde olan eldiven, ayaklı ayksız tek alt,
zıbın, tek üst ya da battaniye gibi ihtiyaçlardan zaten birsürü aldık
yani ben aldım, bence yeter

canım ben de çok bir şey almadım yenidoğan için,annem çok aldırmadı. 0 bedenler 50 cm,kardeşim 55 cm doğmuştu,teyzesine çekerse diye çok bir şey almadık. doğunca da alınır herhalde, hastaneden çıkarıcak kadar var benimkinin kıyafeti. aileler gelicek zaten doğuma,yetmezse gider alırlar. toparlanınca biraz kendim de alırım.

evet ben zaten en ufak 53-55 beden diye aldım 50 ufak gelebilir diye..bazılarımız abartıyor heves yapıyor sanırım amaolsun fazla alanlar kullanmadıklarını başka bir yakınına verirler bişekilde kullanılır ihtiyacı olanlara gider kızlar bide emdirme yastığı alan varmı yani bebeğim rahat edecekse almak istiyorum ama kullanamayacaksam almıyımdiyorum bu aralar kararsız oldum aptallaştım vallahi doğru düşünemiyorum doğum yaklaştıkça.doğuma eşimden başka kimse gelmesin istiyorum annemde dahil doğum saatlerimde sadece o olsun yanımda sonra çağırayım bizimkileri sizce ayıp olurmu anneme babama ben kendimde değildim eşimde heyecandan sizi aramayı unutmuş demeyi düşünüyorum ilk gün.en azından ilk saatlerr:44:

evet ben zaten en ufak 53-55 beden diye aldım 50 ufak gelebilir diye..bazılarımız abartıyor heves yapıyor sanırım amaolsun fazla alanlar kullanmadıklarını başka bir yakınına verirler bişekilde kullanılır ihtiyacı olanlara gider kızlar bide emdirme yastığı alan varmı yani bebeğim rahat edecekse almak istiyorum ama kullanamayacaksam almıyımdiyorum bu aralar kararsız oldum aptallaştım vallahi doğru düşünemiyorum doğum yaklaştıkça.doğuma eşimden başka kimse gelmesin istiyorum annemde dahil doğum saatlerimde sadece o olsun yanımda sonra çağırayım bizimkileri sizce ayıp olurmu anneme babama ben kendimde değildim eşimde heyecandan sizi aramayı unutmuş demeyi düşünüyorum ilk gün.en azından ilk saatlerr:44:

olur tabi tatlım neden olmasın ilk doğumun sanırım bende kara kara düşünyrm ablam illa doğum fotoğrafçısı ayarladiyor ben kendimde olmam diyorum bakalım =) kimse gelmesin ama eşimde sen beni dinlemezsin illa annen yanında olsun diyor =) doğumdan önce gelsin illa diyor kendi yükünü azaltacak =))) ben korkuyoruummmm ama yaaa =)

kafama takılan bişey var hastane çıkışı sadece bir tane alan varmı benim gibi:2: ben bir tane aldım çünkü zaten alt üsten ufak beden ortalama 5 er tane zıbın çıtçıtlı badi alt falan aldım yeteceğini düşündüm sizce yetermi kızlar yoksa bi tane dahamı hastane çıkışı alsam kafamkarıştı:44:

Annem bana hastane çıkışı hiiiiiiççç aldırmıyorrrrr
Bi tane var. Zaten bi de büyük doğarsa bu da gelmeyecek ona. O yüzden bir tane yeterrrr... Hem de benbeyazzzzzzz olsunnn:KK16:

KIZLAR BENDE COK ÜZÜLÜYORUM ASLINDA ERKEN OLMASINI İSTEMİYORUM..BEBEĞİM 2KİLO 500 GR:nazar::nazar:.EN AZINDAN 3 KİLO FİLAN OLSUN İSİTYORUM YAVRUM COK ACELE EDİYORR AMA BEN BASINDAN BERİ BİLİYORDUM BÖYLE OLACAĞNI İÇİME DOĞMUŞTU ERKEN GELİR DİYORDUMMM HAYIRLISI KIZLARR :KK17:

Neyse ki bebeğin kilosu yerinde imiş canımmmmm

kızlar bi sorum var size: :KK17:genital bölgemde sol içte hafif şişlik ve hafif bir ağrı var neden olmuş olabilir? içinizde böyle bir sorun yaşayan var mı?

Ben de sadece hafif ağrı oluyo aynı yerde ama pek takmıyorum

Dostlar bir sorum olacak
Eşimin arkadaşının borcu var ona. Parça parça verecekmiş. İstersen demiş kredi kartımı kullan onu ödeyeyim demiş. Amaaaaaa 1500 tl ilk netten alışveriş sizce mantıklı mııııı

ben de annem gelsin istiyorum doğumda ama tansiyon problemi var,heyecanlanınca 20 lere tırmanıyor. kötü hallerimi görürse acillik olur diye tedirginim. ablam gelecekti aslında ama o da hamile şimdi, ikizleri olucak allah kısmet ederse, ve berbat geçiyor hamileliği,düşük tehlikesi bir taraftan, normal beslenemiyor,ayılıp bayıldıkça hastaneye gidiyor yiyor serumu geliyor. işe filan da gidemiyor raporlu. senin gibi doğursamda mı çağırsam diye düşünüyorum ben de ailemi, ilk bebeğimiz ,eşim de heyecan yapar şimdi,bir büyük olması yanımızda iyidir diye düşünüyorum.

Dostlar bir sorum olacak
Eşimin arkadaşının borcu var ona. Parça parça verecekmiş. İstersen demiş kredi kartımı kullan onu ödeyeyim demiş. Amaaaaaa 1500 tl ilk netten alışveriş sizce mantıklı mııııı

hımmm bilemedim ki ya... keşkem direk vereymiş :KK70:D daha ıyıolurdu hazır parayla alısverıs :KK70: ama baska sansınız yoksa mecbur ordan yapacan dimi :KK66:

Dostlar bir sorum olacak
parça parça da bir işe yaramazki,harcanır gider. bebeğinin eşyalarını almadıysan dışarıdan beğen ,netten aynı modeli sipariş et. biz hep netten alışveriş yaptık. hem netten daha uyguna kampanyalı yakaladık herşeyi. bence mantıklı.

ayyy porselennnnnn ne dıyecegımı bılemedım ya :KK53: hakkında hayırlısı olsun cnm..bebegının kılosu yerınde korkma demekten baska bırsey dıyemıyorum..:nazar: bıde gel bana sor....

ya kızlar ben bu 20 li haftalardan cok sıkıldım ya:KK19::KK19:bıtsınde 30a geleyim artık..amma uzun sürdü bu 20ler ya:KK47::KK47::KK47::KK47:

Dostlar bir sorum olacak

alış veriş eksikleriniz yoksa bence paranızı alın

Gecmis olsun Porselen,
Kilosu cok kotu de degil, yuregini ferah tut, insallah istedigimiz gibi vaktinde gelir bebeklerimiz.

KIZLAR BENDE COK ÜZÜLÜYORUM ASLINDA ERKEN OLMASINI İSTEMİYORUM..BEBEĞİM 2KİLO 500 GR:nazar::nazar:.EN AZINDAN 3 KİLO FİLAN OLSUN İSİTYORUM YAVRUM COK ACELE EDİYORR AMA BEN BASINDAN BERİ BİLİYORDUM BÖYLE OLACAĞNI İÇİME DOĞMUŞTU ERKEN GELİR DİYORDUMMM HAYIRLISI KIZLARR :KK17:

porselen gönlünü ferah tut canım. Rabbim büyük. dualarımız da seninle. ne olur iyi düşün olur mu??

Dostlar bir sorum olacak

canım versinde nasıl olursa olsun he hee=) ben geçen gün e bebekten 1000 tl lik alışveriş yaptım oluyor no problem =)
tetanozun 2. dozunu vuruldum kolum acıyor kızlar =((((

iyi gecler kızlar, bir kaç gündür yoktum ve giremedim nete. biraz geç olsada yenı yılınızı kutlamak istedim.

Burnumuzdan bebislerimizin kokusu, omuzumuzdan esimizin eli, sirtimizdan dostlarimizin destegi ve kalplerimizden tum sevdiklerimizin sicakliginin eksik olmadigi; musmutlu huzurlu bir 2013 yili olmasi dilegiyle. hepinizi cok seviyorum gobusdaslarim:KK16::KK16::KK16:

SELAM KIZLAR UZUN ZAMANDIR GİREMEDİM NETE.EE HALİYLE AĞIRLAŞTIM İYİCE.1 HAFTADIR HASTANE ACİLLERLE UĞRAŞIYORUM.BİRDEN SANCILANDIM VE HASTAHANEYE KALDIRILDIM NTS YE BAĞLANDIM ALTTAN KONTROLLER OLSU.AÇILMAM YOKMNUŞ FAKAT 5 DK.BİR AĞRI CIKTI NTS DE.HEMEN YATIRDILAR DR.FİLAN GELDİ SERUM TAKILDI..ERKEN DOĞUM GÖZLEMLENDİ:18:COOK ÜZÜLDÜM..SERUMDAN 15 DK.SONRA BİRDE BAYILDIM ..AĞIR GELDİ İÇİNDE NE VARSA :26: SONRA KORKUP EVE GELDİM İMZA İLE ÇIKTIM ORDAM.SONRA EVDE Yİ,NE FENALAŞINCA AMBULANSLA TEKRAR HASTANEYE KALDIRILDIM.BUSEFER BENİM DR.UM BENİM TEDAVİMİ KABUL ETMEYENİ BENDE ETMEM DEDİİİ:KK5:ACİLDEKİ DR.YATIŞIMI VERDİ VE O GÜN ORDA KALDIM SERUM VERİLDİ..ŞİMDİ DR.LAR 1-2 HAFTA DAHA BEKLERSEN İYİ OLUR EN AZINDAN COCUK İİÇİN DİYOLARLAR ŞUAN BEN 34.HAFTADAYIM.YANİ 3 HAFTA OLUNCA ZATEN NORMAL OLUYOR..BENDEN BUKADAR KIZLAR BELKİ BU SON YAZMAM OLUR BENİM KRİTİK DURUMUM..HEPİNİZDEN DUA İSTİYORUM HEPİNİZ BOLCAA ÖPÜLDÜNÜZZ ALLAHA EMNETİZ,ALLAHA EMANET OLUNN HOŞÇAKALINN:nazar::emir_bebek::KK5::KK5:

canım geçmiş olsun, sen baştan beri o kadar endişeliydin ki hep olumsuzu çektin kendine ama merak etme bebişin sağlıkla gelecek inşallah. bu haftdan sonra gelirse de sorun olmaz bebiş için. ne kadar kalırsa o kadar iyi tabi. yat dinlen wc haricinde kalkma derim ben ve doktorları dinle. en kötü doktor bile bizden daha bilgili sonuçta, kendini ellerine teslim etmek zorundasın emin ol sorunsuz gelicek bebişin. daha fazla pozitif düşünmeye çalış

annaaaammm buna en çok ben sevindim herhalde... daha 7 kilo aldım :) hemen hemen hepsi gidecek yani... gerçi daha alırım tabii ama....

porselleeeeennnn. dualarım seninle... ayyy az daha sık dişini güzelim yaaa...

Canım allah yardımcın olsun rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah

kızım hasta cnm 1 haftadır iyileşemedi.. sürekli ilgi istiyor.. aglıyor mızmızlanıyor.. bende iyice agırlaştım
evde yalnız kalamıyorum bu ara duvarlar üstüme geliyo sanki :KK43:

aynı ben inşallah bu depresif halimiz doğumdan sonrada devam etmez

kızımın teyzelerii benim güzel arkadaşlarım biz geldikk doktor amcamiz herşey yolunda dedi 1840 gram olmuş benim prensesim başı tam pelvik kemiklerine yerleşmiş o yüzden bazı ölçümleri yapamıyorum cuma tekrar gel dedi. Ne demek istediğini tam anlayamadım açıkçası ama doğum pozisyonu mu demek oluyor ki fikri olan varmi? Bu elimde hissettiğim uyuşukluk için vitamin verdi 1ay takip et dedi. Mide de yanma kazınma problemi için yemekten önce bır bardak ılık ballı süt içmeyi dene dedi. Yürüyüş yapmadığım için kızdı :) plasentamz da hala aşağıdaymis. Direk kanamalar başladımi diye sordu hayır deyince şanslısn dedi umarım her seferinde böyle güzel haberlerle döneriz. sat a göre kuzum 5gün önde gidiyormuş gelişimi falan herşey iyi rahat olabilirsn.

çok sevindim ikinizinde iyi olmasına
benim bebeğiminde başı aşşağıdaymış doktor bişey deömediğine göre normal bi durum demekki

Arkadaşlar merhaba
Bir şey danışacağım. Sabahtan beri sol kasığımda bir sancı var. Sürekli değil, aralarda girip çıkıyor. Bazen 1-2 saat olmuyor, bazen de şimdiki gibi dakikada bir giriyor. Girdiği zaman epey canımı acıtıyor ama dayanılmaz değil. Yalancı sancı dedikleri böyle bir şey mi?

Bir de doktorum bana adet sancısı gibi sancın çok olursa beni ara dedi. O sırada düşünemedim de ben adet sancısını bilmem ki :) Hiç ağrım olmazdı benim. Bu adet sancısına benziyor mu?

adet sancısı keskin ve sürekli oluyo
bu bir haftadır bendede sancı oluyo rahime binen ağırlıktandır heralde
ama sen yinede doktora gitmeyi ihmal etme

SELAM KIZLAR UZUN ZAMANDIR GİREMEDİM NETE.EE HALİYLE AĞIRLAŞTIM İYİCE.1 HAFTADIR HASTANE ACİLLERLE UĞRAŞIYORUM.BİRDEN SANCILANDIM VE HASTAHANEYE KALDIRILDIM NTS YE BAĞLANDIM ALTTAN KONTROLLER OLSU.AÇILMAM YOKMNUŞ FAKAT 5 DK.BİR AĞRI CIKTI NTS DE.HEMEN YATIRDILAR DR.FİLAN GELDİ SERUM TAKILDI..ERKEN DOĞUM GÖZLEMLENDİ:18:COOK ÜZÜLDÜM..SERUMDAN 15 DK.SONRA BİRDE BAYILDIM ..AĞIR GELDİ İÇİNDE NE VARSA :26: SONRA KORKUP EVE GELDİM İMZA İLE ÇIKTIM ORDAM.SONRA EVDE Yİ,NE FENALAŞINCA AMBULANSLA TEKRAR HASTANEYE KALDIRILDIM.BUSEFER BENİM DR.UM BENİM TEDAVİMİ KABUL ETMEYENİ BENDE ETMEM DEDİİİ:KK5:ACİLDEKİ DR.YATIŞIMI VERDİ VE O GÜN ORDA KALDIM SERUM VERİLDİ..ŞİMDİ DR.LAR 1-2 HAFTA DAHA BEKLERSEN İYİ OLUR EN AZINDAN COCUK İİÇİN DİYOLARLAR ŞUAN BEN 34.HAFTADAYIM.YANİ 3 HAFTA OLUNCA ZATEN NORMAL OLUYOR..BENDEN BUKADAR KIZLAR BELKİ BU SON YAZMAM OLUR BENİM KRİTİK DURUMUM..HEPİNİZDEN DUA İSTİYORUM HEPİNİZ BOLCAA ÖPÜLDÜNÜZZ ALLAHA EMNETİZ,ALLAHA EMANET OLUNN HOŞÇAKALINN:nazar::emir_bebek::KK5::KK5:

dualarım seninle bebeğin kilosu bence gayet iyi haftasına göre benim oğlum 37 haftada 2 500 gr doğmuştu hiç bişeyde olmadı kilosu çok güzel tabi tüm gelişimi için 2 hafta daha dursa daha iyi olur ama erken doğsada korkma maşşallah iyi beslemişsin bebişi

kafama takılan bişey var hastane çıkışı sadece bir tane alan varmı benim gibi:2: ben bir tane aldım çünkü zaten alt üsten ufak beden ortalama 5 er tane zıbın çıtçıtlı badi alt falan aldım yeteceğini düşündüm sizce yetermi kızlar yoksa bi tane dahamı hastane çıkışı alsam kafamkarıştı:44:

ben bir tane aldım diğerleri alttan çıtçıtlı badi ve patikli alt falan zaten çok bişeyde almadım bebiş doğduktan sonra boyuna ve havaya göre yeni cicişler alırım oğluşuma

kızlar bi sorum var size: :KK17:genital bölgemde sol içte hafif şişlik ve hafif bir ağrı var neden olmuş olabilir? içinizde böyle bir sorun yaşayan var mı?

gebelikle alakalı bişey olduğunu sanmıyorum bendede bi kaç kez çıktığı oldu kendiliğinden geçti
temiz tutu çamaşırlarını ütüle mikrop kaptırma geçer inşallah

hepinize günaydın

doktora bu gün gidicektim ama dün randevu almış eşim dün gittim

bebiş en son gittiğimde tersti yani poposu aşşağıdaydı yan duruyodu içerde

şimdi başı aşşağı inmiş iyi dedi doktor
1.420gr olmuş kilosu normal dedi ama bana biraz az gibi geldi 30 haftayı doldurduk bu gün
sancılarım oluyo dedim nst istedi belki bu gün belkide hafta sonu nst ye giricem
ilk oğluşum erken ve düşük kilolu doğduğu için buda erken doğabilir dedi
bakalım inşallah çok erken doğmaz bebişim

ayrıca magnezyumunu kullan ve demir ilacınıda düzenli iç dedi
ilaçlarımı düzenli içmiyorumda
kan sulandırıcılarımıda verdi kalsiyumu içme dedi sebebini sormadım ama sonradan acaba niye kalsiyumu içme dediğini merak ettim
aslında doktora sorucak başka sorularımda vardı ama muayne odasına girince tüm sorular siliniyo beynimden

kızlar bide bu aralar nerdeyse hiç bişey yemiyorum çok fazla midem bulanıyo nedendir acaba iştahımda kesildi canım hiç bişey yemek istemiyo

eşimde evde yat dinlen hiç bir iş yapma diye baskı yapmaya başladı dünden beri
bende hıı ondan sonra laf ediyosun dedim
yaa napim seni öyle ağrı çekerken görünce dayanamıyorum diyo
sanırım benim kociş hamilelik depresyonuna girdi :KK49:
doğumdan sonrada lohusalık bunalımına girer ohh ben neye giricem peki :KK52:

X