2013 Şubat Anneleri....

HANGI DOGUMU TERCIH EDERSINIZ

• normal dogum

OY: 67 56,8%
  • sezeryanla dogum

OY: 30 25,4%
  • basarili gectikten sonra farketmez

OY: 21 17,8%

• Ankete Katılan
    118
  • Anket Kapalı .
bende gokalpın hastasıyım burad esınu dıoye bı arkadas da var 2mızde aynı dr dayız gayet memnunuz canım

gökalp den randevu almak çok zor acil durumlar için de telefon numarası falan vermiyor diye ayline de gidiyorum
seninde birinci sezeryandı galiba onu da gökalp mı yaptı
yok canım malesef ılk dogumumu yapan doktorum artık ıstanbulda keske ızmırde olsa :KK43:(((
gokalpte dogum yapan cok arkadasım var ozellıkle yakın zamanda , malesef 3 ay onceden almak gerekıyor randevuları ben agustos ayında aralık ayına kadar tum ranevularını kaptmıstım allahtan sorun yasamadım hıc , onu da arkadasım akıl vermıstı benım gokalp ıle ılgılı tek korkum gece sancılanır su kanama vs. gıbı bır durum olursa doguma gırememesı yada hafta sonuna denk gelırse dıye

ay sonunda bitirdim 1,5 günlğk okumamam saatlerimi aldı:KK43: canım ben bayılırım çiğ yemeye beyaz lahanaya annemden istemiştim az önce çiğ çiğ yedim :)))

Eki Görüntüle 565947
kizlar dun bebek sekerlerinddn bahsetmissiniz. bu keceden kus da bana gelmisti. bebek sekeri olarak.arkasi miknatisli. ben de bundan yapmayi dusundum ama vaktim olmayacak galiba:KK17:

ben de dalinin deterjanini alicam. renkli ve ve beyazlar icin ayri mi oluyo yoksa tek deterjan mi. aldiklarimi ilk yikamada Mahvederim diye korkuyorum :KK54:

bendede aynı korku var kendi kıyafetleriimize alıştığımız deterjandn yıkıyoruz ama bebk hem hassas hemde ilk kez kullanacağımız için ne alcağımız konusunda bende kararsızım :KK43:(ende

maşallah bebeğine çok tatlı:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

esin sanada geçmiş olsun kuzum Rabbi,m yüzünüze bakmış çok şükür ki iyisiniz[/QUOTE]

valla kardeşim 7 ay önce doğum yaptı ona soruyorum sen bebeğin çamaşırlarını neyle yıkadın die:26:abla dio kendi deterjanlarımızla yıkadım:KK53:maaşallah bebeğide öyle sağlıklı ki 7 aydır hiç hastalanmamıştı geçen gun grip oldu bebek:KK9::KK9:bizmi çok incelioruz bilemiorum:KK9:ben o eksik bu eksik tamamlamaya çalışıyorum annemlerle de konuşuyorum:KK53:annem dioo kızım bize bişey bırakmıyorsun herşeyini alcam diye:KK9::KK9::KK9:

valla kardeşim 7 ay önce doğum yaptı ona soruyorum sen bebeğin çamaşırlarını neyle yıkadın die:26:abla dio kendi deterjanlarımızla yıkadım:KK53:maaşallah bebeğide öyle sağlıklı ki 7 aydır hiç hastalanmamıştı geçen gun grip oldu bebek:KK9::KK9:bizmi çok incelioruz bilemiorum:KK9:ben o eksik bu eksik tamamlamaya çalışıyorum annemlerle de konuşuyorum:KK53:annem dioo kızım bize bişey bırakmıyorsun herşeyini alcam diye:KK9::KK9::KK9:

aynen biz çok inceliyoruz maalesef :KK43:(( ama napalım elimizde değil işte herşeyin en iyisi en gzeli olsun istiyoruz

yok canım malesef ılk dogumumu yapan doktorum artık ıstanbulda keske ızmırde olsa :KK43:(((
gokalpte dogum yapan cok arkadasım var ozellıkle yakın zamanda , malesef 3 ay onceden almak gerekıyor randevuları ben agustos ayında aralık ayına kadar tum ranevularını kaptmıstım allahtan sorun yasamadım hıc , onu da arkadasım akıl vermıstı benım gokalp ıle ılgılı tek korkum gece sancılanır su kanama vs. gıbı bır durum olursa doguma gırememesı yada hafta sonuna denk gelırse dıye

arkadaşların sezeryan mı yaptı?
sezeryan sonra bazı hastanelerde nasıl anastezi yapıyorlarsa ayaklarını falan hareket ettirebilmeleri 1 2 saati alıyormuş
bende birincide öyle bir durum yoktu her şeyi hatırlıyordum ayaklarımda his kaybı bile olmamıştı
dikiş yerlerimde koli bandı gibi bir band var dı okadar rahattım yani
o yüzden meraklardayım
ikinci kez aynı yerden kescekleri iiçin

bir de arkadaşımın biri almanyada 1,5 sene arayla sezeryandan sonra normal doğum yapmış
türkiye de ise 8 sene geçmesine rağmen yine direk sezeryan diyorlar

arkadaşların sezeryan mı yaptı?
sezeryan sonra bazı hastanelerde nasıl anastezi yapıyorlarsa ayaklarını falan hareket ettirebilmeleri 1 2 saati alıyormuş
bende birincide öyle bir durum yoktu her şeyi hatırlıyordum ayaklarımda his kaybı bile olmamıştı
dikiş yerlerimde koli bandı gibi bir band var dı okadar rahattım yani
o yüzden meraklardayım
ikinci kez aynı yerden kescekleri iiçin

bir de arkadaşımın biri almanyada 1,5 sene arayla sezeryandan sonra normal doğum yapmış
türkiye de ise 8 sene geçmesine rağmen yine direk sezeryan diyorlar
sezeryan yapan da var normal dogum yapan da var ıclerınde her 2 grupta memnun ben ılk dogumumu karatas hastanesınde tam ozel olarak yapmıstım 9 sene once o yuzden dr um ıle ılgılı bır sıkıntım yoktu saat zaman randevu sıkıntım olmadı hıc
ssvd bende ısterım ama ızmırde sadece 2 dr var
Dr. Ahmet Suphi Toprak
İletisim bilgileri: Esatpaşa Mah. Yıldırım Sokak Nu 3/A

35660 Menemen İzmir Türkiye
Tlf : +90 232 8326808

• Dr. İbrahim Yanık istasyonaltı mah. Çiğli/İZMİR tel:0232 329 24 44
sezeryan sonrası normal dogum yaptırıyorlar ama ben yesılyurttayım o kadar uzak mesafeyo gozum almaz acıkcası
bu arada 2. sezeryan aynı yerden degıl yakşaık 3-4 cm asagıdan yapıyorlar dedıgın o banttan bana da takılmıstı bende cok rahat etmıstım

Son düzenleme:
selam selam selam teyzeciklerimizzzz:KK16::KK16::KK16:

ne zevkli şey şu bebe alışverişi
sözde ikinci bebem ama ilkmiş gibi zevkle aldım kuzumun cicilerini
kemeraltında barış bebeye gittik biberondan emziğe, tırnak makasından battaniyeye her bişeyimizi doldurduk geldik
buhar makinası kampanyada weewel mi neydi markası kullanan arkadaşlarım çok memnundu onu da aldık, alacak olan izmirliler haberiniz olsun 140dan 110a inmiş.
kraft vardı bende eskittik onu bir de bunu deneyelim bakalım...

2304 adın neydi canım? öğrenci numarası gibi oldu böyle de:)
gökalpte eşimin kuzeni sezaryan oldu..ondan ziyade anestezi sorunu yaşaı o 1 ay çok ciddi başağrısı yaşadı ağır ilaçlar kullanmak zorunda kaldı
ama birçok kişi de rahat atlatıyor onun bünyesine dokunmuş da olabilir
benim doktorum izmirde anestezi bakımından üniversite hastaneleri ile çınarlı kadar güveniliri yok diyor. kent falan lüks ama çınarlı çok daha iyi diyor... ama egepolün ortamı odaları falan çok güzel..anestezi kısmını ise bilemiyorum.

sezeryan yapan da var normal dogum yapan da var ıclerınde her 2 grupta memnun ben ılk dogumumu karatas hastanesınde tam ozel olarak yapmıstım 9 sene once o yuzden dr um ıle ılgılı bır sıkıntım yoktu saat zaman randevu sıkıntım olmadı hıc
Dr. Ahmet Suphi Toprak
İletisim bilgileri: Esatpaşa Mah. Yıldırım Sokak Nu 3/A

35660 Menemen İzmir Türkiye
Tlf : +90 232 8326808

• Dr. İbrahim Yanık istasyonaltı mah. Çiğli/İZMİR tel:0232 329 24 44
sezeryan sonrası normal dogum yaptırıyorlar ama ben yesılyurttayım o kadar uzak mesafeyo gozum almaz acıkcası
bu arada 2. sezeryan aynı yerden degıl yakşaık 3-4 cm asagıdan yapıyorlar dedıgın o banttan bana da takılmıstı bende cok rahat etmıstım

hadi yaa aşağıdan mı yapıyolar:44::44::44:
nasıl olcak o iş meltem yaf? birincisi çok rahattı ama bunda neden tırsıyorum ben şimdi kineee

kemeraltında barış bebeye gittik biberondan emziğe, tırnak makasından battaniyeye her bişeyimizi doldurduk geldik
buhar makinası kampanyada weewel mi neydi markası kullanan arkadaşlarım çok memnundu onu da aldık, alacak olan izmirliler haberiniz olsun 140dan 110a inmiş.

gökalpte eşimin kuzeni sezaryan oldu..ondan ziyade anestezi sorunu yaşaı o 1 ay çok ciddi başağrısı yaşadı ağır ilaçlar kullanmak zorunda kaldı
benim doktorum izmirde anestezi bakımından üniversite hastaneleri ile çınarlı kadar güveniliri yok diyor. kent falan lüks ama çınarlı çok daha iyi diyor... ama egepolün ortamı odaları falan çok güzel..anestezi kısmını ise bilemiyorum.
bacım nerdeydı barıs bebe mınanın karsısındakimiyd,?

kızlarcım tamam dalin çok güzel kokuyor ama kokulu ne varsa noolur ilk yıl uzak durun bebeleriniz için
şampuan deterjan yumuşatıcı her ne varsa işte..

ben hacışakir sabun tozu kullandım kızımda 2 seneye yakın...çift durulama yapıp tersten de ütüledin mi ooohhh missss
onların kokusu sindi mi yemişim deterjanı zaten:)

şampuan da sebamed kullandım kızımda bunda almadım bugün mustela almaya karar verdim.
yumuşatıcı zaten artık kendimize bile kullanmıyorum çok zararlı bir şeymiş...

geç bulunca mı böle oluyor ki:KK9::KK9::KK9:

cnm slm naslsın kargom ulaştımı sana ?

hadi yaa aşağıdan mı yapıyolar:44::44::44:
nasıl olcak o iş meltem yaf? birincisi çok rahattı ama bunda neden tırsıyorum ben şimdi kineee
aten mılımetrık olarak aynı yerden tekrar kesıp yapıstırmaları zor olur neden tırstıgını soyleyeyım 1. de benımde korkum yoktu gece uyudum abah kalkıp suslenıp gıttım cunku yasayacaklarımı bılmıyordum sımdı bılıyorum yasayacagımı agrıyı bırde ben yakın zamanda bır amluyet gecırdıgım ıvın karın bolgesınden acım taza yanıııııı yusuflardayım:26::26::26::26:

egepolde sezeryan nasılmış doğumdan sonra hissizlik falan yaşamışlarmı
fiyat olarak ne almışlar sezeryandan
bilgin varsa paylaşırsan memnun olurum

kızlarcım tamam dalin çok güzel kokuyor ama kokulu ne varsa noolur ilk yıl uzak durun bebeleriniz için
şampuan deterjan yumuşatıcı her ne varsa işte..

ben hacışakir sabun tozu kullandım kızımda 2 seneye yakın...çift durulama yapıp tersten de ütüledin mi ooohhh missss
onların kokusu sindi mi yemişim deterjanı zaten:)

şampuan da sebamed kullandım kızımda bunda almadım bugün mustela almaya karar verdim.
yumuşatıcı zaten artık kendimize bile kullanmıyorum çok zararlı bir şeymiş...
ben tırsıyorum sabun tozundan makınem bozuldu benım kullanamadım :KK43:

bacım nerdeydı barıs bebe mınanın karsısındakimiyd,?

hee canımcım karşısındaki yer işte..ihtiyaç listesi oluyor oralarda zati..tecrübenin faydaları aldım elime listeyi çize çize aldım istediklerimi:) kandıramadılar beni tabüsü:) buhar makinası alacaksan bak derim ben
cnm slm naslsın kargom ulaştımı sana ?

mng kargo mu canım yaa? yazı bırakmışlar bulamadık diye. e yarın da kapalıdır onlar pazartesi alırım inşallah. teşekkür ederiz şimdiden:)

egepolde sezeryan nasılmış doğumdan sonra hissizlik falan yaşamışlarmı
fiyat olarak ne almışlar sezeryandan
bilgin varsa paylaşırsan memnun olurum
ezelınden de dedıgı gıbı kısye gore degısıyor bu narkoz ve agrı durumları
egepolde 2012 fıyatları 1000 tl ama tahmınım ocak ayında fıyatlara zam gelecek normal yada sezeryan farketmıyor canım

hee canımcım karşısındaki yer işte..ihtiyaç listesi oluyor oralarda zati..tecrübenin faydaları aldım elime listeyi çize çize aldım istediklerimi:) kandıramadılar beni tabüsü:) buhar makinası alacaksan bak derim ben

mng kargo mu canım yaa? yazı bırakmışlar bulamadık diye. e yarın da kapalıdır onlar pazartesi alırım inşallah. teşekkür ederiz şimdiden:)
kandıramazlar bızı:)))))))))))) benım de tırnak makası alt acma tarak ve burun aspıratoru kaldı , buhar makınesını yakın bır arkadasımız verdı phılıpsın onu kullanıcam ama ısımı gormezse mecbur bakarım yenısını

ben 2 yıla yakın kullandım hemi ama birikme yapıyomuş dimi..3 ay bari kullan canım soona bebe deterjanına geçersin olma mı:))
bılemedım kı makınemı cok kotu tıkadı erımemıs sabun tozu :26:

kızlar tatlandırıcı kullanan varmı aranızda:26::26:çaya yada yapacağım tatlılara katayım diorum ne dersiniz:26::KK53:

X