2013 Temmuz ayında hamile olduğunu öğrenenler

yok tatlım ne ahkamı aşk olsun, o kadar tecrübesiziz ki her bilgiye ihtiyacımız var bence .. evde olan kuruyemişlerden filan yiyorum ama dediğin gibi aktara uğrayıp bunları karma yapmak lazım sonuçta hepsinin ayrı ayrı faydası var..

öbür mevzuya gelince en başından beri acayip sitresli sinirliyimm , ilk hamilliği öğrenmeye çalışırken 2 günde bi kan testi yaptırdım.. ilkinde deger düşüktü doktor hamilelik belirtisi dedi, 2. yi acilde yaptırdım yeni mezun bişey bilmeyen acil doktoru Bhcg 300 küsür çıkmasına rağmen gebelik yok dedi.. 3. ye kadın doğuma gittim de çok şükür "GEBESİN" dedi de rahatladım ... doktora anlattım acilde böyle böyle oldu diye adamda olurmu öyle şey gebesin işte dedi ..
yeni yükselmeye başlayan hormonlarımın yanı sıra bide böyle bişey yaşadım düşünebiliyormusun sitresi siniri... ee tabi dediğin gibi kabak kocişe patladı, yazık sesde çıkaramıyor :KK9:

Aynen yaa. Bende 2 günde bir test yaptım hep tek çizgi tabiki. Batıma 2 gün kala acile gittim 128 cıktı. Ordaki zatı muhterem düşük pozitif dedi. analamdım yarım saat sonra tekrar aradım. pozitif ama değer düşük olmama ihtimali yuksek dedi. halbuki daha adet bile olmamıştım. Ama ben hisediyordum. Bide eşim bana hadi doktora gidelim demedi diye kendi kendime kustum. Hergun aglıyorum. Sonunda cok karın agrısı cekince eşim kendisi randevu almış dun akşam gittik doktora e hamilesin işşte dedi. Keseyide görduk dun aksam. Benimde iştahım kapalı ama 3 öğün dengeli biçimde besleniyorum. 600 gr almışım bile. Çok çabuk alan bi yapım var zatende. İlk 3 ayı alnmadan geçirmek en iyisi galşiba. Ne yapccam hiç bilmiyorumç.

Teşekkür ederim canım, bakalım doktoru da arıycam şimdi, bi de öğün artırmayı deniycem. Umarım işe yarar. Siz bu problemi yaşamıyorsanız şanslısınız bence. Ne yediğimden ne içtiğimden bişey anlamıyorum. Suyu mesela bol içmemiz lazım, di mi ? Benim acayip midemi bulandırıyor, hiç içmek istemiyorum :KK43:(

ben çok susuyorum dolayısıyla da sürekli tuvaletteyim... söylediğim gibi yanma şikayetim filan da yok belki benim daha 5. haftaya ondan olabilir bilmiyorum..

Teşekkür ederim canım, bakalım doktoru da arıycam şimdi, bi de öğün artırmayı deniycem. Umarım işe yarar. Siz bu problemi yaşamıyorsanız şanslısınız bence. Ne yediğimden ne içtiğimden bişey anlamıyorum. Suyu mesela bol içmemiz lazım, di mi ? Benim acayip midemi bulandırıyor, hiç içmek istemiyorum :KK43:(

su bebek için de senin için de en önemli.. çünkü kese biliyorsun ki su ile kaplanıcak.. tamam şimdi değil belki ama plesentadaki suyun temizliği için günde en az 2,3 litre su önemli. suyu dediğim gibi birden içme yani 5 dk da bir yudum yudum iç ki ben öyle yapıyorum ve hamile değilken bile en az 3 litre su içerdim yudum yudum iç yanında hep su bardağı dolu olsun ve elin durmadan o bardağa gitsin 2 3 yudum iç bırak. emin ol 1 hafta sonra susadığını ve suyu içmeyi sevdiğini göreceksin:))
Yöneticimden biliyorum o da sudan nefret eder hatta hiç içmez.. ama ona benim yöntemi uygulattım. Bi gün geldi dedi ki bana inanmıcaksın ama gece susuzluk çektim ve kalktım su içtim bu bir mucize deyip beni öptü :KK52:

bünyeye ne alıştırırsan öyle deneyin görün:))

oyyy sen bayağı stres yapmışsın. ben geçen ay 10 gün geciktim onda da hamilelik sanmıştım. havaya bile girmiştim ama testlerimde hep negatif çıkıyodu geç döllenmedir vs dir diye diye sıyırdım resmen. en son doktora randevu aldım doktora gitmeden önceki günün akşamı regl oldum:)) ama hala umudum vardı çok komik bir haldeydim. ama sonrasında taşları yerine koyunca neden geciktiğini anladım. O ay eşim ameliyat olmuştu ve çok üzülmüştüm çok stres olmuştum bişey olacak ona diye onun etkisi diye düşünüyorum. Bu ay biraz daha planlı şekilde hareket ettik. ama düşünmemeye hatta ha regl oldum ha regl olcam diye kendimi kötüye hazırladım ki güzel bir sonuç gelirse sürpriz olsun diye..
14 temmuzda regl olmam gerekiyodu olmadım. Kesin dedim yine stres yaptım bişeyleri ama bu seferki farklıydı çaydan midem bulanıyodu göğüslerimim şekli değişti ama yine de umutlanmadım :)) sonra doğum günümde test yaptım ve pozitif çıktı.
ben biraz şanslıydım doktor bir arkadaşım var o da benden 1 hafta önde gidiyor hamileliği ve onunla aynı doktora gidiyoruz.. o beni yönlendirdi ne zaman doktora gidilmeli kese ne zaman görülür diye o yüzden benimki fazla stresli olmadı..
ben biraz garantici biriyim. doktorun doğum yerinden tutun hangi hastanelerde görev yaptığına kadar herşeyi araştırdım yorumları okuyarak gittim ve çok şükür umduğum oldu.. tavsiyem doktoru mutlaka araştır. ben mesela tabii bu benim fikrim. Hiç bir şekilde kadın doktora gitmedim gitmicem de çünkü nedeni bilinmez ama kadın doktolar kadının halinden anlamıyolar çok garip çok..:KK53:

walla canım doktor arkadaşının olması ve üstelik onunda hamile olması gerecekten büyük şans :nazar: dediğin gibi doktoru iyi araştırmak lazım.. sanırım haklısın , bende doktorumu erkek seçme kanaatindeyim ..

Bende 2 gün önce 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim :) Henüz tam olarak idrak edebilmiş değilim sanırım 1 hafta sonra kalp atışlarını duyunca daha iyi idrak edebileceğim hamile olduğumu... Doktor folik asit verdi sadece onu kullanıyorum. mide bulantım yok daha ama çok halsizim ve sürekli uyuma isteği duyuyorum. Birde hiç iştahım yok ki çok iştahlı biriyimdir. Heyecan azıcık var ve biraz korku var çünkü panik atak tedavisi gördüm, Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Selamlar,
Seninle hemen hemen aynı durumları yaşıyoruz. Benim de 5+6 bugün itibariyle.Ben de hala hareketlerime sınırlama getirmiş değilim. hayatımdaki tek değişiklik dengeli beslenmek oldu.. Bi de doktorum zaten dedi ki bana sen hasta değil hamilesin o kadar nazlanmanın bir anlamı yok günlük yaşantına devam edebilirsin.
benim de pek iştahım yok sadece beslenmek için yiyorum. mide bulantım da başlamadı sadece gaz ve göğüs şişkinliğe çok fena.

walla canım doktor arkadaşının olması ve üstelik onunda hamile olması gerecekten büyük şans :nazar: dediğin gibi doktoru iyi araştırmak lazım.. sanırım haklısın , bende doktorumu erkek seçme kanaatindeyim ..

Çünkü hayatında 1 veya 2 kez belki biraz daha fazla yaşayacaksın hamile olduğunu öğrenme heyecanını ve böyle kendini bilmez sadece okumuş olmak için okuyan doktorlardan dolayı hevesimiz kursağımızda kalıyor.. ben bu konularda çok hassasım hatta çirkeflik bile yapabilirim benim duygularımla oynadığı için.. boşuna üzmüş seni çok sinirlendim bak yaa:mad:
Bu kötü tecrübeden sonra İnşallah tüm sürecin çok güzel geçer dualarım seninle :))

Aynen yaa. Bende 2 günde bir test yaptım hep tek çizgi tabiki. Batıma 2 gün kala acile gittim 128 cıktı. Ordaki zatı muhterem düşük pozitif dedi. analamdım yarım saat sonra tekrar aradım. pozitif ama değer düşük olmama ihtimali yuksek dedi. halbuki daha adet bile olmamıştım. Ama ben hisediyordum. Bide eşim bana hadi doktora gidelim demedi diye kendi kendime kustum. Hergun aglıyorum. Sonunda cok karın agrısı cekince eşim kendisi randevu almış dun akşam gittik doktora e hamilesin işşte dedi. Keseyide görduk dun aksam. Benimde iştahım kapalı ama 3 öğün dengeli biçimde besleniyorum. 600 gr almışım bile. Çok çabuk alan bi yapım var zatende. İlk 3 ayı alnmadan geçirmek en iyisi galşiba. Ne yapccam hiç bilmiyorumç.

bu bilgisiz doktorlardan etrafta epeyce var heralde... eşime dedim ki ya ben o doktora inanıp ne biliym ilaç kullansaydım veya kendime dikkat etmeseydim hatta ben tüp bebek bile yaptırmış olabilirdim değilmi ama.. zaten gebelik yok diyince okadar üzüldüm ki o üzüntüyle bile gebeliği yitirebilirdim.. anlamıyorsan benim branşım değil de ne hemen gebelik yok deyip kesip atıyon.. bak sende aynı ben gibi ne kadar üzülmüşsün... neyseki forumda filan sordum okudum millet 2 ğünde bi BHCG artıyo yazdığından bide düşük değerlere bile hamileyim dediklerinden şansımı 2 gün sonra bidaha denedim.. ve çok şükürrr

Çünkü hayatında 1 veya 2 kez belki biraz daha fazla yaşayacaksın hamile olduğunu öğrenme heyecanını ve böyle kendini bilmez sadece okumuş olmak için okuyan doktorlardan dolayı hevesimiz kursağımızda kalıyor.. ben bu konularda çok hassasım hatta çirkeflik bile yapabilirim benim duygularımla oynadığı için.. boşuna üzmüş seni çok sinirlendim bak yaa:mad:
Bu kötü tecrübeden sonra İnşallah tüm sürecin çok güzel geçer dualarım seninle :))

saol canım çok teşekkür ederim .. hamilenin halinden hamile anlıyor :13: aynen benimde dualarım seninle ve sizinle kızlar Allah hepimizin yardımcısı olsun

Selamlar,
Seninle hemen hemen aynı durumları yaşıyoruz. Benim de 5+6 bugün itibariyle.Ben de hala hareketlerime sınırlama getirmiş değilim. hayatımdaki tek değişiklik dengeli beslenmek oldu.. Bi de doktorum zaten dedi ki bana sen hasta değil hamilesin o kadar nazlanmanın bir anlamı yok günlük yaşantına devam edebilirsin.
benim de pek iştahım yok sadece beslenmek için yiyorum. mide bulantım da başlamadı sadece gaz ve göğüs şişkinliğe çok fena.

merhaba EML_84, bende de göğüs şişkinliği var sanki adet olacakmışım gibi ağrı var ve çok sık tuvalete çıkıyorum. Doktor doğru söylemiş ama insan garip duygular içinde oluyor, nasıl davranması gerektiğine karar veremiyor... Günde 1 paket sigara içiyordum bu beni çok zorluyor sanırım şuan en çok bu lanet sigara zorluyor beni :KK43: doktorum hiç içmeyeceksin dedi, kahve günde 1 tane... 8 gün sonra tekrar kontrole gideceğim o zaman bebeğin kalp atışlarını duyabilirmişiz. Belki o zaman tam idrak etmiş olurum...

merhaba EML_84, bende de göğüs şişkinliği var sanki adet olacakmışım gibi ağrı var ve çok sık tuvalete çıkıyorum. Doktor doğru söylemiş ama insan garip duygular içinde oluyor, nasıl davranması gerektiğine karar veremiyor... Günde 1 paket sigara içiyordum bu beni çok zorluyor sanırım şuan en çok bu lanet sigara zorluyor beni :KK43: doktorum hiç içmeyeceksin dedi, kahve günde 1 tane... 8 gün sonra tekrar kontrole gideceğim o zaman bebeğin kalp atışlarını duyabilirmişiz. Belki o zaman tam idrak etmiş olurum...

elbette günlük işlerine devam et dediysem cam pencere silip kendini yormıcaksın:)) sadece kendini fazla dinlemiceksin aslında.

Sigara mevzusuna gelince ben sigara içmiyorum o yüzden sonuna kadar karşıyım ama şöyle bir durum var sigaraya ihtiyaç duyma hissinın yarattığı stres sigara dumanından daha fazla zarar veriyor bebeğe .. yanlış yönlendirmek istemem gönlüm içmemenden yana elbette ama çevremde bir çok kişi var günde 4 taneye kadar içmesine izin vermiş doktor bu ihtiyaç hissi stresinden dolayı..

saol canım çok teşekkür ederim .. hamilenin halinden hamile anlıyor :13: aynen benimde dualarım seninle ve sizinle kızlar Allah hepimizin yardımcısı olsun

herkes günde 15 kez içinden " Bebeğimiz Allah'ın izniyle sağlıklı olarak dünyaya gelecek " desin.. hadi bakiiiimmmm:):):)En Büyük TÜRKİYE:KK1::KK3:

Ben de geçtiğimiz cuma tam da adet günümde öğrendim :) doktorum erkek ve çok sevdim, ilk görüşmemizde birkaç test istedi onları tamamladık. haftaya çarşamba hem testleri değerlendirip hem de ultrasona gireceğim inşallah keseyi de görürüz belki dedi doktorum. Bu arada ben de asla balık yemiyorum hem aile hekimim hem de doktorum günde 1 ceviz yersen yeterli aynı omega 3 onda da var dedi. Ben zaten 2 aydır folik asit kullanıyorum, ilk 3 ay devam edecekmişiz. 3. Aydan sonra folik asit içeren kan ilacıyla değiştrieceğiz dedi doktorum. Bu arada bulantım benim de pek yok daha ama kokulardan tiksinme başladı sanki her şey nem ve ıslak ıslak kokuyormuş gibi. Bi de çiğ badem çok yararlıymış düşükleri de engelliyormuş. Geçen sene doğum yapan arkadaşıma doktoru söylemişti.

Rabbim inşallah bebeklerimizi sağlıklı sıhhatli kucağımıza almak nasip etsin:nazar:

Ben de geçtiğimiz cuma tam da adet günümde öğrendim :) doktorum erkek ve çok sevdim, ilk görüşmemizde birkaç test istedi onları tamamladık. haftaya çarşamba hem testleri değerlendirip hem de ultrasona gireceğim inşallah keseyi de görürüz belki dedi doktorum. Bu arada ben de asla balık yemiyorum hem aile hekimim hem de doktorum günde 1 ceviz yersen yeterli aynı omega 3 onda da var dedi. Ben zaten 2 aydır folik asit kullanıyorum, ilk 3 ay devam edecekmişiz. 3. Aydan sonra folik asit içeren kan ilacıyla değiştrieceğiz dedi doktorum. Bu arada bulantım benim de pek yok daha ama kokulardan tiksinme başladı sanki her şey nem ve ıslak ıslak kokuyormuş gibi. Bi de çiğ badem çok yararlıymış düşükleri de engelliyormuş. Geçen sene doğum yapan arkadaşıma doktoru söylemişti.

Rabbim inşallah bebeklerimizi sağlıklı sıhhatli kucağımıza almak nasip etsin:nazar:

Selam,

sen de planlamışsın çok güzel. Ben de 3 ay önceden folik asite başlamıştım. kaç haftalık şuan peki hamileliğin? Benim kesemi 5+4 iken görmüştü doktorum. 2 hafta sonra da gel kalp atışlarını dinleyelim dedi.. İnşallah duyarım o hızlı hızlı atan kalp sesini. Heee bu arada bir hatırlatma yapayım size. Kalp atışlarının sesini mutlaka kaydedin :))
Allah herkesin bebeğini bağışlasın ..

Selam,

sen de planlamışsın çok güzel. Ben de 3 ay önceden folik asite başlamıştım. kaç haftalık şuan peki hamileliğin? Benim kesemi 5+4 iken görmüştü doktorum. 2 hafta sonra da gel kalp atışlarını dinleyelim dedi.. İnşallah duyarım o hızlı hızlı atan kalp sesini. Heee bu arada bir hatırlatma yapayım size. Kalp atışlarının sesini mutlaka kaydedin :))
Allah herkesin bebeğini bağışlasın ..
Benim şu an 4+5 . Haftaya çarşamba 5+ 4 olacak inşallah keseyi görürüz biz de :)

Bu arada medical park bahçelievlerde geçen sene doğum yaptı arkadaşım çok çok memnundu. Tertemiz ve çok ilgililer demişti. Geçen mayısta 3 bin lira verdiler sezeryan ve normal arasında fark yok demişti.

Benim şu an 4+5 . Haftaya çarşamba 5+ 4 olacak inşallah keseyi görürüz biz de :)

Bu arada medical park bahçelievlerde geçen sene doğum yaptı arkadaşım çok çok memnundu. Tertemiz ve çok ilgililer demişti. Geçen mayısta 3 bin lira verdiler sezeryan ve normal arasında fark yok demişti.

görünür tabii merak etme sen :)) oooo kocaman olmuşş zaten :))

medical park gibi bir hastane için çok iyi bir fiyatmış sahiden.. ben hiç gitmedim gerçi..

görünür tabii merak etme sen :)) oooo kocaman olmuşş zaten :))

medical park gibi bir hastane için çok iyi bir fiyatmış sahiden.. ben hiç gitmedim gerçi..

İnşallah inşallah :)) medical parkı ben de düşünmüştüm birara, 2srne önce adet düznsizliği için Emine hanıma gitmiştim çok övmüşlerdi, ama ben pek memnun kalmadım. Genelde hep kalabalık oluyor, dokto da bana soğuk gelmişti, rahatlatıcı konuşması benim için çok önemli sonuçta mesele hassas :) o hiç konuşmadı , bir iki bişey söyledi gönderdi. Gitmedim bir daha. Medical parkın testleri çok pahalı. Bi hormon testi için o zaman bile 200 küsür para istemişlerdi.

Eml_84 sen hangi hastaneye gidiyorsun?

İnşallah inşallah :)) medical parkı ben de düşünmüştüm birara, 2srne önce adet düznsizliği için Emine hanıma gitmiştim çok övmüşlerdi, ama ben pek memnun kalmadım. Genelde hep kalabalık oluyor, dokto da bana soğuk gelmişti, rahatlatıcı konuşması benim için çok önemli sonuçta mesele hassas :) o hiç konuşmadı , bir iki bişey söyledi gönderdi. Gitmedim bir daha. Medical parkın testleri çok pahalı. Bi hormon testi için o zaman bile 200 küsür para istemişlerdi.

Eml_84 sen hangi hastaneye gidiyorsun?

evet doktorun önemi çok büyük.. çünkü ilk kez yaşadığın bir duyguyu o duygudan anlayan birine kendini açman çok önemli.. benim doktorumla alakalı bi kaç şey paylaşmak istiyorum ve tam da istediğim buydu diyebilirim..

Benim doktorum ise tam tersi hamile olduğumu öğrendikten sonra hamilelik hesabını nasıl yaparız diye eline aldı kağıt kalemi şu tarihle şu tarihi çıkartıyosun 7 ye bölüyosun falan diye işlem yaparak gösterdi. Eşim ultrason için yanıma gelmedi dışarda bekledi. doktor eşime kızdı siz bu bebeği beraber yapmadınız mı ne bekliyosun dışarda diye :)) kendi çağırdı..
bi de aynı doktora giden arkadaşım kalp atışlarını dinlerken heyecandan sesi kaydetmeyi unutmuşlar. doktorumuz eşine demişti aç çabuk videoyu da sesini kaydedin siz ne heyecansız çiftsiniz diye şakayla karışık azarlamış:))
bu ilgi müthiş bişey yaaa.

ben acıbadem kadıköyde tayfun bağış'a gidiyorum.

Herkeslere selamlar,

Ben de temmuz 18'de yani doğum günümde hamile olduğumu öğrenenlerdenim:KK1: ama hala idrak sorunu yaşıyorum sanırım kalp atışlarını duymadan da bu durum değişmeyecek. Kesemizi gördük çok şükür 5+4 de göründü kesemiz ve 3 ağustos yani 50 günlükken 7+1 de de Allah nasip ederse kalp atışlarını dinleyeceğiz.

Buraya yazarken bile heyecandan kalbime kramplar giriyor:))

merhabalar canım:KK3:.....sizin ve diğer hamişlerin bebekleri hayırlı olsun cok sevindim hepinize:KK16::KK16::KK16:....bilincli bir hamiş adayısınız okuduklarıma göre....bişey sormak istiyorum benim bat 30 temmuz...ama hiç bir degişiklik yok vücudumda acaba sizde ne gibi degişiklik olmustu? bat tan ne zaman önce test yaptınız?

selamlar taze hamişler:KK3:.....nasılsınız? hepinizin bebişleri hayırlı olsun....benım bat 30 temmuz...inş temmuzda bende hamiş oldugumu ögrenirim....ama bende degişiklik yok :KK43:

X