2013'te Yeniden Tüp Bebek Deneyeceklerin Paylaşım Alanı

kokocim topiğin hayırlı olsun eylül topiğinden hatırlıyom seni bende yazmak istedim o yüzden hatırlıyorsan bende negatif aldım bende şöyle sıralayayım:
23 yaşındayım 1 aşılama ve 1 tüp bebek denedik maalesef negatif
sebep eşimin sperm sayısı düşük ve hareketsizlik mevcut
17 yumurta toplandı 8 i döllendi 2 tane transfer edildi maalesef sonuç negatif dondurulmuşum yok =(
merkez florence ferticenter nuri delikara ydı.

Canım hatırlıyorum tabi seni, maalesef Eylül topiğimizde negatif alan bizim gibi çok arkadaş oldu... İnşallah hepimiz bir daha ki denemede pozitifi görürüz... 2.denemeni ne zaman yapmayı düşünüyorsun ? Senin 2.deneme öncesi yapmayı düşündüğün test, kür vs var mı ? Bu arada merkez veya doktorunla negatif sonrası görüştün mü ? Çok soru sordum dimi :))

Canım hatırlıyorum tabi seni, maalesef Eylül topiğimizde negatif alan bizim gibi çok arkadaş oldu... İnşallah hepimiz bir daha ki denemede pozitifi görürüz... 2.denemeni ne zaman yapmayı düşünüyorsun ? Senin 2.deneme öncesi yapmayı düşündüğün test, kür vs var mı ? Bu arada merkez veya doktorunla negatif sonrası görüştün mü ? Çok soru sordum dimi :))

canım ikinci denemeyi ocak gibi düşünüyorum 3 ay beklemem gerektiği için ben 2. denemeyi memorial şişlide nur hanımla devam etmeyi düşünüyorum kendisiyle telefonda görüştüm kasım sonu ön görüşme için gideceğim inş. o zaman herşey daha net belli olacak inş. negatif aldıktan sonra ferticenter çok ilgisiz olduğu için ordan vazgeçtim bu arada nur hanım eşimden kromozon testi istedi onu yaptık sonucunu bekliyoruz

Yeniden deneyecek arkadaslar, beklerken bi kür falan uygulayacak misiniz, evetse, nasil bisey??? Bir suru tarif, kur, cay falan var ve benim kafam karisti... İlac gibi bisey kullancak misiniz, Ya da baska on hazirliklar mevcut mu?

kızlar bizde sorun eşimde olduğu için keçiboynuzu pekmezi yediriyorum ona hergün..

ben ise sigarayı bıraktım, (zaten 1.denemede tedavi aşamasına gelince komple bırakmıştımm) şimdi ise bazen eşimden otlanıyorum :))

1 kasım itibari ile multivitamin ve folik asit kullanmaya başlayacağım...

kahve de yumurta gelişmesine çok olumsuz etki ettiği için tedaviye başlamadan 1 regl öncesi kahveyi de keseceğim...

başka dikkat ettiğim veya yaptığım bir şey yok şimdilik..

ama tüp bebek öncesi gittiğim kadın doğum doktorumdan randevu alıp gideceğim, yüzyüze konuşmak istiyorum, beni dinleyip fikirlerini söyleyecektir...

onunla da konuşayım, konuştuklarımı aktaracağım size...

siz neler yapıyor veya yapmayı düşünüyorsunuz ???

Merhaba kizlar,

topiginiz hayirli ugurlu olsun. umarim hepimizin düsleri 2013'te gercek olur bu topic hepimize ugur getirir. kisacasi kendi durumundan bahsedecek olursam bizde sebepsiz infertilite. Haziran 2012 ve Eylül 2012 olmak üzere iki adet basarisiz tüp bebek denememiz oldu. detaylari asagida:

1.deneme: 3 yumurta toplandi, ücü de döllendi. ikisi transfer edildi. sonuc olumsuz (ikinci gün transfer)
2.deneme: 1 yumurta toplandi, döllendi, transfer edildi ve sonuc maalesef yine olumsuz (ücüncü gün transfer)

bu arada Almanya'da yasadigim icin her iki deneme de burada Almanya'da yapildi. simdi yeni bir klinikle görüsme icerisindeyiz ve kismetse Ocak ayi gibi yeniden baslayacagiz islemlere. bedenim ve sinirlerimiz de bu arada biraz dinlenmis olacak. bu sefer 5.gün embiyorsu transfer edilecek kismet olursa.

ilave olarak yaptigimiz ise sigarayi biraktik kari-koca olarak. 1,5 pakete yakin iciyordum ve yaklasik 3,5 haftadir hic icmiyorum. hersey yumoslar icin. kaliteli kaliteli büyüsünler diye. kahve konusunda biraz daha tembelim. onu da hemen birakamadim ama en azindan bir süre kafeinsiz icmeye calisacagim. bakalim insallah basarili olurum.

unutmadan eklemek gerekir tabe 39 yasindayim :KK1:

sevgi ve umutla kalin. bugün karanlik olsa bile yarin aydinlik dogacaktir :)

kokocim topiği sen kurduğun için bişey rica edeceğim bi tablo yapsak bu vesileyle birbirimizi tanımış olurduk tabi benimki bi öneri canım

arkadaşlar büyük umutlarla başlayıp negatifi almanın ne demek olduğunu ancak yaşayan bilebilir...birbirimize biz derman olacağız...

bana da çevremde ki herkes kafana takma,nasipse olur diyor ama elimde değil...

bir daha ki denemeden hem umut duyuyorum hem korkuyorum... ya yine olmazsa diye...

çocuk sahibi olma isteği bir kadın için tarif edilebilir bir duygu değil... bu benim için yaşama sebeplerimden biri...

Allh'ım en kısa zamanda hepimize nasip eder inşallah...

Merhaba kizlar,

topiginiz hayirli ugurlu olsun. umarim hepimizin düsleri 2013'te gercek olur bu topic hepimize ugur getirir. kisacasi kendi durumundan bahsedecek olursam bizde sebepsiz infertilite. Haziran 2012 ve Eylül 2012 olmak üzere iki adet basarisiz tüp bebek denememiz oldu. detaylari asagida:

1.deneme: 3 yumurta toplandi, ücü de döllendi. ikisi transfer edildi. sonuc olumsuz (ikinci gün transfer)
2.deneme: 1 yumurta toplandi, döllendi, transfer edildi ve sonuc maalesef yine olumsuz (ücüncü gün transfer)

bu arada Almanya'da yasadigim icin her iki deneme de burada Almanya'da yapildi. simdi yeni bir klinikle görüsme icerisindeyiz ve kismetse Ocak ayi gibi yeniden baslayacagiz islemlere. bedenim ve sinirlerimiz de bu arada biraz dinlenmis olacak. bu sefer 5.gün embiyorsu transfer edilecek kismet olursa.

ilave olarak yaptigimiz ise sigarayi biraktik kari-koca olarak. 1,5 pakete yakin iciyordum ve yaklasik 3,5 haftadir hic icmiyorum. hersey yumoslar icin. kaliteli kaliteli büyüsünler diye. kahve konusunda biraz daha tembelim. onu da hemen birakamadim ama en azindan bir süre kafeinsiz icmeye calisacagim. bakalim insallah basarili olurum.

unutmadan eklemek gerekir tabe 39 yasindayim :KK1:

sevgi ve umutla kalin. bugün karanlik olsa bile yarin aydinlik dogacaktir :)

canım iyi dileklerin için çok teşekkürler...
sigarayı bıraktığınız çok iyi olmuş, kahveyi de bıraksan süper olur:))
tabi bunları yumurtalarının sayısı çoğalır diye söylüyorum...
Türkiye'de 2 başarısız denemeden sonra kromozom testi yapılıyor, Almanya'da nsıl uygulama bilmiyorum ama siz yaptırdınız mı canım ?
bir de sizinki sebepsiz diye söylüyorum, bazı bünyeler embriyo tutunmasını reddediyormuş, onun içinde gebelik aşısı yaptıranlar var..
umarım en kısa sürede hamile kalırsın arkadaşım...

kokocim topiği sen kurduğun için bişey rica edeceğim bi tablo yapsak bu vesileyle birbirimizi tanımış olurduk tabi benimki bi öneri canım

tamam canım ilk fırsatta yaparım...

umarım bu 2.denemelerimizde hepimiz pozitifi yakalarız..

benimde ilk denememde 43 yumurta toplandı bunlardan 19 tanesini dölendi 5 gün transferi yapıldı 5 embriyo kalmıştı tek transfer yaptılar iğneler aşaması çok kötüydü son 3 gün karnım patlamak üzereydi sanki 4 aylık hamileydim birde reflü oluştu yumurta toplama işleminden sonra çok rahatsız ediciydisonra dondurulmuş embriyo 2 adet malesef negatif şimdi ocak ayında yeni bir hastane düşünüyorum ankarada genartta yaptırmıştık sonraki denememi gürgan klinikte yaptırmayı düşünüyorum öncesinde bir görüşme yapacağım ne diyecekler ona göre hareket edeceğiz erkek sperm sayısı azlığı eşim şimdiden dikkat etmeye başladı inşallah bu sefer olacak bazen çok moralli oluyoruz bazen morel sıfır enerji bitmiş oluyor çok üzülüyoruz özellikle eşim yıpranmaya başladık birbirimizide üzüyoruz

merhaba.ocak yada şubatta 2. tüp denicem kısmetse.ilki şubat 2012 deydi.eşimdi ileri hareketli sperm sayısı az aslında aşılamaya yetecek kadar var.belkide sebepsiz gruptanız aslında.şimdilik memorial şişli gözüküyor kısmetse tabi.

benimde ilk denememde 43 yumurta toplandı bunlardan 19 tanesini dölendi 5 gün transferi yapıldı 5 embriyo kalmıştı tek transfer yaptılar iğneler aşaması çok kötüydü son 3 gün karnım patlamak üzereydi sanki 4 aylık hamileydim birde reflü oluştu yumurta toplama işleminden sonra çok rahatsız ediciydisonra dondurulmuş embriyo 2 adet malesef negatif şimdi ocak ayında yeni bir hastane düşünüyorum ankarada genartta yaptırmıştık sonraki denememi gürgan klinikte yaptırmayı düşünüyorum öncesinde bir görüşme yapacağım ne diyecekler ona göre hareket edeceğiz erkek sperm sayısı azlığı eşim şimdiden dikkat etmeye başladı inşallah bu sefer olacak bazen çok moralli oluyoruz bazen morel sıfır enerji bitmiş oluyor çok üzülüyoruz özellikle eşim yıpranmaya başladık birbirimizide üzüyoruz

maşallah canım ne kadar çok yumoşun varmış....
o kadar yumoşta tabi ki karnın patlıycak gibi olur :)
bende 11 yumurta vardı, hiç bir pantalonuma giremiyordum, afedersin tuvalate bile zor oturuyordum son günlerde...

moral konusunda hepimiz aynı gelgitleri yaşıyoruz, bende bazen çok umutluyum, bazen ise çok umutsuz... dengesiz olduk :))

eşinin keçiboynuzu pekmezi veya suyu içmesini, eğer içiyorsa sigarayı bırakmasını tavsiye ederim canım..

ama unutmayalım en önemlisi çiftlerin stresten uzak durması...

bu yüzden birbirimize destek olalım diyorum, biz isteyelim Allah'tan... her gün defalarca Allah'ım ol de olsun diyorum...

inancımız umudumuzu ayakta tutacak kızlar...

merhaba.ocak yada şubatta 2. tüp denicem kısmetse.ilki şubat 2012 deydi.eşimdi ileri hareketli sperm sayısı az aslında aşılamaya yetecek kadar var.belkide sebepsiz gruptanız aslında.şimdilik memorial şişli gözüküyor kısmetse tabi.

canım benim öncelikle geçmiş olsun..
ilk denemeni nerede yaptın ve nasıl geçti, memnun kaldın mı ?
aşılamaya yetecek kadar sperm varsa neden aşılama düşünmüyorsunuz canım ?

Memorial Şişli'den memnuniyet oranı çok yüksek, bende Ataşehir veya Şişli Memorial'da ikinci denememi yapacağım..

ayşecim sende buraya geldin hoşgeldin canım =)

canım benim öncelikle geçmiş olsun..
ilk denemeni nerede yaptın ve nasıl geçti, memnun kaldın mı ?
aşılamaya yetecek kadar sperm varsa neden aşılama düşünmüyorsunuz canım ?

Memorial Şişli'den memnuniyet oranı çok yüksek, bende Ataşehir veya Şişli Memorial'da ikinci denememi yapacağım..

teşekkür ederim.ilk denememi gamze gibi ferticenter da nuri beyde yaptırdım.memnuniyet hakkında birşey söylemek istemem göreceli konular bence kişinin ne beklediği ile alakalı.3 aşılamam var zaten olmadı.memorial şişli ile ilgili farklı doktorlara muayene beni rahatsız etsede galiba en azından şimdilik kararım bu yönde.

Valla benim de doktorum cem demirel, tedavinin en basinda "sizin dogal yolla da olmasi lazim aslinda" demisti. Bizim sorunumuz, esimde azlik, hiz dusuk, morfoloji idare eder ama eeeeh iste:)) benim gorunen bi sorunum yok ama rahim filmi falan istenmedi, kafama takildi bu da. Tedavi baslamadan once kontrolde her şey cok guzel gorunuyodu, yuksek sansim var gibi hissettim ama bir sekilde kendimi kastim mi naptim bilmiyorum 5 yumurta toplandi, ucu dollendi, 3. Gun 2. Kalite iki yumurta transfer edildi ve diger yumurta da dondurulcak kalitede degilmis. Yani dondurmam kalmadi. Ben de sirf bu yuzden stressi azaltayim diye bir sekilde ya psikolojik destek alacagim ya da akupunktur falan yaptiracagim ve iste dogal yollarla bakalim bir sure, zaten maddi toparlanma surecine girmek zorundayiz malum igneleri saplarken nasil kendimi kasiyodum daha o acilari bi unutmam lazim. Daha cumartesi gunu negatif sonucu ogrenmeme ragmen belki bana kizacaksiniz ama sanki basindan beri biliyodum ben...ne kadar dua da etsem, Allah'a inancim tam olsa da icimden bi ses bu sefer olmayacak ama fazla da uzulmayacaksin der gibiydi sanki.. Esimin de destegini inkar edemem Allah razi olsun, sayesinde sanki kendi kendime hadi gecmis olsun bakalim, bu gecti gitti, artik guzel seyler olacak diyor gibiyim. Hep beraber dertlesmek, konusmak da iyi geliyor. Dua etmek, kendim icin, baskalari icin dua etmek terapi gibi geliyor... Boyle boyle ustesinden geliyorum hayirlisiyla 2013 den umutluyum, Allah'a havale ettim napayim, baska kimimiz var:)))

merhaba canım seninle herşeyimiz aynı.benimde 6 yumurtam toplandı.eşimde sorun.aynı 3.gün orts kalite 2 embriyo transfer ettiler sonuç negatif.aynen bende hissetmiştim olmayacağını.daha tedaviye başlarken biliyordum sonucu.bende ocakta başlayacağım inşlh.inşlh bu sefer kavuşuruz bebişlerimize...

merhaba canım seninle herşeyimiz aynı.benimde 6 yumurtam toplandı.eşimde sorun.aynı 3.gün orts kalite 2 embriyo transfer ettiler sonuç negatif.aynen bende hissetmiştim olmayacağını.daha tedaviye başlarken biliyordum sonucu.bende ocakta başlayacağım inşlh.inşlh bu sefer kavuşuruz bebişlerimize...

İnsaallah birbirimizle iyi haberlerimizi de paylasacagiz arkadasim:)) bu arada dogal yoldan olur da insaallah belki bakarsin, neden olmasin. Allah yardimcimiz olsun :)))

canım iyi dileklerin için çok teşekkürler...
sigarayı bıraktığınız çok iyi olmuş, kahveyi de bıraksan süper olur:))
tabi bunları yumurtalarının sayısı çoğalır diye söylüyorum...
Türkiye'de 2 başarısız denemeden sonra kromozom testi yapılıyor, Almanya'da nsıl uygulama bilmiyorum ama siz yaptırdınız mı canım ?
bir de sizinki sebepsiz diye söylüyorum, bazı bünyeler embriyo tutunmasını reddediyormuş, onun içinde gebelik aşısı yaptıranlar var..
umarım en kısa sürede hamile kalırsın arkadaşım...

kokocim sirada Allahin izniyle kahve de var. bu arada bol miktarda meyve tüketiyorum. hurma meyvesine bayiliyorum. elimden gelse günde 5-6 tane yiyecegim valla. kromozom testi ancak istersen yapiliyor. ama genellikle sigorta sirketi karsilamiyor. embriyo tutunmasi icin burada transfer sonrasinda igne yaptiriyorlar. transferin 1., 4 ve 7 günü Brevactid diye bir igne oldum. HCG salgilamasi yapiyormus. vücut kendini hamile saniyormus mu ne. kötü bir uygulama cünkü iki denemede de kendimi hep hamile gibi hissettim.

umarim en kisa sürede hepimiz hayallerimize ve bebeklerimize kavusuruz. ben yeni gidecegim klinikten cok umutluyum. Allah hakkimizda hayirlisini nasip eylesin.

sevgilerle,

Z.:KK16:

İnsaallah birbirimizle iyi haberlerimizi de paylasacagiz arkadasim:)) bu arada dogal yoldan olur da insaallah belki bakarsin, neden olmasin. Allah yardimcimiz olsun :)))
Inslh canim.ben dogal yoldan hamile kalmistim ama kimyasal gebelik oldu.hos tup bebekle kimyasal bile. Olmadi.hamile kaldigimda esimin 600bin spermi vardi sadece.suan okadarda yok.60bin cikyi en son.

X