Keşke biraz ince düşünceli olsa herkes... Bebek özlemi

Bugün adet oldum o yüzden moralim bozuldu tüp bebek öngörüşme sine gitmeme rağmen gecikince yine de umutlandım. Hayırlı vakitte diye dua ediyordum önceden belki onu bekliyor. Hiç bir sebep yok ama tedaviye başlıyoruz gözlerim dolup dolup duruyor bunu yazarken. Üstelik bir de yeni taşındım ve üstümdeki komşudan eziyet çekiyoruz bugün konuşmaya gittim açmadı kapıyı. Stres ve üzüntü olmamalı ama çok duygusalım bu konuda hassas. Komşu da Tuzu biberi. Allah razı olsun 😢 bana dua edin kimseyle konuşamıyorum.
Lütfen moralinizi bozmayın, olacak inşallah bu ay olmadi gelecek ay ve hiç bir şey kafaya takmayin es geçin adet gününü beklemeyin oyalanin başka şeylerle tamamen bebek düşüncesni aklınızdan çıkarın ve görücksnz bi anda olduğunu Allah ol derse olur
Bnm bi tandgm okdr tedavi tüp bebek herşeyi denediler ama.herseyi sonra pes ettiler olmuyorsa olmuyor dediler ve bi baktılar ki kadin kendi kendine hamile kaldı mucize bir şekilde siz de o mucizeye inanin lütfen 🙏

Evet tabi kendi de olabilir İnşaAllah ama yıpratıcı bir süreç uzun zaman olunca yaşta ileri olunca artık ne gerekiyorsa çabalıyor insan. Sen bana göre çok gençsin. O yüzden sağlığına dikkat et her zaman gelecek gibi beslen hareket et belli olmaz Allah gönlüne göre nasip etsin. Kabullenin insan tevekkül ediyor Allah bir ferahlık veriyor. Bol dua 🤲
İnan bana bunun yaşla alakası yok 45 yaşındaki kadın 3-4 cü çocuğunu doğururken ben hamile bile kalamıyorum :) bilmiyorum yani bunun başka açıklaması yok nasip ama dağın altında bile olsak bizim nasıbımız bizimle bitek onu biliyorum herşeyin hayırlısını dilemek gerekiyor 🙏🏼 güzel dileklerin için teşekkür ederim inşallah şeninde bir gün süpriz bir gelişmen olur 🙏🏼 umudu kesmek yok bahceci klinik öneririm parasal olarak mümkünse eğer oraya gidip bir baktırın kendinize eşli olarak tüp bebek merkezi kimler kimler anne baba oluyor .. bizimde olur inşallah

Bana âdetin başlayınca 3.gün gel dediler cuma günü gidicem bakalım 3 ay vitamin desteğiyle deneyelim dedi bize de olmazsa aşılama tüp bebek süreç başlayacak sanırım.Aslinda histereskopiden sonra ihtimal daha çok artıyo diyolar hatta geçenlerde transfer olan bi arkadaş vardı tutmuş onun.Gercekten sizi o kadar iyi anlıyorum ki benim de 2 yıldır dış gebelik kürtaj kimyasal gebelik takipler hsg histeroskopi .. bugün âdet olunca yine cok üzüldüm eşime dedim ki yoruldum artık doktora gitmesek mi komple vaz mı geçsem diyorum bi yandan
Arkadaşım sayfaya bakarken yorumu tekrar okudum merak ettim. Nisandan beri bir gelişme oldu mu?

Yok canım doktor 3 ay vermişti bize bu 2.ay ovulasyon testi yapıyorum pik görmekte zorluk yasamiyodum bu ay pik yok resmen üzüntüden mi bilmiyorum valla.sen nasılsın 🌸
Belki geç yumurtlama olur 21. Güne kadar devam et. Bende geç oluyormuş bazen ve rahim inceliği çıktı Yapısal dediler transfer olamadım. Kalite için saf Arı sütü, Arı ekmeği, hayıt balı, çörek otu yağı, kabak çekirdeği içi tüketiyorum.Belki 2. Opu olacak.
Arı sütüyle mucize yaşayanlar var mutlaka araştırıp kullanmalısın.

Belki geç yumurtlama olur 21. Güne kadar devam et. Bende geç oluyormuş bazen ve rahim inceliği çıktı Yapısal dediler transfer olamadım. Kalite için saf Arı sütü, Arı ekmeği, hayıt balı, çörek otu yağı, kabak çekirdeği içi tüketiyorum.Belki 2. Opu olacak.
Arı sütüyle mucize yaşayanlar var mutlaka araştırıp kullanmalısın.
Aklıma geldikçe hep dua ediyorum sana ❤Allah'ım şifa versin hepimize.bakayim arı sütüne nerden alabilirim bir de ben vitamin kullanıyorum proxyfemin yan etki mi yaptı nedir olan yumurtam da yok oldu

Aklıma geldikçe hep dua ediyorum sana ❤Allah'ım şifa versin hepimize.bakayim arı sütüne nerden alabilirim bir de ben vitamin kullanıyorum proxyfemin yan etki mi yaptı nedir olan yumurtam da yok oldu
Yok bu takviyeyi bende kullanıyorum o yapmaz aksine daha iyi gelir kalite için. Her ay ovulasyon olacak diye birşey yok canım. Yum olmadığını kesin ultrasonda Dr görüp söylerse emin olursun. Bazen testlerde yakalanıyor çok kısa süre pik yaptığı için. Ya geç olacak ya da yaptı pik sen kaçırdın. En iyisi tevekkül edip düzenli deneyin. Takviyeyi bırakma bir de çörek otu yağı arı sütü polen ekle canım. Allah razı olsun ben transfer olamadım rahim kalınlaşacak mı ona bakacağız daha 2 ay da böyle geçti 😢🤲

Yok bu takviyeyi bende kullanıyorum o yapmaz aksine daha iyi gelir kalite için. Her ay ovulasyon olacak diye birşey yok canım. Yum olmadığını kesin ultrasonda Dr görüp söylerse emin olursun. Bazen testlerde yakalanıyor çok kısa süre pik yaptığı için. Ya geç olacak ya da yaptı pik sen kaçırdın. En iyisi tevekkül edip düzenli deneyin. Takviyeyi bırakma bir de çörek otu yağı arı sütü polen ekle canım. Allah razı olsun ben transfer olamadım rahim kalınlaşacak mı ona bakacağız daha 2 ay da böyle geçti 😢🤲
Rahim hep inceymis ondan mı bebek oluşmamış canım kontrollerde bakiyolar mı onu da bilmiyorum ben yıllar önce ilk gittiğimde kalınlık normal demişti doktor.ilac verdilerse kalınlaşır inşallah ilk defa duydum bunu

Rahim hep inceymis ondan mı bebek oluşmamış canım kontrollerde bakiyolar mı onu da bilmiyorum ben yıllar önce ilk gittiğimde kalınlık normal demişti doktor.ilac verdilerse kalınlaşır inşallah ilk defa duydum bunu
Aslında bu kalınlıktan 2 mm düşükler bile olan varmış olabilir diyorlar ama transfere gelince yapmıyorlar. Evet 1 Seneyi geçkin gittiğim Dr birşey demedi kayıtlara baktırdım danıştım sizin bu Yapısalmış dedi. Ama kimyasal gebelik oldu demek ki haberim yok belki tutunamıyor. Lab kısmında da iyi yumurta toplandı ama 2 embriyo 5.güne ulaşabildi bu da yumurta kalitesi döllenme sıkıntısı düşündürüyor. Hazırlanmadan başladım ama önceki aylar takviye kullanıyordum beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum.

Aslında bu kalınlıktan 2 mm düşükler bile olan varmış olabilir diyorlar ama transfere gelince yapmıyorlar. Evet 1 Seneyi geçkin gittiğim Dr birşey demedi kayıtlara baktırdım danıştım sizin bu Yapısalmış dedi. Ama kimyasal gebelik oldu demek ki haberim yok belki tutunamıyor. Lab kısmında da iyi yumurta toplandı ama 2 embriyo 5.güne ulaşabildi bu da yumurta kalitesi döllenme sıkıntısı düşündürüyor. Hazırlanmadan başladım ama önceki aylar takviye kullanıyordum beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum.
Evet en azından sorunun ne olduğu çözülürse daha kolay tedavi edilebilir.Ben de gidiyorum geliyorum bir şey yok bakalım ya da var bulamadılar henüz.Vakti zamanı gelmemiş demek ki canım Allah hayırlı ve sağlıklı olanı nasip etsin hepimize.Insallah güzel haberler bekliyorum mutlaka haber ver ❤

Bizi bizden daha iyi anlayan kimse olmaz. Ben de hala bekliyorum, o günün hayalini kuruyorum. Secdeye kapanıp kapanıp çok dua ettim, çok ağladım. Yetmezmiş gibi çevredekilerin densiz densiz sözleri... bebeği olan arkadaşımın yanımda sürekli bebeğinden bahsetmesi...Allah' a isyan etmekten çok korkuyorum. Neden neden diye ağladığım çok oldu. Bazen içimde sebepsiz öfke oluyor, hayata kırgınım. 2 aydır da umudumu kestim doğal yoldan hamile kalamayacağım galiba.

Bizi bizden daha iyi anlayan kimse olmaz. Ben de hala bekliyorum, o günün hayalini kuruyorum. Secdeye kapanıp kapanıp çok dua ettim, çok ağladım. Yetmezmiş gibi çevredekilerin densiz densiz sözleri... bebeği olan arkadaşımın yanımda sürekli bebeğinden bahsetmesi...Allah' a isyan etmekten çok korkuyorum. Neden neden diye ağladığım çok oldu. Bazen içimde sebepsiz öfke oluyor, hayata kırgınım. 2 aydır da umudumu kestim doğal yoldan hamile kalamayacağım galiba.
İsyan etme sakın canım. Allah korusun. Bu bir imtihan. İnsanların çeşit türlü imtihanlar var. Peygambere bile bu imtihandan verilmiş. Aslında biz çok dua etmeliyiz onun gibi yalvarmalıyız. Bunun bir sürü hikmetleri var. Hayırlısını ve sağlıklı sını istemek önemli. Çevreden ve seni üzen yoran herkesten uzaklaş. Bedenin için kaliteli beslenmeye yönel ruhun için bol bol istiğfar ve duaya. Hepimiz normal oluversin en güzelinden istiyoruz ama kiminin böyle meşakkatli ama sonu güzel oluyor. Bir sürü tedavi yolları var eskiden bu imkanlardan yokmuş. Herşeyin olumlu tarafına bakıp şükredelim. Seni çok iyi anlıyorum ama yapacak birşey yok bende tüp bebek için çabalıyorum artık. Yaşını ve hikayeni bilmiyorum ama vakit kaybetme iyi bir İnfertilite Dr ile ne gerekiyorsa elinden geleni yap. Takdir Allah ın de. 🤲 Rabbim hepimizin sonucunu çok güzel eylesin.

Çocuk sorulmasına karşıyım bana yatak odamı soruyorlarmış gibi hissettirmiştir hep .
Sanki sevişiyor musunuz gibi bir soruyu herkes içinde sormak gibi.

Kime ne size ne diye bağırmamak için zor tuttuklarımdan yani..

Bu yollardan bizde geçtik. Tek söyleyebileceğim sabrınız bol olsun çünkü şuan güzelleştiriyor Yaradan ♥️

Kardeşimden yaklaşık 1.5 yıl sonra babamı da ansızın kaybettik. Görevimizi yaptık acı ve üzüntüyle ebedi aleme uğurladık. Ameliyata alınıp yoğun bakıma kaldırıldığı gecenin sabahı gözlerim kapanma derecesinde, boğazım susuzluktan yapışmış ağlaya ağlaya 2.opuya girdim.Yine hıçkırarak anesteziden uyandım.Buna mecburdum aynı ilaçları yüksek doz tekrar kullanmaya gücüm olmazdı. Ve babamı 1 gün sonra kaybettik.

Yine aynı saçma adap edep bilmez insanlar etrafımızı kuşattı. Bana ok gibi sözlerini düşünmeden attılar, iğnelediler...
"AA dışarıda bebek arabası var. Senin bebeklerin oldu mu?! ( bir de değil 2 bebeğim olmuş haberim yok.)"
"Ayy falancanın ikiz torunları olduuuuu." (tebrikler 🎊 cenaze evinde patlattın haberi.)

Uzaktan ilk defa gördüğün akraba : "Sende çocuk var mı? 2 tane var biliyorduk biz." (iki bebekli olmuşum haberim yok 🤔)

"Ayy torun sevgisi bir başka, ayy bizimkiler şöyle hoplayıp zıpladı bir araya gelince..."

...
...
...

Bir insan içi ancak bu kadar ezilebilirdi... Bütün üzüntüler iç içe yaşadım. Laboratuvardan embriyolog arar, insanlar bilmez konuşur Yaşadığım süreçleri eşimle kendimiz biliriz... Rabbim düşüncesiz insanları sana havale ediyorum.

Sebepsiz infertilite ile 3 yıl olacak bebek özlemi çekiyorum. Öncesinde de 2 yıl gibi bir süre şartların iyi olması için sabrettik korunduk. Adetlerim düzenliydi, sigara, sağlıksız yiyecek alışkanlığımız felan yok eşimle. İstediğimiz zaman 3 4 ay içinde olur İnşaAllah diye düşünüyordum hep. İlk 2 yıl sabrederken benden sonra evlenip hamileyim haberleri alınca üzülüyordum ama çok takmıyordum. Soranlara borcumuz çok şimdi acele etmiyoruz diyorduk. "bebek rızkıyla gelir, yap gitsin" "hadi daha neyi bekliyorsunuz ki!" vs. gibi söylemler sinirlendiriyordu ama gülüp geçiyordum.Rızkı veren Allah ama güzel şartlar sunmak önemsemek bizim elimizde. Arkadaşlardan , komşulardan aldığım gebelik haberleri, misafirlikte ilk defa tanıştığım gebelerin konuşmaları, eşimin akrabalarından gelen haberler, kuzenlerimin olan bebekleri... Bu süreçte hem isteyip hem sabretmek içine atmak hep. Çok hayal kurdum bu sürede. Normalde 1 yıl bekleme süresi her ay %15 20 gibi bir ihtimalin olduğunu bilmiyordum bu geç kalmış endişesiyle karışık stres üzüntü verdi. Daha 6, 7 ay olmuş denerken bir teyzenin yolda arabada oturup eşimi beklerken "sen niye yalnız oturuyorsun, çocuk yok mu?" demesi... Yok demem karşılığında "niye olmuyor mu?" diye sorması...
Ev tutacağım emlakçı nın 3. Çocukları olacakmış bize ondan bahsetmesi ve "sizde çocuk yok mu? Niye olmuyor mu yoksa?" demesi herkes içinde... (adam o kadar patavatsız biriydi ki ev için mecbur sabrettik.) Kayınvalidem normalde anlayışlı biridir ama bizi düşünüp incelik göstermediği şeyler oldu içim acıdı, çok üzüldüm hep. İlk yıl eşimin kuzeninin ultrason fotosunu attı bana sende gör diye. Öylesine meraktan gönderdi nisbet yapacak biri değil ya da ima. Ama ben üzülürüm diye düşünmedi, beklemek zorundayız biliyordu. Denemeye başladık olmuyor 7 ay olmuş, eşimin kuzeninin birinin ikizleri olacak bekliyorlar, diğerinin büyüdü 1 yaşına gelecek onun lafı sözü sevmeler... anlatmalar... Yine bizde üzülürüz belki demedi...
Biraz geç evlendim arkadaşlarıma göre onların bebekleri oldu, büyüdü ilkokula giden bile vardır. Çoğuyla irtibatım koptu ama insan yaşıtları olarak düşününce bir üzüntüye kapılıyor. Herkes evleniyor sende bu kervana katılmak istiyorsun. Zamanı gelip içgüdüsel fıtraten sende anne olmak istiyorsun. O sürede bende çok isterken o ikizlere kendimin olacak gibi hediye hazırlık yaptım. 2 yaşına gelecekler benim hala içim acıyor.Geçen hafta hepsi zorunlu gittiğim bir nişanda karşımda foto çekildiler. Kayınvalidem yanımda yine onları seslenerek sevdi, benim içim acıdı. Hepsi bize uzak ama sosyal medya, profil fotoları görmek altına yazılan iyi ki annen oldumla başlayan methiyeler, anneler günü... Bir Dr sonrası ağlarken ikizlerin Doğumgünü daveti için gelen fotolu kartpostal ile içinin acıması...
"hadi daha yok mu? Ne bekliyorlar?" demeleri...

Muhabbet kuşu aldım besliyorum 3 yıldır. Onların bile 3. Kez yavruları oldu ☺️yeğenlerim yok kimsenin çocuğunu öyle sevemiyorsun kuşlarımız sevdim hep. Şehir dışındaki anneme kafes taşıdım ve beni gören komşular "kuş bakıyor ama çocuğu yok mu vs " diyorlarmış...
Tek kardeşimi kaybettim. Daha ilk gün cenaze evinde tanımadığım üst komşunun 7, 8 torunu varmış en sonuncusu 20 günlükmüş bana onu anlatması...
Akrabaların imalı konuşmaları, hiç torunu olmayan 70 yaşında annemin yanında torunlarının fotolarını gösterip konuşmaları. Hele birinin dayanamayıp cenaze arabası gelecekken "göbeğin var yoksa hamile misin?" demesi, bir başkasının aynı şekilde "sen hamile misin? " diye atlaması. (sanki haberleri olmayacak hiç. )
Çocuğun çok olduğu en az 3, 5 çocuk düşünen ve olan bir şehirdeyim. Bazen el ele tutuşmuş 3, 4 kardeş yanlarında anneleri gider sen bakakalırsın. Yürüyüşe çıkarsın parklarda hep bebek arabalılar... Yalnızsın, kimsen yok olsaydı şimdi şöyle yapardık büyüdü vs diye düşünürsün içinden atamazsın.
Dr a gidersin her seferinde kayıtta "gebe misiniz?" sorusu (prosedür ama can yakıyor işte)
ailesiyle gelmiş cinsiyet öğrenecekler, sevinçle çıkıp birbirine sarılanlar, konuşmalar,
Nst odası dibimizde içeriden gelen sesler, mutlu çıkan gebeler...
Karşıdaki çocuk polikliğine pusetlerle gelenler... Dr un dediğine üzülerek çıkmışsın, bekleyeceğiz demiş. O an önünden yenidoğan bebeğini sarmalamış, koridorda yol boyu sesli severek giden kadın... Senin tarifsiz bir eksiklik, burukluk, acı hissetmen...
Artık topluma karışayım nereye kadar demişsin ve ilim okunan bir meclise gitmişsin orda bile düşüncesiz insanların seni bulması... Soranlara cocuk yok deyince "AA yeni mi evlisiniz?" demelerine karşı buz gibi "Hayır" demek..
2 yaşında çocuğunu "havalara uçuracak kadar kurban olurum sana diye sevip, öpen" anne... (toplum içinde bunu hoş karşılamıyorum herşeyin ölçülüsü güzel.) bu ortamda da pek çok gebenin karşına çıkması... Gelen çocuklar ve onlarla ilgilenen anneler...
Senin bana birşey söyleyip sormasınlar sakın diye kendini sıkman... 2.çocuğu konuşmaları ve çok kısa sürede 2. Çocuğa hamile kaldıklarını öğrenmen.
Sende istiyoruz demişsin seni hiç düşünmeyen empati yapmayan biri kapıdan girer girmez nasılsın derken boynuna sarılıp "Ay ben 2. Ye hamileyim!!" demesi sevinçle... Senin içinin buz kesmesi...
Hissizleşiyorum artık acıda duymuyorum galiba diye düşünmen...

İyi ki imanımız var! Bunların hepsi imtihan biliyorum. Allah böyle takdir etti. Günahımız çok belki bu üzüntüler kefaret olacak. Hayırlı zamanda diye dua ediyordum o zamanı bekliyor belki. İnsanız, acisiz üzülüyoruz malesef. Keşke daha duyarlı, düşünceli empati yapan kişiler olabilsek... Hiçbirşey bizim elimizde değilken "senin çocuğun yok olmuyor mu" demek nedir? olduran ben miyim!? "Allah vermiyor mu canı yaratan Allah" denilse ya!
Doğal yolla olmasını çok istedim hala istiyorum. Aşılama hariç her yöntemi denedim, Tüp bebeği maddi manevi içime sindiremedim epey bir zaman.
Allah isteyene istediği kadar versin kimseye haset etmiyoruz kıskanmıyoruz kötü niyetle konuşmuyoruz.
Ama insan KENDİNE üzülüyor, içi buruluyor... Keşke bu kadar düşüncesiz olmasa insanlar ve zalimce konuşmasalar... Herkesle konuşamıyorum etrafımda beni anlayacak biri de yok içimi döktüm buraya. Uzun oldu okuyanlar için teşekkürler. Hakkımızda hayırlısı olsun.
canım bende aynı durumları yaşadım. rahim filmi çektirdin mi?

2 kez hemde :) 1 kez histereskopi :) 2 kez opu.
msjlarını okumadan hemen yazmışım kusura bakma🥲 bende aynı durumdayım. 2 sene maddi sebeplerden hiç düşünmedim insanlar çocuğu olmuyor diye laf çıkardı içimden gülerdim. sonra çocuk yapmaya karar verdik 2-3 ay olmadı doktoruma gittim hormonlarıma vs baktı bir sorun yoktu 1 sene devam dedi 1 senenin sonunda rahim filmi çekildi rahmim y şeklinde çıktı. bebeğin tutunmasını engelliyormuş. bunu öğrenmek için keşke 1 sene beklemeseydim diye üzülüyorum şuan. 3 ay önce basit bir operasyonla düzeltildi. 6 ay deneme süresi verdi ama bu sefer beklemedim farklı bir doktora göründüm.🥲 inşallah hayırlısı ile çok zor olmadan bebişlerimizi kucağımıza alırız stress yapma içini ferah tut🌸

msjlarını okumadan hemen yazmışım kusura bakma🥲 bende aynı durumdayım. 2 sene maddi sebeplerden hiç düşünmedim insanlar çocuğu olmuyor diye laf çıkardı içimden gülerdim. sonra çocuk yapmaya karar verdik 2-3 ay olmadı doktoruma gittim hormonlarıma vs baktı bir sorun yoktu 1 sene devam dedi 1 senenin sonunda rahim filmi çekildi rahmim y şeklinde çıktı. bebeğin tutunmasını engelliyormuş. bunu öğrenmek için keşke 1 sene beklemeseydim diye üzülüyorum şuan. 3 ay önce basit bir operasyonla düzeltildi. 6 ay deneme süresi verdi ama bu sefer beklemedim farklı bir doktora göründüm.🥲 inşallah hayırlısı ile çok zor olmadan bebişlerimizi kucağımıza alırız stress yapma içini ferah tut🌸
Bende tüp bebek için t rahim histereskopi oldum. 5 ay ilaç kullandım geri yapışıklık oluşmasın diye. İlk defa betahcg kanda çıktı ama düşüşe geçti kimyasal gebelik oldu. Sonra 6 ay olmadı bekledik. Kasımda tüp bebeğe başladık. Orda da rahim inceliği çıktı ve lab kısmı beklediğim gibi değil 2.opuyu oldu o da beklediğim gibi değil. 2.5 yıl korunduk. 1 yıl deneme süresi ( bunun içinde Dr kontrole gittim normal kan ve ultrason devam dedi.) 3.5 yıl böyle geçti evlilikte. Üzerine 1 yıl hsgler ve bekleme süresi ve 6 ay bir Dr un yanlış ilaç kulanmasından geçmesi. Oldu 4.5 yıl. Üzerine ameliyat ve 5 ay bekleme derken kimyasal ve 6 ay da betanın sıfırlanması ve normal olması için bekleme derken 5.5 yıl evlilik. Malesef zaman kaybettim diye üzülüyor insan ama hepsi aşama aşama. Birden en son aşamayı yapmak denemek olmuyor. 1 yıl sonunda sabredemiyorum tüpe gidiyorum tüp bebek olsun diyeni okudum burda onu takdir ediyorum şimdi. Çünkü tüp de hemen olacak sanıyor insan sorun yoksa. Ama embriyo kısmında ya da transfer aşamasında rahim dokusu da vs sorun çıkabiliyor işte. Tsh 2.5 altı olmalı bunu için kaç senedir levetron kullanıyorum. İnsülin direnci d vit eksikliği de engel oluyor. Bunları da önemseyin. Malesef son aşama dayım yıllardır olmayanların bile patır patır bu süreçte oldu insan kendi için üzülüp stres oluyor.

Bende tüp bebek için t rahim histereskopi oldum. 5 ay ilaç kullandım geri yapışıklık oluşmasın diye. İlk defa betahcg kanda çıktı ama düşüşe geçti kimyasal gebelik oldu. Sonra 6 ay olmadı bekledik. Kasımda tüp bebeğe başladık. Orda da rahim inceliği çıktı ve lab kısmı beklediğim gibi değil 2.opuyu oldu o da beklediğim gibi değil. 2.5 yıl korunduk. 1 yıl deneme süresi ( bunun içinde Dr kontrole gittim normal kan ve ultrason devam dedi.) 3.5 yıl böyle geçti evlilikte. Üzerine 1 yıl hsgler ve bekleme süresi ve 6 ay bir Dr un yanlış ilaç kulanmasından geçmesi. Oldu 4.5 yıl. Üzerine ameliyat ve 5 ay bekleme derken kimyasal ve 6 ay da betanın sıfırlanması ve normal olması için bekleme derken 5.5 yıl evlilik. Malesef zaman kaybettim diye üzülüyor insan ama hepsi aşama aşama. Birden en son aşamayı yapmak denemek olmuyor. 1 yıl sonunda sabredemiyorum tüpe gidiyorum tüp bebek olsun diyeni okudum burda onu takdir ediyorum şimdi. Çünkü tüp de hemen olacak sanıyor insan sorun yoksa. Ama embriyo kısmında ya da transfer aşamasında rahim dokusu da vs sorun çıkabiliyor işte. Tsh 2.5 altı olmalı bunu için kaç senedir levetron kullanıyorum. İnsülin direnci d vit eksikliği de engel oluyor. Bunları da önemseyin. Malesef son aşama dayım yıllardır olmayanların bile patır patır bu süreçte oldu insan kendi için üzülüp stres oluyor.
benzer durumları yaşamışız😔😔 inşallah şimdiden sonra herşey yolunda olur. ben y rahim düzeltme ameliyatını çok araştırdım benim doktorum sadece 1 ay sonra kontrole çağırdı ilaç vs de kullandırmadı şuan acaba yapışıklık vs oldu mu diye düşünmüyorum değil. yeni doktorum regl den 14 gün sonra rahim kalınlaşmanı ve ve rahim şeklini kontrol edelim dedi. iyiki bu sefer 6 ayın dolmasını beklememişim diyorum. hayırlısı bu demekki nasip biz de vaktini bekliyoruzdur canım🌸🌸

benzer durumları yaşamışız😔😔 inşallah şimdiden sonra herşey yolunda olur. ben y rahim düzeltme ameliyatını çok araştırdım benim doktorum sadece 1 ay sonra kontrole çağırdı ilaç vs de kullandırmadı şuan acaba yapışıklık vs oldu mu diye düşünmüyorum değil. yeni doktorum regl den 14 gün sonra rahim kalınlaşmanı ve ve rahim şeklini kontrol edelim dedi. iyiki bu sefer 6 ayın dolmasını beklememişim diyorum. hayırlısı bu demekki nasip biz de vaktini bekliyoruzdur canım🌸🌸
Her nasip vaktine esir. Aslında 2 ay kullanacaktım estrofem ama 5 ay kullansan daha iyi, yapışabiliyor açtığım yerler dedi. T rahim gebeliğe engel değilde tüp bebek maliyetli düşük vs olmasın diye yapalım dedi bize de mantıklı geldi. Kamerayla bakınca hsg de gördüğümden daha da darmış dedi. O zaman iyi yapmışız. İlaç meselesi tartışmalı bir durum kimi Dr lar öneriyor kimi spiral takıyor kimi hiçbirşey vermiyor. Ama kullansanız iyi olurdu gibi. Bende sonradan genişliği kontrol ettirdim ama tüp bebek transfer öncesi Yapısal rahim inceliği çıktı. Y ameliyat rahim içine müdahale var mı bilmem t de yok dışından tıraşlama. Eğer varsa iç yapı inceliği olabiliyor. Adım adım ilerliyor aşamalar. Hepsi birden oluverse malesef ama 😞 tüp bebek için ameliyat ol 5 ay bekle üzerine 6 ay kimyasal olsun bekle. Ne kadar zor zamanlardı. 😔

X