Keşke biraz ince düşünceli olsa herkes... Bebek özlemi

Sizi anlıyorum elbette öyle imtihan olanları da düşünüp hayırlısı sağlıklısı diye dua ediyoruz. İman varsa herşeye cevap var elhamdülillah. Benimde evliliğim 6 yıla gelecek. Yaş faktörü var artık ileri yaşa giriyorum. Çevremdekilerin 2. Bebekleri oldu bile. Hırs yapmak değil ne gerekiyorsa yaptık yapıyoruz. Ama o da bir yere kadar maddiyatı sınırlı insanlarız. Negatifin ardından aylarca ödediğin çok yüklü taksitlerle de üzülüyorsun İnsanız acisiz. Allah ın her kadının içine koyduğu istekle fıtri olarak istiyoruz. Aceleci olsaydık 2.5 yıl korunmazdık. Bütün şartlar iyi olsun şöyle böyle diye bekledik. Halbuki ben o zamanlarda istiyordum ama sebrediyordum. Şimdi de sabretmesek ne yapalım isyan edecek değiliz ama üzülüyoruz eksiklik burukluk hüzün duyuyoruz.
Rabbim mükâfatınızı arttırsın. Hakısınız insan bazı şeyleri başına gelince anlıyor. Hepimiz farklı imtihanlardan geçiyoruz. En iyisi teslim olmak. Allah gönlünüze göre versin 🤲🏻🤲🏻

Resmen düşüncelerime tercüman olmuşsunuz. Bende 2.5 sene sonra kavuştuğumu sandığım ama maalesef kavuşamadığım ikizlerime hamile kaldım. 28 haftalık erken doğum yaptım kızım 4 oğlum ise 56 gün sonra vefat etti okadar dayanabildi yavrucaklarım. İnsanlar bebeklerini cümbür cemaat kahkahalarla evlerine götürürken ben bebeklerimi gözyaşları içinde toprağa verdim. İkiside okadar güzel bebeklerdi ki bakmaya kıyamıyordum. Şimdi doğum yapalı bir seneyi geçiyor ve ben üç tane kimyasal dışında gebe kalamadım. Daha evleneli bir sene olmamış akrabalarımızın bebeklerini ziyarete gidiyorum içim okadar yanıyor ki. Ben ellerim bom boş onlar adına mutlu oluyorum. İnşallah Rabbim bu acıların mükafatını verir hepimize 🙏
Başınız sağolsun Rabbim sabırlar versin. Elbette mükafatı var. Müminin ayağına diken dahi batsa sevabı ecri var. Bebekleriniz sizi cennet kapısında bekliyor olacak İnşaAllah. Siz olmadan cennete girmeyiz Rabbim diyecekler. Size üzülmeyin diyemem sizi anlıyorum diyebilirim. Geçen hafta muhabbet kuşumun birini aniden kaybettim. O da benim bir bebeğimdi yavrumdu. Emek emek sevgiyle büyütmüştüm çok severdim çok bağlıydım. Çok ağladım hala üzülüyorum içim yanıyor ama çaresi yok. İnşaallah cennet kuşu olursun diyebiliyorum. Allah bizi rahmetiyle cennetine koysun orda kavuşalım hepsine.

Bu uğurda uğraşmayanlar bizi anlayamaz. Algıda seçicilik oluyor bir süre sonra. Bu Bende de 1.5 yılın felan sonunda oldu. Bir tek ben mi böyle oldum dedim bakıyorum bunu yaşayan çoğu kadın böyle. Özellikle tüp bebek polikliniğinde Dr a normal takip için gelen gebelere, pusetlere özlemle merakla bakan bir sürü çift gördüm. Bir kadın karşıda bir çocuğu gözleriyle seviyordu ama nasıl İfade etmeye kelime yok, görmeniz lazımdı. Gide gele tanıdığım evli bile olduklarını sanmadığım sekreterlerin süt izni varmış, birinin 3 çocuğu varmış. :) yüksek doz ilaçlarla sıkıntılarla takip yaptırırken bir önceki çıkan gebeden ekranda detaylı ultrason bebeğin yüzü, öyle de tatlı MaşaAllah. Kendimi hüzünlü garip hissetmem... Negatifi öğreneceğimi beklerken sezaryandan bebeğiyle çıkıp gelen çok genç anne. Kapıda "kuzuyu görelim bakalım diye sevmeler" benim kocaman bir negatif le ve elde sıfır embriyo gözyaşlarıyla dönmem...anlamazlar sadece yaşayan bilir.Kavuşup unutanlarda var ben bu duyguları unutacağımı hiç sanmıyorum...
Bende yaşadığım şeyleri gün gelip yavruma kavuşunca unutacağımı sanmıyorum. Kalbim bu süreçte çok yaralandı, çok gözyaşı döktüm. Unutamam asla.

X