2014 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Minik bebeklerimizin cinsiyetleri ;

• Ankete Katılan
    431
Kalkıp yemek yapmak ölum geliyo yapmasam eşime kıyamıyorum oruç tutuyo diye mecburen yapıyorum. Yemek yapmak istemiyorum iş yapmak istemiyorum :KK43:(

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar bende bişey danışmak istiyorum şuan 30 haftalık gebeyim. Allah nasip ederse 30 eylül doğum tarihim. Benim sorunum şu bende mantar enfeksyonu oluştu. Bunda 1.5 ay kadar olmuştu doktor fitil verdi kullandım geçti. Şimdi tekrar başladı. duramıyorum kaşıntısından. Neden oluyo anlammıyorum. Benim gibi aynı sorunu yaşayan varmı?

Ben varim ne yaptiysam gecmedi inanilmaz kasiniyorum:KK50:

Dun doktora sordum nasil yatayim diye kesinlikle sırt üstü yatmiyorsun 1.tercihin sola yatmak cok zorlaniyorsan arada sagina da yatabilirsin dedi dun denedim cok zor yaa sag sol kolum agriyor kemiklerim sizliyor simdiye kadar hic dikkat etmiyordum ne zormuss

Ben de yeni dikkat etmeye basladim bi uyaniyorum ki sirt ustuyum sola da yatamiyorum cok insallah bebislerimize zarar vermiyoruzdur :KK43:

kızlar ateş ölçer aldınız mı? alından mı kulaktan mı karar veremiyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum.
bir de boğulma önleyici yastık hakkında ne düşünüyosunuz? alanlar varsa yine marka tavsiye edebilir mi bana?

Canım braun kulaktan ölçer aldım.
Yastık olarakta yan yatış yastığı aldım.
Dönmesin diye.
Her marka olur bence.

Kalkıp yemek yapmak ölum geliyo yapmasam eşime kıyamıyorum oruç tutuyo diye mecburen yapıyorum. Yemek yapmak istemiyorum iş yapmak istemiyorum :KK43:(

Bende aynı durumdayım.
Bir anda bütün enerjim çekildi.
Günlerdir böyleyim.
İşe gitmek ölüm, gelmek ölüm....

Evet ben başlarsam bi yere kıvrılıp sabahtan akşama kadar hareket sayarım kendimi biliyorum :KK52::KK52:

Bu heralde braxton hicks dedikleri kasılmalar hiç hoş bişi diil inşallah hiçte olmaz sana tatlım.

Bende saymaktan yaşamaya vakit bulamam :KK1:

Selam kızlar.. bu sabah benim ufaklik akrobatik hareketler yapar gibiydi ilk defa bu kadar uzun süre hareketini hissettim. Sanki denizin derinliklerine dalış yaparken dibe kulaç atarız ya onun gibi harketlerle aşağı bi yerlere yerleşti gibime geliyor. Doğum pozisyonu mu aldı acaba?? Sabahtan beri de bi sivrilmeler bi hareketler. . Bilmiyorum burada kasılma yorumları okudum da ondan mı etkilendim. Gün boyu cok Şiddetli hareketleri var. Acaba endiselenmemekle yanlış mı yapıyorum. öğleden sonra kontrolum var bakalım dr. ne dicek diye bekliyorum. Umarım geç kalmış da olmam...

ben yatamıyrum sola ya da saga cok agrım oluyo..sırt ustu yattıgımda da oluyo ama o biraz daha iyi her ne kadar cocugu agzımdan cıkaracakmısım gibi hissetsem de...cabucak atlatmak istiyorum su dönemleri yaa

Canım sırtüstü yatmamaya çalış. Gerçi ben perinatologa sormuştum bazen çok ani hareketlerle dönüyorum bişey olur mu diye. Nasıl rahat ediyorsan öyle yat dedi. En iyisi ise sola dönüp yatmak dedi bebek gelişimi icin sola yatış öneriyorlarmis. Sana yan yatislar zor geliyorsa bi yastığa sarilip uyumayi dene gobegine destek olur rahat edersin. Ben anca öyle uyuyabiliyorum.

yok canım onceki sayfada yazmıştım ilk cocugumda elektrıklı alıp sadece 1 hafta kullandım,gerek olmadı..sonrada atmısım sanırım pompayı..simdi yine aynı durum olur mu manuel mı alsam diye dusundum.ama yine elektrikli alcam galiba..saol

Ihtiyacim olursa avent almak istiyorum ama aynen senin dediğin gibi gerek kalmaz da atilirsa bi köşeye diye acele etmedim. Gerek olursa eşim iki dakka aliverir diyorum ama yanlış mi düşünüyorum acaba.

iyi akşamlar herkese.. benim yarın kontrolüm var 32. haftaya başlıyoruz. heyecanlıyım umarım herşey yolundadır...

Ben de sezeryan istiyorum yani sanırım :KK1::KK1::KK1:

Ama 38 de mi alıyorlar ya çok erken değil mi 38 hafta bari 39 olsun

Aynen bende başta diodum aaa çatır çatır doğrurum yok zmn ilerledikçe yok çok iii anladmki ben yapamıcam canmda kıymetli . Yok suni.sancı yok 2 3 saat açılma bekleme süresi yok bana göre değil O:-)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yahu ben hiç saymadım ama o haftalarda eminim dördü geçtiği oldu saatte.
Mesela yürüyüşe çıkıyodum üst üste üst üste dönmek zorunda kalıyodum aynen eve.
Belki daha şiddetli kasılmalardır doktorların söz ettikleri canım bilemedim :44: yada ben doğurmak üzereyim :KK52:

Canim benim,29.haftada dr a sordugum toplanma hissi ile dun yasadigim toplanma ve asagi kisimdaki baski hissi kiyaslanamaz..sanirim onceleri yasadigim sey bebegin iyice gererek karin duvarina dogru basini yada poposunu dayamasiydi.dun yasadigim asagi itilme hissi gibi bir baskili agriydi (ama inanilmaz siddetliydi soyle ki hala bidaha olur mu diye korkuyorum hep tetikteyim) ve doktor karpuzlasma drken ne demek istdigini anlamamistim dunse resmen yasadim.yani merak etme sen dogurmuyosunn:p:p

İyi akşamlar kızlar nasılsınız?

X