2014 eylül gelinleri de buraya:))

hosgeldin tatlim iyice dinlenmissindir umarim:)
boyadan zor o bitmedigi icin büyüyor gözünde tatlım:KK66:
bizde bugun mobilya siparisi verdik gelinlik begendik olculr alindi nasil olacak onlar belirlendi zor ismis yaa :KK70:

Ben eşimi yükte hafif yürekte ağır seviyorum...
Ben iken Biz olmaya 45 gün kaldı...

Hayirlisi olsun tatlimm. Allah guzel gunlerde kullanmayi nasip etsin inşallah. Nasil birsey sectin Gelinligini en guzel kisim o :)) mobilyaya biz renk ve model hala bisi belirlemedik tek bildigim sadece yasam ünitesi ve masa yaptiracagim. Beyaz sararabiliyo dediler ama beyaz istiyorum bende

bizimde davetiye krizimiz var daha onlarin orada olacak dugunun yerinde sorun var birde biz akrabalara daha yakin kisilere özel daha guzel digerlerinede daha ucuz olani yaptirmayi düşünüyoruz bakalim nasil olacak:KK66:

Bende dedim davetiyeyi cogu insan aticak pahali bisey secmeyelim dedim. Onun yerine kinada hatiralik biseylere agirlik veririm dedim ama halen bisey yok ortada. Bide 18i dugun ama kina 13unde 13une kdr bitmesi lazim artik az kaldi baya

off kızlar bıktım ben bu alışveriş işlerindenn:KK43: bugün halı bakmaya gittik ne zor şeymiş o öyle. yarın tekrar bakmaya gidicez hala netleşen bişey yok. davetiye falan baktık onu da seçemedik zaten benim beğendiklerim hep pahalı çıkıyo. nişanlıma nasıl istiyosan öyle yaptır dedim sonuçta onu da temsil edicek karışmıyorum çok önemli değil davetiye meselesi.Evin tadilatı da hala bitmedi banyo seramiklerim tam bir facia girip baktıkça ağlayasım geliyo köşe yer var duşakabin içinde kalan orasını çok kötü yapmış adam. sinirimden banyoya bakmıyorum eve gidince. Bunlara yeterince canım sıkıldığı yetmiyomuş gibi bugün nişanlımla konuşurken adetlerden açıldı konu gülerek dedi ki ooo sizi ilgilendiren adetler varmış. mesela yatak odası ve mutfağın halı ve perdesini siz alıyomuşsunuz dedi.. dedim evet biliyorum zaten. asıl bomba şu ki nişanlımın ailesi perdeci doğal olarak tüm perdeleri yapıcaklar. benim almam gerereken perdelerin yerine de ben başka şey alırmışım artık ablası öyle demiş. bende çok bozuldum. söyle faturayı ayrı kessinler de o kadarlık bişey alıyım dedim:KK47: çok ama çok kızdım gerçekten. bi de diyo ki ben söylemicektim ablam annenle konuşucaktı ama ayıp olur dedim ben sana söyledim diyo. arasa annemin ağzını kapatamazdım valla acaip sinirlenirdi.

Hali isi en sikintili is gibiLgeliyo banada tatlim valla. Bnde bi begenip uyduramadim. Allah sabır versin gercekten cok zor isler. Herkesin gonlunu ederken kimse senin uzulebilecegini dusunmuyolar. Kiz aliyolar yapsınlar tabiki hic taviz verme ozaman bn perde parasini veririm de ev senin evin baska bisey alip koymak istemeyebilirsin sonucta. Sinirleniyorum vallahi bende bu konulara bizimkinlerde herşeyin uygunu olsun diye anlasamiyolaf magazalarda cikiyoruz bozuluyorum iyice. Ama ikiz kiz kardesleri var soz soyleme zamanim onlar evlenirken olcak insallah:)))

Hali isi en sikintili is gibiLgeliyo banada tatlim valla. Bnde bi begenip uyduramadim. Allah sabır versin gercekten cok zor isler. Herkesin gonlunu ederken kimse senin uzulebilecegini dusunmuyolar. Kiz aliyolar yapsınlar tabiki hic taviz verme ozaman bn perde parasini veririm de ev senin evin baska bisey alip koymak istemeyebilirsin sonucta. Sinirleniyorum vallahi bende bu konulara bizimkinlerde herşeyin uygunu olsun diye anlasamiyolaf magazalarda cikiyoruz bozuluyorum iyice. Ama ikiz kiz kardesleri var soz soyleme zamanim onlar evlenirken olcak insallah:)))

gerçekten eşya almak çok ama çok zormuş allah sana da kolaylık versin canım.bizde maddi anlamda ters düştük alırken ama sonunda benim istediğim içime sinen mobilyalar oldu. biz kendimiz gidip bakıyoduk eve gelip fiyat söyleyince de herkese çok geliyo tabi. en sonunda aldık kayınpederi 3 gün gezdirdik mobilyacı mobilyacı pes etti yeterki beğenin artık dedi her yerde aynı rakamlar gezmeyelim artık:) perde mevzusuna gelince de hala çok kızgınım ama karar verdim asla ne parasını vericem ne de onun yerine bişey alıcam. sırf lafı yapıldı diye çeyizime alıcağım ektra şeylerden de vazgeçtim evlenince nişanlım alsın. iyilik yaramıyomuş göze görünmüyomuş meğer.babama çok yük oldum herşeyin iyisini aldırmaya çalıştım ama kıymeti yokmuş adı önemliymiş bazı şeylerin. kimse ütünü niye tanklı aldın niye süpürgen en iyisinden demiyor. adı süpürge mi süpürge işte bu kadar. yatak odamı yaptırmasam kalan parayla çamaşır makinası, ve ankastre set de alabilirdim ama kimse bana madalya takmıcak özel yaptırdığım için. adı ne yatak odası içerik kalite önemsiz. önemli olan çamaşır makinası almamam. perde parası vermemem. neyse ay sinirlendim yine:KK1:

Bende dedim davetiyeyi cogu insan aticak pahali bisey secmeyelim dedim. Onun yerine kinada hatiralik biseylere agirlik veririm dedim ama halen bisey yok ortada. Bide 18i dugun ama kina 13unde 13une kdr bitmesi lazim artik az kaldi baya

benimde düğün 13 eylül :)
senin kına gecenin olduğu gün ben evet diyeceğim :) Eylülde burda kimseyi göremeyeceğiz galiba kocalarımızla ilgileniyor oluruz muhtemelen :KK24::KK39::KK39:

İlk başlarda böyle değildi şimdi yetismeme kaygısı tasiyo da ondan böyle:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bizimkinde sırf yetişmeme kaygısı olsa neyse. etrafındaki arkadaşlarının evlilikleri bitiyor iyi gitmiyor. benimkinin ödü kopuyor.
düğün stresinden tartışıyoruz ya sık sık evliliğimiz kötü olacak diye korkuyor. ama ben iyi olacağına inanıyorum keşke o da sussa :KK70:

bizimkinde sırf yetişmeme kaygısı olsa neyse. etrafındaki arkadaşlarının evlilikleri bitiyor iyi gitmiyor. benimkinin ödü kopuyor.
düğün stresinden tartışıyoruz ya sık sık evliliğimiz kötü olacak diye korkuyor. ama ben iyi olacağına inanıyorum keşke o da sussa :KK70:

ev tadilatı yüzünden evlilikten evliliğin heyecanından soğudum resmen. en ufak olumsuzlukta ağlamaya başlıyorum tüm güzellikleri görmez oluyo gözüm hep kötüye odaklanıyorum bizde bu yüzden tartışıyoruz. inşallah geçer gider bu günler de rahata erdiğimiz günleri de görürüz.

ev tadilatı yüzünden evlilikten evliliğin heyecanından soğudum resmen. en ufak olumsuzlukta ağlamaya başlıyorum tüm güzellikleri görmez oluyo gözüm hep kötüye odaklanıyorum bizde bu yüzden tartışıyoruz. inşallah geçer gider bu günler de rahata erdiğimiz günleri de görürüz.

İnşallah canım sadece herşeyin güzel olacağını umut ediyoruz :KK43:
Umarım hepimiz mutlu oluruz ve evlilikten sonra neşe ile yine burada sohbet ederiz :KK66:

Hayirlisi olsun tatlimm. Allah guzel gunlerde kullanmayi nasip etsin inşallah. Nasil birsey sectin Gelinligini en guzel kisim o :)) mobilyaya biz renk ve model hala bisi belirlemedik tek bildigim sadece yasam ünitesi ve masa yaptiracagim. Beyaz sararabiliyo dediler ama beyaz istiyorum bende

Amin saol tatlım :KK34: gelinliğin resmini çekecektim ama heyecandan unuttum:KK17: ama tarif edeyim önü sade ama arkasında kuyruk var o taşlı straplezdi ama benim için kapalı yaptırılacak kiraladım canım ama benim ölçülerime göre sıfır gelecek fermuarlı ve inci düğmeli olacak kollardada 9 cm inci düğme olacak yakası hakimyaka güpürlü ve taşlı olacak aklımda kalanlar bunlar :KK9: ama hafta içi ayakkabı alıp gitmem lazım o zaman cekecegim inş :KK34:

Bende ahşap renginden nefret ederim beyaz alacaktım bu mobilyaları görmeseydim canım beyaz istediğim için annem artık alırsın eline cifi dolanırsın diyordu hep:KK9: birazdan aldığımız mobilyaların resmini paylaşacağım tatlım bir bak fikir olur sana:KK34: ne olursa olsun acık renk evi ferah gösteriyor annemin salon koltuk takımı krem daha ferah gösteriyor oturma odası kahve boğuyor resmen krem örtülerle canlandırıyoruz canım

Son düzenleme:

En güzeli öyle hatıralık daha iyi canım:KK34: senin yine iyi 13ü aramızda 10 gün var ve daha tık yok hallederiz diyor kafayı yediriyor bu erkekler:KK9:

Kızlar ALLAH hepimize sabir versin. Sabahtan beri lac alinti yaprim ettim sarj bitti tablet kapandi yazamadim.
Lavabo altlarini iyi kontrol edin kızlar dun mutfak lavabosu alti cikti mahvolduk nisanlim su anda bulasik makinesi basinda nobet tutuyormus:))
Muhtarlik kaydini almis bugun islemler icin gerekecek diye ben balayina kadar evlenebilecegimizi dusunmuyorum artik ondan mi bu rahatlik yoksa islerden bunaldim mecalim mi kalmadi bilemiyorum.

valla kizlar cok sanlisiniz alternatifiniz cok burada da ne kadar alternatif olsada sizin oralardaki kadar ürünler yok
süs esyasi olarak mesela salonda konsolun masanin uzerine koymak icin annem bir takim sormus 6 milyar demisler baska sormus 5 milyar demisler en dusugu ne kadar demis 3 milyar demis artik baska yere bile sorsam tereddüt icerisindeyim bu ne abicim ya tamam isciligi var üründe guzel ama bu kadarda pahali olmazki :rolleyes:

Yuhh diyecegim musadenle canim bizim almayi dusundugumuz yemek odasi yani bufe maza sandalyeler bile 3 bin en fazla uzerine o kadar pahali sey para olsa bile koyamayiz:) bufe ustune ortusuz aksesiar koyuyoruz biz ve tanidiklarim canim maza ustune de kivirip hazirlRdan yemek vakti xertsiz ortulerden hoop:)

kizlar nikah islemleri icin gittik konustuk pazartesi basliyoruz ins:) ayy ben cok heyecanliyim resmen biseyler aldikca evlendigimize inaniyorum ve artik bizim ikimize ait bi evimiz oluyor cok guzel bisey bu yaa :KK70::KK70:

Sen eylul den once evlenirsin gibi canim bu gidişle maşallah:)
kizlar hayirli aksamlar an itibari ile mobilyalarin siparisi verildi gelinlik secildi siparisi verildi heyecandan kalbim küt küt atiyor gece ayrintilari paylasir ve yorumlari okurum sizi coookkk seviyorum kaderdaslarim benim allaha emanet olun:KK66::KK70::KK70:

Hayirli olsun gule gule kullan canim.
HemEncık süsleri evime koydum Eki Görüntüle 1205144

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Bayildim keyifle kullan canim ben de dun yelkenli gibi bir sey gordum mutfakta nisanlimin annesi her gun bir sey bulup cikardi bir haftadır geri kalanini biz kesfedecegiz artik:)
off kızlar bıktım ben bu alışveriş işlerindenn:KK43: bugün halı bakmaya gittik ne zor şeymiş o öyle. yarın tekrar bakmaya gidicez hala netleşen bişey yok. davetiye falan baktık onu da seçemedik zaten benim beğendiklerim hep pahalı çıkıyo. nişanlıma nasıl istiyosan öyle yaptır dedim sonuçta onu da temsil edicek karışmıyorum çok önemli değil davetiye meselesi.Evin tadilatı da hala bitmedi banyo seramiklerim tam bir facia girip baktıkça ağlayasım geliyo köşe yer var duşakabin içinde kalan orasını çok kötü yapmış adam. sinirimden banyoya bakmıyorum eve gidince. Bunlara yeterince canım sıkıldığı yetmiyomuş gibi bugün nişanlımla konuşurken adetlerden açıldı konu gülerek dedi ki ooo sizi ilgilendiren adetler varmış. mesela yatak odası ve mutfağın halı ve perdesini siz alıyomuşsunuz dedi.. dedim evet biliyorum zaten. asıl bomba şu ki nişanlımın ailesi perdeci doğal olarak tüm perdeleri yapıcaklar. benim almam gerereken perdelerin yerine de ben başka şey alırmışım artık ablası öyle demiş. bende çok bozuldum. söyle faturayı ayrı kessinler de o kadarlık bişey alıyım dedim:KK47: çok ama çok kızdım gerçekten. bi de diyo ki ben söylemicektim ablam annenle konuşucaktı ama ayıp olur dedim ben sana söyledim diyo. arasa annemin ağzını kapatamazdım valla acaip sinirlenirdi.
Canim öncelikle senin banyon olacak buna sevin daha once yazdiklarim rastladiysan yag lekeli ve cizik cizik ve müdahale edemeyeceği miz mutfak dolaplRina katlanacagim.en azindan temizligini biliyorsun senin.

Kizlar birbirimize destek olup sakinleselim bu surecte dengeler cok hassas. Sevsiklermizin ailesi.kendi ailemiz etraf yuzunden huzurumuzu bozmayalim. Ben diyorum ya nisanlimin annesi iyi biri neseli Şakacı biri ama herkesin farkli yonleri garip huylari var.annemin de vardir.benim de nisanlimin da.
Mesela Aspiratör takilmadi yarın inşallah demişti m ki takilmadan kizartma yapilmasin.bunca isin arasinda gecen gun Karnıyarık yapmış yerken dedim bu fırında mı oldu kizartma mi? Kizartma dedi bid sey demedim. Bugun nisanlima diyorumki fritoz sart o eve hic istemediğim halde annen tekrar gelmeden. Buyutuyorsun dedi.nasil dedim o aksam ne bir sey dedim ne belli ettim onu gormedin mi buyutsem o anda tepki verirdim. O kadar soylememe rağmen yapacagini dusunmemistim kizdim zaten diyor ama bana bunu daha once soylemedi ben fritoz demesem demeyecekti de ben de cozum oLrak kizartma yPilN tavalari saklamayi onerdim:))

ohh çoğu şeyi hallettin zaten :) iyi bari çok sevindim canım paylaşırsın fotoları bizle

şöyle bi olay var siz zaten mutfak ve yatak odasının size ait olduğunu biliyosunuz e madem perdeciler perdeleri yaptırcaklar sizde onların yerine başka bişey alırsınız zaten bunu dillendirmenin ne alemi var hiç mi bişey bilmiyoruz yani ama onlar korkmuş biraz ya üstümüze kalırda bunlar bişey yapmazsa diye çok yanlış çirkin şeyler ve çok sinir bozucu asıl sinir bozucu olan ne biliyomusun benim nişanlımda öyle ailesinin etkisinde kalıp gelip benle onların ağzından konuşması işte deliriyorum ozaman

ay çok güzel bunlar bende banyoya askı alıcam böyle mavi beyaz bide balkondada bi dolabımız vardı onu boyadım yağlı boyayla maviye çok güzel oldu bunlar tam benim için yapılmışşşş:KK16:

Erkekler bizim gibi bakmiyor canim olaylRa ve aileleri resmen bizi mi deniyor anlamiyorum yemek yapmak marifet sayiliyor ama arkasini temizlemeden yepyeni ocak ne hale geldi kimbilir makineye de atamadim dun demirleri valla leke kalirza hic acimam yeni demir alirim :KK43:

Kizcelerr nasilsiniz nasi gdiyo bakim telaslar zaman azaldi iyice yaa

Ayy ben cok heyecanlıydım iki gündür :KK9: resmen iki gün içinde mobilyalar halloldu gelinlik siparişi verildi ki gözümde büyüyen buydu sonra perde konusunda karar verildi ona göre ölçü alıp gelecek benim bey sonra nikah işlemlerine start verdik baya bir şey yapmışız bence :KK9:

Sen nasılsın sende ne var ne yok canım :KK34:

Kızlar ALLAH hepimize sabir versin. Sabahtan beri lac alinti yaprim ettim sarj bitti tablet kapandi yazamadim.
Lavabo altlarini iyi kontrol edin kızlar dun mutfak lavabosu alti cikti mahvolduk nisanlim su anda bulasik makinesi basinda nobet tutuyormus:))
Muhtarlik kaydini almis bugun islemler icin gerekecek diye ben balayina kadar evlenebilecegimizi dusunmuyorum artik ondan mi bu rahatlik yoksa islerden bunaldim mecalim mi kalmadi bilemiyorum.

Yuhh diyecegim musadenle canim bizim almayi dusundugumuz yemek odasi yani bufe maza sandalyeler bile 3 bin en fazla uzerine o kadar pahali sey para olsa bile koyamayiz:) bufe ustune ortusuz aksesiar koyuyoruz biz ve tanidiklarim canim maza ustune de kivirip hazirlRdan yemek vakti xertsiz ortulerden hoop:)

Sen eylul den once evlenirsin gibi canim bu gidişle maşallah:)

Hayirli olsun gule gule kullan canim.

Bayildim keyifle kullan canim ben de dun yelkenli gibi bir sey gordum mutfakta nisanlimin annesi her gun bir sey bulup cikardi bir haftadır geri kalanini biz kesfedecegiz artik:)

Canim öncelikle senin banyon olacak buna sevin daha once yazdiklarim rastladiysan yag lekeli ve cizik cizik ve müdahale edemeyeceği miz mutfak dolaplRina katlanacagim.en azindan temizligini biliyorsun senin.

Kizlar birbirimize destek olup sakinleselim bu surecte dengeler cok hassas. Sevsiklermizin ailesi.kendi ailemiz etraf yuzunden huzurumuzu bozmayalim. Ben diyorum ya nisanlimin annesi iyi biri neseli Şakacı biri ama herkesin farkli yonleri garip huylari var.annemin de vardir.benim de nisanlimin da.
Mesela Aspiratör takilmadi yarın inşallah demişti m ki takilmadan kizartma yapilmasin.bunca isin arasinda gecen gun Karnıyarık yapmış yerken dedim bu fırında mı oldu kizartma mi? Kizartma dedi bid sey demedim. Bugun nisanlima diyorumki fritoz sart o eve hic istemediğim halde annen tekrar gelmeden. Buyutuyorsun dedi.nasil dedim o aksam ne bir sey dedim ne belli ettim onu gormedin mi buyutsem o anda tepki verirdim. O kadar soylememe rağmen yapacagini dusunmemistim kizdim zaten diyor ama bana bunu daha once soylemedi ben fritoz demesem demeyecekti de ben de cozum oLrak kizartma yPilN tavalari saklamayi onerdim:))

Erkekler bizim gibi bakmiyor canim olaylRa ve aileleri resmen bizi mi deniyor anlamiyorum yemek yapmak marifet sayiliyor ama arkasini temizlemeden yepyeni ocak ne hale geldi kimbilir makineye de atamadim dun demirleri valla leke kalirza hic acimam yeni demir alirim :KK43:

canım çok sağol güzel yorumun için. haklısın nankörlük etmek de istemiyorum ama üzülmeden de edemiyorum. tam birini kabulleniyorum yeni aksaklık çıkıyo. bugün doğal taş duvarın pot yapan yeri varmış onu sökmüşler tekrar yapmışlar bu defa da sonradan yapıldığı belli oluyomuş. ee sinirimden ağlıyorum bende elimden başka bişey gelmiyo. bütün petekler sökülmüştü ben silmeden takılmasın dedim ama kime dedim bugün pişkin pişkin peteklerimiz de takıldı diyo marifetmiş gibi. söylediklerim bi kulağından giriyo ötekinden çıkıyo. parkeler yapılmadan yerleri süpürüp silicem diyorum eee yarın takılıcakki diyo halbuki haftalardır ben bunları söylüyorum. sonra sen mutsuzsun neden diyip beni darlıyo. bu süreçte sakin kalabilmek çok önemli ama ben başaramıyorum sanırım. ailesine karşı asla bir saygısızlığım yok içime atıyorum kızsamda o zaman da hep yüzüm asık oluyo.:KK43:

Ayy ben cok heyecanlıydım iki gündür :KK9: resmen iki gün içinde mobilyalar halloldu gelinlik siparişi verildi ki gözümde büyüyen buydu sonra perde konusunda karar verildi ona göre ölçü alıp gelecek benim bey sonra nikah işlemlerine start verdik baya bir şey yapmışız bence :KK9:

Sen nasılsın sende ne var ne yok canım :KK34:

valla helall olsun benim bir ayda yaptıklarımı iki günde yapmışsın:)

X