2014 Haziran Annelerinin Doğum Hikayeleri

arkadaşlar doğum hikayelerini paylaşan arkadaşlar okuduklarım çok duygulandırdı ve o anlarımı hatırlattı ve tanıdık geldi .... hepimizinki birbirinden farklı ama aslında okuyunca yaşadıklarımız hep aynı.....her hikayeden kendime ait birşeyler buldum....ben de inşallah doğum hikayemi paylaşacağım burada....

24 haziran 2014 tarihi melegimi kucağıma alacağım tarih olarak belirlenmişti haftalar öncesinden.günümüz geldiğinde sabah saat dört buçukta ayaktaydım. kalbim çok değişik duygularla çarpıyordu.tek bedende tek nefes ortaklığımız sona eriyordu artık.heyecan,mutluluk,endişe,korku,aylarca içimde emek emek büyütmenin verdiği gurur,onun içimdeki kıpırtılarından mahrum kalmanın hüznü hepsi birbirine karıştı.saat sekize kadar hazırlıklara geçti.duş aldım,kendime çeki düzen verdim.en güzel kıyafetimi giydim.çünkü mucizeme kavuşmaya düğüne gider gibi gitmek istiyordum.hastaneye ulaştık.akşam acil doğumlar olduğu için odalar doluydu.beklememiz gerekiyordu.beklemek çok zordu.sonra ismim söylendi ve beni ameliyat için hazırlamak üzere net odasına aldılar.herşey o kadar hızlı oldu ki bir anda kendimi ameliyathanede buldum.anestezi uzmanı spiral anestezi için beni hazırladı.ilk kızımda genel anestezi tecrübesi yaşayan ben bu defa bebeğimi doğar doğmaz görmek için spinal anestezi olmayı tercih etmiştim.belinden iğne vurulup sedyeye uzandığımda uyuşmamaktan çok korkuyordum.ameliyat başladıktan 10 dakika sonra meleğim,denizim dünyaya geldi çok yüksek bir ses tonuyla ağlayarak.o dakikadan sonra bana ne yaptıklarıyla en ufak bir ilgim kalmadı.bebeğimi yanıma getirip yanağını yanagima doldurdukları anda sustu.göz yaşlarımı tutamadım.allahıma şükürler ediyor,sürekli ona bakıyordum.onu eşime ve anneme götürdüler.ben ameliyattan çıktıktan hemen sonra onu kucağıma verdiklerinde hissettiklerim inanılmazdı.ameliyatın sıkıntıları sahip olduğum mucizenin karşılığı olarak düşünülürse küçük bir bedel.allahım her anneye sağlıkla bebeğine kavuşmayı nasip etsin.anne olmak için bekleyenlere de hayırlı evlatlar nasip etsin.

Normal dogum istedim hamileligim boyunca ama son haftalarda korkmaya basladim doktorum da normal dogum taraftari artik gozunun icine bakiyodum bi bahaneyle sezeryan yapsa diye nasil istemissem artik oyle de oldu yok hemoroiddi yok bebek kanala inmediydi falan hoop sezeryan tarihi alindi. 3 haziran sabahina gunumuz belirlendi. Ben de son eksikleri tamamliyim dedim. 1 haziran gunu evde ust kattaydik esimle o bilgisayar odasinda kulakliklari kulaginda ben oturma odasinda onumde birsuru minik kavanoz bebek sekeri yapiyorum kendi kendime. Hamileligim boyunca yalanci sanci hissettim. Artik o kadar alismistim ki dogum sancisi baslasa anlamam diyordum. Ama ben o kavanozlarla ugrasirken herzamanki sanci zannettigim sancilarin ritmik gelmeye basladigini hissettim. Isim bitince dedim ben bi asagi iniyim yatiyim odada belki gecer. Yattim ama yatarken canim acidi dedim hadi yatarken bi zaman tutiyim gercekten ritmik mi diye. Aynen de oyleymis. Haydaaa niye boyle oldu ki simdi diyorum bi yandan bi yandan da esime haber versemmi diye dusunuyorum. Baktim sanci aralari kisalmaya basladi zar zor kalktim yataktan ama yurumek iskence, merdivenin basindan yukari esime seslendim cevap yok. Yukari cikicak gucum de yok. Telefonundan ariyorum acmiyo. Sancilar zorluyo. Artik oyle bi bagirdim ki noluyo ya diye cevap verdi, uyuyomus meger. Dedim sancim var gel buraya. Ciddiye almadi herzamanki sancilardandir diye. Yanima oturdu beraber zaman tuttuk. Hala ritmik. Doktoru aradim hastaneye git bi nst ye gir bakalim dedi. Buarada o gun gunlerden pazar yani doktor yok. Neyse hastaneye gittik nstde sancilar 6dk arayla ve en az 90larda gorunuyodu. Nobetci doktor hadi bakalim cati muayeni yapalim bugun doguruyosun dedi, yoo ben bugun diil iki gun sonra dogurucam dedim kahkaha atti ama bak nst kagidin oyle demiyo dedi. Ben inanmiyorum hala, doktorum nst kagidinin resmini cek bana yolla dedi yolladim. Hemen ardindan doktor beni aradi dedi canikom sen orda kal ben geliyorum iki saat sonra aliyoruz bebegi odaya girisini yaptir. Ay basimdan asagi kaynar sular dokuldu. Millete haber vermem lazim suslemelerin getirilmesi laziiiim. En onemlisi fotografcimi aramam lazim ya isi varsa.. ilk once fotografcimi aradim sukur ki cok yakindaymis hastaneye ilk o geldi. So ra annemi ve kayinvaldemi aradim talimatlari verdim, annem cilginlar gibi heyecan yapti agliyo ben bi yandan sakin olmaya calisiyorum. Geri kalan herkese de toplu bi mesaj attim. Odaya girisimi yaptim ve ben dus almak istiyorum dedim zaman yok dedi hemsireler ama abdest alicam kusra bakmayin ameliyathane biraz bekleyebilir dedim. Ben dustan ciktiktan sonra millet hastaneye dolusmaya basladi yuh herkes birbirine haber vermis aksamin 9bucugunda herkes hastanede. Son hamile hallerimi videoya cekiyolar. Ve artik beni ameliyathaneye goturmeye geldiler herkes agliyo niyeyse :) ben epidural sezeryan istedim o yuzden ilk once en buyuk korkum olan anestezi islemi yapildi. O yapilirken doktorum onumde diz coktu iki eliyle omuzlarimdan tuttu benim cenem bogrumde alnini yasladi bana sakinlestirmeye calisiyo canim benim. Kadinin kollarini sıkarak morartmisimdir kesin. Korktugum gibi aci verici bisey diilmis. Anestezi yapildi ama ben hala bacaklarimi oynatabiliyorum. Tirstim niye olmadi bu diye daha fazla anestezi veriyolar ama ben korktum bi kere. Esim geldi elimi tuttu ama bana baktigi yok gozu ameliyat bolgesinde belgesel izler gibi.. kesmeye basladilar hissediyorum ama aci yok. Ammaa sanirim ellerini iceri soktular ve ben cigligi bastim cunku azicik hissettim ve biraz acidi. Bayiltin beniii diye bagirdim. Sanirim en cok heyecandan boyle oldum. Ok bikac dakka bayiltiyoruz dediler. Esimin dedigine gore iki dakika sonra tam bebegi cikarirlarken ayildim bi aglama sesi cok degisik duygular icindeydim baktim bi bebek yanagima yaslanmis fotografci kameraya bak diyo bana ben oylesine saskinim ki tarif edemem. Sonra bebek gitti doktora dedim beni yine bayiltin oyle dikin. Oyle de yaptilar.
odaya cikardilar beni islem bitince herkes aglamis. Benim dikisler yapilirken bebegi bizimkilere gostermisler yikanisini giydirilisini izlemisler. Ben geldikten sonra da bebegimi getirdiler. Aman allahim bu nasil bisey nasil bi ask. O gun bu gundur onsuz bi saniyem yok. Hayatim o. Tipki sizde de oldugu gibi..
Yani oglum dedi ki siz istediginiz kadar gun alin plan yapin ben istedigim zaman gelirim :) 1 haziran 22:45te geldi hayatimi degistirdi...

Merhaba,
Ben uzun zamadır fırsat bulup siteye bakamadım :) kaldı ki konu teee ne zaman açılmış ben yeni gördüm :)
Kızçem uyuyorken kısa ve öz yazayım :)
Benim zaten sezeryan olacağı belliydi, sadece bir türlü hastaneye karar verememiştim. Akrabamın olduğu memorial hastanesi çok pahalı gelmişti ama çok rahat edecektim kesin. Central hospital de dr umdan çok memnundum aslında ama anestezi beni korkutoyordu. Derken bahçelievler de başka bir hastanede doğumumu yapmaya karar vermiş hatta gidip dr ile de görüşmüştük. Dr u zaten tanıyordum :) hastane de gayet uygun ve temizdi, anestezyen ile de akrabam olan dr konuşmuş ve imi rahatlatmıştı :)
Doğumu yapacağım hastaneyle görüşmüş hatta amniyo sıvısının azalması nedeniyle o hafta içinde doğumumun gerçekleşmesi yönünde ikna olmuştum. 37 haftalık hamileliğimin doğum için çok erken olmadığını biliyor ama yine de 38 haftalık olmayı beklemeyi umuyordum. Bir yandan da sürekli akşam yemeği sonrasında bebek hareketlerini saymak ve 10 hareketi tamamlayana kadar o. 1 saat stres içinde olmak bayağı yormuştu. Zaten hamileliğim boyunca hep düşük, erken doğum tehlikeleri yaşamış, kanamalarım olmuştu.
Neyse hastaneyle görüşüp dışarda yemek yiyip eve döndük. Eşim arabayı park ederken ben eve çıkmış, malum bol sıvı alımı nedeniyle tuvalete zor atmıştım kendimi ki ne göreyim yine kanamam. Olmuş hatta bu defa bayağı yoğun bir kanamayla karşılaşmıştım. Hemen bavulumu alıp antreye getirdim, balkon kapısından eşime seslenip eve gelme acilen hastaneye gitmemiz gerek demiştim. Bu arada akrabamı arayıp olayı anlattım ve yakında olan central e bir an evvel gitmemi ve muayene olmamı istedi. Doğumu gerçekleştirmeyi planladığım hastane dr unu iki üç defa aramış ve ulaşamamıştım. Central daki dr umu aradım sen nöbetçi dr a muayeneye git ben hemen çıkıp geliyorum dedi. O ara doğum yapmayı düşündüğüm dr aradı ve o da yakın hastaneye gitmemi ve muayene olmamı ve sonucu arayıp bildirmemi istedi. Eşim eve çıkıp beni bavulumu çekiştirirken görünce hem kızıyor hem de gülüyordu," kadın doğuracaksın hadi bavulu ben alırım" dedi. O bavulu alınca ben anakucağını almaya çalıştım, eşim beni bir an evvel arabaya gönderdi, ben sonra getiririm anakucağını hele bir yetişelim de yolda doğurmasan dedi. Ben bir yandan dua ediyor bir yandan her şey kısmet diyordum.
Muayenemizi olduk kızım karşı yakaya geçmemizi bile beklemek istemiyor ve hemen dünyayla tanışmak istiyordu. Dr ların hepsi aynı kanıya vardı ve central da doğum yapmam konusunda görüş birliğine vardılar.akrabam olan dr hem kadın doğumcumla hem de anestezyenle koonuşup gereken bilgileri ve uyarıları verdi. Astımım var benim ve anestezi önemliydi...
Kaç Ayet'el Kürsi okudum bilmiyorum ama sadece kafa hareketleriyle sorulara cevap verriyor ve dualarımı kesmemek için elimden geleni yapıyordum. Anestezyen, hemşireler ve dr um ameliyathanede başımda merak etme biz de dua edeceğiz ve her şey çok kolay ve güzel olacak dediler. Hasta bakıcı bile beni güldürmeye çalışıyor, hemşireler yüzümdeki endişeyi silmek için beni ikna etmeye uğraşıyorlardı. Derken uyumuşum :)
Uyanıp hemşireyi ilk gördüğümde eli ayağı düzgün mü, sağ salim çıktı mı, nasıl bir bebek diye sıralamıştım :) hemşire ise tek bir cevap verdi, çok güzel bir kızın oldu, içini rahat tut :)
Kime sağlığını sorduysam hepsinin cevabı çok güzel bir kız oldu :) en sonunda eşime dedim ki biliyorum kız çok güzel, peki sağlığı yerinde mi? O da güldü evet çok sağlıklı ve çok güzel bir kızımız oldu dedi. Nerde ne zaman getirecekler, ben görmek istiyorum derken beni odaya getirdiler. Prensesim beni odada bekliyordu bile :KK70: hemen emzirme denemeleri yapıldı ve ilk kucaklaşmamız gerçekleşmiş oldu.
Tarih daha 21 Mayıs tı ve hazirana en az 11 gün vardı :) 37 haftalık kendi istediği saat ve tarihte geliverdi bebişim :) başına buyruk bir tip olmaz umarım :) küçük minik bişeydi şimdi bakıyorum da büyüsü yahu bu sıpa :KK70:

Velhasıl kelam haziran annesi olacağım diye başladığım bu yolda, bari 38 haftalık olsun derken 37 haftalıkken kucaklaştık. Erken gelmiş diyene, Kısmetten Öte Köy Yok diyorum :)

Hoşgeldin Cansu prenses ve hoşgeldiniz kızımın prenses ve prens arkadaşları :) :KK16::KK16::KK16:

Merhaba,
Ben uzun zamadır fırsat bulup siteye bakamadım :) kaldı ki konu teee ne zaman açılmış ben yeni gördüm :)
Kızçem uyuyorken kısa ve öz yazayım :)
Benim zaten sezeryan olacağı belliydi, sadece bir türlü hastaneye karar verememiştim. Akrabamın olduğu memorial hastanesi çok pahalı gelmişti ama çok rahat edecektim kesin. Central hospital de dr umdan çok memnundum aslında ama anestezi beni korkutoyordu. Derken bahçelievler de başka bir hastanede doğumumu yapmaya karar vermiş hatta gidip dr ile de görüşmüştük. Dr u zaten tanıyordum :) hastane de gayet uygun ve temizdi, anestezyen ile de akrabam olan dr konuşmuş ve imi rahatlatmıştı :)
Doğumu yapacağım hastaneyle görüşmüş hatta amniyo sıvısının azalması nedeniyle o hafta içinde doğumumun gerçekleşmesi yönünde ikna olmuştum. 37 haftalık hamileliğimin doğum için çok erken olmadığını biliyor ama yine de 38 haftalık olmayı beklemeyi umuyordum. Bir yandan da sürekli akşam yemeği sonrasında bebek hareketlerini saymak ve 10 hareketi tamamlayana kadar o. 1 saat stres içinde olmak bayağı yormuştu. Zaten hamileliğim boyunca hep düşük, erken doğum tehlikeleri yaşamış, kanamalarım olmuştu.
Neyse hastaneyle görüşüp dışarda yemek yiyip eve döndük. Eşim arabayı park ederken ben eve çıkmış, malum bol sıvı alımı nedeniyle tuvalete zor atmıştım kendimi ki ne göreyim yine kanamam. Olmuş hatta bu defa bayağı yoğun bir kanamayla karşılaşmıştım. Hemen bavulumu alıp antreye getirdim, balkon kapısından eşime seslenip eve gelme acilen hastaneye gitmemiz gerek demiştim. Bu arada akrabamı arayıp olayı anlattım ve yakında olan central e bir an evvel gitmemi ve muayene olmamı istedi. Doğumu gerçekleştirmeyi planladığım hastane dr unu iki üç defa aramış ve ulaşamamıştım. Central daki dr umu aradım sen nöbetçi dr a muayeneye git ben hemen çıkıp geliyorum dedi. O ara doğum yapmayı düşündüğüm dr aradı ve o da yakın hastaneye gitmemi ve muayene olmamı ve sonucu arayıp bildirmemi istedi. Eşim eve çıkıp beni bavulumu çekiştirirken görünce hem kızıyor hem de gülüyordu," kadın doğuracaksın hadi bavulu ben alırım" dedi. O bavulu alınca ben anakucağını almaya çalıştım, eşim beni bir an evvel arabaya gönderdi, ben sonra getiririm anakucağını hele bir yetişelim de yolda doğurmasan dedi. Ben bir yandan dua ediyor bir yandan her şey kısmet diyordum.
Muayenemizi olduk kızım karşı yakaya geçmemizi bile beklemek istemiyor ve hemen dünyayla tanışmak istiyordu. Dr ların hepsi aynı kanıya vardı ve central da doğum yapmam konusunda görüş birliğine vardılar.akrabam olan dr hem kadın doğumcumla hem de anestezyenle koonuşup gereken bilgileri ve uyarıları verdi. Astımım var benim ve anestezi önemliydi...
Kaç Ayet'el Kürsi okudum bilmiyorum ama sadece kafa hareketleriyle sorulara cevap verriyor ve dualarımı kesmemek için elimden geleni yapıyordum. Anestezyen, hemşireler ve dr um ameliyathanede başımda merak etme biz de dua edeceğiz ve her şey çok kolay ve güzel olacak dediler. Hasta bakıcı bile beni güldürmeye çalışıyor, hemşireler yüzümdeki endişeyi silmek için beni ikna etmeye uğraşıyorlardı. Derken uyumuşum :)
Uyanıp hemşireyi ilk gördüğümde eli ayağı düzgün mü, sağ salim çıktı mı, nasıl bir bebek diye sıralamıştım :) hemşire ise tek bir cevap verdi, çok güzel bir kızın oldu, içini rahat tut :)
Kime sağlığını sorduysam hepsinin cevabı çok güzel bir kız oldu :) en sonunda eşime dedim ki biliyorum kız çok güzel, peki sağlığı yerinde mi? O da güldü evet çok sağlıklı ve çok güzel bir kızımız oldu dedi. Nerde ne zaman getirecekler, ben görmek istiyorum derken beni odaya getirdiler. Prensesim beni odada bekliyordu bile :KK70: hemen emzirme denemeleri yapıldı ve ilk kucaklaşmamız gerçekleşmiş oldu.
Tarih daha 21 Mayıs tı ve hazirana en az 11 gün vardı :) 37 haftalık kendi istediği saat ve tarihte geliverdi bebişim :) başına buyruk bir tip olmaz umarım :) küçük minik bişeydi şimdi bakıyorum da büyüsü yahu bu sıpa :KK70:

Velhasıl kelam haziran annesi olacağım diye başladığım bu yolda, bari 38 haftalık olsun derken 37 haftalıkken kucaklaştık. Erken gelmiş diyene, Kısmetten Öte Köy Yok diyorum :)

Hoşgeldin Cansu prenses ve hoşgeldiniz kızımın prenses ve prens arkadaşları :) :KK16::KK16::KK16:

canımmmm prensesin hoşgeldiiiiiiii arkadaşları da ona hoşgeldi diyor
:KK3:

Tamm Pufpuff'a göre bir hikaye oldukça samimi..Canım acı tecrübelerinin sonunda mis kokulunu kucağına almışsın,,ağrıların sızıların için üzüldüm dediğin gibi bünye meselesi bende hiç ağrı falan olmadı.Köfteni öpüyorum kocaman Allah'ım uzun ve sağlıklı ömürler versin yavruna :KK34:

sağol canım benim teşekkürler güzel düşüncelerin için ve de kocamaaaan bi "amin" aaay ağrı olmasa zaten herşey süperdi de işte..neyse bitti geçti kısmetse şimdi 2.ye :KK1:

Muhtemel doğum tarihimiz (40. haftamız) geldi çattı .. 16 haziran 2014 Kontrole diye gittik hastaneye , Ne göbek aşağıda ne sancım var ne de açılma.. Doktorumuz muayne etti ve Bebeğin çatıya inerse bile normal yoldan çıkamama ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi , çatı kemiğimdeki eğrilikten bahsetti .. En fazla 2 gün daha bekletebilirim dedi Daha fazla riske atamam kakasını yerse sorumluluk kabul edemem deyince Eşimle birlikte normal doğum yapma ümidi ile hastaneden ayrıldık, Hastane kapısının önünde birbirimize baktık ve Dr.un yanına geri çıktık :) Sezaryan olmayı kabul ettiğimizi söyledik .. Okadar çok korkuyordum ki sezaryan olayından eşimden helallik aldım ve ağlayarak girdim ameliyathaneye :KK43: Ebeler ve doktorum sakinleştirdi beni , ağlarken güldürdüler sağolsunlar.. oğlumun göbek adını sordular MİRAÇ dedim öyle geçti içimden biran. Ve artık oğluma kavuşmak için gözlerimi yumma vakti gelmişti, Uyandığımda boğazımda bir acı nefes almakta güçlük çekiyordum, Oğlum iyimi dedim.. iyi dediler ve benim gözler yine yaş içinde Şükürler olsun dedimm.. Asansör ile odama çıkardılar Eşim karşıladı OĞLUMUZ ÇOK İYİ VE ÇOK TATLI, KÖFTE DUDAKLI DEDİ AĞLAMAKLI BİR SESLE , elimi tuttu sıkıca.. Odamıza getirdikleri an meleğimi kalkmak istedim ayağa ama imkansızdı, Kum torbası ,sonda vs.vs. canımın acısını unuttum o an.. Bebeğimi yatarken emzirmeye çalıştım kalkan yardımı ile, Hala inanamıyordum ama artık bende Anne olmuştum. . İnanılmaz bir kalabalık , gelen giden .. Tek düşüncem biran önce ayağa kalkmak ve oğlumla kocamla başbaşa kalabilmekti.. gece saat 11 olunca sondayı çıkardılar Zor da olsa kalkabildim ayağa, Sabaha kadar izledim oğlumu gözümü kırpmadan.. Bütün gece dualar ettim Allahım isteyen herkeslere yaşatsın bu güzel duyguyu diye. sabah Doktorum geldi kontrole elimi tuttu ve dedi ki , Normal doğum yapamadın diye üzülme sakın , zaten öyle bir şansın yokmuş dedi.. Bebeği yukarıda tutan kordonmuş çatıya inmesine engel olmuş deyince Derin bir nefes aldım ve bir kez daha Şükrettim Rabbime. 2 günlük hastane maceramız sona erdi ve evimize geldik, oğlumu beşiğine yatırdım Sonra oturdum yine ağladım :) Ben bu günün hayali ile yaşamışım meğer 9 aydır.. Herkeslerden kıskanıyorum onu.. Babasından bile :KK17::KK17:

ve Artık 3 kişiyiz :nazar::emir_bebek::nazar:

Benim tahmni dogm tarihim 22 Hazirandi. 38. haftada kontrole gittimde doktorum bu aksam bile dogum olabilir artik hazirlikli ol dedi. Bizde heyecanladk tabi. 3-4 gun sonraya randevu verdi. O gundrn sonra 3-4 gunde bir kontrole gittik fakat ne sanci ne kanama nede su :) hic birsey yok ortada. 40 hafta oldu hala ses seda yok kizimdan .doktor 4-5 gun daha bekleyecegini hala doğum baslamazsa suni sanci verecegini oda olmaz ise sezeryan ile kızımı alacagini soyledi. Ama bu surede bebeğin hareketlerine dikkat etmemi, eger bir azalma olursa hemen hastaneye gelmemi soyledi. 40+1 hala sancı yok. Artik iyice sabirsizlanmaya basladik ama tık yok :) 40+2 gecesi hafif hafif karnim agrimya basladi hatta duzeniydi . Esime birsey demeden sabaha kadar bekledim, zaten doktor hergun cagiriyordu saat 9 da kontrole gidecektik. Kahvlti hazirlarken agrilarim azaldı. Daha dogrusu duzensizlesti. Gene gelmiyo heralde yanıldım dedim. Kontrole giderken gece boyu suren agrilardan esime bahsettim gittik hastaneye. Doktorun yanına gitmeden NST ye gittim. Doktor Nst sonucunu görünce " bu sefer sancın var ama düzensiz" dedi. Butun gece karnimın düzenli aralıklarla ağrıdığını söyleyince açılma olup olmadığını kontrol etti, 2cm açılma var dedi ve hastaneye yatırdı. Suni sancı verildi ve sancım düzene girdi ilk başta hersey yolunda bsya artti acilma 5 cm oldu. Tabi bu arada 5,5 saattir suni sancı veriyordu doktorum. o kadar çoktuki ağrim yeter sezeryana alsinl#r beni anne dediğimi hattırlıyorum ::) hatta bi ara nefes alamadım sanki. o sırada da doktorum geldi ve bebeğin kalp atışlarının yavaşladığını kakasını yapmış olabileceğini söyledi. suyuna bakmam gerekiyor dedi ve suyunu kontrol etti. suyun rengini anneme gösterdi. bakın bebek kakasını yapmış ve şuan kalp atışları yavaşladı. oksijensiz kalabilir acilen sezeryana almam gerekiyor dedi. çok korktum çünkü bi arkadaşımın kızı kakasını yediği için 9 aylıkken karnında ölmüştü. 15:50 de sezeryana aldı 16.00 da kızımı eşimin yanına getirmişler :) cok şükür kakasını yememiş. gayet sağlıklı şuan :) ama o kadar sancıyı boşuna çektim ve kızımın doğduğu anı görmeyi çok istiyordum içimde kaldı :KK43:

Son düzenleme:
Benimde tahmini doğum tarihim 28 Hazirandı.27 si cuma sabahı normal yalancı ağrıları hissettiğimi sandım oysa doğum sancılarıymış başlayan :KK66: yine her zamanki sancılar diye çok telaş etmedim normal doğumdu beklenen çünkü.öglene doğru ağrılarımın şiddeti biraz arttı ama ben hala doğumun başkayacagını aklıma getirmiyorum.biraz evde dolandım iş yaptım vakit geçirdim ve kanamam geldi.doktorumu aradık eşinle normal dedi sabah kontrolde görüşürüz dedi fakat 2 saat kadar sonra yatağıma uzanmış dinlenirsen suyumun gelmesiyle fırladım ayağa apar topar doktorumuzu aradık hemen gelin kontrole alalım dedi.binadan inerken Dedimki evet küçük hanımefendi bugün geliyo galiba :KK66: yolda fazla sancı çekmedim 15 dek da hastanedeydik ve hemen muayeneye alındımki 4 cm açılmışta bizim kız gelmeye hazırlanıyormuş.10 dk sonra 7 cm ulaştı ama kemik yapımın darlığından bebeğin kafası çıksa vücudunu alamayız diye apar topar sezeryama alındım(ki normal doğumdan korkuyordum) hastaneye girdikten yarım saat sonra kızım doğdu.ameliyathaneye alındıkta

Benimde tahmini doğum tarihim 28 Hazirandı.27 si cuma sabahı normal yalancı ağrıları hissettiğimi sandım oysa doğum sancılarıymış başlayan :KK66: yine her zamanki sancılar diye çok telaş etmedim normal doğumdu beklenen çünkü.öglene doğru ağrılarımın şiddeti biraz arttı ama ben hala doğumun başkayacagını aklıma getirmiyorum.biraz evde dolandım iş yaptım vakit geçirdim ve kanamam geldi.doktorumu aradık eşinle normal dedi sabah kontrolde görüşürüz dedi fakat 2 saat kadar sonra yatağıma uzanmış dinlenirsen suyumun gelmesiyle fırladım ayağa apar topar doktorumuzu aradık hemen gelin kontrole alalım dedi.binadan inerken Dedimki evet küçük hanımefendi bugün geliyo galiba :KK66: yolda fazla sancı çekmedim 15 dek da hastanedeydik ve hemen muayeneye alındımki 4 cm açılmışta bizim kız gelmeye hazırlanıyormuş.10 dk sonra 7 cm ulaştı ama kemik yapımın darlığından bebeğin kafası çıksa vücudunu alamayız diye apar topar sezeryama alındım(ki normal doğumdan korkuyordum ve son ayki kontrollerde kemik yapısının durumuna göre karar doğum son anda şekillenecekti ) hastaneye girdikten yarım saat sonra kızım doğdu.ameliyathaneye alındıktan ve anesteziden 5 dk sonra kızımın ağlamasını duydum ilk.yanıma getirdiler ve ilk buluşma kara kızım nasılda güzel.sonraki 1 saat uyutuldum dikişlerim dikilmiş odaya çıkmaya hazırlık felan uyandım ameliyathaneden odama almak üzereler.benim fındık kız çoktan odaya gitmiş ananeler babaanneler babası amcası çoktan görmüşte sevmiş bile :KK66: ve beni odama çıkardılar doğum serüvenim 1 saat gibi bir sürede sonlanmış oldu.şükür dikişlerimde ve kızımın sağlında bir sıkıntımız yok.çabuk seri ve güzel bi serüvendi bizimkisi :KK66:))

Son düzenleme:
ben de 3 haziran anne olduuuum))))Allah herkese nasip etsin.ben hep sezerysn istedim cok.korkuyordum normal dogumdan.ama esim ve doktorum beni normal doguma yonlendirdi bende kabullenmustim .artik normal.okdun istiyordum.37ci haftamdan dojtorum cati muayinesine cagirdi.ve bebegin daha dogum kanalina inmedigini soyledi.38de yine gittik yine inmemisdi.39da gittik bizim yaramaz yine inmemisti.doktorum ilk hamilelikte simdiye inmeliydi kanala.daha inmez dedi yarin gel sezeryana alamim.cok heyecanlandim.cok korkuyordum ya olursem esim ve bebegim napar diye.aslinda bu korku hmilelik boyunca vardi bende ama ogun daha bi siddetlendi))ertesi gun39+3 gunluk hamilelikte spinal sezeryan olum.cook kolay gecti.kizim dogdu.mukemmel bi diyguydu.rabbim berkese nasip etsin.hic agrim olmadi.aksami ayaga kalktim..simdi ikiay 20gunluk.zeynepib benim melegim iyiki varsin.

İşte benim mucizemin hikayesi;
Beklenen doğum tarihi 12 hazirandı. Ben normal doğumdan çok korkuyordum. Ama bir yandan da normal sağlıklı olduğu için normal olsun istiyordum. Doktor kontrollerim artık hafta 2 ye çıkmıştı. Her muayene de doktorum açıklığımı ve bebeğin doğum kanalına girip girmediğini kontrol ediyordu ve bunun için bol bol yürüyüş vermişti. Sabah akşam eşimle parklarda yürüyüş yapıyorduk ama nafile benim tembel kızım hiç yerinden kıpırdamıyordu. Bu arada benim böbreğimde hamileliğim sırasında taş olduğu ortaya çıkmıştı. Bir kaç kez acillik olmuştum. Doktorum "Artık doğur da sende kurtul bende kurtulayım." diye espiri bile yapmıştı. Neyse son kontrole gittim ve yine alttan muayene yaptı ve "Senin çatın açılacağına gittikçe daralıyor."dedi. Bende zaten korku olduğu için "O zaman daha fazla şansımızı zorlamayalım ve alalım."dedim. Günlerden pazartesiydi ve bana 4 Haziran Çarşamba sabah 09:00'a randevu verdi. Artık belliydi zamanı... Ve ben şok olmuştum. Sanki doğum yapmayacak gibi geçiyordum hamileliğimi. Doktorum gün verince gerçekten inanamamıştım. Neyse eve geldik ama ben ne hissedeceğimi ne düşüneceğimi ne yapacağımı bilmiyordum. Annemi aradım haber verdim. Zaten çantam hazırdı. Diğer hazırlıklarımızı yaptık. Süslemelerimiz, ikramlarımız v.s. Lohusa yatağımı
Bende heyecanla birlikte korku ve tarifini yapamadığım bir duygu vardı. ;Salı gecesi hem böbreğimde ki ağrıdan hemde heyecandan neredeyse hiç uyumadım. Ve hiç unutmayacağım bir an; Sabah ezanları okunuyordu ve ben bebeğim üşümesin diye çantasına küçük bir yelek ilave etmek için ayaktaydım...(o gün Bursa'da hava kapalıydı.)
Sabah oldu nihayetinde uzun bir gecenin ardından... Kayınvalidelerle altlı üstlü oturuyoruz. Aşağıya kahvaltıya indik.Tabi ben hiç bir şey yemeyecektim sezeryan olacağım için. Eşim ve diğerleri kahvaltısını yaptı ve çantalarımızı arabamıza koyup yola çıktık. Zaten çok yakın mesafedeydi hastanem. Bu arada annem çoktan hastanede olmuştu bile
Hastanede yatış işlemlerini eşimle birlikte yaptırdık ve bizi odamıza aldılar. Oda tam istediğim gibiydi. Eşyalarımızı getirip yerleştirdik. Ben ikramlıkları yerleştiriyordum sanki doğum yapacak ben değilmişim gibi yatağa bakmıyordum bile... Bu arada hemşire geldi ve bir takım sorular sordu. İğneler-serumlar v.s. Sonunda vakit gelmişti. O önlüğü giymiştim ve beni gelip almalarını bekliyordum anlam veremediğim bir sakinlikle... En sonunda sedye ile içeri hasta bakıcı ve hemşireler geldi... Annem, kayınvalidem, kayınpederim,eşimin kuzeni ve eşimm... hiç birine veda edemeden sedyeye alındım ve ameliyathaneye doğru yola çıktım.. Anneme özellikle bakmadım. çünkü biliyorum dayanamacağız...Bu arada babamm... O yoktu gelmemişti... Anneme ben dayanamam olunca bana haber verin demiş... :KK43: :KK43: Canım babam
Asansöre bindik.. Yanımda eşim ve eşimin kuzeni.. Ameliyathanenin kapısında son kez baktım eşime ve dudaklarından sessizce Seni Seviyorum dediğini okudum ve bende ona Seni Seviyorum dedim.. Sonra kapı kapandı ve hepsi dışarıda kaldı... Yapayanlız kalmıştım...Kimse yoktu yanımda ve çok korkuyordum.. İçimden dua ederek ilerliyorduk. Ve geçtiğimiz yerlerde operasyonlar vardı sesler geliyordu ama ben korkudan kaskatı kesilmiştim. Hiçbiryere bakmadan gittim. İçerisi buz gibi soğuktu. Birileri vardı etrafımda... Bana soru soruyorlardı...Bilgi veriyorlardı. Sonra doktorum geldi ve ben yıkanıp geliyorum cnm birazdan başlayacağız dedi. Bu sırada bana gerekli işlemler yapıldı. En son burnuma oksijen verdiklerini derin derin nefes almam gerektiğini söylediklerini hatırlıyorum. Sonrası yok...
Sonrasını eşimin ağzından anlatacağım size; Ben 10:35 gibi girmiştim ameliyata bebeğimi 10:50 de çıkartmışlar. Bir hemşire kolunun altına sıkıştırdığı gibi bebeğimi koşarak odaya getirmiş. Tabi bizimkiler dururmu onlarda peşinden... Eşim diyorki; Bebeğimiz ilk çıktığında kaşlar çatık bir şekilde hastaneyi ağlamasıyla inletmiş... Bu nasıl kız böyle dedim diyor...Kaşları çatık... Neyse kızımı anneannesi odada bekliyormuş kıyafetlerini hazırlamış. Hemşire giydirmiş bebeğimi..Ben genel anestezi ile olduğum için kendime gelmem uzun sürdü.. Odaya getirdiklerinde hayal meyal hatırlıyorum ilk bebeğimi sordum. Sağlıklı mı iyi mi diye... Çok şükür Rabbime sağlıklıydı bebeğim. Sonrası malum hepimizin yaşadığı gibi ilk kucağa alma hissi...
İşte böyle canlar benimde hikayem....
Kızım Elif'im 4 Haziran Çarşamba saat 10:50'de dünyaya geldi.... İyiki de geldi...
2 gece kaldım hastanede ama gaz çıkartmam biraz uzun sürdü.. iyi de oldu hastane ortamı eve benzemiyor daha rahat... İlk zamanlar sanki hiç iyileşmeyecekmişim gibi geliyordu. ama şimdi neredeyse 3.ayığımız bitecek... Yüzüne bakıp güldüğümde bana gülen bir bebeğim var.. Onun için herşeye değer.. bütün yaşadıklarıma...

Allah'ıma çok şükür bu duyguyu bana yaşattığı için...

İşte benim mucizemin hikayesi;
Beklenen doğum tarihi 12 hazirandı. Ben normal doğumdan çok korkuyordum. Ama bir yandan da normal sağlıklı olduğu için normal olsun istiyordum. Doktor kontrollerim artık hafta 2 ye çıkmıştı. Her muayene de doktorum açıklığımı ve bebeğin doğum kanalına girip girmediğini kontrol ediyordu ve bunun için bol bol yürüyüş vermişti. Sabah akşam eşimle parklarda yürüyüş yapıyorduk ama nafile benim tembel kızım hiç yerinden kıpırdamıyordu. Bu arada benim böbreğimde hamileliğim sırasında taş olduğu ortaya çıkmıştı. Bir kaç kez acillik olmuştum. Doktorum "Artık doğur da sende kurtul bende kurtulayım." diye espiri bile yapmıştı. Neyse son kontrole gittim ve yine alttan muayene yaptı ve "Senin çatın açılacağına gittikçe daralıyor."dedi. Bende zaten korku olduğu için "O zaman daha fazla şansımızı zorlamayalım ve alalım."dedim. Günlerden pazartesiydi ve bana 4 Haziran Çarşamba sabah 09:00'a randevu verdi. Artık belliydi zamanı... Ve ben şok olmuştum. Sanki doğum yapmayacak gibi geçiyordum hamileliğimi. Doktorum gün verince gerçekten inanamamıştım. Neyse eve geldik ama ben ne hissedeceğimi ne düşüneceğimi ne yapacağımı bilmiyordum. Annemi aradım haber verdim. Zaten çantam hazırdı. Diğer hazırlıklarımızı yaptık. Süslemelerimiz, ikramlarımız v.s. Lohusa yatağımı
Bende heyecanla birlikte korku ve tarifini yapamadığım bir duygu vardı. ;Salı gecesi hem böbreğimde ki ağrıdan hemde heyecandan neredeyse hiç uyumadım. Ve hiç unutmayacağım bir an; Sabah ezanları okunuyordu ve ben bebeğim üşümesin diye çantasına küçük bir yelek ilave etmek için ayaktaydım...(o gün Bursa'da hava kapalıydı.)
Sabah oldu nihayetinde uzun bir gecenin ardından... Kayınvalidelerle altlı üstlü oturuyoruz. Aşağıya kahvaltıya indik.Tabi ben hiç bir şey yemeyecektim sezeryan olacağım için. Eşim ve diğerleri kahvaltısını yaptı ve çantalarımızı arabamıza koyup yola çıktık. Zaten çok yakın mesafedeydi hastanem. Bu arada annem çoktan hastanede olmuştu bile
Hastanede yatış işlemlerini eşimle birlikte yaptırdık ve bizi odamıza aldılar. Oda tam istediğim gibiydi. Eşyalarımızı getirip yerleştirdik. Ben ikramlıkları yerleştiriyordum sanki doğum yapacak ben değilmişim gibi yatağa bakmıyordum bile... Bu arada hemşire geldi ve bir takım sorular sordu. İğneler-serumlar v.s. Sonunda vakit gelmişti. O önlüğü giymiştim ve beni gelip almalarını bekliyordum anlam veremediğim bir sakinlikle... En sonunda sedye ile içeri hasta bakıcı ve hemşireler geldi... Annem, kayınvalidem, kayınpederim,eşimin kuzeni ve eşimm... hiç birine veda edemeden sedyeye alındım ve ameliyathaneye doğru yola çıktım.. Anneme özellikle bakmadım. çünkü biliyorum dayanamacağız...Bu arada babamm... O yoktu gelmemişti... Anneme ben dayanamam olunca bana haber verin demiş... :KK43: :KK43: Canım babam
Asansöre bindik.. Yanımda eşim ve eşimin kuzeni.. Ameliyathanenin kapısında son kez baktım eşime ve dudaklarından sessizce Seni Seviyorum dediğini okudum ve bende ona Seni Seviyorum dedim.. Sonra kapı kapandı ve hepsi dışarıda kaldı... Yapayanlız kalmıştım...Kimse yoktu yanımda ve çok korkuyordum.. İçimden dua ederek ilerliyorduk. Ve geçtiğimiz yerlerde operasyonlar vardı sesler geliyordu ama ben korkudan kaskatı kesilmiştim. Hiçbiryere bakmadan gittim. İçerisi buz gibi soğuktu. Birileri vardı etrafımda... Bana soru soruyorlardı...Bilgi veriyorlardı. Sonra doktorum geldi ve ben yıkanıp geliyorum cnm birazdan başlayacağız dedi. Bu sırada bana gerekli işlemler yapıldı. En son burnuma oksijen verdiklerini derin derin nefes almam gerektiğini söylediklerini hatırlıyorum. Sonrası yok...
Sonrasını eşimin ağzından anlatacağım size; Ben 10:35 gibi girmiştim ameliyata bebeğimi 10:50 de çıkartmışlar. Bir hemşire kolunun altına sıkıştırdığı gibi bebeğimi koşarak odaya getirmiş. Tabi bizimkiler dururmu onlarda peşinden... Eşim diyorki; Bebeğimiz ilk çıktığında kaşlar çatık bir şekilde hastaneyi ağlamasıyla inletmiş... Bu nasıl kız böyle dedim diyor...Kaşları çatık... Neyse kızımı anneannesi odada bekliyormuş kıyafetlerini hazırlamış. Hemşire giydirmiş bebeğimi..Ben genel anestezi ile olduğum için kendime gelmem uzun sürdü.. Odaya getirdiklerinde hayal meyal hatırlıyorum ilk bebeğimi sordum. Sağlıklı mı iyi mi diye... Çok şükür Rabbime sağlıklıydı bebeğim. Sonrası malum hepimizin yaşadığı gibi ilk kucağa alma hissi...
İşte böyle canlar benimde hikayem....
Kızım Elif'im 4 Haziran Çarşamba saat 10:50'de dünyaya geldi.... İyiki de geldi...
2 gece kaldım hastanede ama gaz çıkartmam biraz uzun sürdü.. iyi de oldu hastane ortamı eve benzemiyor daha rahat... İlk zamanlar sanki hiç iyileşmeyecekmişim gibi geliyordu. ama şimdi neredeyse 3.ayığımız bitecek... Yüzüne bakıp güldüğümde bana gülen bir bebeğim var.. Onun için herşeye değer.. bütün yaşadıklarıma...

Allah'ıma çok şükür bu duyguyu bana yaşattığı için...

Ben kendi isteğim ile hep sezeryan istedim ama olayı biraz hafife almışım itiraf etmek gerekirse..oooy nasıl ağrım acım oldu bi ben bilirim,ilk 15 gün kendime tam gelemedim yatamadım oturamadım kötüydü yani..dediğin gibi hiç iyileşmeyeceğim gibi geliyordu..geçip gidiyor işte..Allah'a şükür atlattık ve mucizelerimiz yanımızda..hikayenide bi çırpıda okudum ve hatta ortada biyerde ufaklığın aniden normal yolla geldiğini yazacakmışsın gibi izlenim aldım :KK45: Allah her zaman sağlıklı olmasını huzurla mutlulukla büyümesini nasip etsin size bağışlasın canım..

Ben kendi isteğim ile hep sezeryan istedim ama olayı biraz hafife almışım itiraf etmek gerekirse..oooy nasıl ağrım acım oldu bi ben bilirim,ilk 15 gün kendime tam gelemedim yatamadım oturamadım kötüydü yani..dediğin gibi hiç iyileşmeyeceğim gibi geliyordu..geçip gidiyor işte..Allah'a şükür atlattık ve mucizelerimiz yanımızda..hikayenide bi çırpıda okudum ve hatta ortada biyerde ufaklığın aniden normal yolla geldiğini yazacakmışsın gibi izlenim aldım :KK45: Allah her zaman sağlıklı olmasını huzurla mutlulukla büyümesini nasip etsin size bağışlasın canım..
bende oyle anladim canim.sanki normal dogurmus sandim.Allah herkrse nasip etsin.Amiin

[QUOE="pufpuff, post: 36641514, member: 435683"]Ben kendi isteğim ile hep sezeryan istedim ama olayı biraz hafife almışım itiraf etmek gerekirse..oooy nasıl ağrım acım oldu bi ben bilirim,ilk 15 gün kendime tam gelemedim yatamadım oturamadım kötüydü yani..dediğin gibi hiç iyileşmeyeceğim gibi geliyordu..geçip gidiyor işte..Allah'a şükür atlattık ve mucizelerimiz yanımızda..hikayenide bi çırpıda okudum ve hatta ortada biyerde ufaklığın aniden normal yolla geldiğini yazacakmışsın gibi izlenim aldım :KK45: Allah her zaman sağlıklı olmasını huzurla mutlulukla büyümesini nasip etsin size bağışlasın canım..[/QUOTE]
Çok teşekkür ederim cnm rabbim herkesin yavrusunu bağışlasın. Sezeryan öle çok tavsiye edilebilecek bişi değilmiş değilmi :)

normal doğum sancısını 6 saate yakın çektim, biran belim vücudumdan ayrılacak sandım :) o yüzden ikincisi kesinlikle sezeryan olucak benim. o kadar ağrım da olmadı benim. 15 gün oturduğum yerden kalkarken zorlandım ama olsun belimin vücudundan ayrılma hissinden çok daha iyidir :)

Hamileliğimin sonuna doğru doğum hikayelerini okurdum hep, tabi güzel hikayeleri beni motive edicek olanları korkutucak olanları değil :) hayırlısıyla kızımı kucağıma alayım ben de yazıcam doğum hikayemi derdim ve çok ilginç değil ama işte hikayem :)
hamileliğimin başından itibaren 2 haftada bir kontrole gittim hep, sıkı kontrol altındaydım yani daha önce bir düşüğüm olduğu için. en son 37 haftalıkken kontrole gittim nts de sancı çıkmadı . dr. herşey normal dedi. sancın falan olursa ararsın 2 hafta sonra kontrole çağırdı. 2 hafta sonra gittik tam 39 haftalığım yani. dr görünce şaşırdı ben doğurursun diye düşünmüştüm şimdiye kadar dedi. ama ben de sancı falan hiçbişey yok küçük hanımın gelmeye de niyeti yok galiba. gerçekten hiç sancı çekmedim. nasıl bişey bilmiyorum yani. ve dr. hep normal doğum derdi bana . dr. bu defa alttan muayene etti çatın çok dar dedi sezaryen olmalısın dedi. benim de canıma minnet . yarın dedi ben olmaz daha eksiklerimiz var dedim :) sonraki gün dedi . tamam dedim. sabah kalktık bi güzel hazırlanıp gittik hastaneye veeee prensesimi sorunsuz bi şekilde aldım kucağıma çokkk şükür. dikişlerimden yana da hiç sıkıntı yaşamadım. Allah isteyen herkese yaşatsın inşallah çok güzel bir duygu....

X