2014 Kasım Anneleri

Arkadaşlar merhaba,

Biz bugün bebişin tüm eksiklerini tamamladık çok şükür. Arabasını Eminönü havuzlu handan aldık, Casual cadillac air modelini aldık. Bebek şekerlerini de aldım ben, istediğimiz tül ve kurdeleden hemen hazırladılar.

Bir de yine havuzlu handa Effort diye bir pijama-gecelik satan yer var. Adam toptancı kalitesi çok güzel ve fiyatı çok uygun şeyler satıyor. Ben bir sabahlıklı pijama takımını ve bir uzun kollu geceliği 105 liraya aldım. Sizlere de tavsiye ederim, ben çok memnun kaldım.

canım ne kadara aldın seninkinin markası nedir bende alacağım oyüzden soruyorum birde senin sarı renkte akıntı oluyor mu?[/

yok cnm olmuyor ...benim aldığım marka Accu-chek performa nano ...ben şeker aleti için ücret ödemedim...ama ölçüm çubukları için 50 tane olan bir kutuya 12.50 kuruş fark veriyorum...günde 7 kere ölçüyorum ben sabah aç tok,öğlen aç tok,akşam aç tok ve yatmadan önce bir kere...sizin nasıl ölçümünüz.bu arada diyet yapıyor musunuz siz de...ben diyete ilk başladığımda 107 çıkmıştı tokluk şekerim...eğer diyete dikkat ederseniz ve spor yaparsanız hiç bir sıkıntı olmaz gerçektende...

Dünki sinirimi bir türlü yazamadım. yazıp,anlatıp rahatlamam lazım...!

Yazmıştım dün 16.15 te ayrıntılı ultrason için randevumuz vardı.
Eşim kaçta alayım seni diye sordu.
16 da hastanede olalım, trafiği falan düşün ona göre gel dedim.
15.30 da gelirim dedi. peki dedim.

saat oldu 15.30... "canım çok trafik var, hastaneyi bir arar mısın, geç kalsak sorun olur mu?" dedi.
16.45 e kadar burda olun, alırız dediler.
Ama ikimiz de dünün bayramdan önceki son mesai günü olduğunu unutmuşuz.
4. levennten kavacık a gideceğiz. ve 16.15 de biz daha 4. leventteydik...
yetişmemiz imkansız görünüyodu. ara tekrar, bir daha ne zamana randevu verirlermiş diyince ilk sinirimi yaşadım...
ancak perşembeye verebiliriz dedi hemşire, tamam biz yetişmeye çalışıyoruz dedim.
o ara eşim navigasyondan1. köprünün açık olduğunu görmüş.
o tarafa yöneldik ama leventten köprüye erişmek ne mümkün??!!
eğerr yetişemezsek ve perşembe gidersen sorun olur mu dedi?
başka çaremiz mi var dedim biraz tripli...
ne dese beğenirsiniz?
"İN OTOBÜSLE GİT O ZAMAN CANIM"
:KK47::KK47::KK47: OFFF, sabır çektim milyon defa ve oruçlu olduğu için sustum....
velhasıl kelam sus pus gittik.
saat 17 de hastanenin kapısından girdim.
usg yi radyoloji hocası çekecekti. daha önce ikili testte de o çekmişti.
hemşire rica etti, adam tamam dedi, ben de şükür dedim.

hemşire buyrun dedi. eşime de sizi alamıyoruz dedi.
eşim daha evvel 2 li testte de alınmadığı için giremeyeceğini biliyordu zaten.
çıktığımda kapıda bir bay ve bir bayan vardı.

adam bize doğru "ultrasonu erkek mi çekiyor?" dedi.
evet dedim ben de hocanın isim tabelasını göstererek.
nasıl olur biz bayandan randevu almştık dedi.
valla bu hastanede 1 tane radyoloji uzmanı var, o dediğinizin imkanı yok dedim.
kadının da suratı düştü...
kadına bakarak "bebek için mi usg?" dedim
kafasını salladı..

hasbinallah dedi adam çıldırıcam yaa dedi...
eşim de yapacak bir şey yok arkadaş, çocuklarımız için katlanıcaz dedi.
yok öyle bişey ya diye bağırdı adam :KK53:
bakın sorununuzu anladım, biz de hassasız o konuda, sırf bu yüzden karşıdan geliyorum yeter hanıma dedim (kadın doğum doktorum)
merak etmeyin hoca sadece ekrana bakıyor, ayrıca karın bölgesinden bakıyo falan diyip ortamı yumuşatmaya çalıştım.

adam da girince görücez dedi.
sizi almıyorlar dedin.
yok yaaa almasın da göreyim dedi....

neyse biz çıktık bir üst kata.
eşim, merak ettim ama girdi mi dedi
in bak dedim
indi ve çıktı
2 si de yok. ya girdiler ya da gittiler dedi.

neyse bizim iişler bitti, canım muhasebeyle de görüşsek, fikir alsak doğum ücreti konusunda dedim.
sonra sorarız dedi.
arabada "ben çifte standart yapan hastaneye milyarlar vermem, araştırdım zeynep kamil iyiymiş dedi :KK53:
yahu biz taa nerde oturuyoz, doğum başlasa yetişebileceğimiz ne malum dedim.
ama asıl derdi kendisinin girmeyip adamın girmesiydi odaya...
peki ceremesini nedn ben çekiyorum :KK47:

neyse yine gittiğimiz gibi sus pus döndük eve.
yolda kendime söz verdim. gelip direk yatacaktım. yemek hazırlamayacaktım.
ne pişireceksin dedi yolda.
bilmiyorum dedim.
o nasıl bi yemek dedi, cevap vermedim.

geldik, dayanamadım yine hazırladım sofrayı.
ya insan 2 kelime konuşmaz mıııı:KK20:

kalktık sofradan, aldı eline telefonu....
saatlerce....
gidip yattım.
normalde yarım saat görmese merak eder napıyorum diye.
gelmedi..
ben de uyuyakalmışım...
sahuru yapıp yatmış.
uyandım.
öptü.
offf

sabah da hiç bir şey olmamış gibi kalkıp,şakalaşarak işe gittik...
hiç trip,naz yapamam zaten.
gerçi yapsam umursamayan mı var :KK14:

deli ediyor bazennnnnn!!

he bir de sanırım geç kaldık diye yarım saatlik sürecek şey 15 dk sürdü. bebeğimi renkli görcem sanıyodum ama o da olmadı...
elimdeki usg ler organ ölçümleri olduğu için eşim "bu ne yaa ben birşey anlamıyorum" diyip bir de öyle sinir etti beni...

4 ağustos ta şeker yüklemem var. 2 saat bekleyeceğimizi öğrendiğinde "başka bir yerde yaptırsak olmuyor mu yaa ben napıcam o kadar saat" demişti. şeytan diyo tek başına git....
canım ya ne kadar dolmuşsun...eşinin oruçlu olmasından kaynaklanmış..hem de erkekler bizler kadar ince düşünceli değiller biz biraz organize düşünüyoruz onlar gayet düzler..her evde olur böyle şeyler sende benim gibisin anladığım kadarıyla çok üzerine gitmemişsin sonunda böyle buraya yazmışsın olsun böylesi daha iyi. Bence daha fazla uzatma oruşlu olmadığı bir gün konuşun. Biz halledemediğimizde genelde bir gün sonraya bırakıyoruz çünkü kavganın hararetiyle insan sonradan pişman olacağı şeyler söyleyebiliyor ve sonra bunun telafisi olmuyor...inşallah karşılıklı halledersiniz bebeğini de üzmemiş olursun bak o da etkilenir annesi :KK55:

cnm hamilelik zaten bizi hassaslaştıryo.eşinde üzerine gelmiş biraz ama konuşup haledilcek bişey sonuçta kırmayın birbirinizi bence.ayrıntılıda bende renkli görmedim bebeğimi.benim doktorum aynı zamanda perinatolog kendi baktı yani.hep siyah beyaz görüyorum ben.bazı doktorlar ne güzel cd falan da veriyomuş galiba.benim şeker ölçümümde bayramdan sonraki hafta olucak.yanında mutlaka birini götür ve hareket etmemek gerekiyomuş değerleri değiştirebilirmiş hareket.
ben onu kırmam pek... kıramam...
mecbur gelecek zaten. ben toplu taşımayla gidemem hastaneye. ters biraz. kendi istedi o hastaneyi de. gelecek ve paşa paşa bekleyecek..
canım baya dolmuşsun ne diyelim şu mubarek günlerde insanın sabrını zorluyorlar valla ben eşimle hiç gitmedim gitmemde hadi ne zaman girecen ne zaman gideceğiz der diye götürmem sabırları olsaydı zaten şaşardım boş ver ama yazdığın iyi olmuş en azından içini boşaltmışsın ya sabır ya selamet boş ver :KK54::KK16:
valla zorluyo yaa. ama ben ne naz ne trip yapamam. o beni ilgisiz bırakır ama sonra bi gülümsese ben hemem sarılırım.. mecbur birlikte gidiyoruz. tek gitmemi istemez. bir de in bin yapıcam otobüsle gitsem. kıyamaz ama kırar işte. valla ağzımı açıp bişey demedim. hatta dönerken hastane seçimi konusunda ağladım göstermemeye çalışarak.
canım ya ne kadar dolmuşsun...eşinin oruçlu olmasından kaynaklanmış..hem de erkekler bizler kadar ince düşünceli değiller biz biraz organize düşünüyoruz onlar gayet düzler..her evde olur böyle şeyler sende benim gibisin anladığım kadarıyla çok üzerine gitmemişsin sonunda böyle buraya yazmışsın olsun böylesi daha iyi. Bence daha fazla uzatma oruşlu olmadığı bir gün konuşun. Biz halledemediğimizde genelde bir gün sonraya bırakıyoruz çünkü kavganın hararetiyle insan sonradan pişman olacağı şeyler söyleyebiliyor ve sonra bunun telafisi olmuyor...inşallah karşılıklı halledersiniz bebeğini de üzmemiş olursun bak o da etkilenir annesi :KK55:

aslında belki kayda değer bişey yok anlattıklarımda ama galiba arada sinir etmesinden dolayı bu son olayları anlatasm geldi. hiç sevmez zatenn uzatmayı. ona sorsan şimdi "ne sorun yaşadk ki" der :)

💑💓

canım ne kadara aldın seninkinin markası nedir bende alacağım oyüzden soruyorum birde senin sarı renkte akıntı oluyor mu?[/

yok cnm olmuyor ...benim aldığım marka Accu-chek performa nano ...ben şeker aleti için ücret ödemedim...ama ölçüm çubukları için 50 tane olan bir kutuya 12.50 kuruş fark veriyorum...günde 7 kere ölçüyorum ben sabah aç tok,öğlen aç tok,akşam aç tok ve yatmadan önce bir kere...sizin nasıl ölçümünüz.bu arada diyet yapıyor musunuz siz de...ben diyete ilk başladığımda 107 çıkmıştı tokluk şekerim...eğer diyete dikkat ederseniz ve spor yaparsanız hiç bir sıkıntı olmaz gerçektende...

Bende sizin gibi günde 7defa ölçüyorum. Bugün yeni başladım ,sabah ve öğlen ölçümlerim 100 altındaydı ama akşam yemeğinden önce 112çıktı halbuki öğle yemeğinden sonra tarzını süt içtim sadece ara öğün olarak😔moralim bozuldu yüksek çıkınca.inşallah tok. Iyi çıkar 1saat sonra.

Kızlar şekeri benim gibi yüksek çıkan arkadaşlarla daha detaylı paylaşım yapabilmek için başlık açtım😊 bilginiz olsun...

Kizlar iyi aksamlar. Yardiminiza ihtiyacim var. Malum bayram temizligi yapmaya karar verdim. Bir anlik dalginlikla once tuvaleti temizlyim dedim. Ve yogun camasir kokusuna maruz kaldm. Uzun sure icimde hissettim kokusunu . Birsey olur mu. Diye cok endise Ediyorum

Kızlar şekeri benim gibi yüksek çıkan arkadaşlarla daha detaylı paylaşım yapabilmek için başlık açtım😊 bilginiz olsun...

nihal83 canım sana bazı sorular sormuştum sanırım görmedin bildirimlerine bakarmısın? aynı haftada olunca canım o yüzden cevapların benim icin önemli,

ben onu kırmam pek... kıramam...
mecbur gelecek zaten. ben toplu taşımayla gidemem hastaneye. ters biraz. kendi istedi o hastaneyi de. gelecek ve paşa paşa bekleyecek..

valla zorluyo yaa. ama ben ne naz ne trip yapamam. o beni ilgisiz bırakır ama sonra bi gülümsese ben hemem sarılırım.. mecbur birlikte gidiyoruz. tek gitmemi istemez. bir de in bin yapıcam otobüsle gitsem. kıyamaz ama kırar işte. valla ağzımı açıp bişey demedim. hatta dönerken hastane seçimi konusunda ağladım göstermemeye çalışarak.

aslında belki kayda değer bişey yok anlattıklarımda ama galiba arada sinir etmesinden dolayı bu son olayları anlatasm geldi. hiç sevmez zatenn uzatmayı. ona sorsan şimdi "ne sorun yaşadk ki" der :)

💑💓

canım Allah muhabbetinizi eksik etmesin azıcıkta erkeklere anlayış versin Rabbim ki bizleri anlayabilsinler çekirdek kabuğunu doldurmaz ama tam kırılma zamanlarımızdayız :KK54::KK16:

Arkadaşlar merhaba,

Biz bugün bebişin tüm eksiklerini tamamladık çok şükür. Arabasını Eminönü havuzlu handan aldık, Casual cadillac air modelini aldık. Bebek şekerlerini de aldım ben, istediğimiz tül ve kurdeleden hemen hazırladılar.

Bir de yine havuzlu handa Effort diye bir pijama-gecelik satan yer var. Adam toptancı kalitesi çok güzel ve fiyatı çok uygun şeyler satıyor. Ben bir sabahlıklı pijama takımını ve bir uzun kollu geceliği 105 liraya aldım. Sizlere de tavsiye ederim, ben çok memnun kaldım.

çok şükür senin husan bitmiş darısı bizlere olsun inşallah güle güle güzel günlerde kullanın canım :KK54::KK16:

nihal83 canım sana bazı sorular sormuştum sanırım görmedin bildirimlerine bakarmısın? aynı haftada olunca canım o yüzden cevapların benim icin önemli,

Cnm sarı akıntım olmuyor benim genelde beyaz kremimi oluyor.ben şeker ölçüm aletini 70tl ye aldım cnm kullanımında çok basit .doktorun önerdiyse al bence sende.bebeğin kilosu en son 600 gr dış cnm geçen hafta Cumartesi . Bunları sormuştun sanırım dimi cnm başka göremedim😊

Biz de arastirdik kurutmali camasir makinesi...sonuc olarak su cikti deve kusu gibidir ne devedir ne kus :)) biz de ayri aldik bosch marka 1.5 yildir kullaniyorum mutlu mesut

Canım bu seçenek bizim için malesef mümkün değil. 2. bir makine koyacak yerimiz yok. O yüzden kurutmalı çamaşır makinesi almak zorundayız.

Kizlar iyi aksamlar. Yardiminiza ihtiyacim var. Malum bayram temizligi yapmaya karar verdim. Bir anlik dalginlikla once tuvaleti temizlyim dedim. Ve yogun camasir kokusuna maruz kaldm. Uzun sure icimde hissettim kokusunu . Birsey olur mu. Diye cok endise Ediyorum

canım inşallah birşey olmamıştır hemen telaşlanma yoğurt ye veya ayran iç:KK54:

X