2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
ne guzel çok memnun oldum benım oğlum bıraz zayıf 6.650 doktor normal dıyor ama bana göre zayıf diş kaşıntılarımız son iki gündür azdı sırüstü iken yüzüstü dönebiliyor ama geri sırtüstü dönemiyor genelde sakin gunduz uykularımız kısa süreli ama sık gece uykumuz cok guzel ve duzenli seninki nasıl

bende memnun oldum :) benim oğlum 9 kilo şu anda ( bu durum seni etklemesin kilo tamamen genetik miş bizim dr daha görür görmez anne nin mi baba nin mi bebekliği şişmandı diye sormuştu.kilonun genetik olduğunu söyledi. kayın vaalidem eşimi bebekken pazar arabasına koyup taşırmış ::))) o kadar ağırmış yani ) . ek gıdaya bu hafta başladım.. elma armut kayısı yogurt...arkadaşın paylaştıgı listeye göre ilerleyecem ( kıyma ve sebze püresi ekliyecem) biz şimdiye kadar hiç mama kullanmadık. sadece anne sütü yiyordu.

ayrıca benim oğlum da dönüyor peş peşe üç kere dönüyo :) ama bazen yüz üstü yoruluyo sırtüstü dönemeyip aglıyo :) bide tüm drların inadına yürüteç kullanıyorum :::))))))) çooook seviyor . benyemek yaparken ona koyuyorum o da ilerliyo ve çok seviniyor..

uykumuz gündüz bir kere iki saat . gece süper 9 da uyuyo genelde sabah 10 a kadar uyuyoruz ana ogul :) tabi arada emiyo. deliksiz uyku şeklinde değil.

diş kaşıntısı bizde de aynı bu aralar çok huysuzluk yapıyo... şimdilik böyle :KK34:

Arkadaşlar bebişlerimizle birlikteki ilk bayramımız kutlu mutlu :) ve mübarek olsun. . Allah nice bayramlar görmeyi nasip etsin inşaallah :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Eklentiler

• $1406582280240.jpg
    $1406582280240.jpg
    27,2 KB · Görüntüleme: 50
Arkadaşlar bebişlerimizle birlikteki ilk bayramımız kutlu mutlu :) ve mübarek olsun. . Allah nice bayramlar görmeyi nasip etsin inşaallah :)

çok tatlı kızın....allah nice bayramlar göstersin hepimize... :nazar: :nazar: :nazar:

kurban olurum ben onu yaratana benim kızım gibi saç da yok kafada maşaallah meleğine

kızlaaarrrrr nasılsınızz??? çook uzun zamn oldu girmeyeli foruma.... ama artık buralardayım çünkü işe başladım malesef....... dünyalar güzeli kızım Alya'yı bıraktım ananneye çok kötü hissediyorum kendimi................. :KK43: bu his geçmez ama hafifler değil miii :KK43:

kızlaaarrrrr nasılsınızz??? çook uzun zamn oldu girmeyeli foruma.... ama artık buralardayım çünkü işe başladım malesef....... dünyalar güzeli kızım Alya'yı bıraktım ananneye çok kötü hissediyorum kendimi................. :KK43: bu his geçmez ama hafifler değil miii :KK43:

canım yaaaaa nedenir ki bu durumda.... üzme kendini. sonucta onun geleceği için çalışiyorsun ...

hem biliyor musun çalışmmamak da kötü.maddi zorluklar çok sorun oluyo bazen. çocuguna istediğin herşeyi alabilmek çok güzel bişiy.bi de böyle düşün pozitif ol :KK34:

hafifler elbette çalışan anne olmak çok zor olmalı ben kızımı 10 dk.lığına bırakamıyorum bi yere o kadar özlüyorum ki sıpamı Allah yardımcın olsun ne denir

kızlar bişey sorucam dün dayımın küçük kızını kucağıma aldım kızım görünce ağladı.Daha sonra denemek için tekrar aldım gene ağladı kıskanması için çok erken değil mi başınıza geldi mi böyle bi olay

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun, bebişlerimizin ilk bayramı olması açısından anlamlıydı ☺️
Aranızda bu yaz tatile giden ya da gitmeyi planlayan var mı? Kısmetse biz 15 gün sonra 4 günlük bir tatil planlıyoruz. İnşallah her şey çok güzel olur, sizin bu konudaki fikirleriniz neler ?😉

canım yaaaaa nedenir ki bu durumda.... üzme kendini. sonucta onun geleceği için çalışiyorsun ...

hem biliyor musun çalışmmamak da kötü.maddi zorluklar çok sorun oluyo bazen. çocuguna istediğin herşeyi alabilmek çok güzel bişiy.bi de böyle düşün pozitif ol :KK34:

o açıdan bakmaya çalılşıyorum... birde memurum ve süt iznim var çok şükür günde 3 saat erken çıkıyorum işten bu da iyi çook sağol canım

hafifler elbette çalışan anne olmak çok zor olmalı ben kızımı 10 dk.lığına bırakamıyorum bi yere o kadar özlüyorum ki sıpamı Allah yardımcın olsun ne denir

sağol canım bende öğle arası gittim geldim evlat bambaşka bişeymişş uyurken özlerim şimdi çok zor geliyor ayrı olmak.. buna da şükür ne diyeyimm

kızlar bişey sorucam dün dayımın küçük kızını kucağıma aldım kızım görünce ağladı.Daha sonra denemek için tekrar aldım gene ağladı kıskanması için çok erken değil mi başınıza geldi mi böyle bi olay

benimki iyi elektirik alamadığı yabancılarda aglıyo... herkestedeğil. ama başka bi bebeği kucagıma almadım henüz :) benimkinden sonra kimseninki sevimli gelmiyo dermişim :))))) bi denemek lazım merak ettim şimdi :)

benimki iyi elektirik alamadığı yabancılarda aglıyo... herkestedeğil. ama başka bi bebeği kucagıma almadım henüz :) benimkinden sonra kimseninki sevimli gelmiyo dermişim :))))) bi denemek lazım merak ettim şimdi :)

yabancıların farkındaydı ama o tepkisine herkes şaştı kaldı daha çok erken anneyi kıskanmak için dediler ama benim çok hoşuma gitti ne yalan deyim:KK1:

ya artık kimse yazı yazmıyo ... ne üzücü. birkaç ay önce saatlerce geçmişi okurdum. bir saat içinde üç sayfa yazı gelirdi şimdi yok kimsecik. omaserma jüliet englşteacher erikçilekkiraz garfeald minikelrbek groz cemen.. daha yazamadıgım arkadaşlar var nerdesiniz...... :KK50:

herkese selammmmmmm...beni hatırlayan var mı :KK55: :emir_bebek:

selam hanımlar :))))
uzun bi aradan sonra geldim ama topik aynı pek gelişme yok :KK43:((
neyse bnde yazayım başımıza gelenleri dün kontrolumuz vardı 6 aylık olucaz ayın 20 sinde
drumuz bebelec mamaya başlattı kuzmamızdan dolayı günde 1 kere 30 cc olmak kaydıyla çok değil artı meyvayla devam edicez
anne sütüne tam gaz devam çok şükür sütüm var yetiyo ama bu ay çom kilo almamışız ne yazik dr çok normal dedi yine de kilomuz çok iyiymiş
bunada şükür diyelim :KK34:
meyvayı direk rendeleyerek veriyom suyunu posasını ayırmıyom yani yiyoz şimdilik.
daha mamasını hiçvermedim bismillah diyerek bugun başlıcaz eşimle elimiz ayağımız dolaşıcak nasıl yapılır diye :KK9::KK9:
kaşıkla vericez biberonu bilmiyo yavrum...
yürüteç muhabbeti olmuş drumuzdan da izin alarak yürüteç aldık biniyoz yan yan gidiyo kuzum önünde çok oyuncağı var epey ilgili şimdilik
gittigidiyor dan aldık tavsiye ederim çok güzel hemde müzikli fiyatı 67 tl

ahh ahhh nerdee bu topiğin eski kalabalık neşeli halii.. facebook olmayaydı ıyıydı... geri dönün yaaa özledim arkadaşlarımıı, küserim:KK49:

çok mu merak ettin tıp falan okumadım canım ilahiyat okuyorum ahkam falan kestiğim yok kimseye "aman haa beni dinle "tavrıda sergilemiyorum nedense benim mesajlarım hep battı sana anlamadım neyse idare ediyoruz senide böyle diğer arkadaşlar da topiğe benim yüzümden mi uğramıyorlarmış haberim yoktu :KK52:

kizlaaar canlarim nasilsiniz :) uzun zamandir yoktum hepicinizi tek tek ozledim.biz iyiyiz cok sukur oglusum da iyi.topigi takip edemiyorum ama burasi benim icin bi baska.hey gidi gunler.sizi opuyooore kocaman.ozelden mesaj yazarsaniz facede arkadas olarak ekleselim mujuuuk :KK16:

kizlaaar canlarim nasilsiniz :) uzun zamandir yoktum hepicinizi tek tek ozledim.biz iyiyiz cok sukur oglusum da iyi.topigi takip edemiyorum ama burasi benim icin bi baska.hey gidi gunler.sizi opuyooore kocaman.ozelden mesaj yazarsaniz facede arkadas olarak ekleselim mujuuuk :KK16:

kelebeğim nerelerdesin kuzum yawwwwww:nazar::nazar:
biz şükür iyiyiz kızımla efe nasıl öp yerime mucukkkk
evet kuzum ya niye gelmiyonuz yaaa buralara bi gittiniz o biçim yani heleki şu aralar o kadar çok ihtiyacım varki fikir almaya
ek gıda konusunda

kızlar nasılsınız...
ek gıdaya geçtik emzirmek ne kolaymış :KK37::KK37:
sizler neler veriyonuz ben şöle yazıyım
günde 3 öğün veriyom yarım çay bardağı şeklinde meyva yoğurt sebze olmak üzere
azmı çokmu bilemiyom :26:
gerisi emzirmeyle devam ebemize sordum oda anlamıyo gibi cvp verdi
biz yürütece biniyoz artık mama sandalyeside aldık çok rahat geldi bize

kızlar nasılsınız...
ek gıdaya geçtik emzirmek ne kolaymış :KK37::KK37:
sizler neler veriyonuz ben şöle yazıyım
günde 3 öğün veriyom yarım çay bardağı şeklinde meyva yoğurt sebze olmak üzere
azmı çokmu bilemiyom :26:
gerisi emzirmeyle devam ebemize sordum oda anlamıyo gibi cvp verdi
biz yürütece biniyoz artık mama sandalyeside aldık çok rahat geldi bize

canım ben yoğurt elma armut muz kayısı veriyorum meyveler sırayla her gün bir dilim... yogurt hergün veriyorum.. hangi saat denk gelirse... ögleden sonra genelde yiyo. akşam parka götürüp orda yediriyorum :) zevkli oluyo. yarım cay bardagı kadar.....yani günde bir meyvesi var ve bir yogurdu var... bizim düzen böyle.. benim tek sıkıntım kan ilacı ve d vitamini... hep unutuyrum...sebze başlamadım henüz haftaya artık . bu gün pazardan kabak havuc alacam kıymalı püre yapacam bakalım yer mi. biz de yürüteçteyiz bayılıuo ona. biner binmez damacanaya koşuyo :) mama sandalyemizi kullanamadık oturunca mızızklıyo... aslında alıştırmam lazım.. böyle işte... :KK34:

face mi aktif hale getirme zamanı gelmiş demek uzn zamandır kullanmıyorum.... bi bakayım ona... arada burda da yazalım kelebiş buradakı samimiyt çok güzeldi.. bozulmasın ... birlikte ağladık birlikte güldük ve birlikte doğurduk.... hele sen naklen yayın yaptın :KK1: çooook güzel paylaşımlar yaşadık.. unutmayalım birbirimizi..
ya valla yolda görsem boununuza sarılırım buradaki kızları :))))) o derece yani... sevgile r canım öptüm

Merhaba. Biz bu hafta kati gidaya basladik. Oglen patates havuc kabak ve uc kez cekilmis yagsiz dana etinden kiymayi karistirip sebze corbasi geceleri de milupanin tam tahilli gece mamalarini veriyoruz. Sebze corbasina ikinci hafta ispanak semizotu dereotu vs ve pirinç katmaya baslayacagiz. Patlican bir yaşa kadar yasak. Doktorumuz kahvalti meyve ve yogurt icin sekinci ayi beklememizi soyledi, biz de onu dinlemeyi tercih ettik. Sanirim su an geregi / faydasi olmadigi icin boş yere diygunluk yaratip anne sütü veya devam sütü alimini azaltmamasi icin. (Sormayi atladik malesef.) Gece mamasi uykusu icin cok faydali oldu. Sebze corbasini da simdilik oldukca hevesli yiyor. Tatli patates e bayildi. Pahali ancak bir kilosu bir haftada anca bittigi icin arada sirada almayi dusunuyoruz. Bu arada indirimde oldugu için esseden yogurt makinesi aldik. Kesinlikle tavsiye ederim, hem 50 TL civari hem de cok pratik ve hijyenik. Kavanozlarini da yaninizda mama veya yogurt tasimak icin simdiden kullaniyoruz. Bir de corba makinesi aldik ama onu almak isteyenler bi daha dusunsun derim, hem oahali hem gereksiz. Kendiniz yapmak cok daha kolay. Tek artisi buharda pisirmek. onun disinda bir avantajini goremedik. Bu arada biz anne sütüne takviye mama veriyoduk ama kati gida o ihtiyacimizi kapatti. Simdi hem kati gida aliyor hem de daha cok emiyor. Biberonu unutucak gibi cok sukur. Biz bu sekilde devam ediyoruz, biraz oyalayici ama keyifli de bir dönem ayni zamanda. Herkese kolay gelsin...

canım ben yoğurt elma armut muz kayısı veriyorum meyveler sırayla her gün bir dilim... yogurt hergün veriyorum.. hangi saat denk gelirse... ögleden sonra genelde yiyo. akşam parka götürüp orda yediriyorum :) zevkli oluyo. yarım cay bardagı kadar.....yani günde bir meyvesi var ve bir yogurdu var... bizim düzen böyle.. benim tek sıkıntım kan ilacı ve d vitamini... hep unutuyrum...sebze başlamadım henüz haftaya artık . bu gün pazardan kabak havuc alacam kıymalı püre yapacam bakalım yer mi. biz de yürüteçteyiz bayılıuo ona. biner binmez damacanaya koşuyo :) mama sandalyemizi kullanamadık oturunca mızızklıyo... aslında alıştırmam lazım.. böyle işte... :KK34:

cnm ben sebze olarak havuç kabak patates pirinç irmik tabi az az öyle çok değil onu veriyorum şükür yiyo süzgeçten geçiriyorum.
meyvada kayısı şeftali muz acık acık veriyorum onuda yiyo
yoğurt verdim onuda sevdi yalnız mayalamasını bilmiyom validem yapmış ekşi olmuştu bugun tekrar yaptık yoğurt inşallah tutar tadı.
d vitamini çok nadir unutuyom demir damlasını vermiyom yerine pekmez
tabi bu yukardakilerini dr un tavsiyesi kendi kafama göre bişey yapmıyom büyüklerede danışmıyom çok abartılı oluyolar.
birde aralık annelerinden aldım tarifleri burası ilerlemeyince öyle işte cnm
hmmmm unutmadan mama sandalyesi çok işe yarıyo mutlaka alıştır :KK1: hayat kurtarıcı i

X