2014 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeklerimizi cinsiyetleri..?

• Ankete Katılan
    451
Cnm kullaniyom ilac ama cok fenayim yaa bayilcak gibiyim kanim baya düşük. Biz 10 günlük olduk adini Enes Kaan koyduk. Bu emzirme isi beni cok yoruyo hic savasmaya gücüm yok.bitkin dusuyoruz napicam bilmiyorum.cpk.moralim bozuluyo.

Galaxy Note 2

Benim d kullanmam lazım unutuyorum gideyim de içeyim bari

Hic sorma aysem ilk geceden basladi dun bi olay oldu diyolarki esimle beraber yedigin onunde yemedigin arkanda bi cocuk benmi doguruyomusumcok sansliymisim bakiyolarmis baya bi tartistk anlycagin hemde gogus pompasi evde varken niye istemisim herseyi carsidan istemek zorundamiymisim esim tmm anne ben alcam diyor kv yok oyle yok boyle yap anne yapiyorm olmuyo diyorum en sonunda agrimda vardi zaten basladm aglamaya basladim esimde bana ayri anasina ayri soylendi sabaha kadar agladim..ilk gece ben ayaktydm evde hic uyumadm sabaha kadar ilgilendim esime seslenmedim bile ama cok kizdm dun gece 2saatte bi seslendim kalk sunu getir cocugu ver soyle yap boyle yap..anneme kiziyodum kadin kac sefer aradi geleyim diye gelme dedim sen calisiyosn bide tasinma telasi var onun ama pisman oldm daha ilk geceden lafi sozu oldu miraca bile ben baktgm halde...bugun sabah kahvalti hazirladi miraci aldi sanirim esim bisiler dedi ona sahurda sesleri geliyodu

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
yani sehercanım ne diyim bilmiyom böyle durumlardayken bile insanı nasıl yıpratacaklarını biliyolar ona göre davranıyolar...aylardır bu zamanı mı beklemiş yani,benimkiler de apır sapır konuşup duruyolar işte kv her aradığında çağam nasıl diyo dedim beni ne zaman sorcaksın can taşıyan benim diyom da,kıymetimiz var mı yok mu anlamıyorum,Allah razı olsun eşlerden yine bazen alınsak da yaptıklarına ,diğerlerini dizginleyecek olanlar onlar...sıkma lütfen canımnı,lohusalıktır nasılsa,kırmadan söle lafını...gerçi zorla kalp kır diyolar ama neyse...

sor kesin canim ama senin bebis 3500,3700 falan doğacak bence

Banada öyle geliyo cnm ..hakkımızda hayırlısi bnce bu kalan hamisler de haftaya teker teker doğurmaya başlar hergün bi doğum öncelik senin gibi amaaa :KK66::KK66::KK66:

canım yeni gördüm cevabını aslında senin adına çok sevindim normal doğum senin ve bebeğin için daha iyi olacak inş hep aklımdaydın şükür sorun yok benimde salı günü son beraber normal doğururuz inş...sezeryan sonradan kötü işte inş normal olursa çabuk kalkar bebişine bakarsın inş kendi sancımız gelirde doğururuz

Cnmmmm benim sağolasin ins beraber doğururz kız sancimiz gelir de fırt diye çıkarırz ...artik beklemesinler dimi ama :confused::confused::confused:

Kizlarr goguslerim tikandi sitma tutuyor boyna elektrkli pompayla cekiyorm 30cc anca cikiyor kollarimin altina kadar sisti acisindan duramiyorm cocuk acikmasin kalkmasin diye dua ediyorum gogus pompasiyla cekerken sesim diger evlerdn duyuluyor nolur dua edin

Kizlar size bisi dicem gecen gun tlfnum caldi actm tebrik icin aramis esimin teyze kizi kendide yeni dogurdu haftasi doldu normal yapti neyse bebegin kilosu ne dedi 2900gr dedim aaaa karninda kilo aldiramadinmi kiz o cocuga dedi bende sok oldm sasirdim nediycegimi bilemedim ama 37+1 de suyum geldi acil oldu falan gibisinden konustum..dunde esimin halasi geldi benim kizda araniyor acikmis kv deme dedimki anne sen bakta wcye gideyim gelince doyururm demezmi biberon ver biberon kvdem diyoki annesinin sutu iyi var ben wcye girdm ciktm kadin hala biberon ver biberon o cok kucuk toparlasin abisi gibi zayif olmasin ya gulermisn aglarmisin

Kizlarr goguslerim tikandi sitma tutuyor boyna elektrkli pompayla cekiyorm 30cc anca cikiyor kollarimin altina kadar sisti acisindan duramiyorm cocuk acikmasin kalkmasin diye dua ediyorum gogus pompasiyla cekerken sesim diger evlerdn duyuluyor nolur dua edin

canım aynı şey bende de oluyordu günlük sıcak suyun altına gir ve fıskiye kullan göğüslerini aşağı doğru sıvazlayarak yıka inş faydasını görürsün

agzin bal yesin emi :KK9: inss

Seninde güzelim hahaha bizde artık gaz falan muhabbetleri kuralım ama Dimi
Kizlar size bisi dicem gecen gun tlfnum caldi actm tebrik icin aramis esimin teyze kizi kendide yeni dogurdu haftasi doldu normal yapti neyse bebegin kilosu ne dedi 2900gr dedim aaaa karninda kilo aldiramadinmi kiz o cocuga dedi bende sok oldm sasirdim nediycegimi bilemedim ama 37+1 de suyum geldi acil oldu falan gibisinden konustum..dunde esimin halasi geldi benim kizda araniyor acikmis kv deme dedimki anne sen bakta wcye gideyim gelince doyururm demezmi biberon ver biberon kvdem diyoki annesinin sutu iyi var ben wcye girdm ciktm kadin hala biberon ver biberon o cok kucuk toparlasin abisi gibi zayif olmasin ya gulermisn aglarmisin

Seher cim cnm benim inan o insanlardn eminim ki çoğumuzun hayatında var sen daha yeni doğum yapmışsın demezler moral.bozarlar

Cnm sen takma boşver bebeginw en iyi şekilde elinden geleni yapiyosndr eminim Allah yardımcın olsun tatlım

Selam kızlar nasılsınız?
Doğuranların gözü aydın olsun,doğurmayanlara rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin.

Uzun süre gelemedim doğum sonrası sıkıntılı zamanlar yaşadım.Spinal anestezi yan etki yaptı çok şiddetli baş ağrılarım oldu kafamı kaldıramadım çoğu zaman.Bebeğimle bile ilgilenemiyodum.
Sütüm de hemen gelmedi mama da yeteri kadar verememişim bebeğim sarılık oldu bi gece hastanede yattık tekrardan.Fototerapi aldı ve toparladı çok şükür..Çok üzüldüm haliyle,insan kendini suçluyor.O baş ağrıları arasında sütüm gelmedikçe emziremedikçe işe yaramaz olduğumu düşündüm açıkçası.
Neyse ki hepsi geçiyor iyi ki de geçiyor çok şükür bugünümüze.
Şimdi en mühim sorunumuz kızımın kaka problemi.Yapıyor çok şükür ama sancılı oluyo sanki..Pırtlayana kadar bağırıp duruyo o arada yüzünü gözünü çiziyo beni de aradan çıkarıyo hatta :) biraz cadı bi kızım var sanki :) var mıdır bu sorunun bi çaresi?

Bu arada sevgicim bugün doğum haberini alırdım diyodum ama bekleyecekmişsiniz hakkında en hayırlısı neyse o olsun canım takipteyim seni :)

Hicran senin de az kalmış belli sağlıkla al kucağına inşallah :)

Ve doğuramayıp sabırsızlanan arkadaşlar o kadar haklısınız ki rabbim bi an önce sağlıkla kavuştursun yavrularınıza..

merhaba kızlar sıcaklardan okadar kötüyümkü bugün elimi kolumu kaldıramıyorum ne uyuyabiliyorum ne bişey yiyebiliyorum. resmen uyuştum. zaten el parmaklarımın uyuşukluğu iyice arttı hergün bi bardak tabak kırıyorum bişeyi tutamaz hale geldim. doğumdan sonra hemen geçiyormu bu durum.

canım aynı şey bende de oluyordu günlük sıcak suyun altına gir ve fıskiye kullan göğüslerini aşağı doğru sıvazlayarak yıka inş faydasını görürsün

Sehercimmm hiç bilemedigim bişey:44: coooooook geçmiş olsun kuzum

Seninde güzelim hahaha bizde artık gaz falan muhabbetleri kuralım ama Dimi

Seher cim cnm benim inan o insanlardn eminim ki çoğumuzun hayatında var sen daha yeni doğum yapmışsın demezler moral.bozarlar

Cnm sen takma boşver bebeginw en iyi şekilde elinden geleni yapiyosndr eminim Allah yardımcın olsun tatlım

Tve cnm banyo yapmak pazartsiye kadar yasak sagiyorm ama inanki cok kotu oluyorm ama sicak suyla memisleri yikayim bakalim dungece su torbasi koydum biraz acildi bugun yine ayni...hicrancim sevgi erik ayse diger bebis bekleyen kizlar rabbim saglikla kavustrsn bebislerinize benim kiz 4gunluk oldu bu arada dogum yapanlar kimler haberi olan yazsin firsat bulamadm bi turlu girmeye...sevgi kiz hic sorma ben 9ay boyunca istifra ettm doguma girerken bile seruma bulanti ilaci koydrdm bi yandan pacamdan sular geliyor biyandan bulaniyorm halen daha cocuk zayifmis diyolar bide bdt 28temmuz sezeryan gunum 18temmuz kizim 8temmuzda geldi..bi onlar kadar guzel laflariyla beni mutlu edenler sizler gibi dostlarimda var hepinzdn allah razi olsn..bu arada dogum hikayemi yazcam size ama hepinz bi dogurun korkutmak istemiyorm :)) kotuym ben kotuyummm korkuturum sizi korkuturm :)) cocuk icerden hoc cikmasin istersinz :)) ohh ne ala bugunde dogurmadm sukur dersnz

Hemen acile git canım antibiyotik kullanman lazım yoksa daha kötü olursun.

Afedersin ama gerizekalı insanlar yüzünden üzme kendini her çocuk farklıdır ayrıca kilo sağlık değildir anne vaba zayifsa tombis bebe olmaz bir. Kilosu düşük dogmussa bebek daha kolay toparlanir sen kimseyi takma kafana bana öyle diyenlere anasi ne ki danasi ne olsun sen sismansin bebeğin de öyle ben dal gibiyim beben de öyle derdim:)

Selam kızlar nasılsınız?
Doğuranların gözü aydın olsun,doğurmayanlara rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin.

Uzun süre gelemedim doğum sonrası sıkıntılı zamanlar yaşadım.Spinal anestezi yan etki yaptı çok şiddetli baş ağrılarım oldu kafamı kaldıramadım çoğu zaman.Bebeğimle bile ilgilenemiyodum.
Sütüm de hemen gelmedi mama da yeteri kadar verememişim bebeğim sarılık oldu bi gece hastanede yattık tekrardan.Fototerapi aldı ve toparladı çok şükür..Çok üzüldüm haliyle,insan kendini suçluyor.O baş ağrıları arasında sütüm gelmedikçe emziremedikçe işe yaramaz olduğumu düşündüm açıkçası.
Şimdi en mühim sorunumuz kızımın kaka problemi.Yapıyor çok şükür ama sancılı oluyo sanki..Pırtlayana kadar bağırıp duruyo o arada yüzünü gözünü çiziyo beni de aradan çıkarıyo hatta :) biraz cadı bi kızım var sanki :) var mıdır bu sorunun bi çaresi?

Bu arada sevgicim bugün doğum haberini alırdım diyodum ama bekleyecekmişsiniz hakkında en hayırlısı neyse o olsun canım takipteyim seni :)

Ve doğuramayıp sabırsızlanan arkadaşlar o kadar haklısınız ki rabbim bi an önce sağlıkla kavuştursun yavrularınıza..

Canım ya üzme kendini çoğu bebek sarılık olur sınırı geçmediği sürece zararı yok.kaka yapmayı öğreniyor ikimmasi çok normal .öğrenecek. tırnaklarını makas seklinde olan tırnak makasiyla kes canım kendine de sana da zarar vermesin

selamlar kızlar :KK54:

tek tek alıntı yapamadım :KK43: herkese cok cok teşekkür ederım güzel dualarınız dıleklerınız ıcın. Allah razı olsun..
gunlerdır evde alışma modundayız. :) yanımızda ne yardım eden ne de tecrubelı bır akıl veren olmadığından bıraz sudan cıkmıs balığa donduk üçümüzde.
ben zaten çıktığımdan berı hıc dınlemedım :KK43: ağrım cok fazla hala ve belım duzelmedı. eşim ne kadar elinden geleni yapsada 1 kısıyle olmuyor.
değil dinlenmek uyku bıle uyayamadım. ama teyzelerı kızım dünyaya bedel :):21::nazar:
uzucu haberım sutum gelmedı gelecek gıbı de değil :KK43: gunlerdır denemedıgımız sey kalmadı. mamayla besleniyoruz. ama maşallah kızıma kılo vermemıs. eve geldıgımızden berı. dun ıkımızınde kontrolü vardı.

bugun eşimde işe başladı :KK50: tek kaldım. gunlerdır dua edıyorum Rabbım sen yardım et dıye. Rabbım oyle buyuk kı bugun sankı bır farklıyım Allahım zorda o gucu verıyor cok sukur..

sizleri cok ozledım... bu arada doğum yapanlar olmuş :21: gözünüz aydın.. Rabbim korusun yavrularımız.. Saglıkla buyusunler..
bekleyenlerde sağlıkla sıhhatle kavuşsun ınsallah.

gecmıse cok az bakalbıldım muhakkak cok sey kaçırdım. :KK43:((

merhaba kızlar sıcaklardan okadar kötüyümkü bugün elimi kolumu kaldıramıyorum ne uyuyabiliyorum ne bişey yiyebiliyorum. resmen uyuştum. zaten el parmaklarımın uyuşukluğu iyice arttı hergün bi bardak tabak kırıyorum bişeyi tutamaz hale geldim. doğumdan sonra hemen geçiyormu bu durum.
Geçmiş olsun bi bilgim yok canım

Selam kızlar nasılsınız?

Kubra cimm hoşgeldin cnm benim kız özlemisim seni yaaa

Bu arada çok geçmiş olsun biraz sıkıntılı dönemn olmuş ama çok şükür geçmiş Allah daha kötüsndn saklasın tatlım Ayyy cnm benim yaaa sen böyle yazdın ya içim tuhaf oldu cadı kızını öpüyorm çok ne tatlıdır şimdi o yaaa maşallah size artık zamanın onun cnm yapick bişey yok
Tve cnm banyo yapmak pazartsiye kadar yasak sagiyorm ama inanki cok kotu oluyorm ama sicak suyla memisleri yikayim bakalim dungece su torbasi koydum biraz acildi bugun yine ayni...hicrancim sevgi erik ayse diger bebis bekleyen kizlar rabbim saglikla kavustrsn bebislerinize benim kiz 4gunluk oldu bu arada dogum yapanlar kimler haberi olan yazsin firsat bulamadm bi turlu girmeye...sevgi kiz hic sorma ben 9ay boyunca istifra ettm doguma girerken bile seruma bulanti ilaci koydrdm bi yandan pacamdan sular geliyor biyandan bulaniyorm halen daha cocuk zayifmis diyolar bide bdt 28temmuz sezeryan gunum 18temmuz kizim 8temmuzda geldi..bi onlar kadar guzel laflariyla beni mutlu edenler sizler gibi dostlarimda var hepinzdn allah razi olsn..bu arada dogum hikayemi yazcam size ama hepinz bi dogurun korkutmak istemiyorm :)) kotuym ben kotuyummm korkuturum sizi korkuturm :)) cocuk icerden hoc cikmasin istersinz :)) ohh ne ala bugunde dogurmadm sukur dersnz

Amiiinn cnm ins bizde o günleri görürüz ..o insanlarn ağzını yüzünü kırasm geliyo ne yalan soylim sende lafıni esirgeme ha bi eksik ha bi fazla lohusa kadına dediklerine bak sen..
Dur kız anlatma korktuma bizi yada anlat yaa :):):) kız bnmki çok durdu çıksın artık içerden

X