2014 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeklerimizi cinsiyetleri..?

• Ankete Katılan
    451
yağmr niye hergün sağıyosun ki allah yardım etsin valla çok zormuş bu sağma işi

Sütü bebek bitiremiyo.bitiremeyince de tas gibi oluyo.sut dugumlenmesi deniyomus en azindan annem oyle dedi.sut dolunca memeler canim oyle bi yaniyo ki.memelerim geriliyo bebek ucunu tutamiyo.sagmadigim zaman iskence yani

Sagdikca süt artıyor aklında bulunsun. Bizde sarılık var diye sık emzirmeye çalıştım sagdim zorla verdim. Öyle arttı biraz ama maşallah seninki iyi gözüküyor bence emiyordur annesi. Bizimki cok kırmızı daha yeni açılıyor sariligi.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

maşallah çook güzel emiyor bezini sıksık açmazsam patlayacak kadar oluyo ama doğduğundan 5.güne kadar bem beyaz dı canım ilk çocuğmda 3 aylık olana kadar kara sarıydı görenler aa kara oğlan diyodu meğersem çocuk sarılıktan öylemiş şimdi beyaz.buda okadar sürmesin dedim güya ama çook zormş emzirmemek bi yarın olsaydı anlıycaz sütüm mü uzatıyomuş sarılığı

Sütü bebek bitiremiyo.bitiremeyince de tas gibi oluyo.sut dugumlenmesi deniyomus en azindan annem oyle dedi.sut dolunca memeler canim oyle bi yaniyo ki.memelerim geriliyo bebek ucunu tutamiyo.sagmadigim zaman iskence yani

maşşallah canım allah nazardan korusun sütünü ilk doğumumda benimde öyleydi bu ney ya niye hep akıyo üstümü batırıyo diye söylenirdim bunda da Allah dediki GALİBA alsana çok söylendiN kıt kanaat doyur

maşşallah canım allah nazardan korusun sütünü ilk doğumumda benimde öyleydi bu ney ya niye hep akıyo üstümü batırıyo diye söylenirdim bunda da Allah dediki GALİBA alsana çok söylendiN kıt kanaat doyur
Canim bence ilk dogumunda dinleniyodun filan ondan sutun oluyodu.bunda dinlenemiyosan eger sutun olmuyodur.bide yediklerinden fark ediyo.mesela bizim oranin tarhana corbasi dehset sut yapiyi.hergun bi kase iciyorum ben.bugun icmedim (cunku annem yok kv var yapamaz o ) benim.memelerde yumusak.

Valla ilkde 1 ay yemek yiyemedim yatamadım kanama çoktu dikişler patlamıştı moral yoktu kv de deydik yani hiç olmaması gerekiyodu ama rabbimin işi 3 çocuk rahat emerdi o sütü :) bunda da çook şükür anacığım baktı keyfimde hep yerindeydi ama kısmeti bukadar yavruşumun tam doyumluk geliyo fazlası yok :KK66:

Valla ilkde 1 ay yemek yiyemedim yatamadım kanama çoktu dikişler patlamıştı moral yoktu kv de deydik yani hiç olmaması gerekiyodu ama rabbimin işi 3 çocuk rahat emerdi o sütü :) bunda da çook şükür anacığım baktı keyfimde hep yerindeydi ama kısmeti bukadar yavruşumun tam doyumluk geliyo fazlası yok :KK66:
Doysunda fazlasini naapcan:KK34:

aynen benimki de bugün 5 günlük oldu, o hissi dün ve dbugün yaşıyorum göğüslerim taş gibi olunca ucuda oluyo, bebeğim ucu ağzına zor alıyor. bu gidişle sağma makinesi şart olacak galiba.

ilaç olarak ve verdi bana bi solusyon hazırlattı eczanede o siviyla 4saatte bir gazlı beze dokup oraya tampon yapıyorum bu tane krem ve batikon var.... Eksrta demir hapi antibiyotik agri kesici var

Bana hic bisey vermediler:KK50: canim yaniyo hic gecmicek gibi..memelerim yara altimda yara.iskence gbi.hastanede sadece islak birakma kurula dediler.baskada bisey yok.kan hapi ve agri kesici verdiler.o da parol hic bi ise yaramio.

Dun geceden beri oglumun gozunden iltihap geliyo kuruyo acamiyo gözünü çok üzülüyorum.... Babyfiz diye bu damlasi vardı hem burun hem göz için onu kullanıyorum ama geçmedi

Bana hic bisey vermediler:KK50: canim yaniyo hic gecmicek gibi..memelerim yara altimda yara.iskence gbi.hastanede sadece islak birakma kurula dediler.baskada bisey yok.kan hapi ve agri kesici verdiler.o da parol hic bi ise yaramio.

parol dikis agrisini kesmiyo dr bana tamol diye bi agri kesici verdi 10-15 dk icinde agrilarim yok oluyo. bende bide hemoroid var popomun ustune oturamiyorum bazen onun agrisinida kesiyo şukur :) 15 gunde dikisler duser dedi dr kaldi 7 gun :) gunluk ped kullan tuvalet kagidi koy ustunede islandikca degistir ben bu sekilde buldum careyi pratik oluyo. yoksa bu sicaklarda terlemek bile nemli tutuyo dikisleri.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Dun geceden beri oglumun gozunden iltihap geliyo kuruyo acamiyo gözünü çok üzülüyorum.... Babyfiz diye bu damlasi vardı hem burun hem göz için onu kullanıyorum ama geçmedi

Ben haziran annesiyim oğlum bugün 34 günlük.
10günlükken bizimde olmuştu , doktorlar damla verdi , ama biz içindeki yazıları okuyunca kullanmadık hiç.
Sağlık ocağındaki doktorum en iyi ilaç anne sütü dedi , tabi çevremdeki deneyimli annelerde öyle söyledi.
3-5 gün çapak oldukça sütümden gözünü silecek kadar damlatıp sildim.
Hem çapaklar hemen temizlendi hemde gözü 3-5 günde iyileşti..

X