2017 Aralık Anneleri

Kizlar bebegim 3,5 aylik. 3 ayi doldugundan beri gece 8 saat beslenmeden uyuyor. Normal mi? Doktor gece 5-6 saat beslenmeden durabilir, uyandirmayin demisti. Onceleri 2 aylikken filan oyleydi 5-6 saat uyuyordu, o ne zaman uyanir aglarsa o zaman emziriyordum. Sonra saatler uzamaya basladi ve simdi artik 8 saat deliksiz uyuyor. Uyandiginda da aglayip feryadi koparmiyor, azicik kipirdanmalar derin derin nefes alip verisler filan yapiyor. Kalkip emziriyorum bakiyorum en son emdiginin uzerinden 8 saati gececek neredeyse. Cok mu yanlis yapiyorum? Alarm kurup 5 saatte bir filan uyandirip emzirmeli miyim?

Kizlar bebegim 3,5 aylik. 3 ayi doldugundan beri gece 8 saat beslenmeden uyuyor. Normal mi? Doktor gece 5-6 saat beslenmeden durabilir, uyandirmayin demisti. Onceleri 2 aylikken filan oyleydi 5-6 saat uyuyordu, o ne zaman uyanir aglarsa o zaman emziriyordum. Sonra saatler uzamaya basladi ve simdi artik 8 saat deliksiz uyuyor. Uyandiginda da aglayip feryadi koparmiyor, azicik kipirdanmalar derin derin nefes alip verisler filan yapiyor. Kalkip emziriyorum bakiyorum en son emdiginin uzerinden 8 saati gececek neredeyse. Cok mu yanlis yapiyorum? Alarm kurup 5 saatte bir filan uyandirip emzirmeli miyim?
Bizimki de 3 buçuk aylik salı 4 bitecek yani.Bende 4 saati fazla buluyorum bazen uyandırsam mı diyorum doktor uyandırma dedi ama içim sabretmiyo dedigin gibi uyanıncada aç gibi uyanmiyo ama ben hemen alıp emzirme derdine düşüyorum 8 saat fazla mı acaba doktorunuza tekrar sorun isterseniz

Bizimki de 3 buçuk aylik salı 4 bitecek yani.Bende 4 saati fazla buluyorum bazen uyandırsam mı diyorum doktor uyandırma dedi ama içim sabretmiyo dedigin gibi uyanıncada aç gibi uyanmiyo ama ben hemen alıp emzirme derdine düşüyorum 8 saat fazla mı acaba doktorunuza tekrar sorun isterseniz
Sizin bebegin kilo alimi nasil? Bizim ilk 2 ay birer kilo almisti 3. Ayda yarim kilo aldi, doktor normal demisti ama simdi daha da az alacak diye korkuyorum.

Sizin bebegin kilo alimi nasil? Bizim ilk 2 ay birer kilo almisti 3. Ayda yarim kilo aldi, doktor normal demisti ama simdi daha da az alacak diye korkuyorum.
4. Aydan sonra kilo alımı yavaşlar çünkü artık hareketleniyolar düşünsene her ay 1 kilo aldıklarını yaşına gelince ne olurdu

Kilosu yerindeyse kaldirma uyusun benimkidr 7 8 saat uyuyor gece uyumasi iyi birak uyusun uyku büyütür.benimki 3 gündür uyumuyordu kaka yesildi kulaginda iltihap varmis antibiyotik kullaniyorum.uyumasi bebegin saglikli oldugunu gosterir.

Bebeginin kilo alimi iyiyse uyandirma.onlarda bir birey artik uyku saatlerine kendileri.karar veriyorlar.ayda 500 gr aliyorsa minumum dokunma uyusun

2 aydan sonra gece uyandırmaya gerek olmadığını söylemişti doktorum. Benimki de şuan 3 buçuk aylık. Ben şöyle yapıyorum akşam 9 gibi gece uykusuna yatıyor, 12 gibi kaldırıp son kez yediriyorum uyumaya devam ediyor. Sabah 6.30 da uyanıyor. Kilosu da gayet iyi hatta üst sınırda.

Bebekler bir müddet sonra kendi rutinlerini kendileri belirliyorlar, çok müdahele etmek doğru değil bence. Uykuya da yemek kadar ihtiyaçları var.

Benim kızım da 2. ayından sonra doktor sen uyandırma, kendisi uyanırsa emzir dedi, kızım da 6-7 saat aralıksız gece uyumaya başlamıştı 3. ay kontrolünde 400 gram alınca doktor kilo alımı az 3 saatte bir uyandır dedi, 4. ay kontrolünde de 500 gram almış, uzun lafın kısası çocuğun yapısı neyse o kadar kilo alıyor ne eksik ne fazla bence.

Bu arada belirteyim ocak annesiyim ama doğumu aralığın sonunda bekliyorduk o yüzden iki topiği de takip ediyorum en başından beri.

Arada buraya yazdığım da oldu ocak annelerine de.

Bebeğim başlarda çok huysuzdu hiç vaktim kalmıyordu birşeyler paylaşmaya,ancak girip okuyabiliyordum çok nadir yazabiliyordum. Eminim benim gibi olan çok kişi vardır.

Takip edip aktif kullanmayanlara laf edilmiş belirtmek istedim :)

8 saat uyuyan bebek :KK200:ne mutlu size benim icin 2 saat deliksiz uyku bile mucize geliyor. 3.5 aylik ve gece saat basi uyaniyor. Kendimi zombi gibi hissediyorum. Firsatiniz varken uyuyun ne guzel

8 saat uyuyan bebek :KK200:ne mutlu size benim icin 2 saat deliksiz uyku bile mucize geliyor. 3.5 aylik ve gece saat basi uyaniyor. Kendimi zombi gibi hissediyorum. Firsatiniz varken uyuyun ne guzel
Günleri gunlerini tutmuyo benimde bazen öyle yapıyo feleğim şasiyo yat kalk genelde gece uykusuna erken gectiyse oyle yapıyo 2 gibi artık uykuya doymuş oluyo galiba sonra saat başı huysuz huysuz uyanıyor

Arkadaslar benim oglumda 4 bucuk aylik oldu.Dogdugumuz gunden beri goz yası kanalları tıkalı masaj krem herseyi denedik.dr kontrolundeyiz ama hala acılmadı.sarı yesil arası akıntı oluyor .Basına gelen varmı

Arkadaslar benim oglumda 4 bucuk aylik oldu.Dogdugumuz gunden beri goz yası kanalları tıkalı masaj krem herseyi denedik.dr kontrolundeyiz ama hala acılmadı.sarı yesil arası akıntı oluyor .Basına gelen varmı
Bir akrabamin oglunda da var. Ona da aynen masaj verdiklerini soylemisti. Ama 1 yasi dolup da hala gecmezse bayiltarak kucuk bir operasyonla duzeliyormus. Cok gecmis olsun.

Benim oğlumda da suanki bebegimde de oldu damla kullandik gunde 4 defa 15er defa masaj yaptim hergün oglumun 1.ayda kızım 3.ayda geçti masaj yaparken biraz bastirman lazım sanırım ben dairesl hareketle yapiyordum doktorun gosterdigi masaji uydugunda yakmayacak sekilde cay pansumani yaptim gunde 1 kez.1 yasina kadar bekleniyor daha 4 bucuk aylik zamana ihtiyaci vardir sabirla masaha devam.benimki de kafasini yeni tutmaya basladi burda ilk dogum yapan benim kasinda dogum yaptim 1 ay erken dogdu. Burda kızimdan 1 ay sonra doğan bebekler bile kafasini tutarken benimki.1 haftadir tutuyor.1 yasina kadar gecmezse tedavisi basit birseydi sanirim.yine de doktoruna danis

Hanımlar iyi günler Oğluşum 5 ayını doldurdu çok şükür ama son 10 gündür falan uykudan sürekli ağlayarak uyanıyor gece gündüz farketmiyor. Bu durumda olan var mı?? Bu arada gidenler için cidden çok üzüldüm hamileliğin o en stresli gümlerinde hep destek olduk moral olduk ayni şekilde Doğumdan sonraki ilk ayların stresini de beraber yaşadık şimdi daha rahat geçecek günler ama... neyse inşallah düzelir her şey

Hanımlar iyi günler Oğluşum 5 ayını doldurdu çok şükür ama son 10 gündür falan uykudan sürekli ağlayarak uyanıyor gece gündüz farketmiyor. Bu durumda olan var mı?? Bu arada gidenler için cidden çok üzüldüm hamileliğin o en stresli gümlerinde hep destek olduk moral olduk ayni şekilde Doğumdan sonraki ilk ayların stresini de beraber yaşadık şimdi daha rahat geçecek günler ama... neyse inşallah düzelir her şey
Benim oglumda 4 aylık cogunlukla uykusunu tam almadan uyandığı için hep aglaysrak uyanır uzun uyuyunca aglamadan keyifli uyanıyo

X