2020 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Kız 👩‍👧

OY: 165 49,4%
  • Erkek👩‍👦

OY: 157 47,0%
  • İkiz Kız 👩‍👧‍👧

OY: 4 1,2%
  • İkiz Erkek 👩‍👦‍👦

OY: 1 0,3%
  • İkiz 1 Kız 1 Erkek 👩‍👧‍👦

OY: 7 2,1%
  • Üçüz 3️⃣

OY: 0 0,0%
  • Dördüz 4️⃣

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    334
Hanımlar merhaba tam bir tiryaki bağımlı olan saat başı emen bebeğimi memeden kesmek istiyorum vicdanen korkunç mutsuzum ama böyle daha kötü sinirlerim harap halde gün içinde 2 3 defaya düşürdüm gece de 1 2 kere emiyor toptan kesmeye psikolojim el vermiyor çok üzgünüm ama yapmam da lazım sizler neler yaptınız sabir tasi aldim ama sürmeye cesaret edemedim sanırım bende ayrılmaya hazır değilim

Hanımlar merhaba tam bir tiryaki bağımlı olan saat başı emen bebeğimi memeden kesmek istiyorum vicdanen korkunç mutsuzum ama böyle daha kötü sinirlerim harap halde gün içinde 2 3 defaya düşürdüm gece de 1 2 kere emiyor toptan kesmeye psikolojim el vermiyor çok üzgünüm ama yapmam da lazım sizler neler yaptınız sabir tasi aldim ama sürmeye cesaret edemedim sanırım bende ayrılmaya hazır değilim
Ben anlattım iki mesaj üstte. Önce gündüzü 2 hafta sonra da geceyi kestik. Sabır taşı sürüp üstüne bant yapıştırdım o yüzden lekeli görmedi, zaten açık kahverengi sulu bir iz oluyordu. Bizde asıl kokusu işe yaradı. Bir de ben bırakmaya kendimi çok hazırlamıştım. Yine de ilk günü zordu:KK43:

Ben anlattım iki mesaj üstte. Önce gündüzü 2 hafta sonra da geceyi kestik. Sabır taşı sürüp üstüne bant yapıştırdım o yüzden lekeli görmedi, zaten açık kahverengi sulu bir iz oluyordu. Bizde asıl kokusu işe yaradı. Bir de ben bırakmaya kendimi çok hazırlamıştım. Yine de ilk günü zordu:KK43:
Zaten mesele orada ben çok üzülüyorum sanki çocuğa kötülük ediyorum hissi var hep bir vicdan azabı sabir taşım var ama en son çare o şimdilik.gunduz emmelerine kısıtlama getirerek basladim emzikte emmedigi için bu oral dönemde travma yaratmak istemiyorum tabi ki çok çaresiz kalırsam sürerim ama azaltma yoluyla başlamak niyetim belki bende hazirlanirim bu donemde

Emin olun bizim için en iyi, son çare yöntemdi:) Tavsiye olarak yazmadım soruya cevap olarak örnek olsun diye yazdım. Her anne çocuğunu en iyi tanıyan kişidir. Başka yöntem de denedim elbette ama olmadı. Psikolog önerilerini bizde biliyoruz tabi, ancak uygulamada genelgeçer kalıplar tutmuyor. Azaltmak, öğün atlamak, yerine başka bir şey koymak, konuşmak anlatmak vs olmadı. Biz bant yapıştırarak biraz da oyuna çevirerek bıraktık. Her insan gibi her çocuğun karakteri farklı. Tramva olmadı, zarar gördüğünü düşünmüyorum. Hiçbir anne de çocuğuna bilerek zarar vermez. Bizim en zor anlarımız uykuya geçerkendi, yalnız uyku konusu hangi yöntem olursa olsun zor geçecekti. Kızım emzik biberon hiç almadı. Almış olsaydı diğer yöntemler belki işe yarardı. Şu an dönüp baktığımda hem zamanlama hem yöntem olarak, kızım için en doğruyu seçtiğimi düşünüyorum.
Peki şu an uykuya nasıl dalıyor memesiz?

Ben de meme yerine oyalıyorum azaltmaya çalışıyorum ama 5 dk sonra yine hatırlıyor hayır dedikçe daha çok ağlıyor peşimde bağıra bağıra ağlıyor 😢 gecede emzirmeden uyusun diyorum(emerek uyuyor) biberonla süt yada su vermeye çalışıyorum ittiriyor atıyor, pış pış yapıyorum daha çok bağırıyor, kucağıma alıyorum sakinleştirmeye çalışıyorum kendini yere atıyor. Meme vermeden asla sakinleşmiyor. Henüz konuşmuyor uf oldu desem anlamıyor hayırı anlasa daha çok bağırıp ağlıyor üstüme çıkıp açmaya çalışıyor. Bi yandan çok üzülüyorum bir yandan emzirmek eziyet oldu bana. Bişey sürsem bile asla vazgeçmeyecek gibi😭😓

Ben de meme yerine oyalıyorum azaltmaya çalışıyorum ama 5 dk sonra yine hatırlıyor hayır dedikçe daha çok ağlıyor peşimde bağıra bağıra ağlıyor 😢 gecede emzirmeden uyusun diyorum(emerek uyuyor) biberonla süt yada su vermeye çalışıyorum ittiriyor atıyor, pış pış yapıyorum daha çok bağırıyor, kucağıma alıyorum sakinleştirmeye çalışıyorum kendini yere atıyor. Meme vermeden asla sakinleşmiyor. Henüz konuşmuyor uf oldu desem anlamıyor hayırı anlasa daha çok bağırıp ağlıyor üstüme çıkıp açmaya çalışıyor. Bi yandan çok üzülüyorum bir yandan emzirmek eziyet oldu bana. Bişey sürsem bile asla vazgeçmeyecek gibi😭😓
Mayıs kaç dogumluydu bizde ilk 1 2 gün zorlandık ama anlamiyor demeyin anlıyorlar ben memeler eee eee yapıyor diyorum sürekli kapi onunde 10 dk oynatiyorum kraker vs ağzını oyalıyor oyuncak falan oynuyoruz 1 2 gün sonra alisiyorlar gece kalkmalari bile azaldı hatta dün gece hiç uyanmadi

Peki şu an uykuya nasıl dalıyor memesiz?
Birlikte yatıyoruz. Yanına yatıyorum sarılıp uyuyor😊 ama uzun sürüyor. Ev işleri vs olmasa aslında memnunum, tam huzur saati☺️ En az yarım saat, en çok 2 saat bir süre. Emzirirken de böyleydi aynı sürelerde uykuya dalardı. Uyuyacak gibi yapardı emip kaçardı 😬 ya da emzik gibi ağzında tutardı. Bizde şimdi başka krizler başladı. 2 yaş sendromuna yaklaştık sanırım. Giymem, gitmem, yatmam, yemem gibi. Belki onun da etkisi vardır. Bazen işin suyunu çıkarıyor, defalarca ben yatıyorum o kalkıyor, öyle olunca ayağımda sallıyorum.

Kızlar çocuklarınızın boyu kilosu kaç?? Oğlum 7 Mayıs doğumlu boyu 84 ortalama babasıyla ben uzunuz kafaya çok takıyorum

Düşünün benimki bugün 84 ölçüldü 😢
Başkalarıyla kıyaslamayın her çocuğun gelişimi farklı boyu da gayet normal bakin benim biri 11 diğer 9.5 yaşında 2 kızım daha var 11 yaşında olan geçen yaza kadar cücük gibiydi 9 10 yaş giyiyordu 2 Ay sonra birden bire boy attı 4 ayda 135 cm den 146 cm e cikti çocukların duraksama ve sonra bir anda büyüme evreleri var şuan 9.5 yaşında ki kızım durma evresinde 6 aydır 134 cm kiloda verdi tahliller normal cikti şuan bebegimde kilo verdi hiç kilo alımı yok 11.5 kilo

Başkalarıyla kıyaslamayın her çocuğun gelişimi farklı boyu da gayet normal bakin benim biri 11 diğer 9.5 yaşında 2 kızım daha var 11 yaşında olan geçen yaza kadar cücük gibiydi 9 10 yaş giyiyordu 2 Ay sonra birden bire boy attı 4 ayda 135 cm den 146 cm e cikti çocukların duraksama ve sonra bir anda büyüme evreleri var şuan 9.5 yaşında ki kızım durma evresinde 6 aydır 134 cm kiloda verdi tahliller normal cikti şuan bebegimde kilo verdi hiç kilo alımı yok 11.5 kilo
Babası da öyleymiş çocukken kisaymis sonradan birden uzamış 190 şu an. Doktor da bir anda boy atar merak etme dedi ama çevresel sebeplerden çok takıyorum. Her çok minik ne kadar küçük gibi şeyler söylüyor 😢

Babası da öyleymiş çocukken kisaymis sonradan birden uzamış 190 şu an. Doktor da bir anda boy atar merak etme dedi ama çevresel sebeplerden çok takıyorum. Her çok minik ne kadar küçük gibi şeyler söylüyor 😢
84 mu minikmis? Şaka ediyorlar heralde kendi çocuklarıyla alakalı komplekslerini sizde gideriyorlar sanırsam.cocugun boyu gayet iyi lütfen çevreye takılmayın.mutsuz insanlar başkaları üzerinde ego tatmin eder

Yaptirdiniz mi asiyi acaba
Bizim ebe 9.ayda yaptıralım dedi ama Osman Gönülal bu süreçte pek de gerekli görmüyor. 2017 de kızamık vakalarının 5 kat artması sebebi ile bakanlık 12.aydaki aşıyı 9.ayda da yaptırma kararı almış. Ama o aşı karma bir aşı tek başına kızamık aşısı olmadığı için karma olarak yapılıyor. Özellikle pandemiden dolayı herkes evinde olduğu için vaka sayılarında ciddi düşüş yaşanmış. Zaten 3 ay sonra aynı aşı tekrar yapılacağı için o 3 ay içinde kendimizi korursak gerek kalmıyor 2 dozda kazanılacak bağışıklık tek dozda kazanılmış oluyor. Ben 9.ayda kan değerlerine batırmaya gitcem o zaman kendi doktoruma sorcam eğer sana kalmış derse ya da gerek yok derse ben yaptırmayı düşünmüyorum

canım bana şeker yükleme yapılmadı hba1c yapıldı ve insülüne başlandı yemekten sonra 1. saat 140 ikinci saat 120 açlık 95 olması lazım dedi sabah öğle akşam ve saat 23 de insülin vuruluyorum hala düşmedi cuma doz artırcak ilk gebeliğimde de insülin kullanmıştım onda 20. haftada bunda 25 de başladım. doğum sonrası insüline gerek kalmamıştı bırakmıştım.
Merhaba doğumdan sonra sekerınız duzeldımı acaba benm hba1c yuksek cıkıyor

İyi bayramlar:)

Bebeler 2 yaş oluyor. Artık bebe olmaktan çıkıyorlar. Nasıl durumlar?
Herkese iyi bayramlar ☺ Dün doğum günümüzü kutladık ☺ memeyi 45 gün önce bıraktık, konuşma pek yok henüz 😔 2 yaş sendromunda inatlaşma mızmızlanma had safhada. Konuşamadığı için daha sıkıntılı oluyor. Süt istiyor ağlıyor süt bile dedirtemiyorum 😔 Dediklerimizi anlıyor ama işine gelmiyor çoğu zaman 🙁

X