2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    315
Kızlar bir diğer sorum,
Kiwi Süt sağma makinesinin biberonu plastik benim, onda sağıp cam biberonuna döküyorum. Pompanin biberonu genis ağızlı uyar diye chicco cam biberon aldım uymadı. Plastik olduğu için temizliğinde aşırı zorlanıyorum. Sterilizasyon makinemde var, biberon deterjaniyla biberon fırçasıyla, sadece biberonda kullandığım süngerle ovuyorum da ama istediğim gibi olmuyor. Siz ne yapıyorsunuz ?
Ve bahsettigim biberonun cam olan modeli var mi pompaya uygun?

Kızlar bir diğer sorum,
Kiwi Süt sağma makinesinin biberonu plastik benim, onda sağıp cam biberonuna döküyorum. Pompanin biberonu genis ağızlı uyar diye chicco cam biberon aldım uymadı. Plastik olduğu için temizliğinde aşırı zorlanıyorum. Sterilizasyon makinemde var, biberon deterjaniyla biberon fırçasıyla, sadece biberonda kullandığım süngerle ovuyorum da ama istediğim gibi olmuyor. Siz ne yapıyorsunuz ?
Ve bahsettigim biberonun cam olan modeli var mi pompaya uygun?
Ben de senin gibi deterjan ve fırçayla temizliyorum
Sonrasında yıkayıp kaynattığım sıcak suda bekletiyorum 1-2 saat sonra kurumaya çıkarıyorum… Yikama bu şekilde yapıyorum canım..

Ben de senin gibi deterjan ve fırçayla temizliyorum
Sonrasında yıkayıp kaynattığım sıcak suda bekletiyorum 1-2 saat sonra kurumaya çıkarıyorum… Yikama bu şekilde yapıyorum canım..
Bu kadar detaylı günde bir kere ancak oluyor, onun haricinde suyla çalkalıyorum hemeb hemen her kullanıma ama simdi yaz geldi , tertemiz olana kadar içinde kalan süt lekeleri bakteri yapar, hastalık yapar diye düşünüyorum
Cam biberon suyla bile tertemiz oluyor mis gibi. Buna uygun cam nasıl bulucam🤦🏼‍♀️
Sohrab Sohrab seninde mi kiwiydi?

Bu kadar detaylı günde bir kere ancak oluyor, onun haricinde suyla çalkalıyorum hemeb hemen her kullanıma ama simdi yaz geldi , tertemiz olana kadar içinde kalan süt lekeleri bakteri yapar, hastalık yapar diye düşünüyorum
Cam biberon suyla bile tertemiz oluyor mis gibi. Buna uygun cam nasıl bulucam🤦🏼‍♀️
İnternette yok mu ? Kesin bi yerde bulursun 🙏🏽

Aşıyı sağlık ocağı yapıyor zaten, o zaman hastaneye niye gidiyorum? Sağlık ocağı da biy kilo ölçüyor hastanede boy kilo ölçüyor.
Hastaneye de her gittiğimde 2aylik kontrole geldim, 3 aylık kontrole geldim diyorum, doktor gelme demiyor 😅😅
Ben gidiyorum. Bu ölçümler önemli. Kafa çevresi vs. Doktor tepkilerini hareketlerini de inceliyor. Bir tuhaflık varsa yönlendirme yapması için. Açıkçası güzel de yönlendirme yapıyor. İçimin rahat etmesi için doktor önemli 😃

Bizim doktor çağırıyor her gittiğimizde sorular soruyor bebeğin gelişimiyle ilgili şunu yapıyo mu buna başladı mı vs vs değerlendiriyor
Bizim aile hekimi de her seferinde soruyor onları. Çok ilgili. Bir de kalça usg sonucunu bana mesaj atın, göz kontrolüne giderseniz mesaj atın vs diye hepsini soruyor, istiyor.

Ben de soracaktim kacinci ay goturulur bize doktor 5-6- 7 gibi aylarda goturun dedi ama ozelde bir foktor var o bebeklere bakmiuormus bir makine var o makineyo diger doktor kullaniyor dedi doktor arayisindayim
backslash backslash ben kızı götürüyorum, kayma var gözünde. Oğlanı da ona götürdüm. Doçent. Her şey yolunda dedi. 3,5 aylık. 1,5 yaşında tekrar getirirsiniz dedi.

Bende sağlık sigortası yok ama her ay özel hastaneye gene kontrole götürüyorum. İlk 6 ay her ay kontrol, 6 aydan 1 yaşa kadar 2 ayda bir diye biliyorum… benimki zaten sınırda giden bir bebek doğduğundan beri. Bu ay 200 gr almış mesela. Doktor haftaya tekrar çağırdı. Bir hafta boyunca da olan kakalı bezlerin fotoğrafını istedi😟 sağlık ocağı kıyafetle ölçüp 5000 yazdı mesela. Doktoru tek bezle ölçüp 4850 dedi. Sağlık ocağına kalsa iyi almıştı. Normaldi. Ama doktoru sıkı takip istedi… benim gibi sınırda ilerleyen varsa bence aylık kontrol şart. Ama zaten ortalamada ilerliyorsanız 2 ayda bir de gidilebilir

Bizim aile hekimi de her seferinde soruyor onları. Çok ilgili. Bir de kalça usg sonucunu bana mesaj atın, göz kontrolüne giderseniz mesaj atın vs diye hepsini soruyor, istiyor.
Ne guzel boyle ilgili aile hekimine denk gelmek büyük şans. Biz daha aile hekimiyle tanışmadık yeni taşındığımız için. Hemşireler ilgileniyor aşıya gittiğimizde

Kızlar bir tane arkadaşım var, kızı 2 yaşına bastı, durumu iyi özel sağlık sigortası da var, her ay kontrole gitmeme şaşırıyor. Zaten sağlık ocağında boy kilo ölçülüyor diyor. İki cocugunda da her ay gitmemis.
Burada herkes gidiyor demi, neden gidiyoruz her ay kontrole? doktor mu istiyor? Ben 3.ayda gitmemistim sonra herkes gitti ben gitmedim diye bir hafta sonra gittim😅

Eklentiler

• Screenshot_20240417_234754_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_20240417_234754_com.instagram.android.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 28
Goz muayenesine goturdunuz mu bebeklerinizi?
3.ay kontrolunde bızım doktor goturun dedi, ısıkla yapılan muayene olmasın dedı galiba o sırada bebegı gıydırıyordum tam anlayamadım, ama daha goturmedım cuma gunune belkı randevu alıp gotururuz, haftaya 4.ay kontrolu olacak sorar kesin

Son düzenleme:
Sagma makınesı kıwı, ama bıberon olarak mamajoo nun setini almıstım, 8 tane var, topluca yıkıyorum kaynatıyorum, ama acıl ıhtıyac olunca bıberon temizleyici ıle yıkıyorum, gıcır gıcır oluyor, ben hıc cam almadım

Verem asısının yerı kıpkırmızı olmus kızlar hemsıre 6 ay ıcınde kızarıp iltihaplanabılır demıstı.. Acaba canı yanıyor mudur 😔

X