2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    315
Kizlar biz Dogu Karadeniz'deyiz. Malum yeðili bol yer. Biz de disari cikiyoruz firsat oldukca. Sorun şu ki arı oluyor genelde. Dun de masaya geldi arı. Evin asagisina parka indirsem orda bile var. Nasil bir onlem almaliyim ne yapmaliyim bilmiyorum

Kızlar bir tane arkadaşım var, kızı 2 yaşına bastı, durumu iyi özel sağlık sigortası da var, her ay kontrole gitmeme şaşırıyor. Zaten sağlık ocağında boy kilo ölçülüyor diyor. İki cocugunda da her ay gitmemis.
Burada herkes gidiyor demi, neden gidiyoruz her ay kontrole? doktor mu istiyor? Ben 3.ayda gitmemistim sonra herkes gitti ben gitmedim diye bir hafta sonra gittim😅
Her ay bende götürüyorum özel sağlık sigortamız var %70 ini karşılıyor bir işe yarasın😊 Sağlık ocağına ise gitmiyorum ebe bana mesaj at boyunu kilosunu başını diyor sadece iki kez aşıya gittim. Yarında aşım var mecbur gideceğim dördüncü ay aşısı bu sefer doktora boyunu kilosunu başını mesaj atacağım ozaman bana randevu oluşturacakmış altı aydan sonra her ay gitmeyi düşünmüyorum

Kızlar emzık nasıl bır rahatlıkmıs oyle, 2 3 gundur emzık aliyor benım kız, harıka bıseymıs, hemen susuyor 😃
Tebrikler
Bu kadar detaylı günde bir kere ancak oluyor, onun haricinde suyla çalkalıyorum hemeb hemen her kullanıma ama simdi yaz geldi , tertemiz olana kadar içinde kalan süt lekeleri bakteri yapar, hastalık yapar diye düşünüyorum
Cam biberon suyla bile tertemiz oluyor mis gibi. Buna uygun cam nasıl bulucam🤦🏼‍♀️
Sohrab Sohrab seninde mi kiwiydi?
Sağım biter bitmez dolabın kapak gözüne koyuyorum

Kızlar bebeğinizde dil çiğneme hareketi farkettim sizdede oldumu Google a baktım diş vs diyor ama
Evet benimki sürekli yapıyor bazen memeden ayrılınca dilini çiğniyor ısırıyor gibi bazen ellerini ağzından çekince yapıyor sık sık yapıyor ben damaklarını doktora gösterdim henüz daha görünürde yok dedi ama biz dişin tüm belirtilerini yaşıyoruz bakalım ne zaman gelecek

Sagma makınesı kıwı, ama bıberon olarak mamajoo nun setini almıstım, 8 tane var, topluca yıkıyorum kaynatıyorum, ama acıl ıhtıyac olunca bıberon temizleyici ıle yıkıyorum, gıcır gıcır oluyor, ben hıc cam almadım

Mamajoo seti oluyorsa muhtemelen biberonu da oluyordur 😍

Sağım biter bitmez dolabın kapak gözüne koyuyorum
En doğrusu, çünkü biberon kısmı yıkansa bile pompanın sagma yollarında da sütler kalıyor. Ben işe başladım bide sağa sola çok gidiyorum sürekli yanımda dolap bana uygun değil.

En doğrusu, çünkü biberon kısmı yıkansa bile pompanın sagma yollarında da sütler kalıyor. Ben işe başladım bide sağa sola çok gidiyorum sürekli yanımda dolap bana uygun değil.

İsle bebek nasıl gidiyor bu arada?
Yarim gun calisiyorsun dimi

Ben her sağımdan sonra steril ediyordum.
Plastik biberonlar da bir sure sonra renk bi degisik oluyor.Ben oyle olanlari attim hep acikcasi.

İsle bebek nasıl gidiyor bu arada?
Yarim gun calisiyorsun dimi
yarım gün çalışıyorum, çok yorucu ama daha düzenli oluyoruz kızımla da, sabah işe gitmeden hazırlıyorum, yüzünü yıkıyorum, tırnaklarını kontrol ediyorum, d vitamini kullanıyoruz, üstünü değiştirip saçını tarıyorum, evdeyken nasıl olsa evdeyiz birazdan yaparız diye diye zaman geçiyor. döndüğümde etkinlik yapıyoruz. Gerçekten de daha kaliteli zaman geçiriyoruz bu şekilde.
Ben her sağımdan sonra steril ediyordum.
Plastik biberonlar da bir sure sonra renk bi degisik oluyor.Ben oyle olanlari attim hep acikcasi.
Cam biberonla mı sağıyorsun?

Kızlar bir diğer sorum,
Kiwi Süt sağma makinesinin biberonu plastik benim, onda sağıp cam biberonuna döküyorum. Pompanin biberonu genis ağızlı uyar diye chicco cam biberon aldım uymadı. Plastik olduğu için temizliğinde aşırı zorlanıyorum. Sterilizasyon makinemde var, biberon deterjaniyla biberon fırçasıyla, sadece biberonda kullandığım süngerle ovuyorum da ama istediğim gibi olmuyor. Siz ne yapıyorsunuz ?
Ve bahsettigim biberonun cam olan modeli var mi pompaya uygun?
Ben aventn plastiğine dökğyordum sanırım o tam oluyordu başlığa
Temizliğinide bir kanın içine koyup bol karbonat döküyordum üstüne kaynar su döküp bekletip sadece elimle ovup tekrar kaynar suda duruluyordum ben hiç deterjan değdirmedim yanlış mı yaptım bilmiyorum

yarım gün çalışıyorum, çok yorucu ama daha düzenli oluyoruz kızımla da, sabah işe gitmeden hazırlıyorum, yüzünü yıkıyorum, tırnaklarını kontrol ediyorum, d vitamini kullanıyoruz, üstünü değiştirip saçını tarıyorum, evdeyken nasıl olsa evdeyiz birazdan yaparız diye diye zaman geçiyor. döndüğümde etkinlik yapıyoruz. Gerçekten de daha kaliteli zaman geçiriyoruz bu şekilde.

Cam biberonla mı sağıyorsun?

Ben artik hic sagim yapmiyorum canim iznim daha bitmedi ucretsiz izindeyim evdeyim sadece emziriyorum

Kızlar heyet raporu başka şehirden alınabilir mi? Şimdi raporluyum. Rapor bitince il dışından heyet almak olur mu?

X