2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
@sudem34 Sohrab Sohrab hiç gitmek istemiyorum okula ya, çok soğudum, öğretmen olmak istemiyorum artık. 😕
Bana da bu aralar zor geliyor, gözümde büyüyor. İşe başşayınca enerjim gelir diye umut ediyorum.
Ortam vs çok İyi olduğu halde derslerde verimli olacak mıyım onu düşünüyorum bu aralar. Ev hayatı da ayrı bir güzel gelmeye başladı 🤌

Bana da bu aralar zor geliyor, gözümde büyüyor. İşe başşayınca enerjim gelir diye umut ediyorum.
Ortam vs çok İyi olduğu halde derslerde verimli olacak mıyım onu düşünüyorum bu aralar. Ev hayatı da ayrı bir güzel gelmeye başladı 🤌
Evet evde olmaktan hiç sıkılmıyorum. Yoruluyorum bazen yoruldum diye ağlıyorum ama böyle uykusuz kalıp derse girmek daha kötü. Artık kimseye bişey anlatmak istemiyorum ya. Bi de sadece ders olsa neyse, rehberliği derdi tasası…

Onlar süper. Giyinip süslenip gidip oturup lak lak yapmak istiyorum. 🤦‍♀️
Bunaldın suan tabı, ben de tek basıma dısarda kahve ıcmek ıstıyorum.. Ne bıleyım cocuklu arkadaslar hep dısarda, ben nıye cıkamıyorum dıyorum, bı yere giderken hep rezıl gıdıyoz aglaya aglaya, zaten ya aglıyor ya da uyuyor..

Kızlar lanet bişey bu uyuz oğlum kaşınıyor ben yıkamakla kafayı bozdum sütüm azaldı onca diyetle azalmayan süt stresle resmen gitti doluluk hissi olurdu hiç olmuyor biri bazen akardı 3 gündür hiç yok yarın 4 ay kontrolü var tarttım 400 gr almış bu hafta hiç almadı galiba 😞 şu illetten bi kurtulsak doktorun verdiği krem işe yaramadı yapma bi ilaç eczaneye yaptiracaz doktor reçete edecek salı sürecez herkes bundan fayda görmüş inşallah şifa olur yavruma tamamen kurtulduk mu okula da yollamayacam ordan bulaştı muhtemel çokta mutluydu okulunda arkadaşlarını özledi ne zaman gideceğim diye sorup duruyor 😞
Bu ay benimde hiç doluluk hissi olmuyor. Sütüm geceleri benimde akardı, hiç akmıyor bu ay. Doktoruma sütüm azaldı diye mesaj attım. Kilo kaybı olmadığı sürece süt azalmaz. Hissiyat değişikliği normal. Vücut alıştı artık dedi. Oğlum 8.700 dü, bu ay 9100 çıktı. Doktor normal dedi 400 gr. Önemli olan kilo kaybı yaşamamak dedi.

Kızlar memede uyutmak kötü bir şey mi sizce? Yani kötü değil de destek olduğu için sık uyanmasına sebebiyet veriyor vs. Yani sürekli karşıma çıkıyor işte memede uyutma illetine bulaştım, memede uyutmayın falan filan. Sizler nasıl uyutuyorsunuz?
Benim oğlanın uykusu varsa memede uyuyor. Ama uykusu yoksa içip içip bırakıyor. Bence bebekten bebeğe değişiyor. Ama kötü bir şey değil. Bebeğin en çok efor harcadığı eylemlerden biri emme. Haliyle yorulup uyuyor. Bence normal. Yeter ki sağlıklı olsunlar

Öğretmen arkadaşlar konumuzdan bağımsız ama
Öğrencilere ödül ceza neler veriyorsunuz?
Nasıl motive edip kural oturtuyorsunuz?
Nasıl disiplin sağlıyorsunuz?
Derse dikkat çekmek devamlılığı sağlama için formülleriniz neler?
Hangi seviye ilkokul ortaokul lise.

Demiri herkes kullanmaya basladi mi?Bize 4.ayda vermedi doktor.Bu hafta 5.ay kontrolumuz bar bu ay baslatir herhalde
Bize sağlık ocağı demir vitamini verdi. Fakat kendi doktorumuz prematüre bir doğum olmadığı için demir vermelerinin gereksiz olduğunu, karaciğeri boşu boşuna yoracağımızı söyledi. Asla başlamayın dedi.

Bunaldın suan tabı, ben de tek basıma dısarda kahve ıcmek ıstıyorum.. Ne bıleyım cocuklu arkadaslar hep dısarda, ben nıye cıkamıyorum dıyorum, bı yere giderken hep rezıl gıdıyoz aglaya aglaya, zaten ya aglıyor ya da uyuyor..
Bizimki de böyle asla sakın değil, ya ağlamaktan mahvediyor kendini ya da uyuyor. Pusette uyanık asla durmuyor, kanguruda kıyametler kopuyor. İlla kucakta olacak. Hiçbir yere gidemiyorum, parka, hastaneye o kadar.

Biz şimdi yola çıkıyoz. 10 saat bakalım ne b.k yicez. 🤦‍♀

Biz şimdi yola çıkıyoz. 10 saat bakalım ne b.k yicez. 🤦‍♀
Canın Allah yar ve yardımcın olsun 😅 biz İzmir’e giderken rahat gitmiştik ama dönerken kötüydü; trafik, kız uyumadı, araba hareket ederken alıp emzirmek istemedim vs. İnşallah arabada uyuyan tayfadandır oğluşun su gibi gidip gelirsiniz🙏🏻

Bize sağlık ocağı demir vitamini verdi. Fakat kendi doktorumuz prematüre bir doğum olmadığı için demir vermelerinin gereksiz olduğunu, karaciğeri boşu boşuna yoracağımızı söyledi. Asla başlamayın dedi.
Ama çevremde duyuyorum ki bebeklerde bir yaş civarı demir eksikliği oluyor
Ozaman ne yapacağız
Bende kullanmak istemiyorum dışardan hiçbirşey ama mecbur

Bu arada demiri d vitaminini ben kaç damla verdim anlayamıyorum ya ağzından dışa akıyor ya kendi tükürüyor ya kusuyor
Bazen ağzına iyice sokuyorum bu sefer ne kadar gitti anlamıyorum hergün farklı miktarlarda veriyorum sanırım 😐

X