2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Arkadaşlar merhaba uyku konusunda bir şey danışmak istiyorum.
Oğlum 9 aralık doğumlu 4 ay 26 günlük. 1 aydır gündüz uykuları 30 dkyı geçmiyor ne yaptıysam uzatamadım. Ama uykusunu alamadığı içinde çok huzursuz max 2 saatte bir uyumak istiyor o da son yarım saati ağlayarak ben zorluyorum biraz daha beklesin diye. Günede çok erken başladığı için gündüz 4 uyku yaptırmak zorunda kalıyorum toplam 2 saat falan oluyor zaten. Gecede 8.30-9 arası gece uykusuna geçiyor.
Karışık mı anlattım bikmiyorum ama bu gündüz 4 kere uyuması ve kısa uykuların getirdiği huysuzluk beni çok yorgu herkes bu ayda 3 kere uyumalı diyo evet bir uykusu en azından 1 saatten fazla olsa 3 uyku yetecek ama yok olmuyo.
Ben mi anormalim beceremiyorum bilmiyorum çok mutsuzum. Mama ile besleniyor beslenme reddide var çok zor içiyo ne yapmam gerek benim gibi olan var mı:KK43:
Bide diyelim kısa uyuyo ama gün içinde huysuzlanmıyo olda uyutmicam oynicam ama yok çok mutsuz huzursuz uykudan çıldırıyo.
Canım benimki bazen 5-6 kere uyuyor. Her uykusu da ağlamalı. O ağlıyor ben ağlıyorum. Uzun uyumadığında böyle olması normal. Yapacak bişey yok. Sabır.

Ya benimki iki haftadır çığlık gibi bi ses çıkarıyor bide attıkça gülüyor falan şimdi ağlamalarıda öyle oldu sizde öyle bir şey varmı çığlık atarak dediğini yaptırıyor yanlız kalınca falan sonrada gülüyor
Evett, sürekli cıglık atıyor, bişey yapmak hoslarina gıdınce sürekli yaparlarmıs, telefonda konusurken de karsıdakılerın dikkatini cekıyor 😃
Oyun oynuyor kendince annesi😃

Kizlar doktorumuza whatsaptan fotograf attim koltuga oturttum.gunluk kilosu kadar dakika oturabilir dedi. Bu gunde 1 defa mi yoksa ara ara yine bu sekilde mi acaba bir de domatesi merak ettim 9.aydan sonra verebilirsin dedi.
Domates hatta salçası 1 yaş sonrası diye biliyorum ama.

Kizlar kızım sürekli sırtüstünden yüzüstüne dönüyor sonra da kalkmaya çalısıyor o sırada kendini iterek gitmeye çalısıyor hem bacaklarindan hem yüzünden destek aliyor böyle emeklemek normal mi diye youtubedan arastiriyorum, eşim yüzünü sürtüyor burnu bozulur diyor izin vermiyoruz o sekilde emeklemesine.napcam bilemiyorum sizin bebekleriniz ne durumda

Evett, sürekli cıglık atıyor, bişey yapmak hoslarina gıdınce sürekli yaparlarmıs, telefonda konusurken de karsıdakılerın dikkatini cekıyor 😃
Oyun oynuyor kendince annesi😃
Ama kafa kalmadı bende kızda bi kaç gündür öyle ev senfoni orkestrası gibi yarın kontrolde soracağım ne zaman biter

Kizlar kızım sürekli sırtüstünden yüzüstüne dönüyor sonra da kalkmaya çalısıyor o sırada kendini iterek gitmeye çalısıyor hem bacaklarindan hem yüzünden destek aliyor böyle emeklemek normal mi diye youtubedan arastiriyorum, eşim yüzünü sürtüyor burnu bozulur diyor izin vermiyoruz o sekilde emeklemesine.napcam bilemiyorum sizin bebekleriniz ne durumda
Benimde yüzünü sürtüyor canım emeklemeye çalışırken. Emekleme öğretme çalışmaları var. Koltuk altlarindan havluyu dürüp geciriyorsun ona yardımcı oluyorsun

Kzılar boynun tutuldu benim yas çok ağrım var emzirme de de ilaçlar sıkıntılı demişti doktor ne yapabilriim yaa bana bi fikir verebilir msiiniz ovalama socak uygulama yaptım

Kzılar boynun tutuldu benim yas çok ağrım var emzirme de de ilaçlar sıkıntılı demişti doktor ne yapabilriim yaa bana bi fikir verebilir msiiniz ovalama socak uygulama yaptım
Benim çok oluyordu, spor yapınca olmuyor. 1 haftadır spor yok, yine parole talim. 😕

Saf zeytinyağıyla masaj sonrası sıcak bi havlu sarabilirsiniz duşta kalıp sabunla ovalayabilirsiniz aklıma bunlar geldi.
Çok geçmiş olsun :KK43:

Ayyy amin amin umut oluyo böyle şeyleri okumak bi arkadaşım var 2 hafta büyük bebeği benim oğlumdan onunkinin maşallahı var bana seninki ne böyle uyumuyo diyip duruyo aşağı çekiyo beni böyle yalnız olmadığımı ve düzeldiğini bilmek umut oluyo peki siz nasıl uyutuyorsunuz destek vererek mi?
arkadaşlarımın bebeği aynı benim bebeğimle hepimizinki bir çeşit
Kesinlikle bebekler çok farklı
Memede uyuyor benim bebiş
Bazende Babasının omzunda uykuya kolay geçer çok şükür

bugün zıplamaya başladı benim oğlan
Zıp zıp zıplıyor
Söylenmeyi öğrenmiş şikayet eder gibi yüzünü büzüştürüp eiağghüüü diye diye söyleniyor
Buarada hala time tummy den nefret ediyor
Ne emekleme ne dönme ne sürünme tövbe

X