2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Ksc kilo almis canim listeni paylasir misin ben de bugun yogurtla baslayacagim
Listenizi paylaşabilir misiniz bize de fikir olsun
Öyle gün gün bi liste vermedi genel kuralların yazdığı bir liste genel olarak üzerine konuştuk aslında ben genelde instagramdan falan bakıyorum millet ne yapmış ne yedirmiş o şekilde ilerleyeceğim heralde ilk başlar zaten hep sebzeleri buharda pişir çatalla ez ver şeklinde doktor da böyle söyledi 😊

Arkadaşlar, yavrucanlarınız toplamda ne kadar ve kaç sefer gündüz uykusu uyuyor?
Kısa kısa uykular yaptığı için 4 defa uyuyor genelde bazen 5 e çıktığı oluyor ama o nadir genelde 4. 30 dk max 40 dk uyuyor zaten. Hani geri çevirebilirsem bi şans dönüyor ama o da çok nadir 4. Ay atağı da bitti ama heniz uykularda bi uzama yok aksine mesela bu gece de çok sık uyandı

Ben diyorum ya 7 yaşa kadar hep atak 😂 ekstra bişey hissetmedim. Bebeğim genelde sakin. Karnı toksa çok ağlamaz. Kucakta gezdirirsen susar. Uykusu gelip uyutmazsak çok ağlıyor. Keşke kendi kendilerine yatıp uyusalar 😂
😂😂😂 yandık desene aslında kolik bittikten sonra benimki de sakinledi ama bu hafta huysuz biraz sürekli kucak, jimnastik halısında daha kısa durmaya başladı. Kendi kendine uyuduğu günler geliyor mu gelecekten haber ver 🥹

Büyüdükçe dertleri de büyüyor diyorlar ya, bence öyle değil. En azından derdi ne söylüyor.
Benim daha ilk tabii bilmiyorum tecrübe etmedim ama geçen başka bi forumda da okudum genel olarak %80 falan özellikle kolik anneleri asla hatırlamak istemiyor ve ne kadar zor olursa olsun en azından derdini anlatabildiği dönemin çok daha rahat olduğunu söylemişler. Gerçekten o ilk zamanlar gaz sancıları sürekli ağlamaları unutmak istiyorum ben ya. Bebek derdini anlatamıyor sen anlayamıyorsun aşırı zor gerçekten 🤦🏼‍♀️

kızlar günaydın, bebişler terledikten sonra hasta olmasın diye nasıl önlem alıyorsunuz?

mesala uyandık çok terlemiş, yataktan çıkartsam üşür gibi düşünüyorum, yatakta yatarken üstünü çıkartsam üşür gibi geliyor. Terlemek güzel bir şeyde teri soğutmamak çok kritik hasta olmamak için diye nasıl yapsam bilemedim

mesala uyandık çok terlemiş, yataktan çıkartsam üşür gibi düşünüyorum, yatakta yatarken üstünü çıkartsam üşür gibi geliyor. Terlemek güzel bir şeyde teri soğutmamak çok kritik hasta olmamak için diye nasıl yapsam bilemedim
O kadar sakınamazsın canım ya. Yaz zaten şimdi. Hemen yatakta soyup siliver. Temiz giydir. Bişey olmaz.

Kış boyu hasta olmayan çocuğum sabahları öksürüyor 4 5 gündür, burnu da temiz. Anlamıyorum sorun ne
25 derecenin üstünde azıcık terli kalmaktan üşümez diye düşünüyorum ama hava şartları vs bişey değişti mi? Camları açmazken açar olmak, havanın kirlenmesi, nemlenmesi vs. ? Kontrol ne zaman?

Kızlar egzaması için bu ikisini kullandım ama sabah akşam değil, günde 4-5 kere sürdüm. Bayağı iyileşti. Hangisinden bilmiyorum.
Kızım güneş alerjisi oldu. Krem sürdüm ama her denize girip çıktığında yenileyemiyorum. Bi ayağı hep denizde çünkü. Ona da sürdüm şimdi. Bakalım iyi gelecek mi.

Eklentiler

• IMG_2972.jpeg
    IMG_2972.jpeg
    116,9 KB · Görüntüleme: 9
Arkadaşlar Türkiye’ye geldim, bu ne yahu baya sıcakmış hava! Güneş kremi ne kullanıyorsunuz bebeklerinize? Alayım derhal.

X