Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    136
Benimki perinatolog canım normalde 4500 detaylısı ama ben 3500 veriyorum normal muayene ücretini
Benim doktor kontrol randevusunda detayli ultrason olduğunu söyledi kontrol olduğu için zaten bi ücret odemeyecektim de merak da ediyorum acaba yine ekstra ne çıkacak diye. Teşekkürler yine de canım ❤️

Kızlar bende bugün randevu alacağım özelden 1.500 tl dediler ayrıntılı için radyoloji uzmanı bakacakmış üniversitede perinatoloji var fakat sıra yokmuş bu ay dolu dediler geç kalmışım yani oda 1400 tl dedi ücretine birde bir özel hastaneye sormuştum oda 5 bin dedi kendi doktorum 1.500 tl diyen yeri önermişti üniversite olmazsa oraya gideceğim inşallah hayırlısıyla cinsiyeti de öğrenmiş olurum artık çevremde herkes sakladığımı düşünüp üstüme gelmeye başladı saçma şekilde kız veya erkek ne fark ederse sağlıklı olsun yeter ki zaten tedaviyle oldu bebeğim çok şükür ondan bizim için kızda erkekte aynı sanırım en son ben öğrenmiş olucam cinsiyeti de heycanla bekliyorum buraya girip yazıcağım anı 🤭 birde sanırım eylülde olacak doğum sezaryen olacağım için ama doktor tarih vermedi konuşmadık normal değil mi tarihi vermemesi 😇 bu arada hepinizi çok öpüyorum tatlı anneler dualarım sizinle 🤲🏻❤️

merhabalar : ) bişi sorcam bu konuda deneyimi olan annelere . agustosun basında tatile cıkacagız yaklaşık 28 haftalık olcak bebiş.cok tedirginim.ilk cocugumdada öğrendiğim hafta tatile cıkmıştık :) ama şmdi baya büyük olacak. okadr yol nasıl olur olumsuz bişi yasarmıyım ? iptal etmelimiyim tatili .? çok kararsızzım. siz neler düşünüyorsunz. çünkü tüm yazı hamile geçireceğiz : )
Valla şimdilik net bir tarih bizim için yok ama iş dururmuna göre temmuz ortasında falan bizde düşünüyoruz dinlenerek kısa molalar vererek gidilirse birşey olmaz diye düşünüyorum benimde o zamanlara 28 29 haftalık falan olur ben gezmeyi çok seviyorum yani gitmeyi çok istiyorum inşallah 🙏🥰

Kızlar bende bugün randevu alacağım özelden 1.500 tl dediler ayrıntılı için radyoloji uzmanı bakacakmış üniversitede perinatoloji var fakat sıra yokmuş bu ay dolu dediler geç kalmışım yani oda 1400 tl dedi ücretine birde bir özel hastaneye sormuştum oda 5 bin dedi kendi doktorum 1.500 tl diyen yeri önermişti üniversite olmazsa oraya gideceğim inşallah hayırlısıyla cinsiyeti de öğrenmiş olurum artık çevremde herkes sakladığımı düşünüp üstüme gelmeye başladı saçma şekilde kız veya erkek ne fark ederse sağlıklı olsun yeter ki zaten tedaviyle oldu bebeğim çok şükür ondan bizim için kızda erkekte aynı sanırım en son ben öğrenmiş olucam cinsiyeti de heycanla bekliyorum buraya girip yazıcağım anı 🤭 birde sanırım eylülde olacak doğum sezaryen olacağım için ama doktor tarih vermedi konuşmadık normal değil mi tarihi vermemesi 😇 bu arada hepinizi çok öpüyorum tatlı anneler dualarım sizinle 🤲🏻❤️
Canım ya senin için ben bile heyecan yapıyorum cinsiyet konusunda 😍 bu kadar sakladigina göre kız olabilir 🙃 hangi şehirde yaşıyorsun radyalog için 5000 fazla ya bilemiyorum her yer başka ama her şeyin pahalısi istanbulda burda bile 4500 perinatalog ki radyalog daha uygundur

Canım ya senin için ben bile heyecan yapıyorum cinsiyet konusunda 😍 bu kadar sakladigina göre kız olabilir 🙃 hangi şehirde yaşıyorsun radyalog için 5000 fazla ya bilemiyorum her yer başka ama her şeyin pahalısi istanbulda burda bile 4500 perinatalog ki radyalog daha uygundur
Ay hayırlısıyla inşallah öğrenirimmmm🥹🥰
Herkes dediğin gibi söylüyor canım kızdır kesin saklıyorsa diyor ama 2 arkadaşımla konuştum onlarda ayrıntılıda öğrenmiş doktorlar demiyor dediler cihazlarda kötü olduğundan zan altına girmek istemiyorlarmış 🙄🤷🏼‍♀️ Düzcede yaşıyorum bana da fazla geldi radyoloji uzmanı için oda sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak yoksa cok bir bilgim yoktu

Geçmiş olsun, bol su ve ıhlamur için, doktorum demişti bana da ıhlamuru. Gece uyumadan baş ucunuza veya peteğe asılacak şekilde ağzı açık su koyun odanın nemi için, burun tıkanıklığına iyi gelir. Kaynamış sonra soğumuş suya yarım çay kaşığı tuz yarım çay kaşığı karbonat koyup izotonik yapın, burnunuza çekin. C vitaminli meyve yiyin portakal çilek vs
Gece ateşim 38C cıkdı uyanarak Parol atdım şimdinde 37 de, cok kötü grip geciriyorum Umarım bebeğime bir şey olmaz

Herkes dediğin gibi söylüyor canım kızdır kesin saklıyorsa diyor ama 2 arkadaşımla konuştum onlarda ayrıntılıda öğrenmiş doktorlar demiyor dediler cihazlarda kötü olduğundan zan altına girmek istemiyorlarmış 🙄🤷🏼‍♀️ Düzcede yaşıyorum bana da fazla geldi radyoloji uzmanı için oda sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak yoksa cok bir bilgim yoktu
Sağlıkla gelsin de önemli değil ama insan merak ediyor iste 😀 yani daha uyguna yapacağın bir imkan varsa degerlendir bence 5000 e çocuğun bir ihtiyacı alınır

Kızlar, 19+2 olarak Çok fena grip oldum boğazım çok acıyor Dokdoruma yazdım napa bilirim diye sadece C takviyesi yazdı, ama Burnum hala tıkalı nefes alamıyorum. Bebeğin haraketleri diger günlere göre çok az haraketliydi bu gün, çok fazla endişe ediyorum karnımada ağrı giriyor nerden buldum bu gripi anlamıyorum. Tafsiyeleriniz varmı grip icin napabilirim 😔
Canim cok gecmis olsun hepimiz hastalik donemindeyiz bagisiklik dusuk ve neyapsakta yakalaniyorsun insallah yaza giriyoruz biraz hastaliklardan ariniruz diye umut ediyorum hareketsiz kal biraz hareketlenir ben 3 gundur mecbur yatiyorum hic durmuyor hareket ettim 3 4 gun surekli korkmustum bende bebisler anneler hareket etmeyince hareketbedermis bana biri oyle dedi

Benim de akşama doğru artıyordu. Akşama doğru yorgunluk arttığı için. Oturma bile sürekli sırt üstü veya yan yat. Ayağının altına yastık koy bazen. Ben sıkılınca bacaklarımı uzatarak oturuyorum onun dışında hep yatıyorum ve ağrılarım geçti
Tamam canimm dun iyi gecirdim 2 gundur surekli yatuyorum ayaklarimda havada birde suya atilan magnezyum ve probiyatik ilaca da basladim etkisini daha hizli gorurum bu rahim kasilma sebebi nedir peki uzuntumu sikintimi stres mi yoksa vucud mu rahim mi yapiyor?

Valla şimdilik net bir tarih bizim için yok ama iş dururmuna göre temmuz ortasında falan bizde düşünüyoruz dinlenerek kısa molalar vererek gidilirse birşey olmaz diye düşünüyorum benimde o zamanlara 28 29 haftalık falan olur ben gezmeyi çok seviyorum yani gitmeyi çok istiyorum inşallah 🙏🥰
Ben 21 haftalıkken 6 30 saatlik yol gideceğim, 2 saatte bir 15 20 dakika yürümek şartıyla istediğin kadar yol gidebilirsin dedi doktorum ama gideceğiniz yere transit gidin aradaki şehirlerde durup gezinti yapmayın dedi

Pınar canım dün okudum yazamadım sana doktor yatmanı mi önerdi sana bir sıkıntı mı var
Evet canim gezme kisitlamasi koydum haftada bundan sonra 3 4 gun evde kalacaksin 1 gun cikacaksin suanda magnezyum verdi ona baslayacagim bugun ,rahim kasilma sebebini sormadim acikcasi korkttumda yazilanlardan erken doguma sebeb oluyormus herhalde

Kızlar selam kendi doktoru perinatalog olup detaylı ultrason için ekstra ücret ödeyen var mı acaba. Aşırı merak ettim de. Her gittiğimde bayıldığım paralar sebebiyle 😀
Evet canim ben 2 li de odedim simdi 4 lu de odeyecegim bence ama benim doktorum sukur cok ilgili benim zor geciyor hep ondayim yolunda uzun daha insallah hayirlisiyla alirim kucagima oglumu🤲🤲🤲🧿🧿😘

Gece ateşim 38C cıkdı uyanarak Parol atdım şimdinde 37 de, cok kötü grip geciriyorum Umarım bebeğime bir şey olmaz
Canim serum yesene bugun serum iyi geliyor bagisikligini toparlar korkma virus mu kaptin acaba birde test filan yaptir olmadj cok gecmis olsun korkma bende hem rota hem adenov yasadim kanamam oldu kese kasildi cocuugum etkilenmedi bin sukur🤲

Evet radyolog neden pahali perinatalog hemde kadin dogum uzman doktoru sonucta cok demisler bencede canim bu zamana kadar soylememeleri degisik bak ben atiyim nasil anliyorsiun hemen yuzleri gozleri bile artik kime benzedigine benziyor evet birde makina ile ilgili benim ku perinatalog makinasi inanilmaz guzel farki cok yuksek ,veee guzel haberlerle gelsagliklj olsun hepimizin ben de erkek kiz icin bisey demedim hep saglikli olsun zor oldu cunku Allah ik bana verdiyse bildigi vardir benim hayrim icin inaniyorum🤲🤲🧿bak koydum sen bile anlarsin erkek oldugunu resimden

Eklentiler

• 20240517_080353.jpg
    20240517_080353.jpg
    77,1 KB · Görüntüleme: 45
Sağlıkla gelsin de önemli değil ama insan merak ediyor iste 😀 yani daha uyguna yapacağın bir imkan varsa degerlendir bence 5000 e çocuğun bir ihtiyacı alınır
Amin hepimizin bebişleri sağlıklaa huzurla gelsin🤲🏻❤️ öyle yapacağım aradım hastaneyi cumartesi sabahı arayın haftaya almak için bi önceki cumartesi açılıyor randevu dedi ona da anlam veremedim 🙈 21+1 olduk bugün haftaya 22+5 filan alacağım bir aksilik olmazsa inşallah 🤭

X