2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    266
Kızlar bayramınız kutlu olsunnnn 🍭 bebişlerin ilk bayramı 🤩 bizimki dönmeye tam anlamıyla başladı sırt üstü yattığı an dönüyor dönünce de bir iki dk sonra sıkılıp ağlıyor 😂 yada böyle her yeri deviriyor işte 😂 artık oturmaya başlayabilirler mi daha doğrusu kucağımızda oturtuyoruz ama bizde joienin mama sandalyesi var en son bu ayara geliyor burda otursa çok mu dik sizce
4. Bebeğimi büyütüyorum ama hatırlamıyorum 🤭🤦‍♀️ kızım ve küçük oğlumu 5 buçuk ayında yürütece koyduğumu hatırlıyorum hatta 3 yaşındaki oğlum 6 ay 11 günlükken desteksiz oturuyormuş 8 ayında yürümüş 🤣🤣 not almışım yoksa hatırlamazdım 3 aydan sonra oturtma şeklinde tutmak 5 aydan sonra destekli oturtmak zararlı değil diye okumuştum ama kesin birşey diyemeyeceğim canım ben kucagımda oturuyorum bugün tam beş aylık olduk 🥰

Bu sorunun yanıtını bilmiyorum aslında ama büyük oğlum 5 buçuk ay civarı tam dönmüştü, 6. Ayda ek gıdaya başladığında desteksiz oturup oturmadığını hatırlamıyorum ama 7. Ayda oturuyor olması lazım, 8de kesin oturuyordu.
Bu soruyu sorduktan sonra araştırdım biraz, anladığım kadarıyla başını ve vücudunu dik tutabilmesi oturmaya hazır olduğunun bir göstergesiymiş. Doktorum 5.ayda oturabilir demişti, ben 4ay 3 hafta civarı başlattım sanırım cansız destekli oturtmaya.

Dönme konusuna ise benim kız karşı 😂😂 dönemediğinden değil, dönmeyi istemediğinden. Çözdüm artık 🤣🤣🤣

Kızlar bayramınız kutlu olsunnnn 🍭 bebişlerin ilk bayramı 🤩 bizimki dönmeye tam anlamıyla başladı sırt üstü yattığı an dönüyor dönünce de bir iki dk sonra sıkılıp ağlıyor 😂 yada böyle her yeri deviriyor işte 😂 artık oturmaya başlayabilirler mi daha doğrusu kucağımızda oturtuyoruz ama bizde joienin mama sandalyesi var en son bu ayara geliyor burda otursa çok mu dik sizce
İyi bayramlar canım. Destekli oturmaya 4 aylıkken başladık biz. İlk kızım 6. Ayında direk desteksiz oturmuştu.
Bu arada biz 5 nisanda 5 aylık olduk anne sütü alıyoruz doktorumuzun onayıyla ek gıdaya başladık. Artık literatüre göre başını dengede tutan bebeklerde 5. Ay ek gıdaya başlamak için uygun bir aymış 6. Ayı beklememize gerek yok dedi.
Tadımlara başladık şimdilik. Mama sandalyesinde oturuyoruz. . Bol bol destekli oturt sende Etrafına yastık koy mama sandalyesine koy. Yere koy koltuk köşesine koy. Yavaş yavaş alışsın.

Kızlar aklınızda bulunsun bebiş için hazırladığımız sebze ve meyveleri blenderdan geçirmeyelimmm. Leyloş da baya baya her şeyi yiyor şuan ama doyumluk değil tabii.

Valla ben blender kullandım Bı zararını görmedm.. Sadece ilerleyen zmnda katı gıdaya gecerken bazı cocuklarda sorun olabılıo.. İnanın hersey zamanla duzelıo, cok takılmamak lazım cam rende veya blender gibi şeylere😬

Valla ben blender kullandım Bı zararını görmedm.. Sadece ilerleyen zmnda katı gıdaya gecerken bazı cocuklarda sorun olabılıo.. İnanın hersey zamanla duzelıo, cok takılmamak lazım cam rende veya blender gibi şeylere😬
Ben besin değerleri açısından söyledim. Yoksa yemeyen çocuk pütürlü de pütürsüz de yemiyor😂

Ben besin değerleri açısından söyledim. Yoksa yemeyen çocuk pütürlü de pütürsüz de yemiyor😂

Nooluyomus ki blender kullanınca? İnan cocuk yesin diye agzının içine bakıosun, yesin de blender bebegı olsun yeterkı diosun.. Besin degeri filan gözü görmüyor insanın.. Zaten yapmam dedıgın ne varsa cocuk sana yaptırıyor.. Allah insanı hep iddiasından vurur demişler.. Çok takılmamak lazım, raad olun😬

Bizimki de kabız olduğunda çok sık kusardı ben karın içindeki basınca bağlıyorum ıkındıkça baskı arttıkça midedekiler yukarı çıkıyor kakayı yaptığı gibi kusması da azalıyordu

Bnm hala boyle bılıo musun.. Afedersin, tuvalete gidemezsem midem kavruluo.. Bi de uykusuz olunca midem kavruluo.. Bebeklerde de kaka yapamayınca mideye baskı oluyo bencede.. Bende de bebişler gibi hemen tepkı verıo midem herseye 🤦‍♀️

Nooluyomus ki blender kullanınca? İnan cocuk yesin diye agzının içine bakıosun, yesin de blender bebegı olsun yeterkı diosun.. Besin degeri filan gözü görmüyor insanın.. Zaten yapmam dedıgın ne varsa cocuk sana yaptırıyor.. Allah insanı hep iddiasından vurur demişler.. Çok takılmamak lazım, raad olun😬

Blender besin değerinden ziyade bebek pürüzsüz kıvamda yemeye alışırsa hep öyle ister, sonra pürtüklü bir şey yediremezsin diye önerilmiyor bildiğim kadarıyla. O yüzden blender yerine çatalla ezeceğim ben yine. Biraz büyüyünce kullanırım belki çorba vb için. besin değeriyle ilişkili olarak da meyveler için cam rende öneriliyor bir tek, onu biliyorum. Ama benim sıtkım sıyrılmıştı o rendeden, atmıştm zaten ek gıda dönemi bitince, daha da almam. Elmayı da çatalla ezeceğim🙈🤣🤣

Blender besin değerinden ziyade bebek pürüzsüz kıvamda yemeye alışırsa hep öyle ister, sonra pürtüklü bir şey yediremezsin diye önerilmiyor bildiğim kadarıyla. O yüzden blender yerine çatalla ezeceğim ben yine. Biraz büyüyünce kullanırım belki çorba vb için. besin değeriyle ilişkili olarak da meyveler için cam rende öneriliyor bir tek, onu biliyorum. Ama benim sıtkım sıyrılmıştı o rendeden, atmıştm zaten ek gıda dönemi bitince, daha da almam. Elmayı da çatalla ezeceğim🙈🤣🤣

Besin degeri deyınce o bana degısık geldi.. Kendı corbalarımıza da kullanıyoruz neticede.. Biliyorum, bebek püreye alısıo diye önerilmio, ama yeterkı yesın dıyerek verılebılıo.. Yanı demem o Kı keskin konusmamakta fayda var.. İnsan çocuğunun huyuna göre hareket edıyor.. Yememesinden iyidir diyerek verıosun blender la.. Zamanla zaten oturuyor, yeterkı anne kararlı olsun..
Cam rende yi bende pek sevmedim kullanamadım da.. Bende yıne blenderla vericem valla, catalla da ezmeye ugrasamam, tak fişi bitir işi.. Malum vakıt yok😬

Dediğim gibi besin değeri düşüyor. Şahsen ben pütürlü veriyorum artık nasıl alışırsa öyle gider. Yemeyen hiçbir türlü yemiyor biliyorum 😼 Ama buharda pişirmeyle aynı mantık. Ben evde de çok kullanmam. Yeşillikleri de bıçakla doğramam salata vs için. Elle bölerim. Bebeğiniz için size ne doğru geliyorsa onu yapın 🌼

Kızlar benim oğlan bu ay hiç kilo alamadı evdeki tartıda hiç fark göremiyorum o kadar da emziriyorum halbuki😔 birkaç gün sonra doktoruna 5. Ay kontrolü için gideceğiz inşallah bir sıkıntısı yoktur. Genel halinde tavrında bir sıkıntı yok her zamanki gibi ama ne bileyim boyuna mı verdi acaba bu ay

Kızlar benim oğlan bu ay hiç kilo alamadı evdeki tartıda hiç fark göremiyorum o kadar da emziriyorum halbuki😔 birkaç gün sonra doktoruna 5. Ay kontrolü için gideceğiz inşallah bir sıkıntısı yoktur. Genel halinde tavrında bir sıkıntı yok her zamanki gibi ama ne bileyim boyuna mı verdi acaba bu ay
Hastalık falan geçirdi mi? Ev tartısı çok doğru sonuç vermeyebilir. Zaten artık 300-400 gram civarı almaları bekleniyor. Çiş sayısında azalma falan yoksa bir sıkıntı yoktur bence.

Olabılır şimdiden üzülme bakalım bı kontrole gıt doktor ne dıyecek. Bu ay 300 gram almısız bız 5. Ay da .

Hastalık falan geçirdi mi? Ev tartısı çok doğru sonuç vermeyebilir. Zaten artık 300-400 gram civarı almaları bekleniyor. Çiş sayısında azalma falan yoksa bir sıkıntı yoktur bence.
Hastalık geçirmedi çiş sayısında da azalma yok çok şükür bezleri dolu dolu ama ne bileyim ben mi kuruntu yaptım anlamadım

X