2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    292
Kızlar şu ufak bebek cantalarına geçtik biz artık anne bebek cantasıda tasımıyorum bu sayede büyük rahatlık üstümden büyük yük kalktı herkese öneriyorum , emniyet kemerli olmasıda cok büyük rahatlık oyle olmasına dikkat edin çünkü mesela sahil boyunda yürürken deniz kenarında büyük rahatlık kıpır kıpır meraklı bebelerimiz için tehlıkelere karsı önleyici oluyor

Eklentiler

• IMG_2473.jpeg
    IMG_2473.jpeg
    86,2 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_2470.jpeg
    IMG_2470.jpeg
    151,2 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_2186.jpeg
    IMG_2186.jpeg
    283,1 KB · Görüntüleme: 67
Kızlar şu ufak bebek cantalarına geçtik biz artık anne bebek cantasıda tasımıyorum bu sayede büyük rahatlık üstümden büyük yük kalktı herkese öneriyorum , emniyet kemerli olmasıda cok büyük rahatlık oyle olmasına dikkat edin çünkü mesela sahil boyunda yürürken deniz kenarında büyük rahatlık kıpır kıpır meraklı bebelerimiz için tehlıkelere karsı önleyici oluyor
Masallah 2 yas gibi duruyor benim kız daha ilk defa bugün 6 adım desteksiz yürüdü 😆

Senin bebe 14 aylıksa benim bebe yenidoğan 😂
Maşallah oğluna 🧿

Cantanın ıcıne neler koyuyorsun canım ıllakı bez, ıslak mendıl, su vs vardır mınık daha taşıması zor olur gıbı🥲Normalde okul cocuklarına hanı canta agır olmasın kamburluk yapıyor derler ya sımdı daha bebek nasıl olur bılemedım ben 1.5 yasında canta alıp takmıstım ama ıcıne sadece suyunu koyardım.

Masallah 2 yas gibi duruyor benim kız daha ilk defa bugün 6 adım desteksiz yürüdü 😆

Cantanın ıcıne neler koyuyorsun canım ıllakı bez, ıslak mendıl, su vs vardır mınık daha taşıması zor olur gıbı🥲Normalde okul cocuklarına hanı canta agır olmasın kamburluk yapıyor derler ya sımdı daha bebek nasıl olur bılemedım ben 1.5 yasında canta alıp takmıstım ama ıcıne sadece suyunu koyardım.
Benım oğlan yapılı kızlar masallah herkes sasırıyor ayak nosu 25 kıyafetleri 2-3 yaş giydiriyorum olmuyor 9 aylıkken yürümeye basladı yapılı bir bebek 🧿 Akilvar Akilvar kuzum ilk bende oyle dusundum ama yalnızca suyunu ben kendi cantama koyuyorum ,bez ıslak mendil (ıslak mendilin bitmeye yakın olanını koyuyorum)bazen pankekini koyuyorum birde bir üst bir alt (ince oluyorlar) zıbın bu kadar ve inan cok hafif oluyor

Canım benim , okuduğum kadarıyla benzer şeyler benim oğlumda da var, 14.aya yeni girdi, bu onların normali. Çok ilgi alaka da çocuğun hareket gelişimini engelliyor. Biz evde deli divane oluyoruz her çırpınışında; cocuk kendi başına yürümek istemiyor. Biz başından bir dakika ayrılmıyoruz ;çocuk emekleme, uzanma çabasına bile girmiyor. Üzerine çok düşüp bunaltma bence, ne kendini ne çocuğu :) Biraz sal, akışına bırak :)
Bazen bende böyle düşünüyorum çok titriyoruz üzerine biraz da zor oldu bizimki. Herhalde onun da etkisi var leb demeden leblebi getiriyoruz bakalım yine de takipteyim inşallah rabbimin izniyle düzeleceğiz 🙏

Benım oğlan yapılı kızlar masallah herkes sasırıyor ayak nosu 25 kıyafetleri 2-3 yaş giydiriyorum olmuyor 9 aylıkken yürümeye basladı yapılı bir bebek 🧿 Akilvar Akilvar kuzum ilk bende oyle dusundum ama yalnızca suyunu ben kendi cantama koyuyorum ,bez ıslak mendil (ıslak mendilin bitmeye yakın olanını koyuyorum)bazen pankekini koyuyorum birde bir üst bir alt (ince oluyorlar) zıbın bu kadar ve inan cok hafif oluyor
Maşallah canım ben de büyük oğlun var da onu paylaştın sandım 🧿🧿🧿😍 🤣 benimkisi daha koltuk kenarlarında geziniyor elbise bile giydiremiyorum hepsi dolapta dekor olarak asılı kaldı 🤣 emeklerken takılıp duruyor. bazıları o giymeden küçüldü 😀 o yürüsün de çanta taşıması kolay 😅

Maşallah canım ben de büyük oğlun var da onu paylaştın sandım 🧿🧿🧿😍 🤣 benimkisi daha koltuk kenarlarında geziniyor elbise bile giydiremiyorum hepsi dolapta dekor olarak asılı kaldı 🤣 emeklerken takılıp duruyor. bazıları o giymeden küçüldü 😀 o yürüsün de çanta taşıması kolay 😅
Sagol canım🧿💖 bizim oğlan cok ufak dogdu 36 haftalık doğdu sonra hızlıca toparladı yapı meselesi sanırım genetik bende oyleymısım benımde ayagım 40 numara babasıyla cok asırı uzun olmamakla birlikte uzun boyluyuz belki o etkıledi , hatta davranıs eğitimi vermeye calısıyorum eşim bu cocuk cok ufak cok beklentiye giriyor yüklenıyorsun cocuga diyor , her bebek kendi içinde özel , gelişimde nöbetlese ve aşamalı 🥲 allah hepsini korusun sağlıkla büyüsünler inşallah

Bazen bende böyle düşünüyorum çok titriyoruz üzerine biraz da zor oldu bizimki. Herhalde onun da etkisi var leb demeden leblebi getiriyoruz bakalım yine de takipteyim inşallah rabbimin izniyle düzeleceğiz 🙏
Canım en guzelını en iyisini anne bilir tabiki yanlıs anlasılmak istemem , bende hiç takılmıyorum cok serbest bırakıyorum dusuyor kaldırmıyorum kalk diyorum hep kendi kendine kalkıyor yemek yemek istemıyor asla zorlamıyorum istediği olmayınca aglayınca tepki vermıyorum aglayarak istediğini elde edemeyeceğini yerleşsin diye Cok karıstımaya meyıllı ben hiç müdahale etmemeye caba gosterıyorum kesfetsin , kesfetme duygusunh ketlememeye engellememeye özen gösteriyorum tehlıkeli bir sey ise beraber acıyorum gosterıyorum tehlıkeli uf diye gösteriyorum en kötü , birde ekran basından beri sıfır yalnızca müzik acıyorum arada oda eğitici ingilizce , dısarı cok çıkarıyorum gezıyoruz hep deniz kenarında kumda parkta ama bizim boyle yapmamızdaki etken yurtdısında olmamızda olabilir telefonla ekranla oynayan cocuk yok görmuyor etrafında evde tv yok zaten , üstünü agzını yüzünü yeri mahfedıyor bazen onemli değil düzelir temızlerim kafasında oluyorum genelde , takılmamak gerekıyor sanırım gercekten doğasına bırakmak gerekiyor mucizeler

Sagol canım🧿💖 bizim oğlan cok ufak dogdu 36 haftalık doğdu sonra hızlıca toparladı yapı meselesi sanırım genetik bende oyleymısım benımde ayagım 40 numara babasıyla cok asırı uzun olmamakla birlikte uzun boyluyuz belki o etkıledi , hatta davranıs eğitimi vermeye calısıyorum eşim bu cocuk cok ufak cok beklentiye giriyor yüklenıyorsun cocuga diyor , her bebek kendi içinde özel , gelişimde nöbetlese ve aşamalı 🥲 allah hepsini korusun sağlıkla büyüsünler inşallah
Maşallah bi beden eğitimci olarak anne baba tam boyu çok merak ettim basketçi yapalım 😍😍 bu arada ana oğul tarzınıza bayıldım skechers Pandora converse bayılırımmm :))

Kızlar nasılsınız?
Baya oldu giremedim pek hep Alyayla ilgilendim diyebilirim.
Sizlere danışmak istediğim şeyler var aslın da aynı şeyleri yaşadınız mı ben mi evham yaptım bilmiyorum kaç tane doktora gittim. Kendim hasta oldum artık.
Alyanın hep geriden geldiğini düşünüyorum. Biliyorsunuz sizde az çok. Dönmesi oturması emeklemesi koltuk kenarlarında tutunup yürümesi koltuk çıkıp oturması. 15.ayına geldik hala adım atmakta zorlanıyor koltuk kenarlarından. İşaret parmağını kullanmıyor. Anne baba nerede dediğimde göstermiyor. Sürekli yapmama rağmen.bir de hep kanat çırpıyor. En son bir uzmana gittim çocuk nöroloji uzmanına bizi çocuk psikiyatri doktoruna yönlendirdi. Otistik bulguları var dedi. O doktor da aynı şeyleri söyledi dünya başıma yıkıldı resmen. Hemen özel eğitime başlayın çok küçük daha bu kadar erken farktmeniz çok zordu normalde 2,5/ 3 yaşından önce kimse kolay kolay getirmiyor dedi. Özel eğitim merkezine gittik. Çocuk gelişim uzmanı be ergoterapist Alyayı deneme seansına aldı. Doktorların söylediklerini de bizzat söyledim. Seanstan sonra bu çocukta otizm bulgusu yok adına tepki veriyor adımlıyor birisi konuştuğumda onun suratına bakmıyor kucakta duruyor rahatsız olmuyor sadece kalabalığa girmesi lazım biraz asosyal ama özel eğitime gerek yok her çocuğun gelişimi farklıdır dedi. Hatta bu kadar küçük bebeklere otizm bulgusu var bile denmemeli. Çünkü bazı bebekler bazı şeyleri geç yapmaya başlıyor sonra yaşıtlarını bile geçiyor. Beyin bebeklerde gelişimini 3 yaşında tamamlıyor dedi.
O kadar stresli zamanlar geçirdim ki anlatamam size. Hiç böyle şeyler duydunuz mu etrafınız da biraz uzun oldu ama içimi dökmek istedim. Bu arada genetikte olabilir diyorum görümcem de 2 yaşında konuşmaya başlamış 18 aylıkken yürümeye başlamış geç algılayıp geç yapıyormuş. İstemediğin ot dibinde bitermiş derler ya. Ben kaç kişiye sorsam onların da bebekleri aynı. Bu gittiğim doktorlar da Alya benim peşime ağlamadı diye otizm bulgusu dediler. Bizi odadan çıkarttılar ağlamayınca normal değil otistik bulgusu dediler normal çocukların annesi çıktığında ortalığı ayağa kaldırması lazım dı dediler. Gerçekten çok yorucu bir dönemden geçiyorum diyebilirim size
Canım geçmiş olsun, aşırı ekran maruziyeti de yalancı otizm belirtilerine sebep olabiliyor. Erken dönemde fazla gördüyse tetiklemis olabilir. Bence evde ekrana dair ne varsa kaldirin tv pc telefon. Daha çok oyun daha çok park daha çok akran. Yürüyemiyor uyum sağlayamaz var diye düşünme sal parka emeklesin kesfetsin. İnşallah güzel haberler alırsınız 🌼

Maşallah bi beden eğitimci olarak anne baba tam boyu çok merak ettim basketçi yapalım 😍😍 bu arada ana oğul tarzınıza bayıldım skechers Pandora converse bayılırımmm :))
Ben 169 baba 188 cok asırı uzun değiliz oyle ama annem bebekken cok uzun ve yapılı bir bebek oldugumu soyluyor sonra okadar uzun olmamısım bebeklıkte pek belli olmuyor bu işler demekki🥲 ama hala parmaklarım uzundur ayaklarım 40 numara 😞🙈 Çok cok tesekkur ederiz canım🫶🏻😻
Tunus'ta fiyatlar nasil tekstil ayakkabi falan? Türkiye kadar pahalı mı?
canım cocuk kıyafetleri acayip uygun çok uygun ben hatta tr ye gelmeden bir kaç yas buyuk alıp oyle öyle gelmeyi düşünüyorum , bebek bezleri pahalı tr nin 5 katı bebek bezi fiyatları ilginç bir ülke belli olmuyor elektronik pahalı mesela

Son düzenleme:
Canım geçmiş olsun, aşırı ekran maruziyeti de yalancı otizm belirtilerine sebep olabiliyor. Erken dönemde fazla gördüyse tetiklemis olabilir. Bence evde ekrana dair ne varsa kaldirin tv pc telefon. Daha çok oyun daha çok park daha çok akran. Yürüyemiyor uyum sağlayamaz var diye düşünme sal parka emeklesin kesfetsin. İnşallah güzel haberler alırsınız 🌼
Eskiden açıyordum burayada yazmıştım mecbur kaldığım zamanlar Tv ama o zamanda da yemek yaparken vs saatlerce kalmıyordu. Bayağı oldu kaç ay geçti hatırlamıyorum bile ama hiç ona izletmedim genelde o uyurken açtım pc kullanan bir tek babası var o da kendi masasında onu görmemiştir bile Alya. Telefonlara karşı hiç ilgi duymuyor görüntülü görmek isteyen olsa da itiyor atıyor. Tv Kapalı o uyurken açılıyor sadece. Biraz sessiz kaldı evde sürekli onunla konuştuğum halde bir de ben çok çıkarmadım dışarıya aman hasta olur aman soğuk aman kimse yok derken hiç salmadım çocuğu o da benimle yalnız kaldı. Parka çıkarıyorum bomboş akranı yok etrafımda. 56 daire var hiç akranı yok. Tabiki yine çıkartım çocuğu eve kapatmadım ama yeri geldi 1 hafta çıkartmadığımda oldu kışın.Şimdi acısını çıkartıyorum 10 gündür hergün sokakta parkta bayağı değişti huyu suyu 10 günde bile farkediyor sanki uyaransız kalmış gibi. Neyseki okulların kapanmasına da çok az kaldı beni bağlamayacak buralar artık. 😀 Anneme giderim orası da kalabalık oluyor hem. İnşallah daha da iyi olacağız canım. Teşekkür ederim.

Canım en guzelını en iyisini anne bilir tabiki yanlıs anlasılmak istemem , bende hiç takılmıyorum cok serbest bırakıyorum dusuyor kaldırmıyorum kalk diyorum hep kendi kendine kalkıyor yemek yemek istemıyor asla zorlamıyorum istediği olmayınca aglayınca tepki vermıyorum aglayarak istediğini elde edemeyeceğini yerleşsin diye Cok karıstımaya meyıllı ben hiç müdahale etmemeye caba gosterıyorum kesfetsin , kesfetme duygusunh ketlememeye engellememeye özen gösteriyorum tehlıkeli bir sey ise beraber acıyorum gosterıyorum tehlıkeli uf diye gösteriyorum en kötü , birde ekran basından beri sıfır yalnızca müzik acıyorum arada oda eğitici ingilizce , dısarı cok çıkarıyorum gezıyoruz hep deniz kenarında kumda parkta ama bizim boyle yapmamızdaki etken yurtdısında olmamızda olabilir telefonla ekranla oynayan cocuk yok görmuyor etrafında evde tv yok zaten , üstünü agzını yüzünü yeri mahfedıyor bazen onemli değil düzelir temızlerim kafasında oluyorum genelde , takılmamak gerekıyor sanırım gercekten doğasına bırakmak gerekiyor mucizeler
Canım ben de pek fazla çıkarmadım dışarıya evde emekleyerek bir yerleri karıştırsın ona zarar verecek şeyleri alıyorum sadece gerisini döksün karıştırsın karışmıyorum yemek yemesin zorlamıyorum 1 saat sonra veriyorum o zaman yiyor. Zaten ağlayan bebek değil kolay kolay. Tabi bunlar sadece düşüncelerim belki genetik bir yapısı var bilmiyoruz. Parka çıkarmadım değil çıkarttım ama akran eksikliği vardı değil akran çocuk bile olmuyor ki parkta ya da bize mi
Denk gelmiyordu anlamıyorum. Okulların kapanmasını bekliyorum işte o zaman annemlerin evinde geçiririz bir süre kalabalık akranları da var daha iyi olur bizim için bakıp göreceğim

X