2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    225
Yemek yiyebiliyo mu? Aft yetiskinleri bile ciddi rahatsiz eder eger oyleyse baya cani aciyor olmasi lazim. Aciyor gibi degilse bir doktora daha goster bence de. Belki baska bir seydir.
Yemeği yiyor şükür. Ama canı çok yanıyor, eliyle tutup ağlıyor ara sıra. Geceleri de uyumakta zorlanıyor, bağırarak uyanıyor. Götüreceğim başka Dr a.

Canı çok acır ya ben kendime bile baya ayna önünde motive olup zor yapıyorum ah şu çocuklar bu ara bağışıklığı mı düştü acaba
Olabilir. Bayramda hasta olunca toparlamak zor oldu. Hala burun akıntısı devam ediyor. Geçti diyemem. Kanında enfeksiyon yok boğazı kızarık viral demişti Dr.

Benim minnoş 15 aylık sadece baba diyor konuşma durumları nasıl sizde,acele mi ediyorum acaba 😔ilk çocukla arası çok olunca unuttum sanırım

Benim minnoş 15 aylık sadece baba diyor konulma durumları nasıl sizde,acele mi ediyorum acaba 😔ilk çocukla arası

Benim minnoş 15 aylık sadece baba diyor konuşma durumları nasıl sizde,acele mi ediyorum acaba 😔ilk çocukla arası çok olunca unuttum sanırım

18 aya kadar normal diye biliyorum. 18-24 ay arasında anne al, baba ver gibi ikili konuşmalar başlıyor. Daha 3 ayın var daha çok kelime söylicektir.
Kızım 16 aylık. 10 buçuk aylıkken yürüdü. Her birey farklılık gösterecektir tabi. Bizim yürüme ve kelime biraz erken olduğunu düşünüyorum. Her yaptığımı anlatıyorum. Her gün mutlaka 10 a kadar bişey (top, kalem, parmak.. ) sayıyoruz, kitap okumayı çok seviyor, yemek yerken tv izliyor, hayvanları açıyorum seslerini öğreniyor. Kalemle kağıdı karalamayı seviyor, çizip anlatıyorum. İlkokulda kuzenlerini sık sık yanıma alıyorum oynuyorlar konusuyorlar, dergide çıkartma yapıştırıyorlar, Tuvalete gidiyorum çiş kaka diye anlatıyorum. Belki yazın sonunda öğrenir umuduyla 😄 kısacası herşeyi gösterip anlatıyorum. Babası da aynı şekilde anlatır. Şunları söylüyor
Anne, baba, mama, al, ver, git, anneanne, kuş, cikcik, bu(su), dede, nene, bir, iki, incir, çiş, aç, açtım, tey(teyze), mu(muz), abi, aba(abla), top, gol, burun, kuak(kulak)

Benim minnoş 15 aylık sadece baba diyor konulma durumları nasıl sizde,acele mi ediyorum acaba 😔ilk çocukla arası
4 gun sonra 16 aylik olacak 28 kelimesi var (yaziyorum kelimelerini bir yere en bastan beri). Bunlar tekrar ettigi degil bagimsiz soyledigi seyler. Benim bildigim 15 aylikken 3 anlamli kelime ariyor doktorlar.

X