2023 temmuz tüp bebek tedavısındeki aşamalar yenı başlayan ,tekrardan deniyen arkadaşlar gelin bu süreçde beraber olalım 🥰

Merhaba, küçülmesi için nasıl bir tedavi oldunuz ilaç tedavisi mi? Kendiliğinden geçmez dedi doktor kistler için ve tutunmaya engel dedi :KK43:
Kistler ilaç kullanımı ile kendi kendine düşebiliyor diye biliyorum. Arkadaşımın kendi kendine geçmişti kistleri ameliyatsız.

Kistler ilaç kullanımı ile kendi kendine düşebiliyor diye biliyorum. Arkadaşımın kendi kendine geçmişti kistleri ameliyatsız.
Kist sağ tüpümü kapatmış gözüküyor rahim filmi çekilicem tıkanıklık varsa tüpün yarısını alırız girmişkende kistleri alalım diyorum dedi. Rahim filmi sonucuna göre inşallah tıkanıklık yokturda ameliyat olmak zorunda kalmam :/

Kist sağ tüpümü kapatmış gözüküyor rahim filmi çekilicem tıkanıklık varsa tüpün yarısını alırız girmişkende kistleri alalım diyorum dedi. Rahim filmi sonucuna göre inşallah tıkanıklık yokturda ameliyat olmak zorunda kalmam :/
Farklı 2 3 doktora daha gidin. Bazı doktorlar maddi olarak bakıp hemen ameliyat diyebiliyor. Bulunduğunuz ilde illa ki iyi kadın doğumcular vardır. Araştırıp bir kaçına daha gidin. Hepsi aynı şeyi söylerse o zaman durumu değerlendirirsiniz.

Merhaba, küçülmesi için nasıl bir tedavi oldunuz ilaç tedavisi mi? Kendiliğinden geçmez dedi doktor kistler için ve tutunmaya engel dedi :KK43:
canım banada çikolata kisti teshisi konmuştu. 6 ay snra kontrole giitiğimde kist olmadığını söylediler. gecen gün tüp bebek için muayeneye gittiğim doktora sordum. çikolata kisti gecmez diyorlardı geçti diye. doktor çikolata kisti bazen ultrasonda görünmeyebiliyor dedi. bazen pat diye ortaya çıkıyor dedi. anlamadım ama ben o 6 ayda zerdeçal tükettim her sabah onun etkisi olduğunu düşünüyorm. zaten zerdeçalın içeriğindeki kurkumin çikolata kistine iyi geliyor tam bir yumurtalık dostu.

Farklı 2 3 doktora daha gidin. Bazı doktorlar maddi olarak bakıp hemen ameliyat diyebiliyor. Bulunduğunuz ilde illa ki iyi kadın doğumcular vardır. Araştırıp bir kaçına daha gidin. Hepsi aynı şeyi söylerse o zaman durumu değerlendirirsiniz.
İstanbulda yaşıyorum canım bide kendi kadın Doğumcum var onada bir baktırayım en iyisi. oda bana Ocak ayında kistlerin var çok ciddi gözüküyor ama yumurtalık rezervin korktuğum kadar kötü değil en kısa sürede tüp bebeğe başlamalısın zaten elimizde iyi bir sperm yok bari yumurtalıklar iyiken yaptır en az bir yıl içerisinde yaptırman gerekiyor demişti ama kistleri alalım demedi Omepa Q10 vermişti. Çok sağol yorumların için :)

canım banada çikolata kisti teshisi konmuştu. 6 ay snra kontrole giitiğimde kist olmadığını söylediler. gecen gün tüp bebek için muayeneye gittiğim doktora sordum. çikolata kisti gecmez diyorlardı geçti diye. doktor çikolata kisti bazen ultrasonda görünmeyebiliyor dedi. bazen pat diye ortaya çıkıyor dedi. anlamadım ama ben o 6 ayda zerdeçal tükettim her sabah onun etkisi olduğunu düşünüyorm. zaten zerdeçalın içeriğindeki kurkumin çikolata kistine iyi geliyor tam bir yumurtalık dostu.

Merhaba canım zerdeçalı nasıl tükettin?

Merhaba canım zerdeçalı nasıl tükettin?
3 çay kaşığı bala veya pekmeze 1 çay kaşığı zerdeçal tozu kattım. her sabah o karısımı yedim. bazen suya kattım içtim. ama hergün mutlaka 1 çay kaşığı dolu dolu zerdeçal yedim.

Merhaba kadertaşlarım😍 bende haziran ayında ön görüşmelerimi yaptım.Kayseri Acıbadem Mustafa Taş doktora karar verdim.

6 yıllık evliyim 3 yıldır gebelik planladık olmadı.Bir aşılama oldum 2 çatlatma tedavisi negatif
Eşimin değerleri normal bende de pko var ama hiçbir belirtisini görmüyorum.Artık beklemek istemiyoruz.
Reglim 19 na denk geliyor o şekilde Kayseri’ye gideceğim.Ya Bismillah inşAllah kucağımızda kalbimizde dolsunn🤲🏻💜😍

Merhabalar bizde tüp bebek yolundayiz.2yillim evliyim .bı defa doğal şekilde hamile kaldım kaybettim.snrasonda 1,5sene korunmadik ama gebelik olmadı.nisan ayında eşim test verdi hız dusuklugu ve morfoloji sorunu cikti.daha snra Haziran'da karar verdik genetik test verdik,rahim filmi çekildim ve ilk kürtaja bağlı yapışıklık oluşmuş o yüzden de histeroskopiyi olucam.adet oldgunda hastaneyi arayıp gün belirleyelim dediler.sanrim ondan da snraki reglde tedavi baslar diye düşünüyorum

Hiçbir şey yapmadım yani bunun için ilaç kullanmadım ilacı tedavisi yok zaten geçmez diyorlar ama küçüldü 5 cm idi 2.5 cm şuan. Bazı esmaları okudum Meryem süresi okudum elimle o bölgeyi tutarak zikrettim başka açıklaması yok küçülmenin

Teşekkür ederim msjın için duygularım okadar karmasık kı bi yanım dedıgınız gıbı son embriyo larım 2015den bu yana benım almamı bekledıler nekadar orta desede kötü kalite çok iyi embriyo degıl dıyor san sı %30 olarak söylüyor bilmiyorum bu kalıtede bır denemem oldu 2021 de olumsuzdu şimdi yaş 35 dıyır denedın olmazsaı yaşın ılerlıyor yumurta kalıtende düşmeler olabilir diyor bilemedim eğer gerçekten kalite sı ıyı durumda olsaydı bu sekılde hıc açmam dırek yapalım derdım dedı vıcdanımla herşey karıştı
Doktorunu dinle öyleyse canım onlar daha iyi bilir

Hiçbir şey yapmadım yani bunun için ilaç kullanmadım ilacı tedavisi yok zaten geçmez diyorlar ama küçüldü 5 cm idi 2.5 cm şuan. Bazı esmaları okudum Meryem süresi okudum elimle o bölgeyi tutarak zikrettim başka açıklaması yok küçülmenin
İnşallah küçülür ya :/ Allah büyük ne diyim. Kendimi o kadar da ümitsiz hissetmiyorum dua ediyorum olucak inşallah 🙏

Bende ikinci deneme için hazırlanıyorum. Eşim de ciddi sperm sıkıntısı var. Sperm çıkışı tane ile oluyor o da bazen. Bi çıkıyor bi çıkmıyor. Çıkanlarında hareket sorunu var. Napıcaz bilmiyorum. İlk denememde transfer sonrası negatif oldu 5.gün embriyosuydu..

Merhaba bende Haziran 26sinda ilk tüp bebek tedavime başladım 2016 yılında doğal yolla kızıma hamile kalmıştım çok şükür şuan 7yasina girecek🙏 4senedir tedaviler gördüm 2kere aşılama oldum malesef negatif oldu yumurta toplamam cuma günü yapıldı toplamda 13yumurta toplandı bunlardan 6 sı olgun yumurtaydi işleme alındı 3tanesi döllendi biraz öncede bir tanesinin iyi diğer ikisinin yavaş bölündüğünü öğrendim biraz umutsuzluk var ama Rabbim inşallah nasip eder önemli olan bir yumurta diye kendimi avutuyorm hepimiz için hayırlısı olsun inşallah zorlu stresli bir süreç 🙏🤲

Merhabalar arkadaşlar;
Bu zorlu sabır ve bır o kadar da heyecanlı süreci beraber konuşarak gecirmek istedim.. Ne zaman başlamıyı düşündüğümde hemen burada olmak istiyorum... Çünkü burada benımle aynı süreci yaşayan duygularımız hıssetdıgimiz heyecan korku bir oluyor.. Burada konuşmak isteyen tedavısını anlatmak soru sormak isteyen herkesı bu konu altında toplasmak için açtım...
Benım hıkayem ilk dönemde tutmuştu 8 haftalıkken kalbı durmusdu bebegım ıkıncı denememde kımyasal üçüncü denememde 2015 bır oğlum oldu 8 yasında.. Bu süreçte çok ara verdım büyüsün kendını toplasın dıye..
2021 de önceden dondurulmuş embrıyom lıle denedık ama malesef tutmadı kısmet.. Son bı kapda 4 embrıyom var bu hafta gıttım.. Sulu utroson çekildi aslında adetlıyken gıdılmezdı ama Dr izne ayrılacagı ıcın verdıler ilk munede bır pıhtı kan pıhtısımı polıp mı derken sulu utroson yaptı ama tam net bır sonuç olmadıgı ıcın pazartesi tekrar gıdecegım başka bır Dr bakacak Dr uma bıldırecek sonrakı salıda küçük bır anestezi ile polıp alınacak kamera ile bakılan bır işlem varmı yaptıran bu süreç nasıl ilerliyor arkadaşlar?
Bbırde Dr son son embriyo muz un kalıtesı orta çok ıyı bır embriyo olarak gormedı ve bır onerıde bulundu.. Baştan başlayıp daha yenı taze ıyı embriyo ile mı denesek dedı... Şans olarak daha artacagını hem 10 mılyor dondurulmuş transfer bunun üstüne konup böyle bır fıkır sundu... Şimdi çok kararsızım embriyo m 2015den kalıtesı orta sımdıkı gıbı 5aa gıbı bır sey yok önceden yaptıranlar bılır..
Simdı nasıl yol izliyim yenıden başlamakmı dondurulmuş embriyomla ne olursa olsun denemekmı sizler ne düşünürdünüz fıkrınızı merak ediyorum
(Çok uzun oldu biliyorum umarım sıkılmadan okursunuz❤❤)
Bence eldekini kullanın olmazsa bi kere daha deneyin durumunuz yeterse. Ama iki kere yapmak istemiyorsanız yeni toplayın 🙏🏻

Merhaba, ilk tüp bebek deneyimizi olacak 4 temmuzda ilk görüşmemizi gerçekleştirdik. 6 yıllık evliyim 30 yaşındayım bu zamana kadar hiç bebek düşünmemiştim ama çikolata kistlerimin olduğunu öğrendikten sonra başlamaya karar verdik, Amh değerim 1.14 çikolata kistlerim var eşimde de küçüklükten geçirdiği ameliyat yüzünden sperm azlığı ve hareketsizliği var doktor öncelikle yumurta toplayıp embriyo oluşturup dondurma bu arada da sağ tüpümü almayı ve kistleri temizlemeyi önerdi tutunmaya yardımcı olması için. Sonrasında transfer olacağım inşallah 🙏
MrB ilk görüşmede muayene ediyorlarmi yoksa sadece gorusmemi yapiyorlar

Benim gittiğim ön görüşmelerde muayene oldu ve ücretsizdi.Hormon sonuçların ve eşinin sperm testi de yanında olsun🐣
Peki eşleri muayene odasına alıyorlar mı bizde genetik bı hastalik var yani ikimizde tasiyiciyiz pgt yapilicak o yüzden bizden görüşmeye gelirken sadece cinsel pehriz istediler

X