2023 temmuz tüp bebek tedavısındeki aşamalar yenı başlayan ,tekrardan deniyen arkadaşlar gelin bu süreçde beraber olalım 🥰

Kist sağ tüpümü kapatmış gözüküyor rahim filmi çekilicem tıkanıklık varsa tüpün yarısını alırız girmişkende kistleri alalım diyorum dedi. Rahim filmi sonucuna göre inşallah tıkanıklık yokturda ameliyat olmak zorunda kalmam :/
Çikolata kisti kendi başına küçülmez içi yağ dolu oluyo bazıları onlara çikolata kist zannediyolar onlar küçülünce küçüldü zannediyor herkes

Peki eşleri muayene odasına alıyorlar mı bizde genetik bı hastalik var yani ikimizde tasiyiciyiz pgt yapilicak o yüzden bizden görüşmeye gelirken sadece cinsel pehriz istediler
Alırlar diye tahmin ediyorum canım ikinizde bilgilerini alıyolar
Ben tek gittim eşim görevdeydi ama eşli gidenleri beraber almışlardı

Peki eşleri muayene odasına alıyorlar mı bizde genetik bı hastalik var yani ikimizde tasiyiciyiz pgt yapilicak o yüzden bizden görüşmeye gelirken sadece cinsel pehriz istediler
Alıyorlar canım benim eşimi aldılar, onada sorular sordular onunda testlerine baktılar.

Kızlar herkese Allah kolaylıkla hayirlisyla evladımıza kavuşmayı nasip etsin🙏
Tüp bebeğe nasıl karar verdiniz
Doktor seçimini nasıl yaptinz önerileriniz nelerdir 😊

Merhaba kadertaşlarım😍 bende haziran ayında ön görüşmelerimi yaptım.Kayseri Acıbadem Mustafa Taş doktora karar verdim.

6 yıllık evliyim 3 yıldır gebelik planladık olmadı.Bir aşılama oldum 2 çatlatma tedavisi negatif
Eşimin değerleri normal bende de pko var ama hiçbir belirtisini görmüyorum.Artık beklemek istemiyoruz.
Reglim 19 na denk geliyor o şekilde Kayseri’ye gideceğim.Ya Bismillah inşAllah kucağımızda kalbimizde dolsunn🤲🏻💜😍
nasıl memnun musunuz mustafa hocadan ?
fiyatlar nedir şuan ben bir aradım da geçen hafta 42 bin dendi bana

nasıl memnun musunuz mustafa hocadan ?
fiyatlar nedir şuan ben bir aradım da geçen hafta 42 bin dendi bana
Canım ben Kayseri’de 3 tane hekimle görüştüm. yaklaşımı muayenesi genel pozitif olması beni etkiledi.

Aynen fiyat 42.510 diye biliyorum.
Sizdeki sıkıntı nedir?
Ben de polikistikover var sadece ultrasondaki görüntüde onun dışında bir sıkıntı yok diye biliyordum ama minik çikolata kistlerini Mustafa hoca gördü.Şimdiye kadar kimse görmemişti.
Normalde dün regl olmam gerekiyordu olmadım test yaptım negatif

Biran önce olsaydım direk tedaviye başlayacağım.

Merhabalar ben de nisan ayından beri bu süreç içerisindeyim. yaşım 32, 4 yıldır evliyiz. ilk yılımızda bir boş gebelik geçirdim. ve sonrasında bir daha hamile kalamadım. Adetim çok düzenlidir ve ovülasyon tarihlerime kadar takip ettim, tüm tahlillerimiz, rahim filmim temiz çıktı doktorlar sebepsiz infertilite dediler ve beklememizi kendiliğinden hamile kalabileceğimi söylediler. küçük bir ilçede yaşadığım için buradaki doktorların yorumlarına güvenmel zorunda kaldım. bu sene artık eşimle beraber tüp bebeğe başlama karar aldık. hiç bir doktor amh değerime bakmamıştı yaşadığım yerde. İzmir İrenbe’de Alper bey ile yola çıktık. Amh değerimin 0.5 olduğunu öğrendim tahlil sonucunda ve yıkıldım. asla beklemiyordum böyle bir şey ve acil tüp bebek dediler. O zaman ben bu kadar sene niye oyalandım yaşım da ufak değil neticede. Neyse başladık tedavimize ve yumurta rezervim düşük olduğu için ilk toplamada 2, aynı ay bir sonraki toplamada (duostim) 5 yumurta elde ettik. 6sı 3. gün embriyosu olarak donduduldu. ertesi ay histeroskopi oldum, regl olunca transfer olacağım diye heyecanlıydım. regl oldum ve ilaçlarıma başladık. kontrollerimde rahmim kalınlığı yeterli kalınlığa ulaşmadığından transferim iptal edildi. bir yıkım da o zaman yaşadım. şimdi regl olmayı bekliyorum 11 gün geciktim, gebelik testi de negatif nolur nolmaz diye yaptım. regl olduğumda bu sefer yüksek doz östrojen alacakmışım. Hp olduğu gibi sabırla beklemeye çalışıyorum. Allah hepimize yavrularımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin. 🥹

Merhabalar ben de nisan ayından beri bu süreç içerisindeyim. yaşım 32, 4 yıldır evliyiz. ilk yılımızda bir boş gebelik geçirdim. ve sonrasında bir daha hamile kalamadım. Adetim çok düzenlidir ve ovülasyon tarihlerime kadar takip ettim, tüm tahlillerimiz, rahim filmim temiz çıktı doktorlar sebepsiz infertilite dediler ve beklememizi kendiliğinden hamile kalabileceğimi söylediler. küçük bir ilçede yaşadığım için buradaki doktorların yorumlarına güvenmel zorunda kaldım. bu sene artık eşimle beraber tüp bebeğe başlama karar aldık. hiç bir doktor amh değerime bakmamıştı yaşadığım yerde. İzmir İrenbe’de Alper bey ile yola çıktık. Amh değerimin 0.5 olduğunu öğrendim tahlil sonucunda ve yıkıldım. asla beklemiyordum böyle bir şey ve acil tüp bebek dediler. O zaman ben bu kadar sene niye oyalandım yaşım da ufak değil neticede. Neyse başladık tedavimize ve yumurta rezervim düşük olduğu için ilk toplamada 2, aynı ay bir sonraki toplamada (duostim) 5 yumurta elde ettik. 6sı 3. gün embriyosu olarak donduduldu. ertesi ay histeroskopi oldum, regl olunca transfer olacağım diye heyecanlıydım. regl oldum ve ilaçlarıma başladık. kontrollerimde rahmim kalınlığı yeterli kalınlığa ulaşmadığından transferim iptal edildi. bir yıkım da o zaman yaşadım. şimdi regl olmayı bekliyorum 11 gün geciktim, gebelik testi de negatif nolur nolmaz diye yaptım. regl olduğumda bu sefer yüksek doz östrojen alacakmışım. Hp olduğu gibi sabırla beklemeye çalışıyorum. Allah hepimize yavrularımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin. 🥹
Selamlar benzer süreçleri yaşıyoruz... bende nisan ayinda basladim mayis da yumurta toplama yapildi ve progestoron hormonum yuksek ciktigi icin yumurtalar donduruldu.. daha sonra sönmeyen yumurtalar oldugu icin bekledim.. tam vucudum normale döndü dedim kurbana denk geliyor diye kurban sonuna planlama yapildi kurban bayraminda estrofem kullanmaya basladim kurbandan sonra kontrole gittim ve bugune kadar karşılaşmadıgim bi durum kist olusmus doktorum bu sekilde transfer yapamayiz dedi ilaclari biraktim transferim iptal edildi... simdi adet olmayi bekliyorum tekrar kontrol icin.. bu ay adetimle kontrole gidecegim doktor bi igne verecegim gecici menopoza gireceksin yumurtlamani durduracagiz dedi... sonraki adetimle de transfer planlanacak bi aksilik cikmazsa.. simdi de adetim 6 gun gecikti hala olamadim bekliyorum... surec uzadıkça moraller de düşüyor.. yumurta toplamadan sonra her ay bi umutla gidip geri dönüyorum.. allah hepimizin yardimcisi olsun..

Bu arada ayni yaştayız.. tahlillerimde bi sknti yok bizimde sebebsiz infertilite.. 5 yillik evliyiz.. subat ayinda kimyasal gebelik gecirdim... sonra da historoskopi yapildi tertemiz başladık

Merhaba arkadaşlar ben 35 yasindayim 1 tane sağlıklı evladım var çok şükür şuan 10 yaşında normal yolla kolayca gebe kaldım 2016 yılında 2. Bebeğime yine normal yolla gebe kaldım sağlıkla doğurdum ilk 4 ay çok iyiydi hiç bı sıkıntımız yoktu sonra birden kilo kaybı kas kaybı başladı Ege'de uzunca süren arastirmalar yapıldı sma dan suphelenildi test yapilicakti araya bayram girdi ve biz bebeğimizi 6 aylıkken kaybettik 😔 kayıptan sonra Ege benden eşimden ve kızımdan genetik test için kan aldı test sonuçlarını almamız 6 ay sürdü ve pompe diye genetik hastalık tasiyicisi olduğumuzu bebeğinizde bu yüzden kaybettiğinizi öğrendik yıkıldık ege üniversitesi bize normal yolla yine gebe kalabilirsiniz sağlıklı bebek olasiligin %25 dedi en garanti yolu pgt le hamile kalman dedi bizde hem psikolojik olarak toplanalım hem maddi açıdan biraz birikim yapalım dedik sonra ben nasıl oldu anlamadan tekrar hamile kaldım Allah'ın vardır bı bildiği dedik çok umutlandik ama sansada bırakmamak tekrar aynı acıyı yaşamamak için 14. Haftada CVS yaptirdik ve maalesef karnımdaki bebeğimde aynı hastaliga sahip olduğunu ve sonlandırılması gerektiğini öğrendik 20. Haftada sonlandırıldı ve ölü doğum yaptım 😔
Gördüğüm ruyalar çektiğim özlem olmasa tüp bebeğe kalkisamazdim son kez esimin ve kızımın kardeş özlemi için pgt deniyicez ama rapor hakkım olur mu ücretler ne kadar Ege'de en son sorduğumda pgt cihazi yoktu şuan ne durumda bilmiyorum 11 temmuza görüşme için randevu aldık ilk görüşmede muayene oluyormu muayene sırasında eşleri aliyorlarmi ücret olarak nedir merak ediyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

Merhaba sorduğunuz soru ile ilgili hiç bir bilgim yok umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi Rabbim yardımcınız olsun inşallah 🤲

Kızlar herkese Allah kolaylıkla hayirlisyla evladımıza kavuşmayı nasip etsin🙏
Tüp bebeğe nasıl karar verdiniz
Doktor seçimini nasıl yaptinz önerileriniz nelerdir 😊
Selamlar.. ben bebek sahibi olmayi ilk dusundugum an bi problem var mi hem de doktor tanımış olurum diye direk kadin doguma gittim hikayemi anlattm.. doktor korunmayi yeni birakmissiniz 1 sene bekleyelim tahlilleriniz de temiz dedi... 1 sene dogal yolla olsun diye ugrastik olmadi.. daha sonra tekrar tahliller falan derken aşılama yaptirmaya karar verdik o da tutmadi.. en iyisi tüp bebek merkezi olan bir hastaneye gidelim orda aşılama denensin dedik belki bakilmayan biseye bakarlar yada farkli bi yontem denerler.. sonra internetten yakin cevremdeki tup bebek merkezi olan hastaneleri arastirdim. Yorumlari iyi olan bi hastaneye gittim görüştüm. Doktor istersen ikinci aşılamayi da yapabilriz dedi ama daha fazla zaman kaybetmeyelim yaşımızda küçük degil diye eşim direk tup bebege baslamak istedi. Bizim hikayemiz böyle. Siz yeni mi baslayacaksiniz hangi sehirdesiniz

Selamlar.. ben bebek sahibi olmayi ilk dusundugum an bi problem var mi hem de doktor tanımış olurum diye direk kadin doguma gittim hikayemi anlattm.. doktor korunmayi yeni birakmissiniz 1 sene bekleyelim tahlilleriniz de temiz dedi... 1 sene dogal yolla olsun diye ugrastik olmadi.. daha sonra tekrar tahliller falan derken aşılama yaptirmaya karar verdik o da tutmadi.. en iyisi tüp bebek merkezi olan bir hastaneye gidelim orda aşılama denensin dedik belki bakilmayan biseye bakarlar yada farkli bi yontem denerler.. sonra internetten yakin cevremdeki tup bebek merkezi olan hastaneleri arastirdim. Yorumlari iyi olan bi hastaneye gittim görüştüm. Doktor istersen ikinci aşılamayi da yapabilriz dedi ama daha fazla zaman kaybetmeyelim yaşımızda küçük degil diye eşim direk tup bebege baslamak istedi. Bizim hikayemiz böyle. Siz yeni mi baslayacaksiniz hangi sehirdesiniz
Evet yeni başlayacağız nasipse İstanbul'daki tüp bebek merkezlerini arastiricaz klomen vs denedik aşılama denemedk direk tüp bebek deneyelim dedik
Bizmde testler normal zamn kaybetmeyelm diye tüp bebeğe karar verdik
Siz işlemlere basldnzmi transfer vs oldumu

Evet yeni başlayacağız nasipse İstanbul'daki tüp bebek merkezlerini arastiricaz klomen vs denedik aşılama denemedk direk tüp bebek deneyelim dedik
Bizmde testler normal zamn kaybetmeyelm diye tüp bebeğe karar verdik
Siz işlemlere basldnzmi transfer vs oldumu
Ben medicalpark pendige semra hanima gidiyorum.. mayis ayinda yumurta toplama yapildi hormon degerlerim yuksek ciktigi icin taze transfer yapilamadi donduruldu.. henuz transfer asamasina gelemedik maalesef her kontrolde yeni bi suprizle karsilasiyorum doktorumda cok titiz davraniyor.. simdi tekrar adet olmayi bekliyorum tekrar kontrole gidecegim..

Ben medicalpark pendige semra hanima gidiyorum.. mayis ayinda yumurta toplama yapildi hormon degerlerim yuksek ciktigi icin taze transfer yapilamadi donduruldu.. henuz transfer asamasina gelemedik maalesef her kontrolde yeni bi suprizle karsilasiyorum doktorumda cok titiz davraniyor.. simdi tekrar adet olmayi bekliyorum tekrar kontrole gidecegim..
Geç olsun güç olmasn vardr bir hayır
Hakkınızda hayırlısı olsun Allah rastgetirsin 🙏

X