Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    194
Kızlar dövmenin olduğu kısmım çok ağrıyor bugün önceden sağıma yattığımda olurdu şimdi yürürken bile ağrıyor yanıyor sanki çok değişik doktorum rahmin batıyordur dedi ama bu hep böyle batıcak mı çok rahatsız edici 😭
Canım benimde aynı yer çok ağrıdı dokununca bile sızlıyordu bunun için genel cerraha muayene oldum düşün safra kesesi olabilir dediler sağ taraftaydı ağrım, şükür ultrason temiz çıktı bebek baskı yapıyordur dediler

Ben boğmacalı olandan olacağım bugün hatta doktor eşime de vuracak. Göçmenler yüzünden virüsler çok arttı malum onlar bizim gibi aşılı değil. Yakın akrabamın bebeği geçen ay 1 hafta boğmaca yüzünden hastanede yattı 2 aylıktı aşıları bitmemişti. Bu nedenle boğmacadan biz biraz korktuk ve karı koca olmaya karar verdik. Doktorum özellikle dışarda çalışıp gelen baba olduğu için ona önerdi.
Canım zaten hamilelikte vurulan boğmaca aşısı bebeği doğduktan sonra 2 ay koruyor , 2.ayda bebeğe de aşı vuruluyor. Eşine neden vuruluyor onu anlayamadım. O zaman bu mantıkla dışardan gelen anne baba kardeş herkesi aşılamak gerek 🤔 acaba bebek için değilde eşin korunsun diye mi dedi

Kızlar ben 29+5 haftalık hamileyim bugün diz kapaklarımın yukarısı şişmiş ödem toplamış böyle bir durum yaşayan var mı

Bht clinic hastanesinde de normal doğum 44 sezeryan 55 ssvd 64.800 2. Sezeryandan sonra ssvdye de 88 bin dediler ya 😩 ve bu fiyat temmuza kadar geçerliymiş temmuzda tekrar sorarsınız dediler çok pahalı geldi bana ya 🥺

Tetanoz aşısı olan arkadaşlar ben normal sağlık ocağında vurulan aşıyı oldum bir doz. İkinci doz için önümüzdeki hafta gitmeyi düşünüyorum. Boğmacalı olanı eczaneden alıp mı vurduruyoruz? (bilgim yoktu ilk aşıyı olurken.) Sadece ikinci dozu boğmacalı yaptıran var mı acaba? Bilgisi olan yoksa mecbur pazartesi sorucam aile hekimine. Buradan da öğrendiklerimi paylaşırım sizlerle.
Ben bugün oldum hastanede oldum ben. Ama eczaneden getirttiler tek doz dedi benim doktorum. Aile hekiminde var mı bilmiyorum ama doktor yazdı öyle yaptılar hastanede de olsa

Canım zaten hamilelikte vurulan boğmaca aşısı bebeği doğduktan sonra 2 ay koruyor , 2.ayda bebeğe de aşı vuruluyor. Eşine neden vuruluyor onu anlayamadım. O zaman bu mantıkla dışardan gelen anne baba kardeş herkesi aşılamak gerek 🤔 acaba bebek için değilde eşin korunsun diye mi dedi
canım benim eşimin işi gereği günde bir sürü farklı tipte insan girip çıkıyor ofisine çok fazla insanla yakından muhattap oluyor. Anane babanneyi de aşılarım isterseniz dedi zaten doktor :) ama biz ikimiz olduk 2. Ve 4. Ayda oluyor boğmacalları bildiğim kadarıyla o sürede korumak için. Dediğim gibi yakın akrabamızın bebeği aşıları gelmeden boğmada kaptı bu yüzden hastanede yatınca korktuk

Bugün kontrolümüz vardı 28+0 görüntümüz 🧿

Eklentiler

• A8A4911A-EB78-47DF-8B0A-163B7CC9E068.jpeg
    A8A4911A-EB78-47DF-8B0A-163B7CC9E068.jpeg
    68,6 KB · Görüntüleme: 90
Kızlar bende yenmeyen şeylere karşı bi aşerme isteği geldi. Çok saçma gelecek ama size boya tiner naftalin koklamak istiyorum 😂 hiçbirini yapmıyorum ama böyle canım nasıl çekiyor anlatamam size özellikle naftalin düşünmek beni çok cezbediyor hayatımda da evime sokmadım en son ne zaman naftalin gördüm hatırlamıyorum bile 😂 araştırdım pika deniyormuş kansızlıktanmış normalde de talasami taşıyıcısıyım çok kansızım demir depolarım iyice boşaldı herhalde

Kızlar bende yenmeyen şeylere karşı bi aşerme isteği geldi. Çok saçma gelecek ama size boya tiner naftalin koklamak istiyorum 😂 hiçbirini yapmıyorum ama böyle canım nasıl çekiyor anlatamam size özellikle naftalin düşünmek beni çok cezbediyor hayatımda da evime sokmadım en son ne zaman naftalin gördüm hatırlamıyorum bile 😂 araştırdım pika deniyormuş kansızlıktanmış normalde de talasami taşıyıcısıyım çok kansızım demir depolarım iyice boşaldı herhalde
Benim de geçen canım anneannemin evinin duvarları kireç,kireç yemek çekti resmen ağzımın suyu aktı.Bende de demir eksikliği var

2 gündür fena unutmuşum burnum akıyor öksürük fena Alkahtan ateşim yok ama halsizim.Ihlamur ve parola fayda etmedi Tavsiyeniz var mi?

Kızlar selam, tetanoz aşısı oldunuz mu, olduysanız sadece tetenoz difteri mi yoksa kendiniz ayrıca boğmacalı olanı mı satın aldınız, bir de ogtt yaptıranları merak ediyorum umarım herkes ve bebişleri iyidir 🙏🏻
Ben oldum . İlk dozu 20 haftalıkken oldum 2. dozu 24 haftalıkken olacaktım ama unutmuşum daha geç oldum. İkisinde de ateş halsizlik ve baş ağrısı çektim 2 gün. Kol ağrısı çok fazla oldu ilk dozda kocaman morardı, 2.dozda kolum daha kolay iyileşti. Ama bu yan etkiler bana vurdu arkadaşlarımın sadece kolu ağırmış sormuştum onlara.

Bi tık yüksek çıkmış bu normal kahvalti sonrası 1 saat tokluk mu yoksa şeker yüklemesi mi? Normal kahvaltiysa yumurta sayısını arttırıp karbonhidrati azaltmak iyi olabilir 🍳🍳
Kahvaltı değilde kızartma dürümü yemiştim ondan mı yüksek çıktı acaba 1saat sonra bakıldı yükleme yapılmadı

Şey kızlar ben bişi sorcam bebek el kollada vurabilir mi yoksa sadece tekme olarak mı hareket edebilir yaa bu konuda fikriniz var mı benim vurunca sanki karnım gıdıklamıyor gibi falan oluyor arada ne zamandır soracağım unutuyordum .
Sona doğru daha çok hissedeceksin, parmakları ile kemiğimi kaşırdı, resmen içeriden gıdıklardı 😄
2 gündür fena unutmuşum burnum akıyor öksürük fena Alkahtan ateşim yok ama halsizim.Ihlamur ve parola fayda etmedi Tavsiyeniz var mi?
Öksürük için sık sık gargara yapabilirsin, ben tuzlu su ile öksürüğü azaltmıştım. Geçmiş olsun

bizce gerek olmasa da doktor bunu önermişsse mutlaka gerek vardır :) siz gene dikkat etmeye çalışın ne kadar yaparsanız kar sorun olmaması için
Zaten çok tatlı karbonhidrat tüketen biri değildm ekmeği de sadece kahvaltıda tüketiyorum genelde bazı meyveler bile sakıncalı diyete uyarsamda bebeğim kilo almaz diye korkuyorum grupta varmı şekeri yüksek çıkıp diyet yapabilen neler tüketiyorsunuz

X