Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    195
izin kagidi disinda bisey gerekiyo mu baya bildigin atiyorym suan doktor kendi el yazisiyla su su tarihte su kisinin ucak seyahati yapmasi uygundur yazip imzami atiliyo
Bebek kaç haftalıksa o haftayı yazıyor tarihi yazıyor uçabilir yazıp kaşeliyor arkadaşıma devlet hastanesinde izin vermediler risk olmamasına rağmen özeller veriyor genelde rahat bir şekilde

Ben sabahlıklı almadım ama sizce almak gerek mi?
Benim elim sabahlıklılara gitmedi , spor bir model aldım , bir tane sabahlığım var onu koymayı düşünüyorum aldığımdan beri hiç kullanmadım bari şimdi işe yarasın
Kizlar konulardan alakasiz robot supurgemi degistirecem q7 max ile philips 7000 aqua arasinda kaldm kullanan var mi
Dreame d10 oto temizlik haznesi olan modeli aldım ben 1 seneden fazla oldu elim ayağım oldu resmen onsuz hayat düşünemiyorum :) evde iki kedi bir köpek var , iki katlı toplam 240 m2 mükemmel temizlemiyor ama her gün salıyorum alt kata toz tüy herşeyi topluyor . İki gün offline olmuş o zaman kıymetini iyice anladım :) ben gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim
Onlara o parayı vereceğinize toz hazneli dreame d10 plus alın ben bi 8 aydır felan kullanıyorum annemde de aynısı var bidaha her süpürmede haznesini boşaltmaya gerek kalmıyor 1 ay kadar hazne depolama sağlıyor siz sadece suyunu ve mop pedini değiştiriyorsunuz lazer tampon sensörü çoklu haritalama vs özellikleri mevcut bir bakın derim beni elim ayağım hergün çalıştırıyorum
Aynen aynı marka kullanıyoruz ben çok memnunum hele kendisini temizlemesi çok iyi, haftalık bakımını yapıyorum 10 dak o kadar , her gün çalışıyor sürekli geçil olan yerlerde :)

Son düzenleme:
Kızlar emzik ve biberon alacak mısınız ? Bazıları almayın diyor bazıları gerekli diyor. Ve göğüs pompası alsam mı süt sağmak için yoksa emzirmeyi denesem uğraşsam mı? Hemen süt gelmezse zor durumda kalırım diye korkuyorum

Ben bu hafta alışverişe başlayabildim çok şükür 😅 beşik , pişik kremi , göğüs pedi , benek tırnak makası , deterjan ve kendime pijama- gecelik aldım :) şimdi ikea’dan comidin (alt değiştirmeli ) ayaklı küvet , duvar stickeri odası için vs alacağım onları sepete atmaya başladım ay çok heyecanlı

izin kagidi disinda bisey gerekiyo mu baya bildigin atiyorym suan doktor kendi el yazisiyla su su tarihte su kisinin ucak seyahati yapmasi uygundur yazip imzami atiliyo
Hazır bir kağıttı uçuş günümü falan not alip imzaladı İlginç olan uçağa binerken hiç sormadılar ben de raporu gostermeden binip uçtum Bazı uçak firmaları rapor olsa dahi 36 haftadan sonra kabul etmiyormuş uçağa

Bebek büyüdükçe rahim ağzına baskı yapıyor o zamanda rahim boyu kısalıyor. Ama rahim boyu kısalıp uzayabilen bir şey, Endişelenmeyin eğer ciddi bir durum olsaydı mutlaka tedaviye başlardı. Mümkün oldukça Eğilmeyin, ağır kaldırmayın ve bol dinlenme☺️
2 çocuğum daha var ve gurbetteyim yanımda kimse yok eşimde işi gereği çok yanımda olamıyor malesef hareketlerimi çok kısıtlayamıyorum bunu doktorumada belirttim evet kısalıp uzadığını doktorum da söyledi fakat detaylı ultrasonda da zaten olması gerekenden kısa olup bu kontrolde de daha da fazla kısaldığını görünce işte önce kontrolü sıklaştıralım sonra olmazsa tedaviye yönelik konuşuruz dedi doktorum bakalim haftaya tekrar gidip soracağım son durumumu.

Biz de bugün kontroldeydik 27+6 1400 gr olmuş göbekli kızım🥰 İnşallah artış böyle gitmez ciğerleri gelişmeden doğacak diye korkuyorum Hala dönmemiş ayaklarıyla sürekli mesaneme vuruyor yarım saate bir wc deyim kafası da mideme baskı yaptığı için az da yesem hemen midem şişiyor nefes alamıyorum Bu ara salgın var sanırım boğaz enfeksiyonu ve ateşim var düşmüyor antibiyotik başladık maalesef sizler de dikkat edin kendinize 🤗
Şeker yüklemesi yaptırmış mıydın canım?

Kızlar emzik ve biberon alacak mısınız ? Bazıları almayın diyor bazıları gerekli diyor. Ve göğüs pompası alsam mı süt sağmak için yoksa emzirmeyi denesem uğraşsam mı? Hemen süt gelmezse zor durumda kalırım diye korkuyorum
Aslında ben emzirdikçe sütüm çoğaldı makina da hiç gelmedi en başta. Sonra işimden dolayı almak zorunda kaldım. Emzik verdim bi kaç ay sonra kendi almadı 😅 İlk etapta kaşıkla verdik sütü 3 ayı geçince, işe başlayınca biberon olarak Dr.Browns kulladım.

Merhaba, elektriktrikli olması zorunlu değil ama manuel çok yorucu oluyor, ben elektrikli kullandım. Avent. Çok rahat ettim. Süt üm çoktu. Çekmezsem dolunca çok rahatsız ediyordu. Buzluğa süt atıyordum. Çok gelir ve çekmezsen mastit olabilirsin. Manuel bile olsa elinde bulunması iyi olur.

25.haftada 33mm ölçüldü. Kontrolüme 9 gün var . Evde bebeğim var, 12 kg, mecburen kucağıma aldığım zamanlar oluyor, sık eğiliyorum ve bebeğim çok hareketli, ben de pek oturmuyorum. Dr um evdeki durumumu biliyor. Rahim uzunluğu kötü değil ama önlem amaçlı progestan fitil i kullanmaya devam et dedi.
Ben simdiye kadar hiç fitil kullanmadım. Ama doktor kontrollerimi 2 haftada bire indirdi bakalım önce kontrolleri sıklaştıralim sonra duruma göre gerekirse tedaviye başlarız dedi detaylı ultrasonda da zaten bebeği besleyen damarların birinde çentik görülünce aspirine başlamıştık eğer gerek görürsek farklı ilaçlara dönebiliriz dedi haftayı bende benimde 2 çocuğum var biri 3 biri 9 yaşında birinin okulu öbürünün peşinde koşturma akşama kadar ev işi çocuklar derken bende hareketimi kısıtlayamıyorum ki malesef. Eşim normalde destek olur ama işi geregi cok yanımda olamadığından bu kadar zorlanıyorum bide burası bana gurbet akrabam ailem bi yakınım da yanımda olmayınca hersey üstüme kalmış gibi hissediyorum mecbur herseye yetismeye çalışıyor insan inşallah hayırlısıyla zamanında doğarlar ya bu seferki hamileliğimdeki kadar hiç zorlandığımı hatırlamıyorum 😩

Ben emzik ve biberon aldim fiyatlar daha da artmadan kenarda dursun niyetiyle aldim . Göğüs pompasinda kararsizim bende ama şu yeni bir model var alırsam onu alacağım galiba

Benim elim sabahlıklılara gitmedi , spor bir model aldım , bir tane sabahlığım var onu koymayı düşünüyorum aldığımdan beri hiç kullanmadım bari şimdi işe yarasın

Dreame d10 oto temizlik haznesi olan modeli aldım ben 1 seneden fazla oldu elim ayağım oldu resmen onsuz hayat düşünemiyorum :) evde iki kedi bir köpek var , iki katlı toplam 240 m2 mükemmel temizlemiyor ama her gün salıyorum alt kata toz tüy herşeyi topluyor . İki gün offline olmuş o zaman kıymetini iyice anladım :) ben gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim

Aynen aynı marka kullanıyoruz ben çok memnunum hele kendisini temizlemesi çok iyi, haftalık bakımını yapıyorum 10 dak o kadar , her gün çalışıyor sürekli geçil olan yerlerde :)
Benim de hiç gitmedi o yüzden sordum☺️

2 çocuğum daha var ve gurbetteyim yanımda kimse yok eşimde işi gereği çok yanımda olamıyor malesef hareketlerimi çok kısıtlayamıyorum bunu doktorumada belirttim evet kısalıp uzadığını doktorum da söyledi fakat detaylı ultrasonda da zaten olması gerekenden kısa olup bu kontrolde de daha da fazla kısaldığını görünce işte önce kontrolü sıklaştıralım sonra olmazsa tedaviye yönelik konuşuruz dedi doktorum bakalim haftaya tekrar gidip soracağım son durumumu.
Haklısınız çok zor zaten eğer çocuklarınız da varsa, inşallah her şey yolunda gider beni de haberdar ediin güzel haberlerle gelin🙏🏻

Yok kullanmıyorum şuan eskiden kullandım bir iki ay o kadar. Dr baktı bugün sakıncalı bir durum yok dedi hayırlısıyla doğsalardı bi . Kırmızı kanama mı seninki de
Kırmızı da geldi pıhtılı şekilde kahverengi de benimkinin plesanta aşağıda olduğu için arada gelirmiş sizinki demi aşağıda

X