Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    171
Ben fetal yaptırdığım için 2li 3lü yaptırmadım. 24te bakacağım şeker yüklemesi için dedi bana da doktorum
Tamam canım teşekkür ederim cevabın için
Kendi doktoruna güven derim canım sonuçta onun takipli hastasisin ama belirli haftada daha net görünüyor diyorlar belkide ondan yanıldı. Başka randevun var mıydı detaylı için
Pelinatolog 3 hafta sonra yine gel dedi o zaman daha güzeldi hani sonuçlar söyleriz dedi o zaman da tam 22 haftalık falan oluyorum benim gitmek istediğim zaman esasta
Canım gerçekten doktora gidip iyi bişey duyan var mı çok merak ediyorum sürekli hepimizde aynı haftalarda aynı şeylerin olması tesadüf olamaz her kontrole gittiğimde kapıda kalp krizi geçiriyorum elim yüzüm uyuşuyor o derece korkudan hamileleri korkuttuklarını düşünüyorum çoğu doktorun .
Ya evet ben de aynı şeyi düşünüyorum zaten İlk baş çok güzeldi hiçbir şey söylemedi böyle üzücü kırıcı tarzında ama sonradan en ufak bir şey bütün hepsini mahvetti

Tamam canım teşekkür ederim cevabın için

Pelinatolog 3 hafta sonra yine gel dedi o zaman daha güzeldi hani sonuçlar söyleriz dedi o zaman da tam 22 haftalık falan oluyorum benim gitmek istediğim zaman esasta

Ya evet ben de aynı şeyi düşünüyorum zaten İlk baş çok güzeldi hiçbir şey söylemedi böyle üzücü kırıcı tarzında ama sonradan en ufak bir şey bütün hepsini mahvetti
Zaten bi anne adayına şu olabilir dediği an bizim beynimiz alarm veriyor olabilme ihtimali bile çok kötü şüphe insanı mahvediyor o kadar iyi anlıyorum ki seni hamileliğim süresince çok yıprandım evladımı sağlıkla kucağıma alsaydım bu hayattan başka bi istediğim yok sanki

Zaten bi anne adayına şu olabilir dediği an bizim beynimiz alarm veriyor olabilme ihtimali bile çok kötü şüphe insanı mahvediyor o kadar iyi anlıyorum ki seni hamileliğim süresince çok yıprandım evladımı sağlıkla kucağıma alsaydım bu hayattan başka bi istediğim yok sanki
Ya öyle gerçekten hani normal gebelik süreci ile tüp bebeği ayırt etmek istemiyorum ama yani tüp bebekte o kadar çok mücadele ediyor ki insan yani o kadar çok uğraşıyor oluyor ki anlatamam yani 5 aşılamam oldu 2 defa tüp bebek denedim bu 3 tüp bebeğimde tuttu hani kötü bir şey duyup da üzmek etrafındaki insanları üzmek istemiyorum eşim bile sevinçle geldi yanıma benim yüzümden anlatamadım oda üzüldü

Ben de açık şekilde söylüyorum, eşim de destek veriyor bu konuda. Yine de içim rahat değil. Kayınbaba pat diye gelip bebeği görmek istiyorum diye giriyor. 40 çıkana kadar sürekli emziriyorum diye sütyen giymezdim, kış bebeği diye kayınbaba gelince Bi ceket atardım üstüme. Şimdi yaz bebeği olacak rahatça evde dolaşmak istiyorum. İnşallah saygı gösterirler, yoksa bıngıl bılgıl kapı açacağım belki anlar gelmez😄
Valla anlamayan anlamıyor ben gelen olursa bebeği alıp odamda emzirip pek çıkmamayı düşünüyorum hem ben uykusuz olcam hem bebek sürekli emiyor olacak zaten herkes anlayış göstermeli.Minicik olacaklar zaten bağışıklıkları da düşük kucaktan kucağa düşünmek bile istemiyorumBenim de eşim destek veriyor Allahtan

Detaylı ultrason da bakıp gördüğünü anlatıp söylüyor Dr. Bana sonuç diye bir şey vermemişti ilk gebelikte. Sıkıntı yok herşey yolunda, böbreği parmakları vs diye ultrason sırasında anlatmıştı o kadar
Sen sadece detaylıya mı Tuncay yüce gidiyorsun aylık normal muayene demi ora gidiyorsun bende pazartesi Tuncaya gideceğim

Kızlar bu arada benim doğum yavaş yavaş temmuza kayıyor. 22+0 olarak gittim ama detaylida doktor bir hafta önden gidiyor 23+0 dedi 🙈 26.07 gibi doğum tabi küçük hanım ne zaman gelmek isterse 😍🙈
Benim de normalde 14 ağustos gözüküyordu başta. Şimdi benim de 1 hafta önden gidiyor ve sezeryan düşündüğümiçin belki temmuz sonu olur. İyice bir yükselenini burcunu hesaplayıp gününe karar veririm 😂 ben çok sağlıklı beslenemiyorum karbonhidrat ağırlıklı sanırım ondan ilerde haftası :/ 6 nisan detaylı ultrasonda haftamı daha net öğrenirim artık

Kızlar bu arada benim doğum yavaş yavaş temmuza kayıyor. 22+0 olarak gittim ama detaylida doktor bir hafta önden gidiyor 23+0 dedi 🙈 26.07 gibi doğum tabi küçük hanım ne zaman gelmek isterse 😍🙈
Ya benim bebeğim 4 gün geriden geliyor inşallah aradaki farkı kapatırım ilk 3 ay hiç düzgün beslenemedim bulantıdan kendimi suçluyorum :KK43:

Bu 3lü testin bir süresi var mı 19+5 bugün kendi doktorum süresi dolmuş ama şeker yüklemesi 24 haftaya kadar yapılabilir dedi. Sizler testlerinizi yaptınız mı yapmadan devam eden yok mu aranızda
Ben Üçlü yaptırmayı düşünmüyorum ayrıntılı için 21.haftayı bekleyeceğim.Seker yüklemesi için de henüz erken sanırım.Ona doktorumla birlikte karar veririz diye düşünüyorum.19+1 im bende aramızda 4 gün var🙂

Ya benim bebeğim 4 gün geriden geliyor inşallah aradaki farkı kapatırım ilk 3 ay hiç düzgün beslenemedim bulantıdan kendimi suçluyorum :KK43:
İleriden gitmesi iyi değil canm 1 hafta önden gidiyor benm de full karbonhidrat bu aralar da çikolataya sardım. Bol vitamin omega 3 alıp vicdanımı rahatlatmaya çalışıyorum midem almıyor

Bu 3lü testin bir süresi var mı 19+5 bugün kendi doktorum süresi dolmuş ama şeker yüklemesi 24 haftaya kadar yapılabilir dedi. Sizler testlerinizi yaptınız mı yapmadan devam eden yok mu aranızda
3lü test 16-18 hafta arasında sanırım ve ikili testi sonucu risk yüksek çıkarsa öneriyor doktorlar. yoksa pek yapılmıyor. şeker yüklemesi de 24ten sonra yapılıyor. en erken 24.haftada yapılabiliyor yani.
ama sizin probleminizin şeker yükleme testi ile alakası yok. bence düzgün bir perinatologdan ayrıntılı ultrason için randevu alın içiniz rahatlasın. 21-22. hafta civarına alın randevuyu. inşallah tertemiz çıkar herşey, içiniz rahat eder.

Benim de normalde 14 ağustos gözüküyordu başta. Şimdi benim de 1 hafta önden gidiyor ve sezeryan düşündüğümiçin belki temmuz sonu olur. İyice bir yükselenini burcunu hesaplayıp gününe karar veririm 😂 ben çok sağlıklı beslenemiyorum karbonhidrat ağırlıklı sanırım ondan ilerde haftası :/ 6 nisan detaylı ultrasonda haftamı daha net öğrenirim artık
Yükselen için saat ve dakikada çok önemli amam gozden kaçırma 😍 karbonhidrat şekerinide yükseltir canım dikkat et. Ben elimden geldiğince sağlıklı besleniyorum ama bebeğe kilo aldıran şeyler yedikçe daha hızlı gelişiyor sanırım bende tam anlamadım 🙈

Ben sağlıklı beslenmeme rağmen 18.haftaua kadar ilerden gidiyordu ama 21.hafta itibariyle haftasıyla uyum sağladı ileri geriyi çok düşünme demisti doktorum 1 hafta öncesi sonrası normal dedi.

Sakın kendini suçlama canım zaten ilk 3 ay yediklerinden beslenmiyor ki bebiş. Senin vücut depondan besleniyor ikinci trimester itibariyle yediklerinden beslenmeye çalışıyor. Her gün muz, ceviz, kabak çekirdeği içi ye canım etkisi çok bol su ve yürüyüşte gerekli tabi. Ama hiç üzme kendini 4 gün birşey değil arayı kapatır için ferah olsun🙏

zaten gruplara bakıyorum arada, mart anneleri şubatta doğuruyor, şubat anneleri ocakta :) bizden de ağustos başı olup temmuza kayanlar olur muhakkak.
benim diğer iki çocuğum da 37+5te geldi, bu da son güne kadar beklemez muhtemelen. ben de temmuz sonu annesi olabilirim yani. şimdilik Ağustos 10-12 görünüyor. bakalım.

zaten gruplara bakıyorum arada, mart anneleri şubatta doğuruyor, şubat anneleri ocakta :) bizden de ağustos başı olup temmuza kayanlar olur muhakkak.
benim diğer iki çocuğum da 37+5te geldi, bu da son güne kadar beklemez muhtemelen. ben de temmuz sonu annesi olabilirim yani. şimdilik Ağustos 10-12 görünüyor. bakalım.
Evet canım çok haklısın zaten bende ilk zamanlar doktora Ağustos başı dediğimde yok ağustosta bekleme temmuzda gelir demişti tabi minikler ne zaman gelmek isterse gelsinler sağlıkla 🙏

X