Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    184
Herkese Selamlar,
Eylül annesi grubundan gelıyorum. Bebek önde kilolu ise genelde diyabet çıkıyor gibi okudum telaşlandım açıkcası.
Pazartesi detaylı ultrason var :/
Bir sorum var, açlık kan şekeri kan değerim çok normal çıktı mesela, bunun bir bağlantısı yok mu?
Açlık normal çıksa bile tokluk yüksek çıkabiliyor benim öyle oldu mesela. Benim bebeğim önde değil suyu da fazla değil ama yine de yüksek cıktı şekerim. Şimdiden kafanıza takmayın zamanı gelince test ile belli olacak fazla şekerli ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyin yine de

Aynı durumu yaşadım benim 2 kere kan alındı 50mglik şeker yüklettiler 186 çıktı dahiliyeye çıktım bana Yemene Dikkat et yürü şekeri kes dedi haftaya gel 75mglik yükleme yapalım dedi bende dikkat ettim 2 gün kafamı kaldıramadım şekerim olmuş 52 ölüyordum birdaha da yüklemeye gitmedim evde şekerimi takip ediyorum gayette iyi çıkıyor bence tekrar bir yükleme yaptırmayın neden insanların hayatlarını böyle tehlikeye atıyorlar bilmiyorum ve içimizde de bir can taşıyoruz doktorlara güvenim hiç ama hiç kalmadı ☹️
tip 2 diyabette 3-4 saatte bir protein ya da yag iceren ogunler yapmayi da sanirim zaten bu ani dususler icin oneriyolar. ama evde 1 saatlik tokluk sekeri takibi yapmak zaten seker yuklemesinin yerine geciyo yani doktor da ikinci yukleme de yuksek ciksaydi bunu yapmanizi isticekti.

Anlamadığım şey zaten belirsiz bir konu. Doğru düzgün bir açıklama yok. Çocukta aşırı bir büyüme risk vs de yok görünen. Şimdi tekrar 3 saat orda o suyu içip kan vereceğim. Berbattı zatne sonradan mahvetti beni. E bi de bana gelmeden her gün bir porsiyon tatlı ye dedi sen de yememmişsin mesela anlamadım ben bu şeker işini gerçekten direkt şekeri kes dese daha iyi
Evet çok belirsiz hemde düzgün bir açıklamada yok 🤷🏻‍♀️ umarım son yüklemeden sonra her şeyin normal çıkar

tip 2 diyabette 3-4 saatte bir protein ya da yag iceren ogunler yapmayi da sanirim zaten bu ani dususler icin oneriyolar. ama evde 1 saatlik tokluk sekeri takibi yapmak zaten seker yuklemesinin yerine geciyo yani doktor da ikinci yukleme de yuksek ciksaydi bunu yapmanizi isticekti.
Doktorum ikinci yüklemen de yine biraz yüksek çıkacak demişti her türlü takipli olucakmışım demek ki

Kana with me2 aldım.Bebek arabasında bagi flexfold aldım.E bebekten iyi gibi kurduk filan ama tabi kullanma şansım olmadı daha malum.Tecrübeli anneler daha iyi bilir
Bugün gidip bakım bu fırsatı kaçırmamak gerek 2.ürüne %60 indirim var birini alırım artık

Aventin karanlikta parlayan emzikleri vardi bu ondan galiba en cok onu sevmisti oglum. Bir de soothie modeller vardi aventin durusu cok tatliydi ama onlar cok agir geldi galiba almadi sevmedi.
Yok bu sade olanı bakalım inşallah tutar brbekte seviyorum emziği

E bebek civile vs baktık biz park beşiklere sevemedık ya bağzıları çok dandikti meltem mobilyadan aldık set halinde anne yanıda oluyor ayriytten sallanması içinde otamatık aparatları oluyor istersen sende bi bak
Güzel duruyor güle güle kullanın benim de mobilya hoşuma gidiyor ama nere gitsemde park yatak öneriyorlar gidip bakacağım bugün

Kızlar biberon olarak philips avent alıcam orası kesin ama hangi boy ve ay olarak ne alayım asla bilemiyorum karar veremiyorum bi yardımcı olur musunuz 🥲 birisi şu ikili küçük boya 1 yaşa kadar çok yeterli oldu büyük boyu yıkamak zor olur demiş mesela. Şimdilik bi küçük 0+ alayım diyorum ben bir de büyük boyundan alayım diyorum ama onu sizce 1+ mı almalıyım yoksa 3+ mı
Ben bir küçüğünden aldım 2 büyük aldım küçük olan 125ml çok kullanılmaz diye

Herkese Selamlar,
Eylül annesi grubundan gelıyorum. Bebek önde kilolu ise genelde diyabet çıkıyor gibi okudum telaşlandım açıkcası.
Pazartesi detaylı ultrason var :/
Bir sorum var, açlık kan şekeri kan değerim çok normal çıktı mesela, bunun bir bağlantısı yok mu?
Canım merhaba, benim de iki hafta önden gidiyor başından beri. Ama suyum normal, kendi kilo alımım normal. Şeker yüklemesini yaptırdım bir sıkıntı çıkmadı çok şükür. Doktorum bebeğin iri olabileceğini kalıtsal olabileceğini söyledi

Canım merhaba, benim de iki hafta önden gidiyor başından beri. Ama suyum normal, kendi kilo alımım normal. Şeker yüklemesini yaptırdım bir sıkıntı çıkmadı çok şükür. Doktorum bebeğin iri olabileceğini kalıtsal olabileceğini söyledi
Canımm inş 🙏🏻 sanırım açlık kan şekerim iyi olunca acil şeker yuklemesi istemedi zamanı var dedı.
Su kısmını yıne ultrasondan mı bakıyorlar

Açlık normal çıksa bile tokluk yüksek çıkabiliyor benim öyle oldu mesela. Benim bebeğim önde değil suyu da fazla değil ama yine de yüksek cıktı şekerim. Şimdiden kafanıza takmayın zamanı gelince test ile belli olacak fazla şekerli ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyin yine de
Evet bakıcaz, ben zaten normale göre fazla kilolu hamile kaldım, 1 aydır dıkkat etmeye calısıyorum ama işte et balık tavuk hala cok rahat yiyemıyorum oyle oluncada karbonhidrata yuklenıyor ınsan.
Yarın 23. haftaya gırıyor detaylı ultrason var, dualarınızı eksık etmeyın 🙏🏻

Canımm inş 🙏🏻 sanırım açlık kan şekerim iyi olunca acil şeker yuklemesi istemedi zamanı var dedı.
Su kısmını yıne ultrasondan mı bakıyorlar
Canım ben hem devlette hem de özelde doktora gidiyorum. Devlette ki kontrolümde doktor şeker yüklemesi haftalarindayiz yapalım dedi bende riske atmamak icin yaptırdım. Özelde ki doktoruma yaptırdığımı söyleyince bence gerek bile yoktu ben yaptırmayacaktim dedi. Su kısmı her muayene olunca ultrasonla bakıyorlar, not olarak yazıyorlar. Doktorun duruma göre karar verir ama korkma yoktur inşallah şeker. Olsa bile dikkat edilerek kontrol altına alınabiliyor ben öyle düşünmüştüm hep

X