Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
karından olunca ayna görüntüsü gibi düşün :KK70: sağda olunca kız . solda olursa erkek. yani solda olması demek aslında sağda demek :KK70: umarım yanlış söylememişimdir
Bu dediğiniz vajinal olunca diye biliyorum normalde ramziye göre karından bakıldığında 6-7 haftaya kadar ultrason görüntülerinde sol ise erkek sağ ise kız sonra ki haftalarda geçerli değil çünkü bebiş hareket etmeye başladığı için yanlış sonuç verebilir

Benimkini de tahmin etsenize

Eklentiler

• 878FB961-B229-4B57-ACD3-0B6776901658.jpeg
    878FB961-B229-4B57-ACD3-0B6776901658.jpeg
    125,7 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_9399.jpeg
    IMG_9399.jpeg
    95,6 KB · Görüntüleme: 19
Doktora 12. haftada gideceğim kuzum. Yani çok rahatsız edecek boyuta gelmedikçe idare etmeye çalışırım tabi ama garip geldi bana ilk zamanlarda bu kadar nefes darlığı. Çok bi kilom da yok hani desem ki ondan oluyor normal kilodayım. Aldığımda neler olacak şimdiden böyleyse 😥
ben de hiç merdiven çıkarken nefes nefese kaldığımı bilmem 3.kata çıkana kadar mahvoluyorum. sonlarına doğru apartman kapısında yaşıcam galiba :KK70:

beni zorlayan midem, baş dönmelerim ve karnım davul gibi gazdan hele aksamları. Yorgunluk halsizlik gibi durumlar geçti 8+5 im su an ve hala ultrasona girmedim benim gibisinde yoktur herhalde 🤣 . Ultrason randevum yarın. Burda 7 haftadan önce ultrasona giremiyorsun yurt dısındayım. Şimdiye içerde bebek olusmus kalbi atmaya baslamıstır artık diye umuyorum 🙂.
Sağlıkla ilgili kaynakları cok tasarrfulu kullanıyorlar 7 haftadan once dusuk olırsa doğal olur diye bakıyorlar seni çağırdıkları zaman en azından kese kalp atısı falan olussun diye bekliyorlar- bu arada bu da riskli gebelikler için. ben riskli gebelik kategorisine giriyorum daha once dusugum oldu diye. Yoksa ilk randevu tam 12. haftanda veriliyor. Ilk hamileliğimde ebeye sormustım neden bu kadar geç diye o da biz 12 haftadan once embriyo senin değildir o yüzden demişti ne alakaysa :)
Bu arada hamilelik ve dogumla ilgili hersey ücretsiz ve standart herkese aynı. Sadece belli baslı doğum hastanelerinde yapılıyor kontroller- sana liste veriyor aile hekimin sen seçiyorsun evine en yakın dogum hastanesini. Hem bakımın hem dogumun orda gerçekleşiyor. Oyle özel hastane her hastanede doğum servisi yok. Sadece tam teşekküllü dogum hastanesi var herkes orda parası olan da olmayanda herkese muamele eşit ve ücretsiz doğum ve hamilelik konusunda
Öncelikle hangi ülke ? Ben her şeyiyle çok daha fazla beğendim desem...

Türkiye'de de sağlıkla ilgili kaynaklar aşırı israf ediliyor bence. Yani ne sebepten acile giderseniz gidin bir kan tahlili, bir iğne ya da serum, bir reçete... Herkesin evinde bir kutu dolusu kullanılmamış, bitirilmemiş, SKT bekleyen ilaçlar... 10 hastanın 9'u acillik hasta bile değil baktığınızda o yüzden hastaneler, acil servisler hep aşırı yoğun. Poliklinikler de öyle keza. Ama bizler hekim yetersizliğinden, sağlık personeli yetersizliğinden şikayet ediyoruz. Hekimler, sağlık çalışanları kötü koşullarda çalışmaktan mutlu değiller. Oysa sistemdeki basit düzenlemelerle bunun önüne geçebilmek de mümkün. İşte yurt dışındaki örnekler önümüzde.

Özel hastaneler deseniz tamamen ticarileşmiş şirketlerden başka bir şey değiller. Hastaya müşteri gözüyle bakıyorlar çoğu zaman. Ama yine de konfor açısından, hijyen açısından imkanı olan herkes özel hastanelerde tedavi görüyor. İşte bizler gibi doğum paketlerine kırk - elli bin lira para veriyor ve sonuçta herkes aynı doğumu yapıyor yani baktığınızda. Ülkemizde sağlık sisteminin geldiği bu noktaya karşı çok doluyum, çok üzgünüm maalesef.

karından olunca ayna görüntüsü gibi düşün :KK70: sağda olunca kız . solda olursa erkek. yani solda olması demek aslında sağda demek :KK70: umarım yanlış söylememişimdir
Haaaa anladım yani embriyo solda olduğu için fotoğrafta sağda görünüyor ve solda olunca erkek oluyor genellemeye göre. Şimdi aklıma yattı. Zaten karından mı diye soruyorlardı ya onu da anlamıyordum ne alaka ne fark eder diyordum :KK70:

Canım şöyleymiş embriyo solda olduğunda karın ultrasonunda sağda görülürmüş. Yani bu soldaymış evet ve solda olduğunda kabule göre erkek oluyormuş :KK70: Seninkine bakalım bi...
IMG20240509103817.jpg

Na benim böyle, bebiş daha çok sağdaydı yani en azından karnımın sağından gördüü

ben de hiç merdiven çıkarken nefes nefese kaldığımı bilmem 3.kata çıkana kadar mahvoluyorum. sonlarına doğru apartman kapısında yaşıcam galiba :KK70:
Ahahahhah ay sorma bizim ev de 2. katta ve asansör yok ben de sonlara doğru sürünerek tırmanarak falan çıkıcam galiba :KK70:

Selam kızlar kontrolden geldim , çok şükür kalp atımını dinledik . Progestona devam dedi doktorum. Cinsiyet tahmini yapabilir misiniz biraz daha büyümüşken

Eklentiler

• 7FC1641C-4CAB-4B7E-BEB3-D32A10A5BB68.jpeg
    7FC1641C-4CAB-4B7E-BEB3-D32A10A5BB68.jpeg
    125,1 KB · Görüntüleme: 22
Haaaa anladım yani embriyo solda olduğu için fotoğrafta sağda görünüyor ve solda olunca erkek oluyor genellemeye göre. Şimdi aklıma yattı. Zaten karından mı diye soruyorlardı ya onu da anlamıyordum ne alaka ne fark eder diyordum :KK70:
bende şimdi neymiş bu diye araştırayım dedim . benimde öğrendiğim anca 15 dakika olmuştur :KK70:

Selam kızlar kontrolden geldim , çok şükür kalp atımını dinledik . Progestona devam dedi doktorum. Cinsiyet tahmini yapabilir misiniz biraz daha büyümüşken
Çok şükür canım <3 Hadi buyrun bakalım tahminciler, bize şak diye yapıyordunuz sağda mı solda mı bakıp, tam ortada duran ne oluyor şimdi shdksakdhk

bende şimdi neymiş bu diye araştırayım dedim . benimde öğrendiğim anca 15 dakika olmuştur :KK70:
Ahahahhaha :KK70: Son kontrole gittiğimde doktor şey demişti nabzı dakikada 160 atıyor şimdi buna bakıp da cinsiyeti kız deme, durduğu yere bakıp da erkek deme. O gün ne demek istediğini anlamamıştım ama şimdi anladım :KK70: Bana böyle abuk sabuk şeylerle gelme diyor yani adam :KK70:

X