Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 41,2%
  • erkek

OY: 9 52,9%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,9%

• Ankete Katılan
    17
bikaç gün önce grupta progestan konuşulmuştu. Bizim değerimiz bu dönemlerde kaç olması gerekiyor bilen var mı aranızda. Ben bugün tsh ve Protestan değerlerime baktırdım. Tsh ım öncesinde sınırda çıkmıştı şimdi düşmüş biraz daha şükür. Progestan değerim 24 çıkmış. Düşük mü iyi mi bilgisi olan?
Yani normal gibi duruyor neden ölçtürdünki ben 3 doktora gittim hiçbir doktor benden istemedi bu testi

Benden de dr istemedi aslında. Grupta konuşulduğunu görünce merak ettim benim kaç olduğunu . Kendim baktırdım.
Değer normal canım zaten ultrason da sıkıntı ger türlü gözüküyor kesenin aşağıda olması kanama alanının olması vs ondan bu değer şuan senin için önemsiz

Kızlar aranızda bebek hamağı almayı düşünen var mı? Daha önce tecrübem olmadiği için bilemedim ama çok övüyorlar. Bi size sorayım dedim. 20 kg kadar taşıma kapasiteli.

Eklentiler

• IMG_20240515_155342.jpg
    IMG_20240515_155342.jpg
    114,8 KB · Görüntüleme: 13
Kızlar aranızda bebek hamağı almayı düşünen var mı? Daha önce tecrübem olmadiği için bilemedim ama çok övüyorlar. Bi size sorayım dedim. 20 kg kadar taşıma kapasiteli.
Böyle şeyleri bebek doğduktan sonra almak daha iyi oluyor. Totişleri sevmeyince yatmıyorlar boşa gidiyor sonra. Beğenmezse en azından iade hakkı oluyor

ben oğluma almıştım. içine sığamayacak hale gelene kadar kullanmıştık :) her yere taşıyordum yanımda.

ben de çok sevdiğim hâlde çaydan kahveden çok soğudum. hiç canım istemiyor. tatlı da istemiyorum hiç. sevdiğim şeylerden soğudum hep 😂 bugün de derste çocuklar kızdırdı biraz. şu an kasığım çok ağrıyor 😔

ben de çok sevdiğim hâlde çaydan kahveden çok soğudum. hiç canım istemiyor. tatlı da istemiyorum hiç. sevdiğim şeylerden soğudum hep 😂 bugün de derste çocuklar kızdırdı biraz. şu an kasığım çok ağrıyor 😔
Beni de sınıfta çok yoruyorlar azcık stres yapayım hemen kasıklarıma vuruyor okullar kapansın diye dört göz bekliyorum

Bende sallanan ana kucakları var ya onları beğeniyorum bakalım bebeklerımız büyüse de alışverişe başlasak 😅😂

Bence bu sallanan hamak bebek doğduktan sonra alınsa daha iyi olabilir. Bebekler her türlü sallanmayi seviyolar ama 🤭 belki öyle şeylere gerek kalmayıp sadece pusette durabilecek bir bebiş olur ya da kolik falan bebek olabiliyo ( inşallah olmaz) o zaman bu da yetersiz kalır şu kendiliginden sallanan şeylere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bı sure sonra evin her yerine yerleşmeye başlayacaklar zaten 🤣doldurmayın evi şimdiden bazı şeyleri doğumdan sonraya bırakın ne ihtiyacı olur öyle takipleyin bence 🥰

Canım bence normal diyecekler bir sıkıntı çıkmayacak. Gebelikte dalgalanma olur vücut alışma sürecinde falan gibi bir cevap bekliyorum 🙏 Allahın izniyle kuzum.
Canım teşekkür ederim iyi dileklerin için öncelikle . İlk önce bebeğimi görmek istedim hemen . Ultrasonla baktılar çok şükür her şey yolundaydı . Bir kaç saat aralıklarla tansiyon ölçümü yaptılar . İdrar tahlilim temiz çıktı . Şuanlık bi sıkıntı gözükmüyor ama çok üzdüm bugün kendimi . Çok koktum . Stres yapınca Lekelenmem başladı . Doktor progestan devam dedi . Vajinal muayene oldum ilk defa . Bilmiyorum doktor takip edelim dedi . Stres yaptıkça daha da yükseldi tansiyonum . Ama dediğin gibi sanırım normal bir süreç bu . Pazartesi günü kendi doktoruma randevum var . O güne kadar dinleneceğim lekelenmem geçer umarım . ❤️

Orangegreysky Orangegreysky ben bu öksürüğü o kadar iyi tanıyorum ki 😅 Bende de senelerdir var, özellikle geçen sene 6-7 ay aralıksız öksürdüm böyle. Biraz gülsem, biraz terlesem, hafif soğuk temas etse bazen de sadece yatar pozisyona geçince hortlardı. Çok da tahlil, tetkik alerji testleri falan yaptırdım hani ufak tefek bir sürü şeye alerjim çıktı ama bence nedeni hiçbiri değildi. Enfeksiyon da değildi. Ama neydi hiç bilinemedi hala da bilinmiyor. En son alerjik astım falan gibi yorumlarda bulunuldu. Alerji hapları direkt tesir edince ben de alerjik olduğuna inandım. Sonrasında ne zaman alerji ilacı kullanmak zorunda kalsam hep bu öksürüğü kesti. Bana biraz alerjik gibi geldi o ses kuzum. Bebeği doğur, emzir, sütten kes bir alerji ilacı kullanmayı dene. Keserse seninki de alerjiktir deriz 🤣 Öte yandan bence de antibiyotik bu öksürüğe çok fayda etmez. Ben geceleri atağa geçtiğinde bal tüketiyordum en hızlı o etki ediyordu. İçine de bir şey katmana gerek yok bence yeter ki hakiki bal bul. Bitki çayları falan kullanıyormuşsun zaten diğer alternatif yöntemleri de dene. Bir de her zaman takip et orangecim. Bir şey mutlaka tetikliyordur. Mesela soğuk tüketmek, mesela portakal yemek, mesela baharatlı yemek vs vs. Hiç aklına gelmeyecek bir şey bile tetikliyor olabilir onu da takip ede ede senin bulman lazım 😕

Bunu arkadaşım aldı çok az kullanabildi çünkü huysuzlanıp en son kucağa almak zorunda kalıyordu sonrada 6. Ayına gelince sattı bende onda öyle gördüm ya bir soğuğum almaya şimdilik

X