Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 12 36,4%
  • erkek

OY: 20 60,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 3,0%

• Ankete Katılan
    33
Aynen öyle hep temmuz doguracak olanların bazıları hazirana kaymisti mesela aniden şu gelip 1 cm açıklığı olup apar topar doğuma alınanlar falan derken. Benimki de tam tersine 40+0 oldu hala gelmeye niyeti yoktu. Zamanı gelmiş deyip hastaneye yatırdı beni doktor sezeryana gider gibi hazırlanıp çıktım evden oysa böyle yürüyüşler hareketler yapıyorum bı normal doğurma cesareti hevesindeyim ki sorma😁 doktor çok kolay doğum yaparsın 5 cm açıklıkla ağrı cekmiyosun adet sancısı gibi de geçebilir doğumun dedi ama ben riske atmak istemedim bı gün hastanede yattım.yan odada 1 cm açıklıkla kadincagiz sabaha kadar inledi ben uyudum 🤣 sabah uyandım ne kasılma kalmış ne sancı ufak tefek gelip giden sancılar da gitti. Ama ben Meryem suresi okunmus Meryem otlu su falan yanıma alıp ara ara ondan içmiştim doğum kolay olsun diye acaba ondan mı hiç sancım olmadı bilmiyorum 🤭 kıyamette sezeryana dönmek varmış tam böyle takvime göre geldi 11 temmuz beklenen doğum gösteriyordu 10 unda suni sancı aldım olmadı 11 inde günü gününe geldi kısmet böyleymiş demek ki. Şimdi de ne olur gününü bekler mi bakalım. Mecbur sezeryan olacak
Meryem ana otu aktarda satılıyor mu canım

canim bizde esimin 2. kromozomu inversiyonlu ona hicbir zarari yok dusukler olmasa genetik testi yaptirmasak fark etmezdi bile. cift kromozom var herkeste saglikli olan 2. koromozom gelirse bana hic bir sorun yok. Inversiyon olan gelirse o kromozom kendisi kopip etrafinda donup tekrar koptugu yerden birlesiyormus saniyelik bir olay ama dollenme sirasinda kadindan gelen krpmozomla birlesirken bu kopma ve birlesme olursa hatali birlesme lluyor dedi doktor. bu bebegin neresine denk gelirse beynine mi omuriligine mi orda hasara yol aciyor bu hasarli embriyo da dusukle sonuclaniyor genelde erken dusukle sonuclanir dedi cok kucuk oranla da dogar ama genetik kusurlu dogar. bu panaroma gibi testler kanda bunu tariyor. ben zTen sagliklu olan kromozomu aldiysam hic sorun degilk ilk cocugum saglikli oldu ama ondan once dusuklerjm oldu.
dusukler en gec 8. haftaua kadar dustuler hep zTen erken dusuk olur dedi doktor. su an 11. haftadayim icimi rahatlatan bu ama yine de tetikteyim
Cok şükür tehlike geçmiş ama işte anne olarak hep emin olmak istiyoruz. Şimdi biseyde kafam karıştı bende panaroma plus düşünüyorum. 13.18. 21. Kromozoma Ve 23.esey kormozoma bakılıyor diye biliyorum diğer kromozomlara da onunla birlikte bakılıyor mu yani 1den 23 arasına kadar olanlara da onunla birlikte bakilmis mi oluyor. Benim kafadan dumanlar çıkıyor yine 🤣🤣

Hanımlar aklıma bi şey geldi bi de.

Sağlık ocağı gebelik takibi başlatıyor ya, ya ebe ya hemşire bilmiyorum bana hangi haftalarda neler yapılacak tek tek onları yazmıştı. İşte 12'de bilmem ne vitamini başlanacak falan.

Bunları kadın doğum doktoru mu takip edip bize söyleyecek, sağlık ocağından mı ilerleyeceğiz ki? Tetanoz aşısı falan mesela yapılacakmış

Cok şükür tehlike geçmiş ama işte anne olarak hep emin olmak istiyoruz. Şimdi biseyde kafam karıştı bende panaroma plus düşünüyorum. 13.18. 21. Kromozoma Ve 23.esey kormozoma bakılıyor diye biliyorum diğer kromozomlara da onunla birlikte bakılıyor mu yani 1den 23 arasına kadar olanlara da onunla birlikte bakilmis mi oluyor. Benim kafadan dumanlar çıkıyor yine 🤣🤣
hic detayini bilmiyorum acikcasi bize doktor onerdigi icin yaptiriyoruz ama panaroma en genel kromozom hastaliklarina bakiyor sanirim en cok olmasi muhtemel olanlara

😁😁😁 Gerçekten nasıl dayanıyorlar yaaa sıkışmıyorlar mııı... Yaaaa uf ben bu suni sancı hakkında hiç olumlu şeyler duymuyorum ya bununla doğum yapabilen var mı onu da merak ediyorum. Sanki kadınlara genelde bunu çektirip çektirip sonra da sezaryene alıyor gibiler çok üzülüyorum :KK43: Bir de şunu duydum ne kadar doğru bilmiyorum tabi ama normal doğum sancısı kasılmalar ve gevşemeler şeklinde oluyormuş. Yani annenin bedenine arada bir rahatlamayı da veriyormuş. Ama suni sancıda kesintisiz sancı çekmek falan diyorlar çok korkutucu geliyor bana :KK43:
Var var kızımı suni ile doğurdum gelmiyordu deneyelim dedik 😁 10 saat sonra falan geldi. Aslında öyle değil biraz acı eşiği ile ilgili olabilir. Ben son dakikaya kadar elimde telefon arkadaşlarımla konuştum. Hatta daha çok var diye düşünürken 10 cm tamam artık doğuma dediler çok şaşırdım.

su an kacinci haftandasin ve nasil gidiyor hamileligin? agrin vs oluyor mu

Sağlık ocağı gebelik takibi başlatıyor ya, ya ebe ya hemşire bilmiyorum bana hangi haftalarda neler yapılacak tek tek onları yazmıştı. İşte 12'de bilmem ne vitamini başlanacak falan.

Bunları kadın doğum doktoru mu takip edip bize söyleyecek, sağlık ocağından mı ilerleyeceğiz ki? Tetanoz aşısı falan mesela yapılacakmış
kadın doğum doktoru da söylüyor, sağlık ocağındaki hemşire de arayıp bilgilendiriyor. sağlık ocağı genelde uygun olan vitaminleri yazıyor. ben doktoruma soruyorum tamam derse ona başlıyorum. aşılarda da doktorumu bilgilendirerek olmuştum ilk çocukta.

kadın doğum doktoru da söylüyor, sağlık ocağındaki hemşire de arayıp bilgilendiriyor. sağlık ocağı genelde uygun olan vitaminleri yazıyor. ben doktoruma soruyorum tamam derse ona başlıyorum. aşılarda da doktorumu bilgilendirerek olmuştum ilk çocukta.
Anladım canım teşekkür ederim

Canım sağlık ocağı gebelikte ilk 12 hafta içerisinde gebe bildirimi yapıyor, yani ilk trimesterse gidip kayıt yapılıyor ve kilo boy tansiyon takibi yapılıyor , gebelikle ilgili şikayet var mı o kaydediliyor. Vitamin ilaç vs. olarak kadın doğumcunun önerisiyle ilerliyoruz , asmde hangi vitaminleri aldığımız kayıt ediliyor . Tetanoz aşısı için genelde 2 doz öneriliyor zamanı geldiğinde asm kendisi arayıp çağırıyor aşı ve takipler için .

Canım sağlık ocağı gebelikte ilk 12 hafta içerisinde gebe bildirimi yapıyor, yani ilk trimesterse gidip kayıt yapılıyor ve kilo boy tansiyon takibi yapılıyor , gebelikle ilgili şikayet var mı o kaydediliyor. Vitamin ilaç vs. olarak kadın doğumcunun önerisiyle ilerliyoruz , asmde hangi vitaminleri aldığımız kayıt ediliyor . Tetanoz aşısı için genelde 2 doz öneriliyor zamanı geldiğinde asm kendisi arayıp çağırıyor aşı ve takipler için .
Kadın doğumun verdiği vitaminleri sağlık ocağına haber mi vermemiz lazım o zaman onlar mı görüyorlar

su an kacinci haftandasin ve nasil gidiyor hamileligin? agrin vs oluyor mu
Son ultrasona göre bugün 11.haftaya girdim. Midem çok kötüydü biraz hafifledi gün içinde iyiyim ama akşamları hala kusuyorum. Ağrı olarak belim ağrıyor bazen regl olacak gibi bacaklarıma falan sizi giriyor. Ama ben hiç bunlara takılmıyorum. Ben pskolojik olarak berbatim. Kafamın içindeki sesler bi sussa hamileyim diye sevinmeye vaktim olacak. Cumartesi randevum var aşırı stresliyim. İnşallah hicbjrsey çıkmayacak ama önceki bebekteki anomaliler var mi diye bakılacak. İnşallah size Cumartesi günü çok şükür rahatladım diye yazicam İnşallah 🙏🙏 (yazsam da inanmayın 20. Haftadaki detaylı ultrasona kadar yine rahatlayamam 🤣🤣)

Kadın doğumun verdiği vitaminleri sağlık ocağına haber mi vermemiz lazım o zaman onlar mı görüyorlar
Takip için gittiğinde söylemen yeterli . İşte ilk trimesterde folik asit kullanıyor olmak önemli. Sonrasında devit ve demir vitaminleri. Onları soruyor gerekli vitaminleri alıyor musun diye .

Son ultrasona göre bugün 11.haftaya girdim. Midem çok kötüydü biraz hafifledi gün içinde iyiyim ama akşamları hala kusuyorum. Ağrı olarak belim ağrıyor bazen regl olacak gibi bacaklarıma falan sizi giriyor. Ama ben hiç bunlara takılmıyorum. Ben pskolojik olarak berbatim. Kafamın içindeki sesler bi sussa hamileyim diye sevinmeye vaktim olacak. Cumartesi randevum var aşırı stresliyim. İnşallah hicbjrsey çıkmayacak ama önceki bebekteki anomaliler var mi diye bakılacak. İnşallah size Cumartesi günü çok şükür rahatladım diye yazicam İnşallah 🙏🙏 (yazsam da inanmayın 20. Haftadaki detaylı ultrasona kadar yine rahatlayamam 🤣🤣)
ayni kendimi gordum ne diyebilirim ki kelin ilaci olsa basina surer. Psikolojik olarak diken ustundeyim her kontrol oncesi rahatlamak icin notlar yaziyorum gunluk gibi,hersey olur diyorum hayatin bir bildigi vardir diyorum. valla ben 9 ayda 90 kez doguruyorum daha oncekinden de boyleydim bu da ayni :) hayirlisi olsun. insallah iyi gecer sizin de

X