2024 ikiz gebelik

2li tarama yapmıyorlar ikizlerde zaten, demek istediğim ense burun vs bakıldığı, fetal dna ile birlikte değerlendirildiği ultrason randevusu için demek istedim🥹
Perinatolog kesinlikle çünkü normal doktorlar çoğul gebelikleri tam olarak onlar kadar anlayamıyolar detaylı için perinatolog görmesi lazım

Merhaba ikiz anne adayları🤍 12. Hafta tarama ultrasonunu normal doktor mu perinatolog mu tercih ettiniz? Karar veremiyorum bir türlü 🫠
Merhaba ben 14+3 de gittim sizin gibi çok kararsız kalmıştım. Ama iyiki gittim çünkü hem organ taraması hem ense ölçümü hemde fetal dna yaptırdım sonuçta içimiz rahatladı.

Merhaba ben 14+3 de gittim sizin gibi çok kararsız kalmıştım. Ama iyiki gittim çünkü hem organ taraması hem ense ölçümü hemde fetal dna yaptırdım sonuçta içimiz rahatladı.
Teşekkür ederim ya herkes çok yardımcı oldu karar vermemde😍

Benim doktorum 21. Haftada perinatoloğa gidersin dedi ben kabul etmedim 14. Haftamdayken hemen gitmek istiyorum dedim sen nasıl rahat edeceksen öyle yapabilirisin dedi. 14. Haftamda gittim.
Perinatolog ayda bir kez kontrole gelmemi önerdi. Her ay bir kez perinatoloğa gideceğim.

Benim doktorum 21. Haftada perinatoloğa gidersin dedi ben kabul etmedim 14. Haftamdayken hemen gitmek istiyorum dedim sen nasıl rahat edeceksen öyle yapabilirisin dedi. 14. Haftamda gittim.
Ben de öyle yapıcam daha rahat edicem🙏🏻 daha önce 1 boş gebeliğim 2 düşüğüm var. İncik cincik bakılsın önlem alınsın istiyorum. İlk kez bu haftalara geldim🥹

Merhaba. 5.haftada gittiğimizde doktor ikinci keseyi görmüş ancak bize belirgin olmadığı için söylememişti. 6.haftada iki keseyi de belirgin gördük. 7.haftada çok şükür ikisinin de kalp atışını duyduk. Ben fetal dna yaptırmadım. 20.haftada detaylı ultrason için çapaya gittik. Gerekli gördükleri takdirde fetal dna istiyorlar zaten. 20.haftadan beri de 3er hafta aralıklarla detaylıya devam ediyoruz. Aynı zamanda kendi kadın doğum doktoruma da gidiyorum. Kanama vs sorun hiç yaşamadık çok şükür. Sadece suları fazla. Benimkiler iki kese iki plesanta ancak tek yumurta olma ihtimalleri var. İkisi de erkek. Şu an 27+2 yiz.

Merhaba. 5.haftada gittiğimizde doktor ikinci keseyi görmüş ancak bize belirgin olmadığı için söylememişti. 6.haftada iki keseyi de belirgin gördük. 7.haftada çok şükür ikisinin de kalp atışını duyduk. Ben fetal dna yaptırmadım. 20.haftada detaylı ultrason için çapaya gittik. Gerekli gördükleri takdirde fetal dna istiyorlar zaten. 20.haftadan beri de 3er hafta aralıklarla detaylıya devam ediyoruz. Aynı zamanda kendi kadın doğum doktoruma da gidiyorum. Kanama vs sorun hiç yaşamadık çok şükür. Sadece suları fazla. Benimkiler iki kese iki plesanta ancak tek yumurta olma ihtimalleri var. İkisi de erkek. Şu an 27+2 yiz.
Fetal dna testini herkese öneriyorlar. Amniyonsetezi gerekli gördüklerinde istiyorlar. Mesela çok şükür bizde bir sıkıntı yoktu ama fetal dna yı önerdiler yaptık. Allah korusun fetal dna sonucu kötü gelen kişilerede amniyonsentez öneriyorlar. Her şey yolunda gözüksede biz içimiz rahat sürece devam edelim istedik. Sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🙏

Ben kalp atışlarını 8.haftada duydum hatta o gün öğrendim ikiz olduklarını da
Sağlıkla doğsun inşallah. Umarım ben de duyarım ikisini de. Normalde 7. Haftada duyuluyormuş. Kontrole gittiğimde 6+6 idi. Şu an 7+6 yım. 10 gün sonra gel dedi ama biraz daha beklemeyi düşünüyorum.

Kızlar merhaba. 27+4 haftalık hamileyim perinatoloji kontrolünde 28.haftadan itibaren 2 hafta boyunca 3 günde 1 NST olmamı istedi. Böyle bir durumla karşılaşan var mı

Kızlar merhaba. 27+4 haftalık hamileyim perinatoloji kontrolünde 28.haftadan itibaren 2 hafta boyunca 3 günde 1 NST olmamı istedi. Böyle bir durumla karşılaşan var mı
Yani perinstoloji kontrolde bir şey mi gördü?
Ben 16. Haftadan itibaren doğuma hafta her hafta net ye girdim 26. Haftadan itibaren daha sık girmeye başladım hafta da 2 kez 30 dan sonra hafta da 3 oldu nst. 16. Haftada erkenden kasılmalarım başlamıştı yoğun kanamayla sürekli nst ye giriyordum

Yani perinstoloji kontrolde bir şey mi gördü?
Ben 16. Haftadan itibaren doğuma hafta her hafta net ye girdim 26. Haftadan itibaren daha sık girmeye başladım hafta da 2 kez 30 dan sonra hafta da 3 oldu nst. 16. Haftada erkenden kasılmalarım başlamıştı yoğun kanamayla sürekli nst ye giriyordum
Kanama vs hiç olmadı hamileliğimin başından beri ama ikisinin de suyu fazla ondan istedi sanırım

X