2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Benim kv hastanede uyuyan cocugumu beşikten alıp koltukta yanında yatırdı beraber uyudular 🤣🤣 mal gibi kalmıştım sonra evde de annesi gitsin uyusun biz burda seninle uyuyalım diyordu kızımı 10 dk sonra alıp iyi geceler deyip odamızın kapısını örttüm bende bidaha da dememişti ama anladığını sanmıyorum 🤣🤣 arkadaşım psikolog kv 2-3 ay önce bana babaanne kendi doğurdu sanarmış demişti benimki resmen öyle zannediyor
Yuh devenin nalı. Annem yaptığında bile kudurdum, kv yapsa asla izin vermem ya başlarim ne sandığına yani. Hayır hastanede kv niye kalıyor o da ayrı bir soru yani 😂 bana hastanedeki ebe demişti ki kadınların refakat etmesinden nefret ediyoruz 😂 en güzeli eşinin kalması demişti ki gerçekten öyle. ikincide o hatayı yapmadım. Hatta buraya da foto atmıştım, benim minik de uyutmamisti bizi ,eşim kucağına alıp öyle uyumuslardi ancak 🥲

Ne isimmis arkadaş ya 😂 çok istiyorsa millet bir daha doğursun kendi koysun bebesinin ismini aaa daral geldi yeminle 😅
Kp birde karışıyor bende kv umrunda diğil ve nasıl deyim sanki bu güne kadar ben vardım şimdi çocuğu sanki onun için doğurdum istediğini yapıcakmış ya yapsaydın kendi 4 cocuklarına ben ağzımı açınca kötü oluyorum

Yuh devenin nalı. Annem yaptığında bile kudurdum, kv yapsa asla izin vermem ya başlarim ne sandığına yani. Hayır hastanede kv niye kalıyor o da ayrı bir soru yani 😂 bana hastanedeki ebe demişti ki kadınların refakat etmesinden nefret ediyoruz 😂 en güzeli eşinin kalması demişti ki gerçekten öyle. ikincide o hatayı yapmadım. Hatta buraya da foto atmıştım, benim minik de uyutmamisti bizi ,eşim kucağına alıp öyle uyumuslardi ancak 🥲
Valla oda da hem ayrıyetteb koltuk hemde yatak olunca gitmedi yoksa annemde kaldı kv bende kalırım yer var deyince eşimi eve göndermiştim hatta. Muhtemelen ikinci de yapacağım benim de o olur en mantıklısı cidden

Uyanık anneler ekleyin emişleri 🤣

Eklentiler

• IMG_0950.jpeg
    IMG_0950.jpeg
    72,2 KB · Görüntüleme: 70
Valla oda da hem ayrıyetteb koltuk hemde yatak olunca gitmedi yoksa annemde kaldı kv bende kalırım yer var deyince eşimi eve göndermiştim hatta. Muhtemelen ikinci de yapacağım benim de o olur en mantıklısı cidden
İşte maalesef ilklerde hep bir acemilik oluyor hem de her konuda. İnsan sonra bilinçleniyor ve hem anneliği çok daha rahat geçiyor bence hem de bu tarz saçma şeylere daha kolay tepki verebiliyorsun.

Düzelir mi acaba. Ben normal sanıyordum fıtık deyince bir üzüldüm. Bide kulağın kulak memesi kısmı yukarı doğru kalkık gibi. Ona üzülüyordum bide bu eklendi 😓

Bebeğinin kulak memesi yukarı doğru kıvrık olan var mı?
Benim oğlanın kulakları da öyle ya üstüne yatınca hemen kıvrılıyor yukarı doğru. Ben bundan aldım uyurken takıyorum. Kulak memesi sertleşmeye başladıkça düzelir diye umut ediyorum bakalım

Bakalım ikinciyi yapacak kafa bırakacak mı bu kız bana 🤣🤣🤣
Bırakır bırakır 😂 yani herkeste olur mu bilmiyorum ama bir süre sonra ay bir tane daha bebek olsa şöyle sevsem koklasam falan filan moduna giriyorsun 😂 bu günleri gerçekten çok ozleniyor, ilkinde hiç anlayamadım, bunda durup durup öpüp kokluyorum sırf bu yüzden 🥲😍

Olsa muhakkak anlardın canım. Benim doktor iki kere gittim ikisinde de çok iyi çok iyi dedi ama acımaya devam etti. Baska doktora göründüm o söyledi enfekte olmaya başladığını. O kokuyu ben de alıyorum malesef 🤭 yani gerçekten temizliğime çok dikkat ediyorum ama yine de tuvalette vs kan kokusu geliyor burnuma. Normal doğumla alakalı bir şey olduğunu sanmıyorum. Eğer ki dikişlerin iyi durumdaysa dikişten de öyle bir koku gelmez.
Ben de öyle, her gün duş almaya çalışıyorum temizliğime dikkat ediyorum ama yine de o koku beni mahvediyor ya inşallah lohusalık bitince bu da biter

• Beğen
Reactions: The
Kızlar benim bebeğim geceleri hiç uyumuyor. Beşiğe yatırdığım an ağlıyor dün hastanede de öyleydi. Doymuyor desem gündüz de çok güzel uyuyor, uyandıramıyoruz. Memede olduğu zaman sakin dueuyor ama memede değilse aslaa durmuyor.
Benimki de ilk hafta gece hiç uyumadı, gündüz uykularını azalttım hele de akşama doğru uykularını çok kısa tuttum sağolsun şimdi biraz daha iyi 12-6 arası uyuyabiliyorum. Bazı geceler o da huysuzluk ediyor memeden ayırdığım anda ağlıyor ben de o günlerde yatağa yatırıp göğsümü o şekil veriyorum, uyuduğu anda çekiyorum göğsümü ya yanında yatıyorum ya da bir kıyafetimi bırakıyorum. Seni istemesi memede kalmak istemesi çok normal daha yeni doğdular tek bildikleri şey emme ☺️

Doğum yapmış güzel annelerim😁 Allah aşkıma bana bir fikir verin 😂😂 ananas yürüyüş merdiven sıcak su ilişki eğilerek yer silme herseyi deniyorum tık yok gün sonunda sadece biraz vajina ağrısı ve bel ağrısı oda geçiyor hemen. Suni sancıyla alakalı okuduklarım beni biraz tedirgin etti korktum kendi sancımın gelmesi için herseyı yapıyorum ama gelmiyor bi türlü 😂 başka fikri olan ben şunu denedim doğum yaptım sancım geldi diyen bir koca yürekli varmı 😂 birde kızlar 1-2 haftadır makatımda şişlik var bağsur gibi ama böyle bir sorunum yoktu daha öncesinde 2-3 gündür daha da şişti bu normalmi doğum yaptıktan sonra beni daha çok zorlar cunku git gide şişiyor gibi tavsiyenız varmı ay çok soru sordum helal edin hakkınızı varmı bana yardım edicek 😂
Seni korkutmak gibi olmasın ama ben 36-40 arası her şeyi yaptım çaylar ananaslar platesler zumba falan sıcak suda yattım ilişki denedik falan ama gelmeyince gelmiyor, hele de gelsin diye uğraştıkça gelmiyor senin düşünmeyi bırakman lazım. O yaptığın şeyler de doğum anında yardımcı olacak merak etme, ben suni sancı aldım maalesef ama açılmam çok iyiydi ebeler bile şaşırdı. Bol bol hurma ye, kendini bebişine bırak. Şimdiki aklım olsa son günlerimde niye gelmiyor diye stres yapmak yerine bol bol uyur ve bebeğimin karnımdaki son günlerini değerlendirirdim 😄

Kuzum doymuyor olabilir mi? Bu sorudan da ciddi anlamda nefret ederim ama ilk günlerdeki ağlamalar genelde yüksek ihtimalle açlıktan oluyor. Bir iki güne sütun iyice cogalacaktir, o zaman bebeğinin rahatlayacagini düşünüyorum ben
mama da verdikbbugün hala aynı...napıcam bilmiyorum ua

Kızlar size bir şey sorcam, benim oğlan normalde 3 saatte bir kendi kendine uyanırdı. Ama iki gündür gece 1 veya 2 gibi yatıp sabah 6 ya kadar uyuyor sonra kendi kendine uyanıyor ama böyle ilk uykusu uzadı biraz normal mi acaba ? Sonra 7 buçuk gibi tekrardan uyuyuor ve uyanması 9 u 10 u buluyor ama ilk uykusu uzadı bende uyandirmiyorum yani 4-5 saat uyuyor

Kızlar benim bebeğim geceleri hiç uyumuyor. Beşiğe yatırdığım an ağlıyor dün hastanede de öyleydi. Doymuyor desem gündüz de çok güzel uyuyor, uyandıramıyoruz. Memede olduğu zaman sakin dueuyor ama memede değilse aslaa durmuyor.
canım ilk bir haftamız acaipti o kadar ağladı ki tekrar hastaneye gittik çok zor :KK43: aç olabilir meme yetmeyebilir diğer nedeni de adapte olma çabası çok normal korkma zamanla düzelecek 🙏

Seni korkutmak gibi olmasın ama ben 36-40 arası her şeyi yaptım çaylar ananaslar platesler zumba falan sıcak suda yattım ilişki denedik falan ama gelmeyince gelmiyor, hele de gelsin diye uğraştıkça gelmiyor senin düşünmeyi bırakman lazım. O yaptığın şeyler de doğum anında yardımcı olacak merak etme, ben suni sancı aldım maalesef ama açılmam çok iyiydi ebeler bile şaşırdı. Bol bol hurma ye, kendini bebişine bırak. Şimdiki aklım olsa son günlerimde niye gelmiyor diye stres yapmak yerine bol bol uyur ve bebeğimin karnımdaki son günlerini değerlendirirdim 😄
Bi nebze içim rahatladı teşekkür ederim 😂

Bide kv ile kavga etmeme ramak kaldı. Çocuğu emziriyorum bitince kucağımdan alıp gidiyor gaz cıkarmak icin, sanki ına kaldı. Tamam yap da her seferinde de noluyor yani. Altını kendi değiştirmek istiyor sürekli, hatta az önce reamen elimden çekti aldı. Belli ediyorum sinirimi ama yokkk. Bebek aülıyor şimdi de sen dinlen bahanesiyle aldı gitti. Sanki benim cocugum onda duracak. Hayır o benim kokumu alınca susar sen ver diyorum yook.
canım ben de zorla alan olmuyor ama ben bazen zorla veriyorum ağlıyor diyorlar olsun oyalayın diyorum :)) bırak alsınlar biraz kahveni iç duşa gir fırsat buldukça uyu sütün artar lohusa depresyonuna girmezsin çok zengin insanların evinde yatılı yardımcıları var her şeylerini ona yaptırıyorlar mis gibi lohusalık geciriyorlar bırak sende yardımı bol bol al kafanı takma o senin bebeğin zTen bir ömür bakacaksın

Kızlar size bir şey sorcam, benim oğlan normalde 3 saatte bir kendi kendine uyanırdı. Ama iki gündür gece 1 veya 2 gibi yatıp sabah 6 ya kadar uyuyor sonra kendi kendine uyanıyor ama böyle ilk uykusu uzadı biraz normal mi acaba ? Sonra 7 buçuk gibi tekrardan uyuyuor ve uyanması 9 u 10 u buluyor ama ilk uykusu uzadı bende uyandirmiyorum yani 4-5 saat uyuyor
Bence illa ki o acıkma sinyalleri gönderiyordur ama sen uyuduğun için fark etmiyorsundur bebek için 6 saat aç kalmak çok diye düşünüyorum. Ben 12 1 gibi emzirip yatırıyorum, 4 e alarm kuruyorum bazen kendisi sinyal gönderiyor yani gözü kapalı ama böyle hareketlenmeye başlıyor, gaz çıkarıyor falan ben de acıktığını anlayıp uyandırıyorum. Ama deliksiz uyursa da mecbur yine 4 e alarm kurup zorla uyandırıyorum

Benim oğlanın kulakları da öyle ya üstüne yatınca hemen kıvrılıyor yukarı doğru. Ben bundan aldım uyurken takıyorum. Kulak memesi sertleşmeye başladıkça düzelir diye umut ediyorum bakalım
Bizimde yattığında kulak memesi hemen katlanıyor. Asla tam düz halde üstne yatamıyor Ben de bundan aldım daha gelmedi kargodan. Zamanla düzelmek yerine daha da kıvrılır diye korkuyorum. Airwell diye bir uygulama varmış ama genelde yamuk kulaklı yda kepçe kulaklı bebeklere uygulanıyor. Benimkinin sadece kulak memesinde var. Siz doktorunuza sordunuz mu ne dedi. Bu taktığınız şey iyi geldi mi fark gördünüz mü

2. 3. Bebeyi yapanlar nasıl tecrübeli, benimde yanımda eşim kaldı, çok daha iyi stressizdi
Bakalım ikinciyi yapacak kafa bırakacak mı bu kız bana 🤣🤣🤣
Çok çabuk unutuluyor ve zaman çok çabuk geçiyor, insan bebek özlüyor 🥰
Bırakır bırakır 😂 yani herkeste olur mu bilmiyorum ama bir süre sonra ay bir tane daha bebek olsa şöyle sevsem koklasam falan filan moduna giriyorsun 😂 bu günleri gerçekten çok ozleniyor, ilkinde hiç anlayamadım, bunda durup durup öpüp kokluyorum sırf bu yüzden 🥲😍
Hemde nasıl özleniyor, ayy ben hamileliği bile özledim 😂 bende bunu bol bol kokluyorum öpüyorum, tadını çıkarıyorum, eşimde öyle aslında biz daha yeni bilinçlenmişiz 😂
mama da verdikbbugün hala aynı...napıcam bilmiyorum ua
Canım ilk günler hepimiz aynı sıkıntıları yaşadık, sanırım adaptasyon süreci, bol bol kucağına al, sarıl öp, kokla, bebiş senin kokunu alsın sakinleyecek
Senin bebenin 40 ı çıkmıştı sanırım
Kilo alımı falan iyiyse birşey olmaz sanırım, tabii yine de doktora danışmak lazım

X