2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Doktorunuzla konuşun multivitamin falan önersin. Birde korkmayın. Ben bildiğiniz ateşler içinde 2 gün yattım. Coronadan şüphelendiler. Ama tutundu. Maalesef 7. Haftada gelişimi durduğu için kürtaj oldum ama sebep olarak bana kromozom bozukluğu olabileceği söylendi. Yani hasta olmamla bir alakası yoktu ❤️
Bende aynı durumu yaşadım seninle çok ateşlendim grip değildim hasta gibi değildim bebeğimin kalp atışlarınıda duymuştum ama kalbi durdu benim genetikliydi birde sebebsiz denildi artık teslim oldum allahıma çok ihtiyacım bebeğime benimle olsun. Rabbim hepimizin kucağını doldursun kolaylaştırsın 🤲🌺

Çok geçmiş olsun, aynı durumdayız. Benim de o transferde 10 haftalık kalbi durdu bebeğin, 3.transferi oldum cuma günü. İnşallah bu kez sağlıkla kucağımıza alalım 🙏
Genetiklimiydi sebebi neydi bende 10 haftalık iken kaybetmiştim 😞 2. Transfer için hazırlık içindeyim

Genetiklimiydi sebebi neydi bende 10 haftalık iken kaybetmiştim 😞 2. Transfer için hazırlık içindeyim
Patolojiye göndermedim, kürtajı yapan doktor sağlıksız olduğu için durmuştur kalbi dedi, araştıracak halde de değildim açıkçası çok kötüydüm. Geride 2 embriyom kalmıştı, aylarca psikolojimi düzeltmekle uğraştım, sonra aynı merkezde farklı bir doktora gittim. Eşimle bana kromozom analizi yaptırdı, sorun çıkmadı. Çıksaydı bu iki embriyoyu transfer etmeyecekti, tekrar toplama yapıp genetikli embriyo elde etmeye çalışacaktı. Sorun çıkmayınca deneyelim dedi. Embriyoların iyi kalite olduğunu söyledi. Ne ümitliyim ne karamsarım. Bu da olmazsa tekrar gücümü nasıl toplarım bilmiyorum. Hem manevi hem fiziki hem maddi. Akışına bıraktım.

Bende aynı durumu yaşadım seninle çok ateşlendim grip değildim hasta gibi değildim bebeğimin kalp atışlarınıda duymuştum ama kalbi durdu benim genetikliydi birde sebebsiz denildi artık teslim oldum allahıma çok ihtiyacım bebeğime benimle olsun. Rabbim hepimizin kucağını doldursun kolaylaştırsın 🤲🌺
İzmir'de bir merkez mi tedavi gördüğün yer?

Patolojiye göndermedim, kürtajı yapan doktor sağlıksız olduğu için durmuştur kalbi dedi, araştıracak halde de değildim açıkçası çok kötüydüm. Geride 2 embriyom kalmıştı, aylarca psikolojimi düzeltmekle uğraştım, sonra aynı merkezde farklı bir doktora gittim. Eşimle bana kromozom analizi yaptırdı, sorun çıkmadı. Çıksaydı bu iki embriyoyu transfer etmeyecekti, tekrar toplama yapıp genetikli embriyo elde etmeye çalışacaktı. Sorun çıkmayınca deneyelim dedi. Embriyoların iyi kalite olduğunu söyledi. Ne ümitliyim ne karamsarım. Bu da olmazsa tekrar gücümü nasıl toplarım bilmiyorum. Hem manevi hem fiziki hem maddi. Akışına bıraktım.
Ah kuzum ya çok üzüldüm 😞ben göndermek zorunda kaldım ama sebebsiz denildi. Benimde bir tane var şuan elimde sağlıklı hep bir akslik yaşıyorum vardır rabbimin bildiği diyorum. Bende olmazsa denerim tekrar ama ne zaman bilmiyorum 1 yıldır bu süreçteyim daha uzun kayıp yaşıyan arkadaşlarımızda var okurken ağlıyorum üzülüyorum hep dua ediyorum yazıcak bişey bulamıyorum iğneler haplar operasyonlar hep bir umut daha iyi olsun diye yapıyorlar diyorum tek korkum olumsuzluk insallah hepimizin yüzü güler 🤲

Tesekkur ederim cok, ağrının rahim ağzında olması tutunamama belirtisi değildir değil mi, pozitif sonuç almış miydiniZ
Evet evet pozitifti, hatta o ağrının arkasından kahverengi kanama olmuştu 4-5 gün, tutunma kanamasıymış. O dönem çok hareket etme demişti hemşireler. Hatta şimdi de var bende, hiç takılma o ağrıya

Ah kuzum ya çok üzüldüm 😞ben göndermek zorunda kaldım ama sebebsiz denildi. Benimde bir tane var şuan elimde sağlıklı hep bir akslik yaşıyorum vardır rabbimin bildiği diyorum. Bende olmazsa denerim tekrar ama ne zaman bilmiyorum 1 yıldır bu süreçteyim daha uzun kayıp yaşıyan arkadaşlarımızda var okurken ağlıyorum üzülüyorum hep dua ediyorum yazıcak bişey bulamıyorum iğneler haplar operasyonlar hep bir umut daha iyi olsun diye yapıyorlar diyorum tek korkum olumsuzluk insallah hepimizin yüzü güler 🤲
Benim de eylülde 2 yıl olacak tedaviye başlayalı. 5 toplama yapıldı, 3 transfer. Biri negatif sonuç, biri kürtaj. 2 rahim filmi, 1 histereskopi. Şimdi 70 bin civarında tek toplama, düşününce ilaçlarla beraber bugünün parasıyla 500 bini geçmiş harcanan para. İşin bir de bu tarafı var, çok zor çok, yaşayan bilir. Artık inşallah değsin emeklerimize 🙏😇

Evet ahmet hoca. Çok babacan biri ben çok güveniyorum doktoruma çok ağladım doktoruma hep yanımda olmuştur 2. Transfer içinde psikolojimi o düzeltti sizin hangi doktor
Ben Ahmet hocanın eski hastanesindeyim. Medical point. İlk 2 transfer funda göde ile oldu. Gebeliğim sonlanırken bende travma yaşattı, o yüzden kalan 2 embriyoyu Volkan Emirdar la transfer sürecine girdim. Ama Ahmet hocayı çok methettiler. Zaten medicalin tüp bebek servisinin başıymış bundan önce

Ben Ahmet hocanın eski hastanesindeyim. Medical point. İlk 2 transfer funda göde ile oldu. Gebeliğim sonlanırken bende çok methettiler. Zaten medicalin tüp bebek servisinin başıymış bundan önce
Funda göde ile görüşme yaptıktan sonra vazgeçmiştim. Ahmet hocayı çok araştırdık doğru yerde olduğuma inandırdı bizi çok merhametli biri buda benim için çok önemliydi. Gönlümüzce olsun herşey 🤲

selam kizlar hepimiz icin hayirlisi olsun ben bu surece yeni basladim sizin tecrubelerinizdwn ogrenmek icin hepinizin yorumunu okuyorum bende izmirde ozel saglik hastanesinde emre baser ile basladim sakin anlayisli bir doktor ama aklimda acaba medikal pointe mi gitsem funda gode diye suphe var en iyisi neresi bilmiyorum gercekten ege uni falan aklimdan geciyor yeni sehir hastanesi acikli orasi nasil acaba en zoru bence dogru doktor galiba

X