2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar bebiş neden kusar acaba memee emdii önceden sağdım sütüü verdim 30 cc ye yakın ve üstüne 60 cc mamaadan sonra çıkardı ama doymayınca uyumuyor biliyorum o yüzden mamaa mecbur veriyorum
Birde mesela süt çoğaltmak içinn sağdınız sütüü nerede saklıyorsunuz mesela dolaba koysam 4 5 saatt sonra altına sıcak su koyup içirsem olurmu Tüm bebişlere Şiifaa ıdiliyorum 🙏🤲🐬
Üst rafa koyduğun sütler 3 gün dayanır dedi ebe bana tarih at üstüne canım ona göre verirsin ısıtıp

Merhaba arkadaşlar zorunlu spinal sezaryen ile doğum yaptım. 12 gün oldu. Çok afedersiniz ama büyük abdeste çıkacağım zaman içimden parça kopuyormuş gibi ağrım oluyor. Ağrı eşiğim yüksek yani başka biri olsa bayılır kalır diye düşünüyorum. Ağlıyorum inliyorum acıdan. Neden olur yaşayan var mı? Allah’a dua ediyorum acımı dindir diye dayanamıyorum. Doktora gittim tarif ettiğim acıyı anladımı emin bile değilim. Geçer diyip gönderiyorlar. Tuvalete gitmeye korkuyorum.
Makatta çatlak olabilir mi bende olmuştu acıdan bayılcak gibi oluyodum cam kesiyo gibiydi öyle bir acı mı? çok kötüydü ilacı var ama düzeliyor

Evet kuzum ben o bira gibi olanı tüketiyorum hep tatlı içecek çok sevmem o yüzden
Anladım canımm Bende içtim şimdi Şifaa niyetine ana sütee Çok ŞÜKÜR geçtik ama ancak 20 cc yadaa 30 cc ye yakın 2 göğüsten çıkan süt neden artmıyor anlamıyorum
Hurma helva börülce dahaa vs vs tüketiyorum bol su şöyle 60 70 cc leri görürmüyüm Nasipse 🙏🤲🐬

Üst rafa koyduğun sütler 3 gün dayanır dedi ebe bana tarih at üstüne canım ona göre verirsin ısıtıp
Anladım canım bende ilaçç rafına koydum ancak 20 cc yi biraz geçiyor zaten artık memeden sonra mamaa vericeksem onu sonra vericem gecee veririm Nasipse altına tabakla sıcak su koyup ısıtıcam değilmi 🙏🤲🐬

Annişler selam
Biz bugün 1 aylık olduk sütüm az ne yapsam çoğalmıyor çok uğraşıyorum siz neler yapıyorsunuz sutunuz artması için tavsiyeniz var mı faydasını gördüğünüz?
Üstüne de 3 saatte bir 30 cc mama veriyorum ama doymuyor gibi hep istiyor mama bitince agliyo memeden çekince istiyo hep
7 mayısta kilo kontrolumuz var ama çok almadı biliyorum sizler kac cc veriyorsunuz 60 cc versem mi kafama göre yada 7 mayısı bekleyip doktorami sorsam ne dersiniz ?
Canımm MAŞALLAH ALLAH sağlıkla büyütmeyi Nasip etsin bizde yarın 20 günlük olucaz Nasipse dediğin gibii süt bu hafta aynıı artması içinn bende yapıyorum yiyorum ama anlamadım gitti mamayı arttırdım ben yalnız 60 cc veriyorum bakalım nasıl olucak ALLAH ın izniyle 🙏🤲🐬

Anladım canımm Bende içtim şimdi Şifaa niyetine ana sütee Çok ŞÜKÜR geçtik ama ancak 20 cc yadaa 30 cc ye yakın 2 göğüsten çıkan süt neden artmıyor anlamıyorum
Hurma helva börülce dahaa vs vs tüketiyorum bol su şöyle 60 70 cc leri görürmüyüm Nasipse 🙏🤲🐬
Artıcak inşallah hep artıcağını düşün hiç karamsar olma meme ucu uyarısına devam ettiğin müddetçe artmaması için bi neden yok. Benimde öyle 60lara falan gelmiyo hiç göremedim henüz bazısının geç artıyomuş

Artıcak inşallah hep artıcağını düşün hiç karamsar olma meme ucu uyarısına devam ettiğin müddetçe artmaması için bi neden yok. Benimde öyle 60lara falan gelmiyo hiç göremedim henüz bazısının geç artıyomuş
Aminn İNŞALLAH cümlemiz 90 larıı görürüz canımm Sağlık olsun bebişlerin emdiğide ŞİFAA olsunn hepsine artık düşüncem artıcak teşekkürler arkadaşım ALLAH ın izniyle 🙏🤲🐬

Merhaba kızlar rotavirusu ve menenjit aşıları hangi aylarda yapılacak acaba doktorundan bilgi alan var mı?

Kaç günlük bebeiş? 20 güne kadar 20-30cc anne sütü sağımı yeterli bir miktar aslında. Midesi o kadar. Mama da verince fazla geldiği için kusmuştur. ds mutlaka meme verin ki süt artsın. Bebeğin tükürüğü ve emiş gücü sütü ayarlayıp arttıran şey.

Kızlar benim kızda bugün 16 günlük sezarysnim kötü geçtiği için mama başladım sarılık olmasın diye biberon aldığı için meme almadı emzirme danışmanlığı aldım mene verdim sütüm az dedim mamayı kaşıkla verdim bu sefer memeyi red yine devam etti çocuk kolaya alışıyor cidden mamayı kaşıkla da bıraktım memeye döndüm sık emziriyorum sütüm arttı ve inanın yemekte benden dağa zorlanan çıkmaz aranızda o yüzden vaz geçmeyin sim emzirin çoğalıyor hatta diğer emzirmeye kadar öbür göğsüm sisiyor

Kaç günlük bebeiş? 20 güne kadar 20-30cc anne sütü sağımı yeterli bir miktar aslında. Midesi o kadar. Mama da verince fazla geldiği için kusmuştur. ds mutlaka meme verin ki süt artsın. Bebeğin tükürüğü ve emiş gücü sütü ayarlayıp arttıran şey.
Anladım canım Nasipse 20 günlük oluyoruz yarın ben 15 20 şer dakika Emdirip bıraktırıorum ama o emmek istiyor halen fakat süt yetmez mamaya geçeim diyorum o sebeple ama bugün memede bıraktım süt geliyormu nasıl bilmiorum emsede uyuyor sonra yarım saate uyanıyor hergün aynıı saatlerde ağlama seansları oluyor colikmi bilmiyorumki 60 cc veriyordum yenilerde pekii 60 cc ye ne zaman geçeim mamaa da canımm🙏🤲🐬

Bestlak gibi destekleyici bir takviye kullanıyor musun?

Erkek bebiş anneleri sünnet için doktorunuza sordunuz mu acaba ne zamanı öneriyorlar?

Erkek bebiş anneleri sünnet için doktorunuza sordunuz mu acaba ne zamanı öneriyorlar?
İlk 1 ay yenidoğan sünneti çok öneriliyor biz 21 günlşk yaptırdık daha da erken yapmadığıma pişman oldum , bebek ne kadar uykuya düşkün ne kadar algıları kapalı yapılırsa o kadar iyi .. 3 aya kadar diyen doktorlar da var , Ama eğer bebek uygunsa ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi oluyormuş. Özellikle dönmeden hareketlenmeden yapanlar çok memnun ..

İlk 1 ay yenidoğan sünneti çok öneriliyor biz 21 günlşk yaptırdık daha da erken yapmadığıma pişman oldum , bebek ne kadar uykuya düşkün ne kadar algıları kapalı yapılırsa o kadar iyi .. 3 aya kadar diyen doktorlar da var , Ama eğer bebek uygunsa ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi oluyormuş. Özellikle dönmeden hareketlenmeden yapanlar çok memnun ..
Şuan sarılık olduğu için beklemedeyiz mecburen geçer geçmez yaptırmak istiyorum 13 günlük bebeğim 40 ı çıkmadan istiyorum bende

X