2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    295
Ben aldım 2 haftadır sağıyorum çok rahat ama öyle artış olmadı süt nezaman iner bilmiyorum kiminin 2 ayda kiminin bir ayda sütü iniyormuş 120-160 CC arası çoğalan varmış
Aldığınız şey ne canım benim sütümde günde 20 cc anca çıkıyor makina hiç iyi çıkarmıyor diye elimle sağıyorum . Bu saatten sonra artmaz heralde artık. Emmiyor zaten benimki 😕

Ben de sagimda süt cikaramayanlardanim o pompalari gozümle göresim yok ilk ay her sagdigimda 10 ml max 30 ml cikardi. Acayip bir baski hissediyordum pompayla süt sagarken gözüm hep biberondaydi ne kadar geliyor diye sonra kendimi bebegin vakumuyla makina vakumunun bir olmadigina ikna ettim bi rahatlama geldi makinayi da bi köşeye firlattim. Bir daha da görmek istemiyoeum tramva oldu resmen.
Sürekli bakmak da iyi değil kş stres hormonları devreye giriyor direkt süt kesilir. Bebej zaten doymayınca kendinş çok güzel belli ediyor. Pompa da önemli bu arada ben elektrikli pompa aldım tek taraflı mesela 2 taraflı pompalar daha iyiymiş ikiz bebek uyarısı veriyormuş memeye ve daha çok süt üretilmesine sebep oluyormuş

Benim bebişim baş parmak emmeye başladı 2 gündür güncellememiz bu 50 günlükten beri yumruğunu ağzına sokuyo müdahale etmiyorum ama baş parmak hoşuma gitmedi sizde de var mı bu durum

Benim bebişim baş parmak emmeye başladı 2 gündür güncellememiz bu 50 günlükten beri yumruğunu ağzına sokuyo müdahale etmiyorum ama baş parmak hoşuma gitmedi sizde de var mı bu durum
Elinden gelse 2 elini birden komple ağzına sokacakta sığmıyor işte

Aldığınız şey ne canım benim sütümde günde 20 cc anca çıkıyor makina hiç iyi çıkarmıyor diye elimle sağıyorum . Bu saatten sonra artmaz heralde artık. Emmiyor zaten benimki 😕
Emin olun artıyor bebek sahibi olmayan bir kadından bile sağımla süt getirtiyorlar ama biraz sabır gayret bebebao eller serbest göğüs pompası aldım keşke doğum yapmadan önce alıp elimde olsaymış hem ev işimi yapıyorum hem çocuga bakıyorum hemde sağım yapıyorum emziriyorum emzirdikten bir saat sonra sağıyorum günde 4-5 kere sağıyorum bekliyorum bakalım nezaman 160 ccleri göreceğim çok güzel çekim gücü var ama ölçüleri var 24 ve 28 olarak

Eller serbest makina bebebao marka benimki ama hiç umudum olmayarak aldım son umudum bu.cekim gücü lansinoha göre düşük açıkçası

Benim 10 cc bile çıkmıyor damla damla bakalım artacak mı o_O
Benim sol gögsümü çok emmiyor onu emmek istemiyor sağdan emmek istyor dolayısıyla solda süt azaldı 10 damla anca çıkıyor onu daha çok arttırmak istiyorum sağdanda 50 çıkıyor sağdıklarımı gün içinde biriktirip veriyorum bende dört gözle bekliyorum ilkim kadar sütüm olmasını🙂

Benim sol gögsümü çok emmiyor onu emmek istemiyor sağdan emmek istyor dolayısıyla solda süt azaldı 10 damla anca çıkıyor onu daha çok arttırmak istiyorum sağdanda 50 çıkıyor sağdıklarımı gün içinde biriktirip veriyorum bende dört gözle bekliyorum ilkim kadar sütüm olmasını🙂
Keşke olsa ama bence benimkinin o kadar çıkması imkansız.Kimi insanın sütü çoktur kiminin ki azdır.Benim bebeğim 40 gün küvezde kaldı 40 gün boyunca süt sağıp götürdüm.Küveze giderken bile ucu ucuna süt yetiyordu sın haftalarda hiç yetmez oldu.İnsanlar oraya koca kutularla birikmiş süt getirirken benim üç torbayı geçmiyordu.

Keşke olsa ama bence benimkinin o kadar çıkması imkansız.Kimi insanın sütü çoktur kiminin ki azdır.Benim bebeğim 40 gün küvezde kaldı 40 gün boyunca süt sağıp götürdüm.Küveze giderken bile ucu ucuna süt yetiyordu sın haftalarda hiç yetmez oldu.İnsanlar oraya koca kutularla birikmiş süt getirirken benim üç torbayı geçmiyordu.
Evet maşallah kiminin sütü çok oluyor veya sağımla hemen iniyor biz umudumuz yitirmeyelim güzel düşünelim başarıcaz🌼

Evet maşallah kiminin sütü çok oluyor veya sağımla hemen iniyor biz umudumuz yitirmeyelim güzel düşünelim başarıcaz🌼
Eller serbest makina bebebao marka benimki ama hiç umudum olmayarak aldım son umudum bu.cekim gücü lansinoha göre düşük açıkçası
Ne yapalım ya olduğu kadar yapacak bir şey yok 😕

Merhaba anneler süt artirimi ile ilgili yazıniza istinaden naçizane benim yaptıklarımı yazayım sütüm şükür baya arttı. Bestlak ve solgarin B12 birde atom çayı düzenli tüketiyorum.bulgur pilavı hosaf alternatif dutlar olmaya başladı yaş dut tüketiyorum. Kesin 3 lt süt ki bunların hepsini siz benden daha iyi biliyorsunuz semiz otu dereotu salata beslenmemde illa ki var. Gelelim asıl olaya bebeğim sadece sabahları emiyor insSllah boyle devam eder onu birakmaz sorun olmazsa uyku saatleri uzadı emip uyuyor çok olmasada 1 2 saat ilerletti gibi. Ve emdikten sonra kesinlikle 1 aya yakın oldu sagiyorum. 2 saat 3 saate sagiyorum. Göğüsum boş demeden sagdim tek memeden olmasada iki göğüsten bir beslenme öğünü çıkıyor. Şuan durumdan memnunum insAllah 6 ay devam eder. Ama çok yipraniyorum. Rabbim cabalarimjzi boşa gidermesi. Kesinlikle sağım yapın kesinlikleeeee

Mesela biir göğsümden sağım yapıyorum diğer göğüsum boş geliyor o anda karincalanma hissediyorum son zamanlarda oldu buda boş meme gibi görünse de süt damliyor sagdigimds çok olmasada onu bile görmek mutlu ediyor beni. Sakin modda önce başlıyorum uyarıyor bence 🥺🥰🤲

X