Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    146
Kızlar gebelikte fka net izlenmedi ne demek birde şon adet tarihi 21 mart ulstrasonda 6 +0 gözüküyor

Kızlar gebelikte fka net izlenmedi ne demek birde şon adet tarihi 21 mart ulstrasonda 6 +0 gözüküyor
Şu söylediğinden benim anladığım hamile iken hamile kalmışsın ama fetusun( bebegin yani) kalp atışı gözlemlenmemiş ve bebek 6 haftalıkmış.

IMG_3123.png
Ben çikolata ve masa pano tasarım derdine düştüm PNG’de ne çok seçenek var kafam karıştı 😂 şunu aldım üstüne bi ayı yapıştırcam isimli dökme madlen çikolatayla beraber 1500 tlye hallediyorum. Fikir olsun 🥳

Ben bi ara bu isimli hastane çıkışı işine girsem mi boşuna mı maaşlı çalışıyorum acaba diye düşündüm gerçekten, baskı makinesi falan denk geliyo eşimin işinden dolayı 😂
Yani hakikaten düşünülmeyecek gibi değil, yumuşak anne kalbimizin içinden tomarla alıyorlar resmen. Kendime bir şey alırken düşünüyorum ama, çocuklara alırken pek düşünmüyorum. Ayyy çocuklar yazdım bu arada, çocuktan çocuklara 🤤

Yani hakikaten düşünülmeyecek gibi değil, yumuşak anne kalbimizin içinden tomarla alıyorlar resmen. Kendime bir şey alırken düşünüyorum ama, çocuklara alırken pek düşünmüyorum. Ayyy çocuklar yazdım bu arada, çocuktan çocuklara 🤤
Artık 2 çocuklu kadınlarız Arastacığımmmm kafası geliyo yavaş yavaş 😂

Kız yok benim değil bir arkadaşm atmış bnde anlamdm kızlara soram dedim 🤣🤣
Ahahaha ayy çünkü süperfetal denen bir durum var. Arkadaşım hamileyken hamile kalıp aynı anda ikiz olmayan cocuklar doğurdu. Milyonda 1 rastlanan bir şey. Sende de aynı durum olsa, bir kadındoğumcudan fazla süperfetale şahit olucam gibi düşündüm 🤣🤣

Ahahah annemle annen kesin çok iyi anlaşır. Ama bana pek yapamıyor, ablama nazı daha çok geçiyor. Ben de kızıma mevlüt okutmamıştım kendi evine arkadaşlarını çağırıp okutmuş😄 Ben kızıyorum diye ritüellerini bizsiz yapıyor.
işte olan evin büyüklerine oluyor, ben de evin büyüğü olduğum için kız kardeşim bu konularda daha rahat. ben kıyamıyorum üzülür diye :KK43:

benim kayınpeder tır şoförü, 3-4 ayda bir ya görüyoruz ya görmüyoruz, kayınvalidem de ağzı var dili yok, kimsenin etlisine sütlüsüne karışmaz, hatta bazen o kadar karışmıyor ki hiçbir şeye sinir oluyorum.

ama annem kayınvalide gibi maşallah. eminim izmir'e yanlarına gittiğimde hiç tanımadığım komşuları bebek görmeye gelecek, 40ında mevlüt okutulacak, o çocuğa su da verilecek benden gizli, belki çaktırmadan başka şeyler de yedirilecek vs.

anneme her zaman diyorum vallahi, iyi ki kayınvalidem değilsin diye. ben dediklerine hayır dediğimde kişisel algıladığını, sanki kendisine hakaret etmişim gibi düşündüğünü fark ettim. o sebeple he he diyip geçiyorum çoğunlukla, eşin ailesine mesafe koyabiliyorsun da kendi ailene çok sinir olsan da koyamıyorsun o mesafeyi maalesef.
Seninki de ayrı bir boyutmuş valla. Bende sadece baba var o da hiçbir şeye karismaz ama hiçbir şeye 😅 var mı yok mu bilemiyorum bazen. Uzakta zaten. Benle tartışmayı hiç sevmiyor çünkü belli bir zaman geçtiğinde hep haklı olduğumu gördü 😅 o yüzden eşimin ailesi de garip geliyor olabilir bana. Bu işlerin normali de yok işte malesef her ailenin dinamikleri çok farklı.

Yok
Ahahaha ayy çünkü süperfetal denen bir durum var. Arkadaşım hamileyken hamile kalıp aynı anda ikiz olmayan cocuklar doğurdu. Milyonda 1 rastlanan bir şey. Sende de aynı durum olsa, bir kadındoğumcudan fazla süperfetale şahit olucam gibi düşündüm 🤣🤣
O kadar uykusuzum arkadaşın demeyi unutm

Seninki de ayrı bir boyutmuş valla. Bende sadece baba var o da hiçbir şeye karismaz ama hiçbir şeye 😅 var mı yok mu bilemiyorum bazen. Uzakta zaten. Benle tartışmayı hiç sevmiyor çünkü belli bir zaman geçtiğinde hep haklı olduğumu gördü 😅 o yüzden eşimin ailesi de garip geliyor olabilir bana. Bu işlerin normali de yok işte malesef her ailenin dinamikleri çok farklı.
benimki çok fena bir boyut, hatta üst boyut. erkek kardeşimle eşi boşanacaklardı neredeyse yeni çocukları olduğunda. her gidişinde kardeşimin aklına saçma sapan şeyler sokuyordu. kardeşim işe uyandı, annemlere gidiş gelişi kesti de evlilikleri kurtuldu. bana da mesela 40 yaşıma kadar bir kez olsun evlen, yuva kur demedi. evlenirken bile bir sürü saçma sapan şeye maruz kaldım. türk aile dinamikleri aşırı sıkıntılı. aile yapılarımız çok fazla girift. kişiler kendi ailelerini kurduklarında üst aileye sınır koyabilmeli ki mutlu bir aileleri olsun. ben psikologa gidene kadar annemin beni çok fazla manipüle ettiğini fark edememiştim. şu an bunların farkında olarak karar veriyorum bir çok şeye.

benimki çok fena bir boyut, hatta üst boyut. erkek kardeşimle eşi boşanacaklardı neredeyse yeni çocukları olduğunda. her gidişinde kardeşimin aklına saçma sapan şeyler sokuyordu. kardeşim işe uyandı, annemlere gidiş gelişi kesti de evlilikleri kurtuldu. bana da mesela 40 yaşıma kadar bir kez olsun evlen, yuva kur demedi. evlenirken bile bir sürü saçma sapan şeye maruz kaldım. türk aile dinamikleri aşırı sıkıntılı. aile yapılarımız çok fazla girift. kişiler kendi ailelerini kurduklarında üst aileye sınır koyabilmeli ki mutlu bir aileleri olsun. ben psikologa gidene kadar annemin beni çok fazla manipüle ettiğini fark edememiştim. şu an bunların farkında olarak karar veriyorum bir çok şeye.
Ne bileyim ya şimdi bizde anne olacağız benim ilk evladım karnımdaki. Karnımın içindeyken bile mutlu mu acaba diye düşünüyorum. İnsan evladını neden üzer ki 😔

X