Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    146
Selam kızlar normalde daha hiç hazırlık yapmamıştım halsizdim sizden bir güç aldım ilk önce etiketleri keserek başladım yalnız bizim hanımefendi izin vermedi kuruldu üstüne😂🌸
IMG_3027.jpeg

Hiiiiçbir şey konuşmadım ben yaa 😅 masa veriyorlar mı getirmeyin dedikleri herhangi bir şey var mı doğum ücreti falan filan hiçbir şey sormadım. Ama bizim hastane çevredeki en ucuz özel hastane olduğu için masa vermezse şaşırmam 😂
Ben kendi masamı götürmüştüm yine götürürüm olmazsa İKEA’nın masası var mutfakta kullandığım katlanır olanlardan foto bulursam atarım 🤡

O kadar uzağım ki süsleme konusna aklıma direkt pragmatik şeyler geliyor 😁 niye böyleyim bilmiyorum oda süslemelerini görünce çok beğenşyorum ama ben yaptırmıcam, bi kutu madlen çikolata alırım bi de kolonya bayram ziyareti gibi gelen olursa tutarlar diye düşünüyorum 😅
Bendede abartı bişey olmayacak çikolata hediyelik kurupasta ve içecek. Sırf kızımda yaptım diye oğlumdada yapıcam onuda kendim yapmıştım abartı şeylere bende gelemiyorum beğeniyorum benlik değil 🤓

O kadar uzağım ki süsleme konusna aklıma direkt pragmatik şeyler geliyor 😁 niye böyleyim bilmiyorum oda süslemelerini görünce çok beğenşyorum ama ben yaptırmıcam, bi kutu madlen çikolata alırım bi de kolonya bayram ziyareti gibi gelen olursa tutarlar diye düşünüyorum 😅
Ben de mümkünse hastaneye eşim dışında kimse gelmesin istiyorum😅 Hatta eşime de öyle soyledim doğum olduktan sonra haber verelim herkese diye. Esimde karari bana bıraktı. Hastane anlarında eşimle yalnız geçirmek istiyorum süreci ,anneler bile gelmese olur yani.

Bizim hastanede veriyolarmiymis masa😅
Sezeryandan sonra bisey yemismiydin hastane harici canim
Bu sefer verdikleri
Seyleri yemiycem
Cok fena tatsiz tutsuz
Sifir tat hoşaf filan 😀
Ay hiç sormadım ki kuzucum ya valla vermiyolarsa da dert değil ben getiririm küçük masam var 🫠
Hiç hastane yemeği yemedim çıkar çıkmaz kahve ve kola içtim bi kaç saat yeme dediler bişey yemedim gece de arkadaşlarım yasaklı bir sandviç yaptırmıştı bana ertesi günde kayınvalidemler hoşafımı ketemi peynirimi falan getirdi çay aldık öyle yedik akşam üstü de taburcu oldum 🤡

Ay hiç sormadım ki kuzucum ya valla vermiyolarsa da dert değil ben getiririm küçük masam var 🫠
Hiç hastane yemeği yemedim çıkar çıkmaz kahve ve kola içtim bi kaç saat yeme dediler bişey yemedim gece de arkadaşlarım yasaklı bir sandviç yaptırmıştı bana ertesi günde kayınvalidemler hoşafımı ketemi peynirimi falan getirdi çay aldık öyle yedik akşam üstü de taburcu oldum 🤡
Ben kanamam olduğunda bir gece kalmıştım hastanede. Yemekleri güzeldi. Ama tabi ameliyatlılara nasıl yemek veriyorlar bilemiyorum 😅

Ben kanamam olduğunda bir gece kalmıştım hastanede. Yemekleri güzeldi. Ama tabi ameliyatlılara nasıl yemek veriyorlar bilemiyorum 😅
İşte tatsız tuzsuz oluyor kahvaltı normal tavuksuyu çorba et falan vardı da psikolojik yiyemedim o an heyecandan zaten aklıma yemekte gelmedi açıkçası hep atıştırarak geçirdim 😁

Oyy maşaallah kuzuya 😍😍 sen 32+dasın dimi canım aramızda bir hafta var. Ben geçen gittiğimde istemedi nst. Muhtemelen pzt isteyecek. Onu da merak ediyorum nasıl bir şey diye 😅😅
İki tane bişi bağlıyorlar sonra öyle yatıyorsun valla canım. Biri bebişin kalbini diğeri sanci gösteriyormus en son da tansiyonumu ölçtüler. Benim haylaz hem hickirdi hem tekmeleri nst sırasında 😅😅

Bence bu dönemde bir gözümüz görmeyecek bir kulağımız duymayacak. Anca o zaman rahat ederiz
Evet çok haklısın eşimi örnek alıyorum bu konuda he he deyip geçeceksin haklısın diyeceksin diyor, belli bi yaşa gelmişler tartışıp lavga edip eline me geçecek yine sen vicdan azabı çekeceksin kırdım ğzdüm diye diyor. Benim de yapım öyle değil kaba saba kırıcı olmasa da mutlaka diyeceğimi diyorum ama ona bile alındıkları zaman oluyor . Yavaş yavaş kendimi törpülemeye görmezden gelmeye çalışıyorum :)

Bizde de tam tersi durum vardı eşimin ailesi kız istemişler fetal dna dan da çıkınca saldılar artık 🙂 hayırlı, sağlıklı olsun evlatlar kızı erkeği olur mu hiç
Kesinlikle öyle annem de ben bozulunca dedi ki ben gecelerce dua ediyorum zaten seviniyorum içindem geçeni söyledim diye ben kötü biri miyim falan ağlamaklı oldu, ben yine alttan aldım gönlünü aldım konu kapandı 😅 annemin 3 kızı var ondan bu merakı

Ben de mümkünse hastaneye eşim dışında kimse gelmesin istiyorum😅 Hatta eşime de öyle soyledim doğum olduktan sonra haber verelim herkese diye. Esimde karari bana bıraktı. Hastane anlarında eşimle yalnız geçirmek istiyorum süreci ,anneler bile gelmese olur yani.
Ben de eşimle konuşuyodum kimseye haber vermesek sezaryen olursa hele kucağımızda fpto atıp öyle duyuralım dedim. Sen mümkün değil duramazsın dedi, burun ameliyatı oldıgunda annen baban bizim gelmemize gerek var mı diynce sordular sen çok bozuldun , geleceksiniz tabii ki diye trip attın dedi😂 hiç hatırlamıyorum bu diyalogu ama o gün cidden annem babam kardeşim bizimle hastaneye gelmişti 😂

Evet çok haklısın eşimi örnek alıyorum bu konuda he he deyip geçeceksin haklısın diyeceksin diyor, belli bi yaşa gelmişler tartışıp lavga edip eline me geçecek yine sen vicdan azabı çekeceksin kırdım ğzdüm diye diyor. Benim de yapım öyle değil kaba saba kırıcı olmasa da mutlaka diyeceğimi diyorum ama ona bile alındıkları zaman oluyor . Yavaş yavaş kendimi törpülemeye görmezden gelmeye çalışıyorum :)
Tartışacak hiç bişey yok anneni kayınvalideni bırak konu komşu bile söz söyleyecek herşeye yorum yapmaya kalkacak bildiğini yapacaksın içine sindiği gibi davranacaksın. Bi iki kez kulağının üstüne yatınca duymazdan gelip kendi bildiğini yapınca susuyorlar zaten 😂
anneden geçen hormonlar yüzünden bebeğin göğsünden süt gelir ve onu sıkmamak lazım benim babaannem sıkıcam diye tutturdu mesela izin vermedim kırmadan dökmeden bunu doktorla konuştuk yapmamalıymışız dedim aldım bebişimi çıktım. Bu gibi şeyler çok olacak çünkü onların doğrusu o.

X