Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    146
Kesinlikle ama Bn onları oldu gibi kabul etim örneğin o günü oğluma ayirdim eşim bilir şadece nerde olduğumu tüm gün tlfnum kapalıdır evde film keyfi yapariz tüm perde cam kapalı isteyen basın zile açmM kötü blki ama oğlum kaliteli zaman için şart çoğu zaman uyuruz yine Herşey sesizde
Cnm biraz buyudukten sonra anne toplandiktan sonra daha guclu dik duruyor zaten ama o en savunmasiz zamanlarda sıkıntı oluyor. Sen isinin gorulmesi derdindesin millet caninin istedigi derdinde. En basitinden annen ve kv aynanda gelmek istiyor 😃 aslinda en dogal haklari ama sezeryanli biri ilk hafta yaninda daha samimi oldugu utanmayacagi kisiyi ister sonra zaten dikisler iyilesiyor ikinci haftada kv denin gelmesi mantiklidir. Ama ne oluyot ikisi de aynanda gelip 1 hafta sonra aynanda donuluyor😄

Buna yazasim geldi o kadar güzel ki okulların olmaması o değerli anllari oğlumla paylaşacm ki okul olsaydı da ilk haftası ful izin yaptrirdim o ilk günleri görmek için çok sabırsızlanıyorum kendileri 8 yıldır bekleniyor da🤣tek yapmak istediğim eve kapanmamak okul ödev erken kalk yok biraz toparliyinca hop istediğim parka hop yürüyüş ikisi ile çok güzel günlerimiz olck inanıyorum 🥺
Bencede çok güzel olacak 💙

Banda hep pat diye kapıda biliyorlar alt kat birde evim cam pencere açık elimi perde açıp biz geldik diyorlar 🤣🤣🤣
Buna çok sinirleniyorum mesela. Neden bir destur alınmaz müsait misin iyi misin diye sorulmaz ki ? Birde anneden her emzirme sonrası bebeği almalarına da gıcık olurum bırak bi bağ kursun emzirmeden emzirmeye mi alacak kadın çocuğunu ?
Elimden bir bardak su içmek istemedi kimse hizmet beklemedi aksine bebeğini al git içeri uzan bir saat çayı koyuyoruz dur emzirme arası bir kahve verelim diye beni desteklediler. Ellerine süpürge alıp toz bezi alıp kapımı kapatıp evi temizlediler mesela. Allah iyilerle karşılaştırsın gerçekten. Anlayışsız insanlar çok zor. Herkese iyi gelecek insanlar iyi geçecek lohusalık süreci diliyorum 🌸

Aslinda yeni annenin destege cok ihtiyaci oluyor ama sanilanin aksine ev işi vs degil. Onu yatistiracak endiselerini giderecek biraz mahremiyet saglanacak bu konuda destek gerekiyor. Yoksa yemek dediğinde disardan da soyleniyor artik yada bir corba kaynatilir ev daginik olsun o da problem degil. Ama insanlar seninle zitlasiyor o olacak bu olacak cok yorucu
Görümcem doğum yaptı bebekte solunum sıkıntısı olduğu için hastanede kalması gerekti haliyle kız evine değil annesine gitmek istedi 10 gün bebek yok eve yalnız girmek istemiyorum diye. Kocasının tarafı buna çok bozuldu kanaması olan alttan dikişi olan banyosunu tek yapamayan üstünü giyemeyen birinin yanında görümcesinin kaynanasının ne işi var mantıken annesi yapar kız kardeşi yapar. Kız eve geçer geçmez o taraf plan yaptı işte 3 gün küçük görümcesi 1 hafta büyük görümcesi kaynanası falan filan gitti sırf bu taraf gelmesin diye çocuğun bizde ilk 40 günü yok mesela fırsat vermediler. Bende Gündüz hep beraberdik ama gece olunca
annem kız kardeşim görümcem kayınvalidem dönüşümlü kaldı 2 gün biri 3 gün biri vs vs. Olması gereken olsa zaten sıkıntı çıkmıyor ki. İnşallah bunaltmaz kimse kimseyi 🥺

Ya keşke benimki de öyle olsa, bugün sağlık ocağı doktoru idrarına baktır crp yüksek dedi 10 çıktı yine gittm kendi doktoruma akıntı var mı ? Dedi . Var ama beyaz kokusuz dedim bi tık arttı dedim. Hemen Azıtro diye ilaç yazmış antibiyotik bir de vajinal fitil 😭 hiç kullanmak istemiyorum detaylı tetkik yapmadan ilaç kullanmak güvenli gelmiyor.
Benim crpm aralik ayindan beri 35-45 arasi. Artik kronik bir sorun olduğunu düşündük. Kültür almadan da asla ilac vermez. Sadece 1 kere idrar yolu icin piyoleseptil kullandim. Onu da sınırlı verdi 7 gün.

Eşinin arkadaşının eşine gidilmez ama benim neredeyse aynı evde büyüdüğüm arkadaşlarım kuzenlerim elbette gelebilir yanlarında yatarım da otururum da donla da gezerim kayınpederim evime 1 ay sonra geldi mesela hastane kısmındada şanslıydım galiba acı çekerken başımda baklava yiyen kimse olmadı 😂
Ziyaretçim çoktu hastaneye geldiler gittiler evimde boş kalmadı iyi ki kalmadı bana iyi geldi hepsi de etrafımda dört döndü nihayetinde 15 gün yedik içtik keyfimiz yerindeydi bu birazda çevreyle ilgili bence ben kalabalık insanıyım hoşnutum bu durumdan 💃
Tanımadığım biri değil. Benim eşim polis. Kadin da devresinin arkadasi. Asker polis aileleri bu konularda cok yakin olabiliyorlar. Benim de yakin sevdiğim bir arkadasim. İlişkimizin baslangici esim oldugu icin esimin arkadasinin esi diyorum.

Benim crpm aralik ayindan beri 35-45 arasi. Artik kronik bir sorun olduğunu düşündük. Kültür almadan da asla ilac vermez. Sadece 1 kere idrar yolu icin piyoleseptil kullandim. Onu da sınırlı verdi 7 gün.
Maşallah cidden senin doktorun anlayışı güzel bence , ilacı Kullanmak hiç içimden gelmiyor hele de fitili :KK43:

Tanımadığım biri değil. Benim eşim polis. Kadin da devresinin arkadasi. Asker polis aileleri bu konularda cok yakin olabiliyorlar. Benim de yakin sevdiğim bir arkadasim. İlişkimizin baslangici esim oldugu icin esimin arkadasinin esi diyorum.
Tanıman yada samimiyetin önemli değil ki eşinle gitmişsin o kadın rahat hareket edemez uzanamaz kadın kadına olsanız yada ilişkiniz çok çok eskiye dayansa kalkmaz hizmet etmeye çalışmaz yada yanında uzanır emzirir vs o yüzden eve giren çıkan sayısından çok kimin geldiği önemli diyorum ya kayınpederim hastanede bebeği gördü alnımdan öptü çıktı gitti toparlanana kadar evime gelmedi

Son düzenleme:
Günaydın kızlar belimin zonklaması dün gece top yaptı titrer gibi hareketler yaptı vücudum istemsiz. Denk mi geldi bilmiyorum da kızımda kasıktan ağrı çektim şimdi belden çekiyorum, kız kasık erkek bel derler doğru mu acaba 😬

Günaydın kızlar belimin zonklaması dün gece top yaptı titrer gibi hareketler yaptı vücudum istemsiz. Denk mi geldi bilmiyorum da kızımda kasıktan ağrı çektim şimdi belden çekiyorum, kız kasık erkek bel derler doğru mu acaba 😬
canım benim de erkek bebeğim ama henüz bel ağrım olmadı sadece kasık hafif ve bazen karnım çatlayacak gibi şiş hissediyorum.

canım benim de erkek bebeğim ama henüz bel ağrım olmadı sadece kasık hafif ve bazen karnım çatlayacak gibi şiş hissediyorum.
Benim son bi kaç gündür başladı sürekli değil ama dün gece nefesimi kesti şiddetlenecek sanırım 🥹 kaçıncı haftadasın canım ?

Benimde erkek bebiş ama hiç bebeğin hareketinden henüz ağrım olmadı 30. haftadayım belki erken olabilir. Ama normal ağrılarım oluyor ayakta çok durduğumda filan.

Benimde erkek bebiş ama hiç bebeğin hareketinden henüz ağrım olmadı 30. haftadayım belki erken olabilir. Ama normal ağrılarım oluyor ayakta çok durduğumda filan.
Yok canım hareketinden değil zaten durup dururken bir bel ağrısı giriyor hareket etmesemde zonklama şeklinde gece elektrik çarpmışa döndüm resmen

Görümcem doğum yaptı bebekte solunum sıkıntısı olduğu için hastanede kalması gerekti haliyle kız evine değil annesine gitmek istedi 10 gün bebek yok eve yalnız girmek istemiyorum diye. Kocasının tarafı buna çok bozuldu kanaması olan alttan dikişi olan banyosunu tek yapamayan üstünü giyemeyen birinin yanında görümcesinin kaynanasının ne işi var mantıken annesi yapar kız kardeşi yapar. Kız eve geçer geçmez o taraf plan yaptı işte 3 gün küçük görümcesi 1 hafta büyük görümcesi kaynanası falan filan gitti sırf bu taraf gelmesin diye çocuğun bizde ilk 40 günü yok mesela fırsat vermediler. Bende Gündüz hep beraberdik ama gece olunca
annem kız kardeşim görümcem kayınvalidem dönüşümlü kaldı 2 gün biri 3 gün biri vs vs. Olması gereken olsa zaten sıkıntı çıkmıyor ki. İnşallah bunaltmaz kimse kimseyi 🥺
Ne kadar yorucu insanlar. Susn bizde de bir plan yapilmis iste yok dogumdan once soyle dogumdan sonra soyle. Yahu bir sorun biz sana yardim etmek istiyoruz sana nasil yaparsak daha yardimci olabiliriz ? Olmasi gereken bu degil mi? Biz soyle karar verdik diyip iyilik yapar gibi soyluyorlar ama verilen kararlarin anneye hic faydasi yok. Sirf bu yuzden dogum zamani kadinlara iskenceye dönüyor

Konudan bagımsız olarak biraz içimi dökmek istiyorum 😬 neden insanların 35 den sonra tahammül seviyesi azalır. Eskiden takmadıgı şeyler gözüne batmaya başlar?
Bu gebeliğimde resmen bir güncelleme geldi bana🥲 önce 10 yıllık dostumun gerçek yüzünü gördüm.tüm ilişiğimi kestim. Ne kadar bencil biri oldugunu anlamam çok uzun zaman almış meğer. Sonra canım ciğerim dediğim kız kardeşimin. İnsan gerçekten kardeşini de silebiliyormuş kızlar. Hamileyken bi nasılsın demeyen kardeş zaten olmaz olsun😔 hiçbir sebebi yokken, çok yakınken her gün telefonda konusurken insan 1500 km yoldan gelip ablasına nasıl gelmez? Gönül koydugum için üzerine birde kendiside bana küstü. Bazı şeyler hassas dönemlerde asla unutulmuyor. Yada ben mi abartıyorum diyorum bazen ama yok ya
benim de kardeşim bana 20-30 dk mesafede olmasına rağmen 15-20 günde bir yanıma geliyor. hamile olduğumu öğrendiğinde eve temizliğe geleceğini söylemişti, 7 aylık hamileyim hala yardıma gelecek :) ben çok da umursamıyorum artık böyle şeyleri, evet insan özellikle ailesinden daha fazla ilgi bekliyor bu dönemlerde ama olmayınca olmuyor. kimseye kızamıyorum da, bir beklentiye de girmiyorum.

benim de 23 yıllık arkadaşlığım ben evlenirken bitmişti, nikah şahidim olacak olan arkadaşım son 15 gün arama ve mesajlarıma cevap vermemişti.

kendini üzmeye değmez, hayatında kalmak isteyen, sana değer veren insanlar bir şekilde yolunu buluyor, tersi içinse ne yaparsan yap hayatında tutamıyorsun.

kızlar selam, dün sağlık ocağından hemşire aradı. kan ve idrar tahlili istedi oksapar kullandığımı söyleyince. kanda proteini kontrol edeceklermiş. cuma günü de çalışabilir raporu almak için doktora gideceğim. onun dışında her şey stabil, hava güneş açtı da enerjim yerine geldi biraz.

Yok canım hareketinden değil zaten durup dururken bir bel ağrısı giriyor hareket etmesemde zonklama şeklinde gece elektrik çarpmışa döndüm resmen
Cnm benim de oyle oluyor. Hatta daha erken haftalardan beri öyle. Yururken tutulacak diye korkuyorum. Ben bacak arasina hamile yastigi aldim babyjemin bir ona bak istersen bacaklarin arasina birsey koydugunda gece daha rahat uyursun gun icinde de devamli bel cevirme hareketi yapıyorum ben. En rahatlatan o oluyor.

X