Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• ikiz erkek

OY: 0 0,0%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    11
Kızlar herkese selam sabah pembe bi lekelenmem oldu biraz tedirgin oldum ilkinde olmamıştı ama bu hamileliğimde çok dikkat etmedim ondan mı oldu acaba biraz vicdan yaptım. Bu arada eşimin şırnağa tayini çıktı eş götürülmeyen yere oğlum 5 yaşına girecek tek başıma ne yapacağım bilmiyorum biraz ona da canım sıkkın dualarınızı bekliyorum
Geçmiş olsun bir doktora görünmenizi öneririm bu gibi durumlarda progesteron mu ne bir ilaç vardı onu verebiliyorlar.Endişelenmeyin belki devamı da gelmez hamilelikte böyle lekelenmeler olabilirmiş ama siz yine de doktorunuza danışın🌺Allah yardımcınız olsun zaman neler getirecek bakalım bebeğiniz size uğurlu gelir 🌺

Geçmiş olsun bir doktora görünmenizi öneririm bu gibi durumlarda progesteron mu ne bir ilaç vardı onu verebiliyorlar.Endişelenmeyin belki devamı da gelmez hamilelikte böyle lekelenmeler olabilirmiş ama siz yine de doktorunuza danışın🌺Allah yardımcınız olsun zaman neler getirecek bakalım bebeğiniz size uğurlu gelir 🌺
Çok teşekkür ederim bugün gittim doktorum növetçiydi o da olabilir dedi ilaç verdi bakalım inşallah tekrarlamaz ve dediğiniz gibi bebeğimiz bize uğur getirir 🧡

Kızlar herkese selam :anneadayı: Bende 2 gün adet gecikmesi ile dün hamile olduğumu öğrendim Beta 44 çıktı. Yarın tekrar kan vereceğim. Uygulamaya göre 4+3 gösteriyor. 24 Ocak tahmini diyor :)
Beta buna yakın çıkan var mı, yarın değeri kaç göreceğim aşırı merak ediyorum

kızlar doktora geldim korktum crp 14 cikti idrarda falanda bisey yok anlamadım sabah kendi doktorumla görüşeceğim Tekrar beta verdim
15 mayıs oglen 63
16 mayıs gecesi 130
19 mayıs gecesi 420 yükselisleri iyi mi

Kızlar ben genetik test yaptırmak istiyorum tasiciyi hastalık varmı diye aileden gelen bı hastalık var bu genetik test hakkında bilgisi olan varmi
Canım genetik test dediğin anladığım kadarıyla fetal DNA testi onda bebekteki hastalıklara falan bakıyorlar. Yanlış bilmiyorsam devlette yapılmıyor özel laboratuarlar var bunu yapa 300-400 dolar arası değişiyor fiyatları. Ben serklaj olacağım için doktor bu testi yaptırmamı istedi o yüzden araştırmıştım bende.
Kızlar herkese selam sabah pembe bi lekelenmem oldu biraz tedirgin oldum ilkinde olmamıştı ama bu hamileliğimde çok dikkat etmedim ondan mı oldu acaba biraz vicdan yaptım. Bu arada eşimin şırnağa tayini çıktı eş götürülmeyen yere oğlum 5 yaşına girecek tek başıma ne yapacağım bilmiyorum biraz ona da canım sıkkın dualarınızı bekliyorum
Canım biraz yat dinlen , çocukla ne kadar dinlenebilirsin bilmiyorum ama mümkün olduğunca yat 1-2 gün. Eşin için üzüldüm ailen falan var mı yakınların da onlar yardımcı olur sana ilk zamanlar sonra da alışırsın zaten. Canını sıkma sonuçta yapacak bir şey yok boşuna kendini ve bebişini üzme ☺️🌸
kızlar doktora geldim korktum crp 14 cikti idrarda falanda bisey yok anlamadım sabah kendi doktorumla görüşeceğim Tekrar beta verdim
15 mayıs oglen 63
16 mayıs gecesi 130
19 mayıs gecesi 420 yükselisleri iyi mi
Canım artışların gayet iyi sıkıntı yok. Benim tüp bebek , ben de transferden 2 gün sonra dediğin gibi hastalanmıştım ve çok korktum. Ancak ateşim aşırı yükselmedi çok şükür en fazla 37.5 oldu. Evde C vitamini takviyesi , ballı limonlu sıcak su ve sambucol içerek kendimi tedavi ettim. Bir şey olmaz inşallah bebeklerimize. 🙏🏻🌸

Canım genetik test dediğin anladığım kadarıyla fetal DNA testi onda bebekteki hastalıklara falan bakıyorlar. Yanlış bilmiyorsam devlette yapılmıyor özel laboratuarlar var bunu yapa 300-400 dolar arası değişiyor fiyatları. Ben serklaj olacağım için doktor bu testi yaptırmamı istedi o yüzden araştırmıştım bende.

Canım biraz yat dinlen , çocukla ne kadar dinlenebilirsin bilmiyorum ama mümkün olduğunca yat 1-2 gün. Eşin için üzüldüm ailen falan var mı yakınların da onlar yardımcı olur sana ilk zamanlar sonra da alışırsın zaten. Canını sıkma sonuçta yapacak bir şey yok boşuna kendini ve bebişini üzme ☺️🌸

Canım artışların gayet iyi sıkıntı yok. Benim tüp bebek , ben de transferden 2 gün sonra dediğin gibi hastalanmıştım ve çok korktum. Ancak ateşim aşırı yükselmedi çok şükür en fazla 37.5 oldu. Evde C vitamini takviyesi , ballı limonlu sıcak su ve sambucol içerek kendimi tedavi ettim. Bir şey olmaz inşallah bebeklerimize. 🙏🏻🌸
Canım cevabın için teşekkür ederim bende tam bilmiyorum doktora gidicem bu hafta ozaman sorucam aileden gelen bı genetik hastalik var malesef bende test yaptırmak istiyorum

Kizlar merhaba regli günüm normalde yarın ama ben iki gun once kanda 171 ile öğrendim doktor bana insallah yukselir bugun birdaha test yap dedi korktum açıkçası inşallah yükselir diyince böyle durumla karşılaşan var mı

Kizlar merhaba regli günüm normalde yarın ama ben iki gun once kanda 171 ile öğrendim doktor bana insallah yukselir bugun birdaha test yap dedi korktum açıkçası inşallah yükselir diyince böyle durumla karşılaşan var mı
Bence korkacak bir şey yok ya sonuçta artışını takip etmemiz gerekiyor doktor da güzel dilekte bulunmuş sadece ☺️ bugün kan vereceksin galiba değil mi ? Güzel sonuçlarını bekliyoruz 🌸

Tamam canım dmd hastalığın adi
Çok önemli bir şey söyleyeceğim şu anda. Dmd kimde var? Dmd ailenizde birinde varsa malign hipertermi riskiniz var. Bunu muhakkak e-nabıza işleyin, doktorunuza söyleyin. Malign hipertermi anestezi komplikasyonu. Anestezi alındığında ölümcül komplikasyonlara sebebiyet verebiliyor. Benim annem en küçük kardeşimi sezaryanla doğurduğunda yaşadı. Annemin 3 kuzeni de sezaryen doğumda yaşadılar. Ancak hiçbiri vefat etmedi Allaha şükür. Biz kısa süreliğine Annemin vefat ettiğini zannettik ama. Sonradan hayata döndü denebilir. Bizde Dmd yok ama bu hastalık bir gen defektinden kaynaklanıyor. Gen defekti de aynı zamanda Dmd'ye de neden olabiliyor, ayrıca bu gen bozukluğu baskın olarak aktarılıyor. Benim ta anneannemin annesi ortak kök olan yakınlarımdan anestezi nedeniyle vefat eden uzak akrabalarım var. Dmd ve malign hipertermi yazın bir sürü makale görürsünüz. Sizi tedirgin etmek için söylemiyorum. Sadece biz önlem alabilse idik, 35 yaşındaki dayım apandisit ameliyatında bu gen bozukluğu nedeniyle vefat etmezdi. Fetal Dna muhakkak ben de yaptirmayi düşünüyorum. Ancak özellik arz eden bir durum daha var. Doğumunuzu mutlaka üniversite hastanesi gibi büyük bir hastanede yaptırın, Dantrolen Sodyum diye bir ilaç var, tek çözümü her hastanede bulunmuyor, o ilacın bulunup bulunmadığını muhakkak sorun. Tedirgin olmayın ama önlem alın diye yazıyorum. Anneme bu hastalık genetik sadece sen değil yakınların da anestezi almamalı deselerdi şu an belki dayım hayatta olacaktı. Doktorların bilgisizliği ve tedbirsizliği nedeniyle onu kaybettik. O nedenle herkesin nadir hastalıklar ve etkileri konusunda bilgili olması gerektiğine inandığım için yazdım.

Kızlar benim geç döllenme oldu 8+2 olması gerekirken 6+2 görünüyor şuan.Keseyi gördük ama henüz bebeği görmedik çarşamba günü randevumuz.Bu gibi bir ley yaşayan var mı aramızda.Biraz tedirginim

Kızlar benim geç döllenme oldu 8+2 olması gerekirken 6+2 görünüyor şuan.Keseyi gördük ama henüz bebeği görmedik çarşamba günü randevumuz.Bu gibi bir ley yaşayan var mı aramızda.Biraz tedirginim
Benimki de geç döllenme canım sata göre 9 haftalik ama ultrasondaki ölçülere göre 7+5 günlük. Doktor sıkıntı görmedi çok şükür

X