20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

ben şanslıyım galiba bu konuda dişimin çıktığının bile farkında değilim bu yıl 20 lik dişim kendi kendine çıkmış hiç ağrı hissetmedim annemin çok ağrılı olmuş ama benim sıfır yani çok şükür

ben de 20 likleri aldırdım akadaşlar bi tanesii normal i tanesini ameliyatla aldılar ameliyatla olan da yanağım şiştii ağrıdı ama diğerind hiç ağrı hissetmedim........

Bende 2 hafta önce sol alt ve üst yirmilikleri amelyatla aldirdim, gecen hafta dikislerim cekildi ve haftaya diger iki yirmilik dislerimi alcak doktor ameliyatla.
Valla insallah onlarda simdiki amelyatim gibi iyi gecer. Hic bir sorun yasamadim ve hatta ayni gün bir güzel yemek yedim, yani agzimi acmamda hic bir problem yasamadim. Igneden cok korkuyordum rüyalarima bile giriyordu amelyattan önce ama varya okadar yersiz bir korkuymuski, hic ignenin vuruldugunu bile hissetmedim.
Bu arada doktorum bana agri kesici falan yazmadi ve hic agrim olmadi amelyattan sonra.
Hepinize gecmis olsun

bende 20lik dişlerimi 4 sene kadar önce aldırdım gömüktü ve diğer dişlerimi sıkıştırmaya başlamıştı hatta bu yüzden alt dişlerim yamuldu erkenden aldrısaydım yamulmazdı ama napalım geç olsun güç olmasın ist.üniversitesinde aldırdım önce birini 1 hafta sonrada diğeri 3iğne vurdu başımdada üç adaam biri prof ikisi asistan maç konuşuyorlardı başımda ya :roflol:valla iğneyi yaptılar sonra torna vidayla kanırta kanırta çıkardılar sonrasında dikiş falan iyiydi valla hiç sorun yaşamadım 1 hafta sıvı şeyler yedim okadr

kızlar anadolu yakasında önerebileceğiniz bir yer varmı yada okmeydanı diş has.yaptıran varmı

Dün son olan gömük dişimi aldırdım baya uğraştı doktorcum:sinifsinif: ilk gün çok ağrım olmadı şimdi başladı ağrımaya ağrı kesici filan içiyorum banamısın demiyoralsanaalsanasmile ilkinden çok yedim çok konuştum bayada şişti şimdi eyvahedigeldismile pazartesi sabahına kadar soğuk yiyecekler tüketcem dondurma çok yiyorum buz filan tutuyorum fazla şişmesin diye her gün lazere gitcem ağrı çekiyorum ama kaç kere çekeceğime 1 kere çekerim daha iyi ohh be kurtuldum bundanda dikişkerimde alınsa tam kurtulcam sositosositodarısı gömük dişi olanlara :lepi:

bende 2 hafta oldu sağ üst ve alt alındı üst normal çıkmıştı alt ameliyatla alındı yarın gidip dikişleri aldırıcağım ve sol alt gömülü ve üst hiç çıkmamış alınacak ameliyatla ben sağ alt alındıgında pek ağrım olmadı sadece dilimi arkaya oynattığımda dikişler geriliyordu o kadar şişmedide fazla umarım yarında böyle olur herkese geçmiş olsun

kuvvetli bir çene ağrısı verebilir buda başınıza vurabilir tam bilgim yok ama eğer çok probleminiz yoksa çektirmeyin dün ben sol alt gömük sol üst hiç çıkmamış çektirdim bütün gece uyuyamadım yanağım şişti çok ağrım vardı şimdi biraz daha iyiyim ama dikişler var ağzımı açamıyorum bnm dişim iltihap yapıyordu ve çenede sıkışma yapıyordu eğer bu problemlerim olmasaydı kesinlikle çektirmezdim

meraba kızlar benimde şu aralar sağ altta ve üstte iki tane 20lik dişim çıkmaya başladı üstteki hafif yarılıp çıkmaya başladı ama altındaki hala şiş, kulağımın altından çeneme kadar sanki boğazım şiş gibi bi ağrı ve acı var ve alttaki sağ tarafta bi dişim zonklamaya başladı sanırım dişimi zorluyo yamultmak içinalsanaalsanasmile
zaten dişlerim yamuk ve çürüklerim vareyvahedigeldismile
sizce çürük tedavisi 20 lik diş tedavisi ve ortodonti tedavisinin sırası nasıl olmalı önce hangisine başlamalıyımboshayallersmile

bende 1 ay önce üstteki 2 tane 20 lik dişimi çektirdim.2'de dışarı doğru çıkıyodu röntgende çok komik duruyolar :))) alttakilerde yer bulamadığı i.in yamuk duuruyolar öndeki dişe dayanmışlar.doktor alttakiler için acele etme nezaman ağrırsa o zaman bişiler yaparız dedi.ve şuan sağ alt gömük 20 lik dişim feci şekilde şiş ağzımı oynatamıyorum yaa bugün gidip göstericem doktora bakalım ne dicek off çok korluyorum :KK43:(((

meraba kızlar benimde şu aralar sağ altta ve üstte iki tane 20lik dişim çıkmaya başladı üstteki hafif yarılıp çıkmaya başladı ama altındaki hala şiş, kulağımın altından çeneme kadar sanki boğazım şiş gibi bi ağrı ve acı var ve alttaki sağ tarafta bi dişim zonklamaya başladı sanırım dişimi zorluyo yamultmak içinalsanaalsanasmile
zaten dişlerim yamuk ve çürüklerim vareyvahedigeldismile
sizce çürük tedavisi 20 lik diş tedavisi ve ortodonti tedavisinin sırası nasıl olmalı önce hangisine başlamalıyımboshayallersmile

sen bi dişçiye görün sıralamayı yapar anında. sonra dişçinle içli dışlı olmaya başlıyorsun zaten. :KK66:)

...ben okuduğum yerde yaptırdım ama öldüm geri dirildim valla.bazı yerlede çene cerrahları yapıyor numara almanız gerekiyor ama bnm yaptırdığım yerde normal dişçi yaptı...dişim ağrıyordu gitmedim dayandım ama sonunda dayanamadım ve gittim..apse yapmış ve hap verdi onu kullandım 1 hafta geçmedi tekrar kullandım bi hafta daha snra gittim 2 morfin vurdu.pislik dişim uyuşmadı gitti :S snra dişi çekti ama dedim herhalde öldüm çenemle birlikte dişimi çekti :S :S yarıp çektiği için dikiş atması gerekiyordu 5 6 dikiş attı ama onun acısını gelin bana sorun.morfinin uyuşukluğu bile ağrısını geçirmedi :S kanıyor pamuk koyuyorum midem bulanıyor artık sonunda pamuğu çıkardım kanıyordu az az ama artık onlarıda yuttum başka yapacak birşey yok...allah kimseye vermesin diş ağrısı gerçekten çok zor...ama biran önce çektirin yoksa daha kötü oluyor arkadaşlar.hee birde bunu bilerek büyük yazıyorum..EĞER EN DıPTE HıSSEDıLıYOR ıSE 20 LıK DıŞ ONA CANINIZI YAKMADAN OVUN DıŞıN OLDUĞU BÖLGEYı HAFıF BASTIRARAK YADA DıŞ FIRÇASI ıLE MASAJ YAPIN GERÇEKTEN iŞE YARıYOR KOLAY ÇIKMASINI SaĞLIYOR DıŞıN...allah kolaylık versin 20 lik diş çıkaranlara :KK43:

Maşallah iki tane 20'lik çıkardım ikiside birbirinden güzel. Hatta ağzımdaki en güzel iki diş :)) Ne ağrı ne sızı zaten çıktıklarınıda dilimle fark ettim. İki yıl ara ile çıkmışlardı.

iki tane gömülü diş çektirdim yani ameliyatla aldırdım çok fazla acı çekmedim hemen 2 saat sonra yemeye başladım ama daha iki tane daha var onlarıda çektirmem lazım baya bi aksattım ama randevuyu alcam artık iyice büyüdüler ameliyata gerek yok ama yinede düşünceliyim ooff off bu yirmiliklerden nedir çektiğim

bende 16 taşındayım ve yirmilikler 4 yıl erken çıktı. diş yaşım 19- 20 ymiş ohaoldumsmile dişler çok köeklenmiş sıkışıp kalmış ve diğer dişleri kaydırdı çene yapım bozulmaya başladı 2 hafta sonra alt soldan bitanesini 4 hafta sonrada üst soldan alcaklar üstteki damağın içine doğru kaymış. lokal anestezyle amlyat şeklinde olcakmış. valla doktor 2 -3 gün hiç konuşmıcaksın dikiler patlar dedi. 2 hafta fln sadce ılık sıvı gıda oda pipetle fln. ne yalan söyliyim biraz tırsıyorum bende yaa :sinifsinif:

...ben devlet hastanesinde yaptırdım ama istanbulda değil kütahyada...normalde devlet hastaneleri yapmıyor uzun işlem die ve gün veriyor mesela 9 ay gibi beklee babam beklee...ağrıyordur antibiyotik kullandım 2 kutu snra yarıp altılar ama canımdan can gitti sanırım :S snra yardığı yere 5 6 dikiş atıldı...dikişleri çekilmeyi falan çok duymuyorsunuz ama snrası adamı öldürüyor yok öle bi acı...gözlerim şişmişti ağlamaktan :S allah kimseye diş acısı vermesin çok zor :KK43:

X